Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mājsaimniece

 
Reitings 68
Reģ: 21.05.2018
Esmu drusku apmulsusi... Biju pirms kāda laika taisījusi diskusiju par atpūtu no mācībām. Taču arvien vairāk sāku domāt - man būs lemts ja ne visu mūžu, tad krietnu laiku pavadīt nosacītā rehabilitācijā. Īsāk sakot, vienīgi varu būt mājsaimniece.
Tam ir pamatojums (un nevajag lūdzu noriet) - veselības problēmas, kas rada problēmas strādāt. Tās nav tikai kaprīzes, vienkārši es nespēju iet uz darbu noteiktos rāmjos. Ir dienas, kad nevaru no sirdsklauvēm no gultas izkāpt, ir dienas, kad darbojos labi (bet tas ir reti).
Kā nonācu pie lēmuma "Jābūt mājsaimniecei" nenāca viegli. Tas izkristalizējās gadu garumā ar nespēju samierināties kāda man veselība. Nekad nebiju iedomājusies, ka nāksies dzīvot mājas režīmā, jo nosacīti jau biju sen "izplānojusi" savu nākotni. Pavisam citādāku
Ar tēmu saistībā vēlos uzdot jums konkrētus jautājumus apspriešanai:
1. Kādēļ iegājies ir tāds aplams priekšstats "ā, šī jau mājsaimniece - sēž tik mājās, NEKO NEDARA". Cik pašlaik darbojos šajā "profesijā", man diena ir aizpildīta no paša rīta līdz vakaram.
2. Vai piekrītat, ka sievietes dalās karjeristēs un mājsaimniecēs? Neskaitot gadījumus, ka cenšas apvienot abus. Kaut kripatiņu vienam aspektam jau vairāk sanāk ieguldīt..
3. Vai atbalstat seno modeli, ka sieva uztur perfektu māju, rūpējas par vīru, pati labi izskatās, bet vīrs tiek gaidīts ar vakariņām mājās un finansiālā puse ir vīrieša darbs.
4. Kas ir biežākie iemesli, kādēļ sieviete izvēls būt mājsaimniece?
Būtu interesanti paklausīties viedokļus;-)
22.10.2018 17:10 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
1. PSRS laikmets biedru Brežņeva un Andropova laiku tradīcijās.
Tagad analoğija varētu būt biedrs Lukašenko: algotu darbu nestrādā, nesēž Augsto Tehnoloğiju Parkā ar nodokļu atlaidēm, nemaksā kā pārējie IK ; diagnoze tuņejadstvo. :-)
Mums tas pats, promotē ideju, ka tās, kuras nestrādā kaut kur mistiski pelnot bezmaz miljonus.
Skatoties no veselības biznesa reformas un ministrieņu dāmu viedokļa.
Vācijā un Francijā, Spānijā, Japānā tu esi mājsaimniece/ks.
Latvijā un pie biedra Lukašenko; tuņjadka vai bezmaz uztverta kā kaitniece; nepalīdzi maksāt parādu aizdevējiem.
2. Nē.
3. Atkarībā no iespējām.
4. Maz vakanču, kur visi noteikumi skaidri, augstas prasības darba tirgū alga vs prasības. Mokošas interviju kārtas, ar attieksmi it kā meklētu direktores par 10000+ plus bonusi, nevis parastus cilvēkus.
Amazon un Google ir daudz mazāk augstprātīgi nekā daudzi lokālie kapeikpisēji. Arī jāvalkājas mazāk reižu skopuļu izklaidei uz " konkursu ".
Tas pats attiecināms uz vietējo tirgu; liela banka vai liela nozares firma parasti izturas labāk nekā kantori " ragi un nagi sia ". Mazāk snobisma un dumjības. Parasti.
22.10.2018 17:36 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Es sāku domāt ka esi trollis :D
Nu kurš vīrietis spēj paciest šitādu nevarīgu nelaimes čupu kas neko vairāk dzivē nespej kā sapucēties un ēst uztaisīt....tev nevis pa mājsaimnieci jākļūst bet jāiet uz kādu klīniku ārstēties nopietni.
22.10.2018 17:56 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Varu pateikt tikai to, ka es tādu dzīvi dzīvot nespētu. Labāk tad esmu karjeriste un strādāju pa 12h nekā pavadu katru dienu stāvot pie plīts, slaukot, beržot un mazgājot. Sievietes dzīvei nevajadzētu griezties tikai un vienīgi ap vīrieti it kā šis būtu mazs bērns. Kā arī man ir ļoti grūti saprast cilvēkus, kas nevēlas pelnīt paši savu naudu.
22.10.2018 18:04 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Es sāku domāt ka esi trollis
Nu kurš vīrietis spēj paciest šitādu nevarīgu nelaimes čupu kas neko vairāk dzivē nespej kā sapucēties un ēst uztaisīt....tev nevis pa mājsaimnieci jākļūst bet jāiet uz kādu klīniku ārstēties nopietni.

+++
Tiešām atgādina smalki izkoptu trolli. Diskusijas nav pārlieku provokatīvas (nu tā, lai nebūtu pārāk acīmredzama troļļošana), bet uz kašķi vilinošas. + tas, ka autore pēc tēmas izveidošanas iekrīt akā un uz nevienu komentāru, nevienu jautājumu neatbild :D Līdz uzcep nākamo gaudulīgo diskusiju
22.10.2018 18:06 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Par izvēli būt vai nebūt mājsaimniecei nav jākaunās un izvēle būt vai nebūt mājsaimniecei nav trešajām personām jāpamato.
.
Mazāk domāsim, ko par mums domā kaimiņiene, kolēģe un meitenes no Cosmo - labāk gulēsim.
.
Un būs mazāk pamata kašķu diskusijām.
22.10.2018 18:08 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Veicot mājsaimnieces pienākumus tev sirdsklauves nav? Nu ja ir kas uztur, uz priekšu, lai gan, spriežot pēc tevis izveidotajām diskusijām šajā portālā, tev vajadzētu doties pie ārsta un ārstēties vai vismaz sākt meditēt.
22.10.2018 18:09 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Vai atbalstat seno modeli, ka sieva uztur perfektu māju, rūpējas par vīru, pati labi izskatās, bet vīrs tiek gaidīts ar vakariņām mājās un finansiālā puse ir vīrieša darbs.

Par sevi varu teikt kategorisku NĒ. Ir tomēr cilvēki kas nespēj nosēdēt mājās. Esmu viens no tiem. Man ir ka tik iet un kaut ko darīt, kas attiecas uz darbiem. Tā kā dzīvoju laukos, ar lielāko prieku eju un daru lauku darbus. Protams, ka ir dienas, kad gribas visu dienu zvilnēt dīvānā, bet pārsvarā es ar lielu entuziasmu daru "vīriešu" darbus. Es gatavot vispār īsti neprotu, māju tīrīt arī nepatīk. Bērnus negribu un neesmu kritusi uz to, lai baigi pucētos stundâm ilgi. :-D tīrīt māju uztveru kā pienākumu pret sevi un citiem, nevis kā "mājsaimnieces aicinājumu" :-D
22.10.2018 18:21 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Palasot šāda veida diskusijas, kur dažas sievietes saka, ka negrib visu dienu berzt, tīrīt un pie plīts sēdēt, tad man tiešām rodas jautājums - kādas cūkas jums mājās dzīvo, ka visa diena ir jāpavada tīrot, beržot un spodrinot? Ja māju tīra regulāri, tad katru dienu tas aizņem maksimums 1h tāpat ir ar vakariņu pagatavošanu, nu varbūt 2, ja ir iecerēts pagatavot kaut ko grandiozāku, atlikušais laiks paliek tieši jums, hobijiem, sevis attīstībai, izaugsmei utt. Protams, es nerunāju par tām mājsaimniecībām, kurās ir bērni, tur man saprašanas nav.
22.10.2018 18:27 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Man pašī šāds modelis noteikti NEDER mana vēlme pēc ekšnea ir pārāk izteikta, es laikam vnk iznīktu. Ja tas der tev, go for it, tikai labi izvērtē visus +/- , lai nav jāatopas pie sasitas siles.
22.10.2018 18:27 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Tās veselības problēmas gan vajadzētu atrisināt, neatkarīgi no tā, vai strādāt vai būt mājsaimniecei.
22.10.2018 18:38 |
 
10 gadi
Reitings 212
Reģ: 14.05.2011
Forši ja var tā vienkārši būt mājsaimniece. Ne visiem palaimējas un ir tādas iespējas veselības apsvērumu dēļ vienkārši būt par mājsaimnieci. Lielākā daļa tomēr meklē ko VAR darīt un dara to, jo izdzīvot tomēr vajag.
Var arī strādāt no mājām, pusslodzēs, citās darba vietās var šīs lietas izrunāt un iegūt normālu sadarbību vai galu galā var arī ņemt slimības lapas ja ir tik traki.
Un jā, es neciešu būt mājās, neciešu domu ka varētu būt mājsaimniece. Man vajag darbu, cilvēkus un iztiku un to var panāk arī ar veselības problēmām, tikai jāmeklē īsto darbu.
22.10.2018 19:04 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
nē nu, kā... tur no rīta malka jāienes, skali jāsaplēš, krāsns, plīts jāiekur, maizes mīkla jāiejauc, vistas, varbūt sivēns jāpabaro... vai, piedodiet, aizmirsu, ir 21. gadsimts. nopietni, ko var mājas darbos parastā, normālā kārtībā esošā 3 istabu mājā/dzīvoklī darīt visu dienu?????? bērna auklēšana ir bērna auklēšana, tā nav mājsaimniecība.
22.10.2018 19:32 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Skaista ideoloğja forumiem. :-)
Var arī strādāt no mājām. :-D
Var, piemēram, naktīs par pašnodarbināto tūrisma ağenti ASV klientiem. Kļūdīsies, kompensēsi visu no sava maka. Ļoti spīdoša karjera:-D.
Var, tulkot kaut ko, taisīt korekciju darbiem. Nesamaksās; tikai tava problēma. Nepietiks priekš nodokļiem; tava problēma.
Var, ar kompīti pelnīt: jautrība tāda, ka portfolio vajadzēs un kompetences pārbaudes, kuras pretendenti parasti neiztur. Nereti neiztur tādi, kam ir mağistra grāds un pieredze. :-)
Vari vilkt, sākumā nāksies pa lētuci pavergot.
Normālu sadarbību? Var, ja pierādi pietiekamu tempu un kompetenci. Pagrūti to izdarīt ar sliktu veselību.
22.10.2018 19:36 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Man nešķiet, ka ir jāmeklē citus attaisnojumus būšanai mājās, problēmas ar veselību ir pietiekami liels iemesls.
22.10.2018 19:37 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
akjelcikvar tu vēl aizmirsi pierakstīt, ka veļa ir jāmazgā ar rokām un veļas ziepēm beržot pie ezera :-D
22.10.2018 19:39 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
1. Nezinu, īpaši neinteresē kāpēc. Pati tā nedomāju.
2. Arī par šo nedomāju un viedokļa nav.
3. Vairāk jā nekā nē, patīkami, protams, ja vīrietis nopelna labi un aprūpē ģimeni. Kāpēc ne.
4. Pēc savas pieredzes minēšu to, ka gandrīz jau 10 gadus esmu pašnodarbināta jeb freelancer. Sanāca viss tas apstākļu sakritības dēļ studiju laikos un ienākumi bija tik labi, ka i pat nedomāju par darbu 9 - 5 četrās sienās. Pēdējos divus gadus darbības sfēra ir manījusies, bet arī ienākumi ir ļoti labi. Nevarētu un negribētu pat iedomāties, ka man būtu katru dienu jāiet uz darbu. Vienkārši neesmu no tiem cilvēkiem. Varbūt anti sociāla vai kāda, bet man mana dzīve ļoti patīk.
Varētu teikt, ka mājsaimniece, bet es personīgi tā nedomāju, jo laika dažreiz mājas darbiem pat nepietiek dienas laikā.
Bet tādas īstas mājsaimnieces, kurām nav ne hobiju ne veidu kā nopelnīt neatbalstu un skatos uz to negatīvi, jo dzīvē kaut ko taču ir jādara - ideāli to kas patīk. :-)
22.10.2018 20:07 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Atkarīgs no amata specifikas. Ir amati, kuros nepabūsi freelancer, lai kā gribētu.
Freelancer ir grūtāk nekā lielā firmā. Nav svarīgi tikai ienākumi, atbildība un iespēja atpūsties nozīmē daudz. Daudzus darbus frilansā esot neredzēt.
Limonādniekus klientus gan papilnam izbaudīt var ātri vien.
22.10.2018 20:36 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Beidziet, neesam jau barbari. Veļu nu jau var izmazgāt arī bļodā no upes atnestajā ūdenī un uz veļasdēļa. Nevajag obligāti ezermalā pret akmeni klapēt. :-D
3istabu dzīvokli vai ciemata māju ar 1500 m2 zemes nevar uzskatīt par saimniecību. Tāda ikdienas beršana un pucēšana ir atmaskas slinkumam. Est gatavošana? Vienu ēdienreizi? Vai arī Tu plāno no rītiem celties 6os, lai mīļajam pagatavotu biezpiena plācenīšus un vafeles brokastīs? Vai pievest pusdienas uz darbu? Saprotu vēl, ja dzīvo ar pirmsskolas vecuma bērniem pa māju, tad ir ko darīt, ko noņemties, bet plīti berzt un putekļus slaucīt caurām dienām?
Bēdīgi, ja nav pat hobija, ko ienāktu prātā pārvērst par darbu. Seriāliņu skatīšanās graužot čipsīšus un gaidot, kamēr veļa mazgājas, nav mājsaimniekošana. Tas ir pliks slinkums.
Ja ir tāda mīlestība pret putekļu slaucīšanu, ka tajā rodams īstais sirdsmiers un dvēseles piepildījums, pat to var pārvērst par ienākumu avotu, nevis veģetēt mājās un sūdzēties par savām trauksmes lēkmēm.
22.10.2018 21:06 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
un, ja mājsaimniece ir ārštatā (frīlansā) kaut kur, tā vairs nav pilnas slodzes mājsaimniece.
22.10.2018 21:11 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Lasot šo diskusiju rodas tāds iespaids ka lielākajai daļai mājsaimniece ir sinonīms kalponei - tīrīt māju, mazgāt veļu, cept un šmorēt, vēl dārzu izravēt un bērnus uz skolu izvadāt. Loģiski ka tur nav laika nekādai sociālajai dzīvei, redzesloka paplašināšanai vai hobijiem. Uzņemoties lomu "mājsaimniece", nevajag sevi nostādīt apkopējas lomā. Tur nekas labs nevar sanākt. Cilvēkam attiecībās kā personībai ir nepieciešama izaugsme. Ja viens sēž mājās un visa dzīve griežas ap to ko ēst vakariņās un kādas drēbes sīcim pirk uz skolu, bet otrs ir ar aktīvu sociālo dzīvi, jauniem iespaidiem un panākumiem profesionālajā jomā, ātri vien sarunu tēmas var aptrūkties.
Man, personīgi, nestrādājot garlaicīgi neūtu, būtu daudz vairāk laika lietām, kas man patīk, bet noteikti neuzņemtos apkopējas lomu. Ja nevar atļauties mājkalpotāju vismaz reizi divās nedēļās, tas nozīmē ka finanses nav tomēr tik spožas. Protams, var būt tā ka slimības dēļ jāpaliek mājās, bet vajag meklēt kaut ko, ko var darīt no mājām vai freelance, iesaistīties dažādās domubiedru grupās, mācīties, darboties organizācijās, pulciņos, nodaroties ar hobbijiem... 101 lieta ko var sadarīt...
22.10.2018 21:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits