Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

uzvedība pie ārsta

 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kā Jums liekas, ko es, ejot pie ārstiem, daru nepareizi, ja nekad nevaru panākt sev vēlamo rezultātu? Ne man raksta slimības lapas, ne medikamentus. Nu, piemēram:
Aizeju pie ārsta ar klepu, tā, ka runājot sākas klepus, tāds līdz asarām un elpas trūkumam. Kaut gan man darbā daudz jārunā, lapu negrib dot. Kamēr citi to lapu dabū pat formāli, dēļ tā, lai skolā dabūtu pagarinājumu kaut kādam darba nodošanas termiņam vai eksāmenam.
Ir liela stresa situācija, tā, ka nevaru vairs koncentrēties kādām elementārām darbībām, gribu, lai uzraksta ko nomierinošu. Protams, neko tādu ģ.ā. nedara, pasaka, lai nopērk baldriāņus vai sūta uz 101 izmeklējumu, ja gribētu ko recepšu. Kamēr citiem parastā vizītē pat piedāvā izrakstīt lexotanil vai ko tādu.
Tālumā redzu ne īsti labi, pienāktos darba devēja apmaksātas brilles, bet pat tās neraksta, kamēr citi pēc jaunām, apmaksātām brillēm iet katru gadu.
Saprotu, ka manā uzvedībā ir kas tāds, kas ārstiem liek domāt, ka man pienākas mazāk kā citiem.:-( Nezinu kas. Laikam stulbs jautājums, bet tiešām nesaprotu kur varētu būt mana uzvedības kļūda, kas kaut kādā veidā atgrūž? :-(
15.08.2018 19:14 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Runājot par slimības lapām, ja man tādu vajag tad es to arī ģimenes ārstam saku, nevis ceru, ka viņa izzīlēs vai man tas ir nepieciešams. Izstāstu visus savus simptomus , ka jūtos slikti un vēlos atvērt slimības lapu, un nekad man nav atteikts , jo kā gan ārsts var noteikt vai es jūtos pietiekami labi, lai ietu uz darbu vai arī nē. Katram cilvēkam ir gan savs sāpju slieksnis, gan arī 'slimošanas" slieksnis - kādā stāvoklī cilvēks ir spējīgs strādāt, piemēram, es iesnu gadījumā bieži nevaru no gultas izlīst ārā, jo jūtos ļoti slikti, un iesnas ir diezgan smagas, citam atkal iesnas vispār netraucē dzīvot. Tādēl uzskatu, ka ejot pie ārsta vienkārši ir jābūt pārliecinātai par sevi, un par to, ko tu gribi (neattiecinu to gan uz zālēm, jo neesam ārsti , lai zinātu, kādi medikamenti ir mums nepieciešami un kādi ne, it īpaši , ja ir runa par antibiotikām un citām stiprām zālēm).
18.08.2018 00:46 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Sauss klepus ir kontrolējams, bet var arī ieilgt uz vairākiem mēnešiem. Par to tiešām lapas parasti neraksta.

Kā tas ir kontrolējams? Neesmu mediķis un nezinu. Man pēc saaukstēšanās tāds bija. Ja brīvdienās sēž mājās, daudz nerunāju, tad tā, ka tikai nedaudz jāklepo. Kad darbā, kur ir jārunā, pie gaisa maiņām (auksts, karsts, kāda smarža), tās drausmīgās klepus lēkmes padsmit reizes dienā. Es tīri fiziski darbā nevaru un nedrīkstu cilvēku, ar kuru tai brīdī runāju, atstāt vienu, lai skrietu uz tualeti pavemstīties no tā klepus. Bet ārste, ja redz, ka tai brīdī neklepoju, saka, ka lapu nevajag.
stresīgi, ja pie ārsta jāiet ar domu, lai viņš dod slimības lapu, nevis zāles

Jā, man nepatīk ārstus apmeklēt un eju tikai tiešām tad, kad nevaru strādāt.
Ļoti dīvaini par to acu ārstu. -0,75 un viņa neiespieda to zīmogu, ka darbam nepieciešamas brilles? Kā?

Tēma jau ir par to, ka ar mani notiek dīvainības. :-D Nē, neiespieda zīmogu, kaut konstatēja to -0,75. OVP lapā bija norādīts kods ,,darbs ar datoru" Jau sākumā pateicu, ka tālumā ne pārāk labi redzu, teicu, ka 2x mēnesī darbā ir sapulces/apmācības, kur uz ekrāna rāda materiālus, kurus nekad nevaru salasīt. Biju 100% pārliecināta, ka atzīmēs redzes korekcijas nepieciešamību (pārjautāju, vai neatzīmēs, jo domāju, ka šī aizmirsa), bet atteica, jo ,,darbam ar datoru" ir svarīga redze tuvumā, tāpēc tālumam it kā neko nevarot tai lapā rakstīt. Lūk tā!
17.08.2018 19:47 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Man tas viss šķiet ļoti dīvaini, it sevišķi par tām brillēm. Vnk wtf, slikta redze, neraksta brilles? Tu neko nejauc?
Tāpat vien neesmu mēģinājusi dabūt lapu, tas ir pretlikumīgi, bet tad, kad pienākas, paši dod. Un es tavā vietā ietu gan pie speciālistiem pēc ĢĀ nosūtījuma, ja tiešām kaut kas kaiš.
Tagad tā attieksme izklauās pēc "izraksti man ripas, visiem izraksta, un man nē". Es nekad neprasu man kaut ko izrakstīt, paši raksta. Vienīgais, ko es tieši paprasu, ir nosūtījums uz muguras masāžu, bet tas tāpēc, ka man apdrošināšana sedz vienu kursu un pēc manas sprandas aptaustīšanas nerodas šaubas, vai man to vispār vajag.
17.08.2018 15:07 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Ļoti dīvaini par to acu ārstu. -0,75 un viņa neiespieda to zīmogu, ka darbam nepieciešamas brilles? Kā? :-O Un Tu neko neteici, vienkārši aizgāji prom?
17.08.2018 14:32 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
lai skolā dabūtu pagarinājumu kaut kādam darba nodošanas termiņam vai eksāmenam.

un šim, starp citu, ir paredzēti mācību atvaļinājumi ;-)
17.08.2018 10:40 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ja OVP darba devēja norādītajos riskos ir ilgstošs darbs pie ekrāna/monitora un acu ārsts ir iespiedis zīmodziņu "darbam nepieciešama redzes korekcija" tad ņem briļļu vai kontaktlēcu recepti, čeku un ej pie darba devēja. Līgumā vai koplīgumā noteikti ir atrunāts, cik daudz Tev atmaksās.
Bet vispār stresīgi, ja pie ārsta jāiet ar domu, lai viņš dod slimības lapu, nevis zāles ;-)
17.08.2018 10:40 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Varu teikt,jo vairāk centīsies un domāsi kā notēlot,jo mazāk ticēs tavam aktieru spēlēs tēlojumam .
17.08.2018 09:25 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
saprast kas manī ir ne tā.
Savu aktierspēju robežās esmu centusies piekopt dažādu taktiku- bailīgu, agresīvu, čomisku (naudas un dāvanu došana gan nav mēģināta).
Īstā taktika ir būt lietišķai, konkrētai, korektai, proti, atnācu ar tādu un tādu veselības problēmu - tātad, ko man darīt, lai izveseļotos? - un vajadzību pēc slimības lapas, lai varētu mierīgi mājās izveseļoties. PunkC.
.
Nu, kāds vēl čomiskums vai vēl nez kas, ibio.
.
Ja dakteris ir aktiermākslas mīļotājs, uz teātri aizies pats, ne baudīs nemākulīgus un neveiklus amatieru priekšnesumus savā izmeklējumu kabinetā.
16.08.2018 23:47 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Tālumā redzu ne īsti labi, pienāktos darba devēja apmaksātas brilles, bet pat tās neraksta, kamēr citi pēc jaunām, apmaksātām brillēm iet katru gadu.

Aizej uz optiku un pārbaudi redzi. Ja tev saka, ka nevajag brilles, tad nevajag. A moš esi hipohondiķe?
16.08.2018 23:30 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Man atkal ir tāda ģimenes ārste, pie kuras aizej ar parastu saaukstēšanos un no kabineta izej ar recepšu un norīkojumu kaudzi.:-D
16.08.2018 23:26 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Savu aktierspēju robežās esmu centusies piekopt dažādu taktiku- bailīgu, agresīvu, čomisku (naudas un dāvanu došana gan nav mēģināta)@

Ceru, ka ne pie viena ārsta to visu izmēģināji :D Tā var dabūt nosūtījumu uz Tvaika ielu :D
Jautājums kādā secībā tu izklāsti informāciju. Man vajag slimības lapu, jo ir klepus khem..kheeem.... Kheeee..eee /sarkana seja/. Nu tas izskatās pēc simulācijas un lapu tādiem tiešām var nedot. Parasti pacients izstāsta sūdzību, ārsts novērtē stāvokli, nosauc diagnozi, nozīmē ārstēšanu. Ja pacientam objektīvi liekas, ka traucēs darbam, prasa lapu. Ārsti paši lapu piedāvā tad, ja kaut kas lipīgs vai nopietns vai profesijai specifisks. Ar sausu un ne tik sausu klepu ārsti paši iet uz darbu. Ārsts taču apskata kaklu, paklausās plaušas. Sauss klepus ir kontrolējams, bet var arī ieilgt uz vairākiem mēnešiem. Par to tiešām lapas parasti neraksta. Cita lieta, ja ir temperatūra, trokšņi plaušās.
Tavs tēmas pieteikums rada sajūtu, ka tu vienkārši negribi iet uz darbu. Varbūt laiks nomainīt darbu?
16.08.2018 23:21 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ko acu ārsts Tev atbildēja, kad prasīji, lai izraksta tev briļļu recepti? "Nē, Nikola, recepti nedabūsi, ej mājās!"? :D
16.08.2018 23:11 |
 
Reitings 5
Reģ: 14.08.2018
Man viss tieši otrādi, liekas, ka nekas nav, aizeju pie ārsta, iedod antibiotikas, nomierinošās recepšu, mēnesi slimības lapu, liek visādus rentgenus iet, galvas smadzeņu rentgenus un vēl viss kaut ko
16.08.2018 19:47 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Pie ārsta jābūt pārliecinošam, bez risinājuma kabinetu nepamet. Ja jūties slikti un tas būtiski ietekmē tavu darbspēju, tad tā arī saki savai ģā un pieprasi lapu. Kas tas vispār tāds ir - klepus līdz vemšanai, bet ne analīzes nozīmē, ne rtg, ne lapu iedod. Šausmas. :D
16.08.2018 10:12 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tev nav jāspēlē teātris ārstam ar to savu klepu un tad jācer ka kko iedos. Bet tā arī jāsaka, ka NEVARI tā pastrādāt un tev VAJAG to lapu.
Pie stresa vari arī padzert to pašu nervostrong, bez receptes, man šad tad ir līdzējis.
Tas pats ar acu ārstu. Ej un saki ka tev vajag brilles jo neredzi tālumā. Ko tad viņi tev atbildēs? Nē tev nevajag....? Izskaidro situāciju un prasi to ko gribi. Nevis kaut ko mēģini tēlot.
Pastāsti kā veicās nākamajā vizitē :D
16.08.2018 09:42 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Laikam izskaties jauna un sprauna :-D Bet ja nopietni, tad ejot pie ārstiem, nekrāsojies - ne lūpas, ne vaigus, citādi izskatās vesela, nemazgā matus un nepucējies. Saku no pieredzes, kad kolēģe atnāca tāda - bez kosmētikas uz darbu un teica, ka ņems lapu, neviens neprotestēja, jo izskatījās salīdzinoši bāla un nomocīta. Un ja gribi lapu, tad tā arī saki ārstam, ka nav spēka un gribi kādas dienas pagulēt gultā.
16.08.2018 09:24 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
ja jūties slima, un gribi palikt mājās, aizej pie ģimenes ārsta un tā arī pasaki, ka esi slima ar to un to un jūties tā un tā, un vajag slimības lapu. Nevis stāsti savas problēmas un ar cerībām acīs gaidi kad viņa pati izdomās tev iedot zilo lapu. kur problēma.
16.08.2018 08:39 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nezinu, kas tieši Tev par problēmu, bet pie savas ĢĀ eju ar konkrētu plānu. Pastāstu problēmu un saku, ka man vajag nosūtījumu pie konkrēta speciālista.. Piemēram, māsa iet pie tās pašas ĢĀ, stāsta savu problēmu un sagaida risinājumu.. pretī - nekas.. nekādu nosūtījumu, kaut kādas muļķības stāsta... Attiecīgi es uzskatu, ka vaina ir attieksmē, uzstājīgumā, pārliecinātībā.. Bet nu manā gadījumā sanāk, ka man, cilvēkam, kuram nav med. izglītības, jāzina, KO un KUR vēlos tikt, lai saņemtu nosūtījumu un adekvātu ārstēšanu. Labi, ka es slimoju reti un nekas sarežģīts, citādi nezinu
16.08.2018 08:31 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Esi tāda kāda esi, nevis aktrise un domā kā ko iegūt. Cepums dakterei, ka neraksta Lexotanilu. Sāc strādāt pati ar sevi vai apmeklē psihoterapeitu! Protams, vieglāk jau ir apēst ripu, pierast pie tās efekta un vēlāk palikt par zombiju, kurš bez lexotanil nevar aizmigt ;-)
Slimības lapai vajag pamatoju. Ja krūtis tīras, trokšņu nav, dr nav pamata izdot slimības lapu-lapa Tavu klepu neizārstēs! Atkārtoju vēlreiz, tiec galā ar emocijām un hipohondriju, tad labāk dzīvosi.
16.08.2018 08:14 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Ir jāsaņem sevi rokās un jāizstrādā stratēģija, kā un par ko runāsi ar ārstu.
Es arī tieši tā domāju, tāpēc gribu saprast kas manī ir ne tā.
Savu aktierspēju robežās esmu centusies piekopt dažādu taktiku- bailīgu, agresīvu, čomisku (naudas un dāvanu došana gan nav mēģināta). Nekas līdz šim nedarbojas, viss ir ķļūda, kļūda, kļūda... Domāju pie kura virziena vērts piestrādāt.
15.08.2018 22:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits