Vīrieši, kuri ienīst sievietes

 
Reitings 586
Reģ: 03.04.2018
26.09.2018 21:30 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Kas ar to aukli vīrieti es arī nesapratu. Vīrietis to nevar, nedrīkst? Vai jāpiesaista šo dogmu pie sievietēm tikai?

Manuprāt (un, manuprāt, daudzu citu cilvēkuprāt, bet nu jūs, protams, esat izņēmums, jo jānotēlo taču, ka esat par vienlīdzību), tā ir sieviešu profesija vairāk nekā vīriešu. Varu iedomāties vienīgi, ja puikām ir pieskatītājs vīrietis, ja vajag to vīrišķīgo pusi puiku dzīvē.
Personīgi neesmu redzējusi bērnudārzos daudz vīriešu. Vēl es minēju au pair https://www.aupairworld.com/en/au_pair/male_au_pair Pirmkārt, ka vispār šis jautājums tiek atrunāts atsevišķi liek domāt, ka to ir vajadzība atrunāt jeb ir šāda problēma, ka vīriešus kā aukles neuztver. Otrkārt, tur jau arī rakstīts - ka vairāk izvēlas sievietes, jo tā vairāk ir sieviešu nodarbošanos un ka bijusi lieliska pieredze ar vīriešiem ģimenēs, kur jāpieskata puikas.
27.09.2018 21:06 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Man nepatīk feminisms tā skandalozajā izpratnē, jo man nepatīk noniecināt vīriešus, jo viņi ir vīrieši.
^ avots? Citādi man nav ne jausmas, par kādu skandalozo feminismu Tu te tagad runā, Dārta.
iebildu pret to, ka konkrētā lietotāja tiešām kar birkas "sieviešu nīdējs" pie tādiem lietotājiem, kuri neko aizvainojošu sievietēm nepasaka.
^ kura konkrēti tā būtu?
27.09.2018 21:09 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Nerātnā, ar tevi ir pilnīgi bezjēdzīgi diskutēt (spriežu gan no šīs, gan no citām diskusijām, kā tu diskutē ar citiem cilvēkiem), tā kā diemžēl manas atbildes uz taviem jautājumiem nebūs. Vienīgais, ko es tev varu veltīt, ir, atkārtošos,
Es domāju, ka, ja tu jūti, ka tevi diskriminē, varbūt ir vērts parakties dziļāk sevī un saprast, kāpēc tu sevi nostādi upura lomā
27.09.2018 21:13 |
 
Reitings 586
Reģ: 03.04.2018
Uz kāda zinātniska pamata aukle ir sieviešu darbs?
27.09.2018 21:13 |
 
Reitings 586
Reģ: 03.04.2018
Nav redzēti bērnudārzos, jo vienkārši neiet tur pieteikties, ne ka viņus neviens neņemtu. Nu un?
27.09.2018 21:14 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Dārta, upura lomā sevi nostādītu tad, ja ļautu sev iestāstīt, ka kaut vai no tā paša TheLaw vai ellles nebirst ārā sieviešu dzimumu nicinoši un noniecinoši izteikumi - vot, tad, jā, būtu es upura lomā.
27.09.2018 21:23 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Būtu jābūt, tad es nesaprotu par kādu attīstību tu runā.

Es nezinu kā tu uztvēri par ko. :-D Jo es esmu uz viļņa par to sabiedrība ir kopumā mainījusies , kaut vai pēdējo 50 gadu laikā, paverot darba tirgus durvis plašāk VISAI sabiedrībai ne tikai daļai, kas ir vērtējams pozitīvi. Es nenostādu jautājumu par to, ka konkrēts indivīds būtu jāpieņem darbā tikai balstoties uz viņa dzimumu vai arī ,lai aizpildīt iedomātas dzimumu proporciju kvotas.
Droši vien sievietes, kuras grib, lai vīrietis ņem atvaliņājumu, ja tu par to biji domājusi

Tas ir jautājums?:-/
27.09.2018 21:30 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Par vīriešiem - auklēm, nezinu kā tur ir patiesībā, bet pat mans vīrs neizpratnē groza galvu, kad redz vīrieti-aukli (nevis skolotāju vai bērnudārza audzinātāju, bet tieši aukli). Viņam nav īsti skaidrs, kādu motīvu vadīts vīrietis varētu izvēlēties tieši šādu profesiju (izņēmumi varētu būt, ja konkrētais vīrietis ir homoseksuāls (t.i. vairāk sieviešķīgs) vai ir kāda ne tik traucējoša invaliditāte šādai profesijai, bet kas traucē strādāt citā profesijā). Nav pat runa par aizspriedumiem - visbiežāk vnk vīrieši paši šādu profesiju neizvēlas un neredz sevi šādā ampluā. Viena lieta ir palīdzēt savai sievietei audzināt savus bērnus mājās, pavisam cita lieta - būt par aukli un mājkalpotāju (kas bieži iet roku rokā) svešam bērnam/bērniem un ar to pelnīt iztikai, lai uzturētu savu ģimeni.
----
Es noteikti neizvēlētos svešu vīrieti par aukli saviem bērniem, bet nu arī nekādas sievietes-aukles es tāpat neizvēlos, jo vnk neuzticos svešiem cilvēkiem (neatkarīgi no dzimuma), kuri bez uzraudzības 1:1 paliek ar mazu bērnu, kurš ir neaizsargāts, pārāk mazs, lai novērtētu situāciju pareizi un viegli iespaidojams. Toties mans dēls iet privātā dārziņā, kas ir vienas ģimenes uzņēmums, kur gan sieviete, gan viņas vīrs - abi vada šo dārziņu un tur ir vairāki bērni. Un nekādu iebildumu man nav, ka tur vīrietis gatavo ēst, tīra podiņus, spēlējas ar bērniem (spēlē bumbu, skraida, vadā uz parkiem u.tml.), bet sieviete vairāk atbild par citām lietām (lasa grāmatas, liek gulēt, baro, maina pamperus u.tml.).
27.09.2018 21:36 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Manuprāt (un, manuprāt, daudzu citu cilvēkuprāt, bet nu jūs, protams, esat izņēmums, jo jānotēlo taču, ka esat par vienlīdzību), tā ir sieviešu profesija vairāk nekā vīriešu.

Vai visas un visi, kuri ir par vienlīdzību, tikai tēlo?:-)
Dalīšana sieviešu un vīriešu profesijās ir novecojis sabiedrības uzskatu kopums, kuram nav reāla pamatojuma. Starp citu, vēl ne tik senos aizlaikos visas profesijas bija vīriešu, jo sievietes tikai izskatījās smuki un dzemdēja bērnus, viņām nebija ne iespēju izglītoties, ne strādāt:-)
Raksts man šķiet nedaudz pārspīlēts, bet kopumā idejām varu piekrist - arī man ir nācies saņemt savā virzienā vīpsnāšanu un komentārus no sērijas "ko gan sieviete šajā jautājumā var saprast". Klasika - sievietes nejēdz vadīt auto, sievietēm IT jomā nav ko darīt, sievietes ir pārāk emocionālas, sievietēm vajag bērnus īstai laimei..mjā:-D
Es gan lauvas tiesu pārmetumu par šo gribētu veltīt pašām sievietēm. Būtu daudz vienkāršāk panākt līdztiesību un normālu attieksmi, ja daļa no sieviešu dzimuma nepūstu vienā stabulē ar vīriešiem, kuri vēlas sievietes padarīt mazāk nozīmīgas. Problēma nav vīriešos, kuri ienīst sievietes, bet sievietēs, kuras šo vīriešu izdarības atzīst par likumsakarīgām un rīkojas kā stereotipiskas bābas.
Par salūzušām izlietnēm pat neizteikšos - man vienmēr ir raisījušas izbrīnu sievietes, kuras pašas neko nespēj salabot bez gaidīšanas uz glābēju baltā zirgā.
27.09.2018 21:38 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Uz 100 vīriešiem automehāniķiem ir arī 5 sievietes, bet es runāju par kopējo tendenci. Prieks, ka tev nav aizspriedumu, jo tad tava vienlīdzības domāšana tiešām arī strādā uz abām pusēm.
**

Es esmu daļa no sabiedrības un zinu, ka neesmu vienīgā (un, nē, es neizliekos (t)). Ir profesijas, kur vairāk dominēs vīrieši, ir kur sievietes, bet tas nenozīmē (vismaz es neizprotu, kāpēc tas būtu jādara), ka to speciāli jāpadara par kaut ko ekstrēmi retu un neiesakāmu. Nesens piemērs šeit ar meiteni, kura gribēja (!!!!! jo tas bija tas, kas viņai tiešām interesēja!!!!!) studēt inženierzinātnes, bet viņai tika ieteikti manikīrkursi, kuri viņai neinteresēja, un iemesls tam - manikīrei atrast vīru būs vieglāk un vēl uzpeldēja - tā ir vïriešu profesija. Man šī situācija likās absurda no vairākiem aspektiem, bet, attiecībā uz profesijas izvēli - kāda velna pēc meitene nevar studēt to, ko grib, tikai tāpēc, ka viņa pieder pie sieviešu dzimuma. Manuprāt, šādos gadījumos dalīšana vīriešu/sieviešu profesijās ir tiešām neizprotama un diezgan neloģiska.
27.09.2018 21:41 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es baigi negribu iesaistīties cosmo kašķos, nav vairs mana stihija (un tieši tāpēc atsevišķiem indivīdiem vispār neatbildu), tikai vēl gribēju piebilst - pamanīju, ka daudz agresīvākus izteicienus velta tās, kuras, kā pašas uzskata, ir par vienlīdzību. Agresija nāk uz abām pusēm - vīrieši ir sieviešu nīdēji, bet sievietes, kas neskrūvē izlietni, ir nevarīgas. Kamēr no manis vai, piemēram, Peekaboo, kas izsaka līdzīgas domas manējām, neviena komentāra par to, ka kāda, kas skrūvē to izlietni, ir "vecis svārkos" vai kaut ko tamlīdzīgu.
27.09.2018 21:52 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Par salūzušām izlietnēm pat neizteikšos - man vienmēr ir raisījušas izbrīnu sievietes, kuras pašas neko nespēj salabot bez gaidīšanas uz glābēju baltā zirgā.

Un kāda tev daļa ko spēj un nespēj citas? Nu ej un labo kaut visu mājas santehniku, ievelc jaunas trubas pati kaut vai, ja tā vēlies, tev kāda "nemākule" par to pārmetīs?
Un nav jau runa par "nespēj salabot". Tas vairāk ir ...."a nahuj man tas jādara, ja to var izdarīt kāds cits" ?? Ne visiem ir laika un vēlēšanās ar ko tādu nodarboties....
27.09.2018 22:01 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Dārta, lai arī ne atklāta un skaļa bļaustīšanās, Tavos tekstos ir labi daudz slēptas agresijas - neredzu atšķirību, vai agresija atklāta un brutāla vai tā ir paslēpta un maiga. Agresija ir agresija.
27.09.2018 22:03 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nevajag pārprast:-) Es uzskatu, ka abiem dzimumiem ir normāli prast salabot kaut ko, kas ir akūti noplīsis. Kaut vai spuldzīti ieskrūvēt un gleznu pie sienas pielikt.
Normāls, pašpietiekams vīrietis pats pratīs arī ēst pagatavot un kreklu izgludināt, nevis sauks māti / kaimiņieni / māsu palīgā.
Un neaizmirsīsim, ka ne visās situācijās ir kāds, kam prasīt palīdzību, šo to ir derīgi arī pašām iemācīties.
27.09.2018 22:04 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Un neaizmirsīsim, ka ne visās situācijās ir kāds, kam prasīt palīdzību, šo to ir derīgi arī pašām iemācīties.
Piekrītu, ka mācēt kaut ko nav slikti, bet saraksts var būt bezgalīgs. Man jau liekas, ka situācijās, kad tiešām nav, kur palīdzību meklēt, cilvēki var 'izfunktierēt' daudz ko :-).
27.09.2018 22:15 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Atvainojos, mans pēdējais komentārs - absolūti ne par tēmu.
27.09.2018 22:16 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Varētu parakstīties zem visa, ko Pasadena uzrakstījusi :-)
.
Ja jau feministe, tātad ienīst un noniecina vīriešus. Neesiet smieklīgas! Nav runa par to kurš dzimums labāks/sliktāks/spējīgāks/nespējīgāks, bet par to, ka, piemēram, kvalificētai sievietei būs tādas pašas iespējas kā kvalificētam vīrietim. Tāpat otrādi, ja pāris nolems, ka vīrietis dosies bērnu kopšanas atvaļinājumā, neredzu problēmu un uzskatu, ka jābūt dotai izvēles iespējai. Kādreiz atceros, ka Latvijā klubos bija ieejas maksa vīriešiem, kamēr sievietēm ieeja bija par brīvu - šim modelim arī nepiekrītu, šķiet absurds. Kā ir tagad, nemācēšu pateikt.
.
Runājot par auklēm un bērnudārzu audzinātājiem, tur, kur es dzīvoju 60% bērnudārzu audzinātāji ir vīrieši, jau atkal neredzu problēmu, katrs nodarbojas ar to, ko vēlas :-)
27.09.2018 22:30 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Delusian zinu vienu virieti kuram pari 30 un joprojam nespej est pagatavot . Vai nu pie mammas ed vai rstorana. Un tiesi ta uzskatu ka pasam ir labak un daudz izdevigak pasam kaut ko iemacities izdarit. Kas tur ko trubas neatskruvet un neiztirit salikt atpakal vai saskruvet engli skapim vai durvim. A ja visi aiznemti ko tad gaidisi kamer kads atbrivosies? Man 100 x vieglak pasai tikt gala nekaa lugties kadam ..lai izpalidz. Cita lieta ja teiksim iestregstu kaut kur un netieku majas tad ir man viens draugs kam varu uzzvanit un vins ir manj savacis pat 1 pa nakti jo nokaveju pedejo vilcienu ,bet sie gadijumi ir savadaki
27.09.2018 22:36 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Es peikrītu, ka daudz feministes ar saviem saukļiem, naidu pret vīriešiem vai vienlīdzības atbalstīšanu var radīt naidu pret feminismu kā tādu. Bet nu šīs sievietes lielākoties par feministēm uzskatīt nevar, jo līdz vienlīdzībai tur kā līdz mēnesim. Bet tādēļ tak nevajag norakt visu femnisimu.
Es personīgi tiešām esmu par vienlīdzību, arī tad, kad man tas nav izdevīgi. Kaut kā esmu iemācījusies viegi tikt galā ar frāzēm vai citu cilvēku viedokļiem, kad tajos paužas seksisms. Esmu aizstāvējusi arī vīriešus, jo redz kādam šķiet, ka viņš studē sievišķīgu virzienu, lai gan līdz tai sarunai, es pat nebūtu aizdomājusies, ka kāds to uzskata par kaut ko sievišķīgu, kur vīriešiem nav vietas.
Un jā, kā jau teicu, ir gana daudz sievietes, kas ienīst sievietes un pauž tādu pašu viedokli kā rakstā minētie vīrieši. Es neesmu droša vai sieviešu nīdēji ir pareizas vārds, jo ja paķidā vairāk šo indivīdu uzskatus, tur atklāsies arī vairākas lietas, par ko vīriešus nievā. Vienkārši ir cilvēku grupa, kuriem patīk tie aizvēsturiskie stereotipiskie uzskati. Ja viņi tā vēlas dzīvot - lūdzu, bet kāpēc mācīt un pārmest citiem?
Uz kāda zinātniska pamata aukle ir sieviešu darbs?

Zinātnisks nekas. Bet cilvēkos tā ir iegājies, tādēļ šķībi skatās uz vīriešiem-auklēm. Man nav bērni, bet neredzu problēmu, ja aukle būtu vīrietis. Tā pat arī kādreiz frizieri, vizāžisti bija sieviešu profesijas. Es tikai kaut kā zinu tiešām izcilus vīriešus šajās profesijās (un ne visi no viņiem starp citu ir homoseksuāli).
--
Par izlietnēm runājot - es arī nelabotu izlietni. Nu nezinu es, kas ar santehniku jādara. Piezvanīšu kādam. Bet toties paluktiņu pieskrūvēt māku. Gan jau vēl daudz ko "vīrišķīgu". Nu kaut kā izdzīvoju bez vīrieša, un uz vienas rokas pirkstiem varu saskaitīt gadījumus, kad esmu zvanījusi brālim, jo nezinu, kas jādara.
27.09.2018 22:42 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Bet rakstīt tā ar neesmu iemācījusies...
27.09.2018 22:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits