Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs un augstākā izglītība

 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
http://www.e-work.lv/vai-var-dabut-labu-darbu-bez-augstakas-izglitibas/
Vai Jūs piekrītiet šim rakstam?
Cik no Jums strādā/ir strādājuši jomā, kur tika pieprasīta augstākā izglītība, bet Jūs pieņēma bez.
P.s šeit nerunāsim par specialitātēm, kur tiešām ir vajadzīga kā ārsts, pedagogs utt.
20.11.2018 15:11 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Ne vienmēr obligāti jāsāk ar zemāku algu, tomēr diemžēl uz interviju bez augstākās ir grūtāk tikt.
Pirmajā darbavietā nozarē, viņi vispār neprasīja kas pabeigts, toties uztaisīja smagu pārbaudi uz vietas. Visnotaļ nežēlīgu, ūnuškas ekši salīdzinājumā bija atpūta.
Pārmetumi, jā, nevis no priekšniecības, bet darba grupu partneriem, ir bijis. Nevis par to, ka nav augstākās ( viņa ir ), bet lūk neesot nozarē. Nelasa daudzi kārtīgi pat darba grupas locekļu profilus, jā ir bijuši pārmetumi, ka neesot SwE vai CompSci grāda, lūk, tādi cilvēki nezinot algoritmu sistēmas un mateni ( bakalaurs man kā reize ir matenē ). Kad kopā vajadzēja parēķināties online video, tad pierāvās pamatīgi.
Sertifikāti arī dažiem klientiem ir ļoti svarīgi.
Uzskatāms piemērs; firmā, kura kompetenti izmanto tieši konkrētos risinājumus, alga cilvēkam ar videni un CCNP nekad nebūs mazāka kā bakalauram ar CCNA papīru. Pat vairāk, pirmais piemērs darbu dabūs visdrīzāk. :-P
Atklāti sakot, es drīzāk arī paņemtu to ar CCNP bez bakalaura, nevis kaut mağistru ar tikai CCNA līmeni.
Darbā, kur tieši tas ir svarīgi, citā darbā otrādi sanāktu.
MBA ir jābūt ar vārdu, tad vieglāk tikt uz interviju. Tur tomēr vienmēr pieredze un komunikācija visu izšķir, tikai bēda, ka uz interviju ir jātiek. Prestiži nosaukumi tam ļoti palīdz. :-)
Parastajos ofisa darbos, ir skumji, bet augstākā ir gandīz visām, kuras meklē ne iesācēju darbus birojos. Labi ja tikai viena. Vairākās augstākās ir daudziem, tādu cilvēku skaits strauji pieaug.
Līdz ar to bez vismaz vienas ir ļoti liels risks netikt uz pirmo interviju.
Kad tiec, tur jau var sevi demonstrēt, tikt tālāk, ja paveicas, tad pieņem uz pārbaudes laiku.
25.11.2018 15:34 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Vispareji teiktu, ka noteikti var, bet tas atkarigs no nozares. Kodolfizika ta nebus.
No manas pieredzes: es tiesi panemu MBA programmu labi zinama Eiropas universitate, lai butu tas keksitis un paraleli attiecigaja nozare atradu darbu.
Realitate neviena darba intervija mana izglitiba nevienu neintereseja- tikai darba pieredze un potencialais pienesums uznemumam. Japiebilst gan, ka es nerunaju par Latviju un noveroju to, ka mans nestandarta CV un arzemnieces statuss, man palidz izcelties. Minusi- jasak ar nedaudz zemaku algu un vairak sevi japierada, bet tas ar laiku izlidzinas.
25.11.2018 14:29 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Tad pasmejies, neko citu tāpat neproti darīt. :-D
25.11.2018 11:26 |
 
Reitings 174
Reģ: 15.08.2018
No malas smieklīgi tavuprāt izskatos, ja?

Jā, smieklīgi.
25.11.2018 09:52 |
 
Reitings 302
Reģ: 12.02.2016
Patiesībā Tava ņemšanās ir pat aizkustinoša. Neko atbāzt vai iebāzt es Tev negribu. Tu pārāk smagi uztver. Un pats kļūsti smags līdzarto. Viegāk:-) Gaišāk:-)
Šodien pirmais sniedziņš.
24.11.2018 21:44 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Cilvēciņš izlasīja, sadomāja ko atbāzt, tikai es nelasu. :-P Atslābsti.
24.11.2018 21:31 |
 
Reitings 302
Reģ: 12.02.2016
Viss kārtībā, Tul, Tu mani neaizvainoji:-)
Man žēl, ka tik ļoti ņēmi pie sirds un tik nopietni un kaislīgi visu uztver. Es lūdzu piedošanu, ja tas varbūt Tev liks justies labāk.
Mieriņš, noteikti nav mans mērķis Tevi uzbudināt vēl vairāk.
24.11.2018 21:18 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Bonecutie
Diez vai es lasītu viņas PM.
Viens kloniņš man jau rakstīja PM, pēc tam deletēja profiliņu. :-P
24.11.2018 20:16 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Tērēt laiku uz Bembijs55 viedīgo viedokļu lasīšanu es pārstāju, kad sapratu; forumu "detektori" parasti ir bezdarbnieki/ces, uzņēmējdarbības varoņi un "detektori" vienā personā parasti cilvēciņi, kuri pat pavāri godīgi noalgot nespēj utml.
Visinteresantāk bija palasīt viena viedokli par VISU sabiedrību un tās IQ, neskatoties, ka pats guru sevis dibinātajā uzņēmumā No1 3 gadu laikā nebija nopelnījis nevienu centu.:-P, otrā knapi velk dzīvību, laikam visus 12 mēnešus pat minimālo sev nebija spējīgs izmaksāt.
Toties viedoklis par visu tautu tam vecim ir pēc paša domām precīzs, raksta vērts un nemaldīgs. :-P
Tāpat interesanti bijis palasīt bezdarbnieces, kura pusgadu meklēja darbu, viedokli par manām zināšanām.
Čaļa, kurš abus savus biznesus sekmīgi vadīja līdz algu parādiem, bet trešajā nespēja pat laikā nodot klientiem uzskaites sistēmu, nu tāds neliels parāds palicis VIDam un darbiniekiem. Arī viedoklis par citu pauriem viņam forumos bija brašs un lepns:-P, noteikti citiem arī ieteica vingrot citiem par prieku:-). Tagad šis meklē darbiniekus čoma firmai, kurai, par brīnumu, arī ir finansiālas problēmas ar VID un ex klientiem. :-P
Nekas, galvenais ja neiet dzīvē, biznesā, tad ir forumi, kur citus "detektēt". Kamēr internets un elektrība vēl nav atslēgti.:-D
24.11.2018 20:12 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Ak kungs nu, varat savas privātās peripētijas paturēt privātā sarakstē, nevis piespamot diskusiju ar savu riesta deju beztēmu? :D
24.11.2018 20:08 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Bembijs, liec vien smailiņu un iesmej, zini, mani nesatrauc jampampiņu, luseru un citu dīvainīšu viedoklis par manu personību, vingrošanu vai nevingrošanu. :-)
Visvisādi "detektori" ir manīti, viņu sekmes dzīvē tāpat, atvaino, atkritumu viedokļu lasīšanai man nav laika. :-D
24.11.2018 19:52 |
 
Reitings 302
Reģ: 12.02.2016
Ja Tu tā saki, varjaubūt. Nezinu. Viens otru neizslēdz tā teikt.
Attaisi mazos kulaciņus, nekaušos ar Tevi.
Bet ja Tevi tas tonizē, vari jau pavingrot publikai par prieku:-)
24.11.2018 17:42 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
No malas smieklīgi tavuprāt izskatos, ja?
Manis pēc, ne jau es ( atšķirībā no vienotras detektīves ) sūtu CV uz limonādnieku firmām, ne jau manu piemērotību vai saprātu izvērtē šo lētuču varsssievas vai kundziņi. Varu atļauties apskatīt vietas maksātspējas un maksātgribēšanas pazīmes, pirms tērēt laiku sarunām. :-) Noteikti tas notiek, pateicoties manai nekompetencei, muļķībai, smieklīgumam, izglītības un sertifikāciju trūkumam. Ne tā? :-P
24.11.2018 17:01 |
 
Reitings 302
Reģ: 12.02.2016
Es tak Tevi tikai maķenīt uz zoba pavilku, lai paskaties uz savu nopietnību no malas:-)
Ar ko parunat mums visiem reizēm nav, arī man:-)
pai pai
24.11.2018 16:28 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Neprimitīvi un bezgala vērtīgi ir Tavi viedokļi par meditāciju dimensijām, interese par lombardiem un to biznesa auru? It kā pieaudzis cilvēks, tomēr auras un dimensijas. Arī parunāt nav ar ko, ja? :-)
23.11.2018 23:06 |
 
Reitings 302
Reģ: 12.02.2016
Tul, nu it kā pieaudzis vīrietis, bet ņemās te gar vienu primitīvu tēmu sieviešu forumā kā tāds daudzstāveņu babulis.
Parunāt nav ar ko:-) , ko?
23.11.2018 22:48 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Tam automehāniķim ar pieredzi >3 gadi alga vairākumā valstu būs lielāka nekā iesācējam programmētājam ar pieredzi 0-1 gads. Vienalga, LV vai Šveicē.
Cits jautājums, cik liela alga būs tam inženierim ar 8+ gadu pieredzi VS automehāniķim ar 8 gadu vai 10 gadu pieredzi.
Pavāri jau daudz neatšķiras no programmētāja līdz zināmam līmenim abi pilda kaut ko līdzīgu produkta kartei un apstiprinātai tehnoloğijai. Pavāra pluss, ka viņam, gatavojot porciju, klients nepieskrien 4 - 10 reizes mainīt vēlmes. Programmēšanā lūdzu, cik laika Jums vajag lai nomainītu pogas krāsas toni? Atbilde; 2 līdz 5 minūtes:-D. Cik laika Jums vajag, lai nomainītu izvēļņu sarakstu? Atbilde; dokumentācijas izmaiņa, saskaņošana, apstiprināšana un papildus x cilvēkstundas.:-P
23.11.2018 21:30 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Tul-piekriitu ,ka manis piemineetie cilveeki ir geeniji!
Bet taadi cilveeki ir loti daudz arii tajaas necilajas profesijaas.Man ir paziistams viens jauns viirietis,kurs masiinas saaka labot,kad vinam bija kaadi 14 gadi-tas vinam bija hobijs,kas paarveertaas par darbu,kuru vins loti miileeja un veel miil tagad,neskatoties uz to,ka pabeidza koledzu(cik zinu nevienu dienu nav stradaajis jomaa,kuraa maacijaas skolaa).Domaaju ,ka arii taadaas profesijaas,kaa pavaari noteikti var buut loti talantiigi cilveeki ,un tad arii vinu dziive taalaak risinaas pilniigi citaadi,kaa pavaaram ,kuram tas nav sirds darbs!
Galvenais atrast to "sirds darbu",kad tu uz darbu ej ar smaidu uz luupaam.Nauda ir laba lieta,bet ja savu darbu dara ar sakostiem zobiem,tad taa nauda arii nenes prieku beigaas.
23.11.2018 21:03 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
odetaa
Uzskaitītajiem bija itin labas sekmes eksāmenos, turklāt Stīva panākumos lielu daļu ņēma inženieris Vozņiaka kungs, kurš, kaut nebija ğēnijs, eksāmenus kārtoja kā ar karstu nazi griežot sviesta gabaliņus. Viņš spēja samazināt mikroshēmu skaitu un plašu daudzumu produkta kastē, savukārt Stīvs prata to pārdot.
Bils un Stīvs uzminēja, ka skaitļošanas nākotne būs galda datori un to līdzīgas sistēmas, nevis meinfreimi, kuri nereti aizņēma visu istabu.
Markam bija milzu mākretinga ğēnijs; tauta, studenti un sīkuzņēmēji grib savu lapu na haļavu!
Uztaisām primitīvu appu kopu, nesarežğītītu portālu, dabūn klientu plūsmu milzu apjomā!
Var sākt iekasēt naudu par reklāmām!
Markam nācās algot dārgas komandas mazjaudīgā feisīša BE un DB sistēmu pārrakstīšanai vienkārši klientu masas radītās slodzes dēļ.
Jā, Marks ir gadsimta ğēnijs mārketingā..............nevis IT/CompSci/SwE:-D. Tomēr liels ğēnijs viņš ir mārketingā, ultra guru līmeņa persona. :-)
23.11.2018 20:37 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Pag, bet par ko īsti bija diskusijas pamatjautājums? Vai nebija par to
Vai Jūs piekrītiet šim rakstam?
Cik no Jums strādā/ir strādājuši jomā, kur tika pieprasīta augstākā izglītība, bet Jūs pieņēma bez.
? Vai arī par to, cik kur labi maksā? Labs mākleris, programmētājs, mehāniķis bez bakalaura grāda var pelnīt 5x vairāk, nekā medmāsa, skolotājs, laborants vai vai vēsturnieks ar maģistru. Bet kuram tas ir noslēpums un jaunatklājums?
Tad pie viena jāpaceļ arī jautājums, ko kurš uzskata par labu darbu? Kas pēc katra paša uzskatiem ir tie "labuma" kritēriji? Alga? Prestižs sabiedrībā? Personīgā interese un patikšana? Manuprāt tieši patikšana arī ir tas atslēgas vārds, kas sevī slēpj "labuma" būtību.
Santehniķis. Vai tas ir labi apmaksāts darbs? Jā. Vai tas ir labs darbs? Domāju, ka nē. Man grūti iedomāties, ka kādam varētu šāds nenoliedzami grūts un daudzbrīd nepatīkama satura darbs tā no tiesas patikt. Citi labumi - sava laika plānošana utt. jā, noteikti. Bet vai tiešie pienākumi? Un ja tiešie pienākumi nav tā lieta, kas motivē doties uz darbu, tad manuprāt arī tas nav labs darbs.
23.11.2018 20:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits