Kāpēc daudzām nepatīk musulmaņi?

 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Tēmā http://lilit.lv/forums/topic/212587-attiecibas-ar-cali-no-citas-valstskulturasrases/ daudzas izsakās, ka viņām nepatīkot musulmaņi, tuvāk neko nepaskaidrojot. Ja ir vēlēšanās, izvērsti paskaidrot varat šajā tēmā, kā arī katrs var izteikt viedokli šajā jautājumā. Te būtu atsevišķi jāanalizē gan paši svētie raksti (Korāns), gan tas, vai šie raksti arī tiek īstenoti dzīvē.
23.08.2018 22:37 |
 
Reitings 34
Reģ: 28.11.2014
Neskaitot te jau pieminētos iemeslus par reliģiju, aizspriedumus, apģērbu utt, varu vēl tikai pieminēt, ka man musulmaņi liekas nepievilcīgi arī ārēji. Neesmu redzējusi nevienu smuku musulmani :-D
24.08.2018 12:06 |
 
Reitings 37
Reģ: 24.08.2018
nerātnā, heh, nu gan tu sagāzi visu vienā spainī. Tu runā vispārinājumos, nevis es, viss, ko es rakstīju par reliģiju, bija pamatots uz Korānu un Hadīsu, ar visām atsaucēm, kas liek cilvēkiem izdarīt attiecīgos secinājumus par nākotnes perspektīvām attiecības. Nekas netika izdomāts no manas puses, visas atsauces tiek dotas. Raksta tēma bija kāpēc "Kāpēc daudzām nepatīk musulmaņi?" - nevis, "Kāpēc daudzām nepatīk daļēji, sekulārie, nereliģiskie musulmaņi?" - Ja jautājums būtu "Kāpēc daudzām nepatīk katoļi?" - tad attiecīgi es arī rakstītu par cilvēkiem, kuri praktizē šo reliģiju, nevis attcerās par Jēzu 1x gadā. Neesmu liels Ābramisko reliģiju fans principā. Mani komentāri nav pret konkrētiem cilvēkiem, bet gan par pašu ideoloģiju. Es nevienā savā komentārā neminēju rasi vai tautību, ja tas Tev liek justies labāk, es to visu rakstīju par kaimiņa Janku un kāpēc viņš ir bez sievas. Citiem vārdiem sakot, vai nu tu seko Korānam un Hādisam, pieņemot, ka Muhameds bija perfektākais cilvēks vēsturē vai arī nē. Šitā reliģijas dalīšana pa daļām, to es gribu un to es negribu ir aktuāla mūsdienu kristietībai, no kuras "orģinālās" versijas jau daudz vairs nav palicis. Islāmā Allahs bija devis solījumu, ka tā ir reliģija, kura ir pēdējā un netiks/nedrīskt tikt mainīta/modificēta pēc cilvēka iegribām, kā tas tagad ir ar Katoļiem un citiem "kristiešiem".
////
Nu, ko var piesieties vienai reliģijai, kuru padarīt par visa ļaunuma sakni. Ne jau reliģija vainīga, ka to izmanto ļauniem mērķiem, bet savtīgie un patmīlīgie egoisti, kam iemesls, lai kādu paspīdzinātu, vnm atradīsies. Tas, ka iemesls atrasts Korānā, ne jau Korānu padara par briesmīgu grāmatu, bet briesmīgi izrīkojas ļaudis, kas Korānu izmanto par attaisnojumu savai šausmīgajai un civilizētā sabiedrībā nosodāmai rīcībai.

////
Ja temats būtu bijis par citu reliģiju, tad man nebūtu problēma kritizēt arī to, es esmu pret centralizēto reliģiju principā, bet pieturamies pie topika, pasaki man lūdzu, piemēram,.... Sievas "vieglā" sišana ir Korāna? Vai tas ir briesmīgi vai ne, tas ir Tavs subjektīvais viedoklis, bet to, ka šis pamācība, ko darīt ar nepaklausīgu sievu ir tur atrodama, to nevar neviens nevar apstrīdēt:
"Men are in charge of women by what Allah has given one over the other and what they spend from their wealth. So righteous women are devoutly obedient, guarding in absence what Allah would have them guard. But those from whom you fear arrogance - advise them; , forsake them in bed; and , strike them. But if they obey you , seek no means against them. Indeed, Allah is ever Exalted and Grand."
Surah An-Nisa

Nemāki angliski? Ieraksti google un izlasi to pašu Latviski. Ja sieva ies pasūdzēties Imamam, lai škirtu laulību, tad Imams balstoties uz reliģijas tekstiem nevar iet pret "Dieva gribu" un "vieglā iekaustīšana" nevar būt pa pamatu, lai škirtos. Citiem vārdiem sakot, viss, ko es rakstīju, bija par iemesliem KĀPĒC VAR NEGRIBĒT veidot attiecības, balstoties uz reliģiskajiem tekstiem, kuri visiem ir pieejami un var pārbaudīt katru manis rakstīto vārdu + kā tas izpaužas praksē. Piemēram rakstā no The Economist, ka reāli jau Eiropā eksistē dubult-tiesas, kur Šariāta tiesām ģimenes jautājumos pieaug vara un "tradicionālajām" tiesām nākas ar to saskarties aizvien biežāk un ne-vienmēr izšķirta laulība zem Eiropas likumiem nozīmēs to pašu aizbraucot uz drauga/vīra dzimteni. Un nefantazē, par to, ka es diskriminēju cilvēku grupas, es tikai atbildu uz jautājumu, kuru uzdeva skudrulācis pēc saviem ieskatiem, balstītiem uz FAKTIEM no Hadīsa un Korāna, ja Tev ir cita informācija, tad diskutē pēc faktiem, nevis emociju izvirduma un idejas, ka XYZ varbūt sekos tikai 80%, moš' varbūt tikai 40% reliģijas .... tas neatbilda tēmas jautājumam.
Fantastiski, ka spēji vēl sieviešu balstiesības šeit iejaukt, Tev tajā video vīrieši un sieviete, kura nevis balsta savu viedokli uz varbūtībām, bet gan uzaugot visu savu dzīvi stingrā musulmaņu valstī(kur tiek ievērota reliģija praksē, nevis vārdos) saka, ka visi tie kursi ilgtermiņā būs bezjēdzīgi un dabonot savas uzturēšanās atļaujas par šiem kursiem aizmirsīs. Paskaties uz Sidnejas neseno referendumu, kurš rajons Sidnejā bija viss vairāk noskaņots pret Geju tiesībām? Ļaušu Tev uzminēt un tajā rajonā nedzīvo tikai tiko atbraukušie, bet gan galvenokārt libāņi vairākās paaudzēs, kuri vēljoprojām stingri pieturās pie savas reliģijas un es neesmu redzējis, ka Imami masveidā rietumos atbalstītu geju/lezbiešu/utt. tiesības, kā tas ir ar mūsdienu mācītājiem. Varbūt ar laiku tas mainīsies, varbūt nē.... pagaidām es izdaru secinājumus balstoties uz informāciju, kura ir pieejama, nevis varbūtībām un emocijām.
Savu esmu pateicis, došos atpakaļ kritizēt Scientology un manu "čomu" Xenu redditā, tur neviens neuzkata, ka kritizējot Scientoloģistus un viņu reliģiskos tekstus es kautkādā veidā diskriminēju "veselas cilvēku grupas", tur cilvēki ir racionālāki, var pasmieties, paironizēt un netiek mēģināts saskatīt lietas, kuras es neesmu teicis.
24.08.2018 12:38 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Cik noprotu, lielākā daļa diskusijas dalībnieču ir diezgan skeptiski un arī nelabvēlīgi noskaņotas pret reliģiju kā tādu, bet mans viedoklis ir atšķirīgs. Man šķiet, ka neviena reliģija ne uz ko ļaunu nemudina un pati par sevi nav slikta, tai skaitā islāms. Cita lieta, kā to interpretē. Pati neesmu nekāda fanātiskā kristiete, bet domāju, ka bez reliģijas cilvēki daudz ātrāk noietu no ceļa un vēl viens faktors ir bezcerīgums, kas iestājas, kad sastopamies ar kādām smagākām situācijām dzīvē. Ja ir ticība kam augstākam, vienalga, Allahs, Buda, Jēzus Kristus, svētās upes un govis, tas rada kaut kādu cerību, jēgu dzīvot. Nebūt nedomāju, ka visa dzīve jāvelta reliģijai, bet tas ir tas ārējais spēks, kas notur pasauli rāmjos, manuprāt. Jā, ir bijuši krusta kari, nemieri, pat tagad tas turpinās, bet domāju, ka bez reliģijas ļaunums būtu vēl lielāks. Izlaidība un dzīve bez jebkādas morāles neko labu nest nevar. Kāda jēga tad strādāt, ja var to nedarīt, tikai jautājums kā pasaule varētu eksistēt, ja viss, par ko cilvēki uztrauktos, būtu ēšana, dzeršana un sekss? Nekur tālu jau mēs netiktu.
24.08.2018 13:40 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es domāju, ka pat luterānim ar katoli var rasties domstarpības (ja abi dziļi ticīgi), lai gan godina vienu Dievu, bet islāms jau ir pavisam kaut kas cits.
24.08.2018 14:07 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Savu esmu pateicis, došos atpakaļ kritizēt Scientology un manu "čomu" Xenu redditā
Laimīgu taciņu, Richards!
.
Saprastu vēl, ja Tev te būtu vēlme izteikties par Islāmu, ja skudrulacis būtu uzdevis jautājumu 'Kāpēc jums (Tev) patīk vai nepatīk musulmaņi?' vai vēl korektāk 'Kas Islāmā/Korānā ir ok, kas nav, kāpēc?' - tā tik tiešām būtu Islāma un Korāna kritizēšana, analizēšana un apspriešana.
.
Bet Tu te iespēries, lai apspriestos par to 'Kāpēc daudzām (sieviešu dzimumā piedevām, ne vīriešu) nepatīk musulmaņi', un tādā veidā pagaustos par to, cik Islāms ir slikts un Korāns šausmīgs, salīdzinot ar Vakareiropu un tās vērtībām, kas arī iet uz galu, jo atrodas dažas pavisam neaptēstās Rietumu sievietes, kas veicina politisko klimatu, kurā pēc pāris gadiem būšot zaudētājas.
.
P.S. Man mīļāks sarkasms, ne ironija.
24.08.2018 14:16 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nerātnā, bez vārdnīcas vari pateikt atšķirību starp ironiju un sarkasmu?
24.08.2018 14:18 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Nevaru apgalvot par visiem ko sliktu, noteikti ir arī izņēmumi
Bet man fb ir rakstījuši arābi un musulmaņi. Protams,ar vēlmi iepazīties.
Esmu sarakstījusies ar viņiem kādu laiku intereses pēc. Kopīgās iezīmes, kuras esmu atradysi ir, ka viņi ir uzstājīgi. Jau pirmajās sarakstes minūtēs raksta I love you my princess tas ir wtf vnk? Viņi ir diezgan melīgi arī, kad prasīju kas ir par iemeslu tam ka uzrakstīji tieši man, visi kā viens atbild ka meklē friendship bet vēlāk sarakstes laikā atklājas, ka viņiem redz vajag tikai tikt uz Eiropu :-D sūta man kara un bada bildes un saka, ka vajagot prom.
Rezultātā saraksti uzsāk ar I love you my princess,meklē friendshipu bet patiesìbā grib tikt eiropā politisku apsvērumu dēļ. :-D un tāds scenārijs ar ar VISIEM no tā gala. :-D
Tas man ir uzdzinis tādu nelielu riebumu. Bet ir gadījušies arī normāli eksemplāri, kuri mani atrod caur fb kopīgajām grupām,kuri grib tikai papļāpāt par kaut ko ;-)
24.08.2018 14:34 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Tweek, loti logiski argumenti. Tikpat labi tu vari ieiet otrapuse.lv vai tinder un par visiem latviesiem spriest, ka vini mekle tikai vienas nakts sakarus un suta loceklu bildes.
24.08.2018 14:43 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Tweek, kādi Tavi fb privātuma iestatījumi?
.
Pārskati tos. Varbūt aiz nezināšanas visai plašajai pasaulei izliec apskatei pārāk personisku informāciju.
24.08.2018 15:06 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Tweek, kādi Tavi fb privātuma iestatījumi?
.
Pārskati tos. Varbūt aiz nezināšanas visai plašajai pasaulei izliec apskatei pārāk personisku informāciju.

Nu un, ka viņa liek informāciju Fb, ka viņa dzīvo Rīgā un ir mācījusies augstskolā, it kā tas būtu super slēpjami. Vaina jau nav viņā, bet tajā, ka musulmaņi tā dara -raksta un aicina FB, jo grib tikt uz Eiropu. Tikpat labi, viņai var nebūt nekāda info un viņi tāpat rakstīs. Man tā ir - manā profilā var redzēt informāciju tikai 'draugi', svešie nevar, bet tie arābi tāpat pamanās rakstīt un aicināt ar saviem tekstiem - hiya, nice pic, very pretty, love you, where do you live. Un tāpēc man viņi neliekas nekādi baltie un pūkainie, drīzāk pretīgi metas.
24.08.2018 15:27 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Man nekad nav rakstījis neviens svešs cilvēks ar mērķi iepazīties, kur nu vēl ārzemju.
24.08.2018 15:36 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Tās ziņas no svešajiem nerādas galvenajā vēstuļu logā, bet pie requests.
24.08.2018 15:40 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es zinu to un man neviens nekad nav rakstījis. Tām, kas raksta, vai nu ir kaut kādās ēnainās ārzemju grupās vai ir ēnaini ārzemju draugi, vai ir 2580 "draugi". Par to meiteņu prāta spējām, kas vēl sarakstās, vispār nekomentēšu.
24.08.2018 15:50 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
nu, man nav nekas no tevis minētā, arī nekādas izaicinošās bildes. Nav jau tā, ka viņi raksta katru dienu, bet ik pa laikam gadās, arī manām draudzenēm tā ir.
24.08.2018 16:00 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Man arī īpaši nerakstīja līdz neapstiprināju savā facebook draugu sarakstā vienu pazīstamu meiteni, kurai draugos bija pilns ar visādiem šitiem, bet nu pirms tam baigi to meiteni nepētīju, nemaz nezināju, ka viņai tur tā ir :D pēc tam parādījās kaudze ar viņu visu draudzības uzaicinājumiem, ziņām un visiem kopīgais draugs bija viņa :D Brīnos par cilvēkiem, kam interesē kontakts ar viņiem. Bet tā man vienalga, ignorēju un miers, netraucē baigi. Bet par tēmu runājot, nekādu briesmīgo aizspriedumu nav, tomēr labāk izvēlēšos kontaktu ar sev līdzīgākiem cilvēkiem.
24.08.2018 16:11 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Lai gan ceļot patīk, bet noteikti brīvprātīgi nebrauktu uz musulmaņu, turku, arābu un visu šo tautu zemēm, jo sevišķi viena vai sieviešu grupā. Kaut kā galīgi neomolīgi. Jā, droši vien lielākoties tur nostrādā aizspriedumi, bet nav dūmu bez uguns un tas viss ārprāts kas notiek viņu valstīs nebūt neliekas saistošs. Vispār man šķiet, ka daudz vairāk būtu jābaidās nevis no LBGT vai kā viņu tur kopienas popularizēšanās sabiedrībā, bet gan musulmaņu ienākšanas Eiropā. Pirmie vismaz nevairojas un nerīko teroraktus.
24.08.2018 16:27 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Ieejot savā FB profilā, ir opcija View As - no tā var mierīgi apskatīties un kritiski izvērtēt, kā profils izskatās citu acīm un ko tas stāsta.
.
Kādi publiskie posti un bildes redzamas? Kādas ir intereses, kas nolasāmas caur publiskajām grupām, kurās piedalās, un lapām, kas patīk? Kāda mūzika, filmas, grāmatas, vietas utt..
.
Tātad, kādu pirmo iespaidu rada?
Pieejama? Izvēlīga? Dumja? Gudra? Plašu/šauru interešu loku?
24.08.2018 16:40 |
 
Reitings 286
Reģ: 15.12.2016
Vispār man šķiet, ka daudz vairāk būtu jābaidās nevis no LBGT vai kā viņu tur kopienas popularizēšanās sabiedrībā, bet gan musulmaņu ienākšanas Eiropā. Pirmie vismaz nevairojas un nerīko teroraktus.

Trūkst vārdu atbildei, bet replika, protams, satriecoša. Mana anekdotiskā pieredze rāda, ka no eiropietēm ievērojami biežāk ar musulmaņiem attiecības veido Austrumeiropas/Postpadomju sievietes nekā Rietumeiropietes. Pēdējā gadījumā kultūru atšķirība ir pārāk liela. Bet šeit mums ir viens konkrēts piemērs - fundamentāls respekta trūkums pret cilvēkiem -, kas ir raksturīgs gan daudziem Postpadomju telpā, gan islāmticīgajās valstīs, kas dažādu ideoloģiju iespaidā ir tendēti pret dažādām sabiedrības grupām attiekties necivilizēti, un attiecīgi ir viens no postpadomju un islāma kultūru vienojošiem punktiem.
24.08.2018 16:46 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Stipri šaubos ka arābi pirms vēstules rakstīšanas pēta profilus no A līdz Z. Nekas cits kā profila bilde šiem neinteresē :D
Tā kā dzīvoju internacionālā sabiedrībā, redzēts ir daudz kas. Tāpat kā musulmaņi, kuri ciena savu sievu un zem tupeles netur. Ir pat zināmas ģimenes, kurās sieviete mājās ir galvenā. Bet pa lielam esmu aizspriedumaina, jo ar vairumu es neko kopīgu neredzu atšķirīgo uzskatu dēļ, lai arī ir daži musulmaņu draugi, bet tie ir Eiropā auguši.
24.08.2018 16:48 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Bet šeit mums ir viens konkrēts piemērs - fundamentāls respekta trūkums pret cilvēkiem -, kas ir raksturīgs gan daudziem Postpadomju telpā, gan islāmticīgajās valstīs, kas dažādu ideoloģiju iespaidā ir tendēti pret dažādām sabiedrības grupām attiekties necivilizēti, un attiecīgi ir viens no postpadomju un islāma kultūru vienojošiem punktiem.

Nedomāju, ka pret islāmticīgajiem attiecos slikti, nerespektēju vai kā citādi viņiem traucēju. Kā jau iepriekš šajā pašā diskusijā minēju, nedomāju, ka pati reliģija ir slikta un VISI musulmaņi ir bīstami, bet kamēr eiropieši ar savu toleranci un iejūtīgumu maigi un iejūtīgi paver vaļā visas robežas, tikmēr puse eiropas jau ir ar tiem pieplūdusi un baidās no vēl kāda uzrīkota terorakta. Nāk prātā piemērs par košļeņu paciņu. Paciņā ir viena saindēta košlene, pārējās - nekaitīgas. Jautājums, vai tāpat ņemsim un ēdīsim šo paciņu? Un te, Latvijā, dzīvojot to nevar tik traki izjust, jo bēgļiem tik mazi pabalsti neinteresē, bet kā ir ar tādu zemi kā Vāciju/Austriju? Vairākas tur dzīvojošas paziņas ir stāstījušas, ka , piemēram, iziet ārā paskriet krosiņu var vienīgi nedaudz pārgalvīgas sievietes, jo tūlīt klāt ir bravūrīgs Tuvo austrumu vīriešu bariņš , kas nekādas patīkamās sajūtas neizsauc.
24.08.2018 17:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits