Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik reāli tikt?

 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Hei!
Tā kā nākošajā gadā stāšos univ. (Vismaz mēģināšu) bakalaura programmā.
Ietu uz transporta inženieri
Es jau visu izpētiju, skatās Svešvalodas vai fiziku un matemātiku.
Skolā biju slinka CE angļu valodā ir 53 % un matemātikā 23% Jap, es zinu, ka tas ir slikti un labprāt pārkrārtotu eksāmenu, ja būtu iespēja.
Tā ka ce nav no spīdošajiem, tāpēc man ir pat bail mēģināt.
Jau laicīgi esmu izdomājusi plānu B iet uz tehnikumu, ja nepieņems
.
Bet cik reāli man ir tikt tur iekšā ar ne tik spīdošiem CE rezultātiem? Es izlasīju uzņemšanas noteikumus. Ok, es uz budžetu neceru, maksāšu, ja vajadzēs. Vai tiešām tur TĀ skatās uz visu?
Pēc vidusskolas beigšanas mans skolotājs teica, ka šādos eksaktajos novirzienos trūkst studentu. Tas man dod kaut kādu cerību stariņu...:-D
13.11.2018 21:00 |
 
Reitings 7
Reģ: 01.01.2010
Augstskola nav skola. Ja joma saista, tad bieži motivācija ir lielāka. Diemžēl daļa cilvēku saistošu jomu atrod tikai pēc vidusskolas beigšanas un atjēdzas, ka būs vajadzīgi priekšmeti, kuriem nepievērsa uzmanību vai bija aizlaisti. Vai tas ir labākais/vieglākais variants, nē, bet tas nenozīmē, ka tas nav iespējams.
Te vairāk jautājums vai autore ir gatava pietiekoši mācīties un ziedot savu laiku?
Pati iestājos augstskolā jomā, kurā bija lieli robi. Viegli nebija, bet pabeidzu un labi pabeidzu + bakalaura aizstāvēšanas komisija nokomentēja, ka vēlas mani redzēt tālāk maģistra studijās.
Tāpēc ieteikšu autorei sākt atkārtot matemātiku, bet pieiet tam nopietni un regulāri (ja finases ļauj var iziet sagatavošanas kursus RTU, LU, vai citur), pārlikt eksāmenu un sevi pozitīvi noskaņot ;)
15.12.2018 20:22 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Piekrītu freya.
Sekmes norāda, ka mācības vispār slikti padodas, labāk nemānīt sevi. Vāja potenciālā studente arī sociālo, humanitāro studiju programmām. 53% angļu valodā vispār bēdu ieleja.
RTU tajā vietiņā Tev būs augstskolas matemātika pirmajā semestrī, angļu valoda tāpat. Pirmais semestris īstenībā atpūta. Tāpat daudzi to atpūtu neiztur. Mācību grūtums sāksies pavasara semestrī.
Daudz grūtāka matemātika. Ķīmija. Ja ķīmija neinteresē, mācības neiet; sāc jau šodien krāt naudu. Nerunāju par studiju maksu! Ķīmijā būs kontroldarbs, labori un mājasdarbi, eksāmens.
Fizika. :-P Tur būs vairāk jādomā nekā vidusskolas matemātikas CE laikā.
Rasēšana. Slinkiem un kam neveicas, laiks sākt krāt naudu. Daudz. :-)VD
Vēlāk atkal būs matemātika, statistika inž zinātnēm.
14.11.2018 09:32 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Es domāju, ka ir vērts mēģināt, ja motivācija un gribēšana ir liela. Skaidrs, ka vajadzēs mācīties daudz un vairāk par citiem, kuri to pamatvielu jau zina no vsk. Es pati arī esmu no tiem, kam vsk matemātikā bija slikti CE rezultāti (tas gan bija khmm 13 gadus atpakaļ) skolotāju dēļ. Mums īslaicīgi bija laba skolotāja un man uzreiz matemātika padevās un atzīnes bija labas, lai gan skolotāja bija ļoti stingra. Tad atkal bija jauna skolotāja, kas neko nejēdza izskaidrot un atkal visai klasei matemātika zema. Bet gala rezultāts jau ir ne vien tas CE līmenis, bet arī reālās zināšanas, paturi to prātā.
Dzīvē mans CE līmenis man nav traucējis dzīvot :D un veiksmīgi veidot karjeru, tiesa nekādi nesaistītu ar matemātiku.
14.11.2018 07:47 |
 
Reitings 58
Reģ: 13.05.2017
Neklausies tajās, kuras noniecina tevi tikai pēc CE. Man šķiet CE vispār nekāds baigais rādītājs, ņemot vērā kā tas tiek taisīts. Es tavā vietā tā pat pamēģinātu, neviens pa muti nesit un ja tiešām nepatiks vai būs par grūtu, jebkurā laikā varēsi izstāties, turklāt nezaudējot naudu, jo tā pat būsi budžetā. Cits jautājums vai tev pašai patīk matemātika, vai rezultāti ir attieksmes jautājumu un loģiskā domāšana kā tāda nav vājā puse.. Man personiski augstākā matemātika, nevis tīri loģiskās domāšanas priekšmeti, liekas visvieglākie, jo tev tikai jāapgūst tas, ko kāds cits jau ir atklājis.
14.11.2018 07:04 |
 
Reitings 297
Reģ: 15.09.2015
Draugs tur macas. Pabeidza jau bakal. No 72 studentiem palika ja nemaldos tikai †/- 16. Galigi nav viegli. Apdoma kartigi. Pie tam ta nav sieviskiga profesija.
14.11.2018 02:59 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es ar tādiem rezultātiem RTU virzienā nemaz neskatītos. Bet, ja gribās vairākus gadus mocīties, kādēļ nē.
14.11.2018 00:08 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Ja tiešām ļoti gribas studēt inženierzinātnes, tad es ieteiktu nākamgad jūnijā pārkārtot CE matemātikā un sagaidīt rezultātus (protams, to ir vērts darīt, ja tagad cītīgi mācies) - ja rezultāti ir būtiski labāki, tad vari stāties RTU.
Negribu kritizēt, taču RTU vairums studentu atbirst ne jau specialitātes studiju kursu dēļ, bet tieši eksakto zinātņu kursu dēļ - augstākā matemātika, fizika, ķīmija, elektronika utt. Līdz ar to es arī piekrītu vairākuma viedoklim, ka rūpīgi jāizvērtē, vai ir vērst studēt RTU, ja eksaktās zinātnes diez ko nepadodas. Jo īpaši tad, ja studēsi par maksu - liela iespēja, ka aiziesi un tad nauda būs vējā.
13.11.2018 23:25 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Tweek, varbūt pārkārto tos eksāmenus, lai pašai drošāks pamats uzsākt studijas? Vidusskolā un augstskolā priekšmeti tiešām var atšķirties (tas, kas nepadevās skolā, var ieinteresēt un padoties universitātē un vice versa), un, ja izvēlētā jomā tiešām interesē, tad noteikti ir vērts mēģināt studēt. Galvenais nebaidīties mēģināt darīt.
13.11.2018 23:15 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Visas tik gudras, tik gudras:-D Tā vietā, lai iedrošinātu cilvēku, vajag par viņu pasmieties, īsti latviešu stilā.
Valstī vidējais matemātikā ir 35%, tā ka ir pietiekoši daudz tādu, kuriem ir vēl mazāk. Diezgan liela daļa no viņiem iestājas RTU (jo daudz budžeta vietu) un pietiekoši liela daļa no viņiem gana mierīgi absolvē.
Par šo te vispār rofl :
manuprāt, zem 80% priekš tehniskajām zinātnēm matemātikā ir pārāk vājš rezultāts.

Augstskolas būtu tukšas:-) Un tie, kuriem matemātikā ir augsti rezultāti, ne vienmēr ir tie labākie speciālisti pēc augstskolas:-)
Tweek, pārliec CE, gan jau izdosies uzlabot rezultātus, ja pirms tam pamācīsies:-) Slinkuma vai citu iemeslu dēļ paštruntīgi eksāmenu rezultāti nav nekas neparasts - ja ir pārliecība par studiju izvēli, visu var paveikt. Ar esošajiem gan tikt budžetā būtu pagrūti. labā ziņa - RTU maksas vietas ir teju bezizmēra:-D
13.11.2018 23:13 |
 
Reitings 80
Reģ: 12.06.2014
Man matemātikas CE bija 78%, RTU nestājos, jo, manuprāt, zem 80% priekš tehniskajām zinātnēm matemātikā ir pārāk vājš rezultāts.
Nē nu var jau kaut ko ķep ļep mācīties, varbūt diplomu dabūsi, bet labs speciālists noteikti nebūsi.
Tāpat kā ne visiem vajag mācīties augstskolā, ir arī tādas profesijas, kuras var apgūt koledžā.
13.11.2018 22:51 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
NeMe, Tev taisnība. Eksāmenus var pārkārtot
13.11.2018 21:47 |
 
Reitings 273
Reģ: 29.01.2009
Es tikai par mēģināšanu un darīšanu! Iesaku ļoti, ļoti cītīgi mācīties pašmācības ceļā, citādāk būs neiespējami nokārtot sekmīgi jau pirmo sesiju.
13.11.2018 21:43 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Mēģini, pa rokām neviens nesitīs.:-D
13.11.2018 21:40 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Tavi rezultāti šķiet ļoti vāji priekš tava virziena, bet var jau būt tu esi arī kaut ko pašmācibas ceļā pa šo laiku uzlabojusi.
13.11.2018 21:40 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
:-D:-D:-D:-D:-D:-D
13.11.2018 21:39 |
 
Reitings 33
Reģ: 12.04.2017
Latviete_V,ar mani studēja čalis,kuram CE matemātikā bija 11%:-D:-DAizgāja pēc nedēļas,jo nevarēja pavilkt studiju apjomu
13.11.2018 21:32 |
 
Reitings 80
Reģ: 11.11.2018
Jā, IZM jāraksta iesniegums, jāsamaksā un kopā ar 12. klasi maijā vari kārtot vēlreiz. Līdz tam ir laiks samācīties.
13.11.2018 21:31 |
 
Reitings 33
Reģ: 12.04.2017
Tweek,nevajag tagad rakstīt stulbos attaisnojumus no sērijas-tas ir skolotājas/skolas vaina.Man puse no kursa tādi bija,kuri neko nedarija,bet tikai meklēja attaisnojumus.Un guess what?Izlidoja pēc pirmās sesijas,jo sakrājas parādi un negribēja mācīties.Tāpēc domā,vai būs pareizi iet studēt to,ko visticamāk nevarēsi izvilkt pat līdz 4
13.11.2018 21:31 |
 
Reitings 174
Reģ: 15.08.2018
CE angļu valodā ir 53 % un matemātikā 23%

otrs variants ko apsveru ir "Automobiļu Transports"

Labākais vakara joks :D :D
13.11.2018 21:30 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Jap, es zinu, ka tas ir slikti un labprāt pārkrārtotu eksāmenu, ja būtu iespēja.
Bet to jau var izdarīt. Tas, protams, ir maksas pasākums, bet eksāmenus var pārkārtot. Pie tam augstskolās ir kursi, kurus var iziet pirms kārto eksāmenus.
13.11.2018 21:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits