Līgo svētku galds

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Sašliks, pīrāgi, siers un alus, protams ir jauki, bet ko interesantāku plānojat likt galdā? Varbūt kādas kūkas, zupas, īpašas uzkodas? Gribas drusciņu no tās klasikas, bet arī ko savādāku šogad :-)
Un kāda ir jūsu pīrāgu super-recepte? (l)
20.06.2018 14:26 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Mums pēdējos gados tradīcija iegrozījusies vārīt zupu uz ugunskura, ko varētu ieteikt visiem, jo uz plīts ne tuvu tik garšīga nesanāks. Precīzas receptes nav, galvenais kādus kaulus (mēs lietojam meža dzīvnieka) pavārīt un tad svaigus dārza dārzeņus. Parasti kaut ko uz soļankas pusi veidojam. Šis ir labs variants otram rītam, kad visiem kaut ko vieglāku gribas ieēst.
>>
No salātiem teikšu, ka rasols jau aknās sēž. Varu ieteikt kārtainus salātus, kas šobrīd cieņā. Kārtās - majonēze, kūpināta vista, majonēze, marinēti šampinjoni, majonēze, smalki rīvēts kūpinātais siers, smalki sakapāti zemesrieksti(apcepti cepeškrāsnī), sasmalcināti maizes grauzdiņi(tie, kur paciņās var nopirkt ar garšām dažādām).
>>
Tad, protams, visas klasiskās lietas - siers, sašliks, dārzeņu plāte ar ķiploku mērci (šitā ļoti ejoša), grieķu salāti, rīsu salāti, kādas karbonādes vai ruletes, arbūzs, pīrāgi, daudz alus.
20.06.2018 21:55 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Rīdziniec, es kā reiz zemeņu salātus ar zaļumiem taisīju aizvakar :) Vairākus gadus gribēju, bet kamēr šis un tas, zemenes jau pazuda :D Tā nu šogad beidzot sataisīju. Ir tā, ka es iedomājos, ka fetas siers nav sāļs... Bet ir gan... un esmu no cilvēkiem, kam negaršo sāļa + salda kombinācija. Visādi citādi salāti tiešām atsvaidzinoši un interesanti ;) Tikai nākamreiz liktu mocarellu (tas ir tāds mini tip, ja cieņā nav sāļš + salds)
***
Līgo man arī galvenais, lai ir šašliks. A.. bet vēl garšo pildīti šampinjoni, draudzene šo recepti iemācīja.. Jāpērk šampinjoni (bet tādi ko lielāki, jo labāki), jāizņem kātiņš.. sajaukt sieru, nedaudz majonēzes, zaļumu, sapildīt šampinjonu cepurītes un uz grila restes.. šampinjoni sanāk ļoti sulīgi! Protams, ka pildīt var da ar jebko ;)
21.06.2018 09:10 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Pirmo reizi pati gatavošu sieru, plānoju gatavot gan ķimeņu, gan tādu ar sēkliņām visādām. Vēl arī uzcepšu sēklu maizīti, iesālīšu gurķīšus. Un tā kā mūsu ģimenē ir arī jubilārs, taisīšu pāris saldos. Šo noteikti - http://prieksgatavot.lv/2018/06/rabarberu-siera-kukas-kartojums/
21.06.2018 09:11 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
A.. bet vēl garšo pildīti šampinjoni, draudzene šo recepti iemācīja.. Jāpērk šampinjoni (bet tādi ko lielāki, jo labāki), jāizņem kātiņš.. sajaukt sieru, nedaudz majonēzes, zaļumu, sapildīt šampinjonu cepurītes un uz grila restes.. šampinjoni sanāk ļoti sulīgi! Protams, ka pildīt var da ar jebko

Man arī ļoti garšo, bet nesen ēdu tādus, kas pagatavoti aptuveni šādi+vēl ietīti bekonā. Ak dieniņās, cik labi!! :-D(l)
21.06.2018 09:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Rīdziniec, es kā reiz zemeņu salātus ar zaļumiem taisīju aizvakar Vairākus gadus gribēju, bet kamēr šis un tas, zemenes jau pazuda Tā nu šogad beidzot sataisīju. Ir tā, ka es iedomājos, ka fetas siers nav sāļs... Bet ir gan... un esmu no cilvēkiem, kam negaršo sāļa + salda kombinācija. Visādi citādi salāti tiešām atsvaidzinoši un interesanti Tikai nākamreiz liktu mocarellu (tas ir tāds mini tip, ja cieņā nav sāļš + salds)
Liels paldies par padom, tiesam noderes. Man jau uz to pausi likas ...mocarella maigaka tomer.;-)
21.06.2018 13:16 |
 
Reitings 20
Reģ: 22.02.2018
Es gatavoshu vienu receti ko man iemācija vīratēvs. Izvāri makaronus,, piesaju piparus, sālīti, tad sacep cūkgaļas karbanādes, makaronus kārto cepamtraukā nu tā kā apakškinju, un tad pa virsu majonēzīti, sierinju rīvētu, čut čut kādu saujiņu, tad izkārto pa virsu karbonādes, vēlreiz bagātīgi pārelj ar majonēzi un sieriņu un cep cepeškrāsnī uz 180 grādiem kameŗ veidojas garozinja.
OM NOM NOM
starpcitu var nevis ar karbonādēm, bet ar gulahsu vai stogonovu taisit, ja no iepruieksjeas dienasq palicis pari, arī sanāk ņammīgi. (l)
pasniedz ar krējuminju un mazsālītajiem gurķīšiem (l)
22.06.2018 17:33 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Neskatījos visus linkus, vienkārši ieteikšu salātiņus, kurus te nemanīju - ķiršu tomātus ceturtdaļās + kivi + puravs + saujiņa sezama sēklu + nedaudz olīveļļas. Pie gaļas ļoti labi :)
tu prasi par labako piragu recepti un ka vinas klas galdus 20 gadigam meitenem?

Vai tad divdesmitgadīgajām atbrauc mammas, saklāj galdus un brauc prom? (t)
Man bija kādi 15-16, kad pati sāku cept plātsmaizes utt svētkiem.
22.06.2018 18:33 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Jau izbraucām veikalus, lai rīt nav jāpavada mūžība veikals. Un jezussss, tīrā trakomāja. Mazajos nē, bet lielajos... Uhhh, vēlu veiksmi visām, kas rīt pērkas 8-)
Beigās būs klasika pāsvarā, bet jāņu siers papildināsies ar sieru plati ar visādām zaptītēm un sīpolu marmelādi, un mērcīšu eksperimentiem gaļai, aizstājot kečupu ar mājas bbq un pesto. Ņommmm (l)
22.06.2018 20:59 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Cepta karpa vai kāda cita zivs.
22.06.2018 23:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits