Iedomas vai patiesas vēlmes pēc pašapliecināšanās?

 
Reitings 9
Reģ: 08.04.2018
Jau 2 gadus esmu pasīva lasītāja šajā forumā, jo gribu zināt kā dāmam iet Latvijā. Tādēļ brīdinu uzreiz neesmu nekāds trollis, bet uznāca vēlme padiskutēt par šo jautājumu, diemžēl draudzenes man nav liela palīdzība, jo esam ļoti līdzīgās situācijās.
Esam kopā 6 gadus, šobrīd esam Ķīnā jau 4 gadus. Viņa darba specifikas dēļ oil industry Latvijā vai pat Eiropā nav daudz darba piedāvājumi, īpaši tik augstu atalgotu. Šeit viņš saņem 5x vairāk kā mēs saņemtu Eiropā strādājot kopā. Bet ir un paliek viens bet, es nejūtos pašrealizējusies. Man trūkst sajūtas, ka varu iet uz veikalu un galvu nelauzot sev nopirkt visu ko vēlos zinot, ka esmu to nopelnījusi un vēljovairāk biedē, ka ja nu es viņam apnikšu. Jautājumu sev daudz un nekādas izrunāšanās pat īsti nedod atbildes, jo viņs protams saka, ka mums šeit abiem izdevīgāk būt un protams, ka viņam es neapnikšot. Bet īsti jau tam garantijas nav.
Laikam jau tikai kratu sirdi un ceru ka kāda ir līdzīgā situācijā un zinās teikt kā ir pareizāk.. Parasti mēdzu sev pārmest ja gribas nopirkt ko dārgāku, ko gan viņš dara diezgan regulāri. Tāpat nākas aizdomāties kur es būšu pēc 5 vai 10 gadiem? Es protams laiku izmantoju lietderīgi un mācos valodas un dažādi pilnveidoju sevi, bet brīžiem zūd motivācija, jo neredzu kur pielietošu, nav skaidru mērķu. Jāpiebilst, ka plānojam te palikt vēl gadus 5 un tad pārcelsimies kaut kur citur, bet tad man būs jau 36.
10.04.2018 10:14 |
 
Reitings 120
Reģ: 27.02.2018
Manuprāt, tāds kā apburtais loks. Autore savā jomā nevar atrast darbu + nezina valodu, taču tai pat laikā vēlas būt finansiāli neatkarīga, taču, lai tas notiktu, būtu jāstrādā mazāk atalgots vai mazāk prestižs darbs, kas šajā situācijā neder, jo, redz, saņemtā alga tik un tā nebūs samērīga ar drauga nopelnīto. Kāda tad ir izeja no šīs situācijas? Manuprāt, nekāda, jo izklausās, ka autore vienkārši vēlas savā jomā un bez valodas zināšanām atrast darbu, nopelnot tieši tikpat lielu naudas summu kā draugs, jo ar mazāku nav gatava samierināties. Tā, diemžēl, nenotiek, ja reiz 4 gadi pagājuši un nekā. Līdz ar to izeju no šīs situācijas es neredzu. Nu, vismaz autores gadījumā.
Ja es būtu autores vietā, jau pašā sākumā, ierodoties Ķīnā, būtu sākusi mācīties valodu, neskatoties uz to, ka draugu lokā ir tikai vāciski vai angliski runājošie. Tas nav nekāds attaisnojums. Nākamais, ko darītu, ja vēlētos, lai man būtu vismaz kaut kāda naudas summa, kuru esmu nopelnījusi pati - pieņemtu kaut visviekāršāko darbu, nevis uzskatītu, ka esmu tik gudra, tik profesionāla un tik pieprasīta vienā jomā, ka tas ir zem mana goda strādāt vienkāršākus darbus. Tā kā tēmas autorei tāds variants neder, īsti citu izeju no situācijas neredzu, jo sēdēt un cerēt, ka, pārceļoties uz Austriju, tur gaidīs lielais, ilgi gaidītais darba piedāvājums, ir diezgan naivi.
10.04.2018 18:16 |
 
Reitings 48
Reģ: 02.04.2018
Man radiniece strādā Ķīnā. Negvelz muļķības, nav nekāda diskriminācija pret Latviju!
10.04.2018 18:38 |
 
Reitings 55
Reģ: 20.02.2017
Jā.. es arī nesaprotu, kā cilvēks, kurš nestrādā 4 gadus (un pālno nestrādāt vēl 5), var sevi uzskatīt par savas jomas baigo speciālistu.
Bet tā jau ir, jā. Labāk nemaz nestrādāt, nekā strādāt mazāk kvalificētu darbu :-D Es strādātu gandrīz jebkādu darbu, kaut vai tikai pāris stundas dienā, tikai tāpēc, lai nesēdētu mājās un nedegradētos, būtu cilvēkos un mācītos vietējo valodu (jo plānots taču vēl 5 gadus tur pavadīt). Un man interesē, kā tu mācies to vācu valodu mājās 4 gadus no vietas ? :-D
10.04.2018 19:05 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Es neieciklētos uz vienu specifisku jomu Ķīnā.
Interneta laikmetā visa pasaule ir vaļā un ir tik dažādi veidi kā nopelnīt.
10.04.2018 19:13 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Saprotu, ka tēma nav par to, bet piedod, es ar tādu cilvēku nākotni nesaskatītu. Tādā situācijā, kādā pašlaik atrodies, upurējot savu karjeru un nākotni "drauga" labā, dzīve greznībā un finansiālais atbalsts tavai ģimenei būtu minimums, ko viņam jānodrošina. Pašreizējā situācija ir pilnīgi bezjēdzīgi iztērēti gadi. Es prasītu ultumātu, lai mani vismaz apprec, vai arī došos prom, nodrošināt savu nākotni. Un aizbrauktu bez nožēlas.
10.04.2018 19:30 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Lively, neņem galvā lielos pārmetumus!
Ja materiālais stāvoklis rada diskomfortu, iesaku izrunāt to ar 2 pusīti.. varbūt noteikta naudas summa katru mēnesi radīs stabilāku sajūtu?
Esmu dzirdējusi, ka cilvēki mēdz pelnīt naudu ar blogošanu... Tādā situācijā žurnālista talants ir priekšrocība :)
10.04.2018 19:55 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
Tu nejūties sevi realizējusi, negribi strādāt Ķīnā, nevari atļauties to, ko vēlies nopirkt, neesi droša, vai draugam neapniksi, jūties bez mērķa. Kāpēc tad Tu tur esi?
viņs protams saka, ka mums šeit abiem izdevīgāk būt

Kāpēc abiem izdevīgāk? Kādā veidā Tev ir izdevīgi?
Tāpat nākas aizdomāties kur es būšu pēc 5

Jāpiebilst, ka plānojam te palikt vēl gadus 5

Pēc 5 gadiem Tu būsi tā pati, kas tagad.
10.04.2018 20:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
..varbūt noteikta naudas summa katru mēnesi radīs stabilāku sajūtu?

cormeum, viņas draugs nav skopulis un naudu viņai piedāvā. Viņas problēma, ka viņa grib pati pelnīt un tad tērēt kā sagribēsies...
Man tik ļoti pietrūkst tās sajūtas, ka varu ko atļauties pati sev bez sirdsapziņas pārmetumiem vai varu vecākus palutināt. Diemžēl tā vairs nav, protams, saka ņem un tērē, bet es laikam nemāku. Vienmēr esmu pelnījusi sev kopš sevi atceros, pat pamatskolā.
10.04.2018 20:29 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Laikam tas ir kaut kads cilveku tips, jo par visiem 100% saprotu Livley
Ta nav skaudiba.
Un pasai nopelni savu naudu nak no latvijas "kultaras". Man ari riebas viram prasit ( pat ja vins bez prasisanas uzskaitija), pat ta
10.04.2018 20:40 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
pat tad, kad bijam jau precejusies un ar bernu! Starp citu laulibas un berns so " sevis pieradisanu sev" problemu neatrisina!
10.04.2018 20:41 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Un nez kaa appreceeshanaas vinju nodroshinaatu? Smiekliigi. Iipashumi uz vinjas vaarda vinju nodroshinaatu un nauda vinjas kontaa nevis rinjkjis uz pirksta. It kaa sievu ar pliku dirsu nevareetu pamest, protams, ja vien vinja nav juriste ar izcilaam kjiinieshu valodas zinaashanaam, lai starptautiski tiesaatos. Austrijaa rinjkjis pirkstaa vareetu glaabt ne Kjiinaa.
Vaacu valodu gada laikaa, ja neko citu nedara, var mieriigi liidz c1 liimenim apguut, nez ko Tu tur mulljaajies 4 gadus.
Savukaart kjiinieshu valodu pa 4 gadiem taadu videeju liimeniiti vareeji izvilkt vismaz ar nosaciijumu, ka maacies katru dienu. Nez kaada velna peec Tu to nedariiji? Veelaak buutu nodereejusi Eiropaa, ne jau lai kaadaa suuda kaafuuzii straadaatu Kjiinaa. Bljaaveejas par kafeeeee Kjiinaa, paintereseejieties, cik tajaas kafeeeee maksaa algu :-D Ielas eestuve Kjiinaa nav starptautiska kompaanija :-D Tik izcils ieteikums, ka nav ko piebilst :-D
Viena te breec, ka shis aizbrauks uz Austriju un noprecees kaadu austrieti :-D Redzi, ja shim tikai draazties vajadzeetu, tad buutu panjemta kaada shkjiibacainaa, kurai pat shmotkas un paiku nevajadzeetu pirkt, nifiga vins nevizinaatu liidzi Eiropieti. Nevajag braukt auzaas ar no pakaljas izvilktiem secinaajumiem.
Risinaajums? Maacies shkjiibacainos valodu un nemeklee probleemas, kur tos nav. Pa pieciem gadiem, kuri veel tur jaadziivo, pusliidz apguusi.
10.04.2018 20:59 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es īsti nesaprotu - tad viņš dod naudu, bet Tev ir neērti ņemt, vai dod tikai tam, lai Tu varētu uzturēt kopīgo saimniecību (piem., pārtikai, rēķiniem, utt.)? Vai viņš zina, ka jūties tā kā jūties (jautāju, jo, ja es būtu partnera vietā, un man otrs tiešām rūpētu, tad es ļoti negribētu, lai viņš tā jūtas un mēģinātu kopīgi atrisināt situāciju)? Vai esat runājuši par precībām vai konkrētiem plāniem? Pirms aizbraukšanas, jūs parunājāt par Tavu lomu? Atvainojos, ja esmu kaut ko palaidusi garām.
10.04.2018 21:03 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es tavā vietā neieciklētos , bet baudītu dzīvi. Ja, dod tad ņem , ja sit mūc prom ;)
10.04.2018 21:04 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Jebkurā gadījumā, uzskatu, ka dari pareizi domājot par savu nākotni.
10.04.2018 21:09 |
 
Reitings 169
Reģ: 23.02.2018
DieKleineHexe varu pieplusot komentāram - pateica visu tieši, bet to - kā ir.
Risinaajums? Maacies shkjiibacainos valodu un nemeklee probleemas, kur tos nav. Pa pieciem gadiem, kuri veel tur jaadziivo, pusliidz apguusi.

++
Un nez kaa appreceeshanaas vinju nodroshinaatu? Smiekliigi. Iipashumi uz vinjas vaarda vinju nodroshinaatu un nauda vinjas kontaa nevis rinjkjis uz pirksta. It kaa sievu ar pliku dirsu nevareetu pamest, protams, ja vien vinja nav juriste ar izcilaam kjiinieshu valodas zinaashanaam, lai starptautiski tiesaatos.

++ Šis arī ir no svara.
10.04.2018 21:11 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Lively, Tu pirms tam strādāji Austrijā žurnālistikā?
10.04.2018 21:16 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Runājot par precēšanos un to, kā autori tas glābtu - glābt varbūt, ja viņam plānā būs viltīgā šķiršanās, neglābs (bet mazliet jau dzīvi šķirśanās process tomēr var apgrūtināt), bet palikt viena var arī tad, ja otrs nomirst (jā, zinu, ka tas neseko pozitīvajai domāšanai un 30it līdz 40it miršana plānā ir retajam, bet, nu...). Otrs, nebūs populārs viedoklis, bet šāda tipa sarunas (par precībām, kopīgiem īpašumiem) var palīdzēt nojaust otra jūtas attiecībā uz jūsu attiecību nākotni, īpaši jau konkrētajā situācijā, kura nav gluži “pirmie randiņośanas mēneši”.
10.04.2018 21:29 |
 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
Kāpec vispār pārcēlies un uzreiz nemeklēji darbu un valodu neapguvi? Taču domāt vajag. Interesanti, vai šeit baigi strādāji, bet nu tik ilgs laiks, sēž bezdarbībā un kūko kaut ko.
10.04.2018 22:42 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Neviena nebļāva, ka viņai kafenē arī jāstrādā. Tas bija ar domu, ka neko negrib, valodu nezina, attaisno visu ar to, ka Latvijai kaut kādi naida sakari ar viņiem. Izcila iespēja uz vietas praktizēt to valodu, pēc tam ir kompānijas, kuras strādā tieši uz to tirgu vai arī tad ar valodu spētu atrast kādu darbu vēl tajos 5 gados, ko tur atsēdēs.
10.04.2018 22:45 |
 
Reitings 207
Reģ: 04.01.2018
Man būtu kauns dzīvot valstī, kuras valsts valodu nepārzinu kaut sarunvalodas līmenī pēc 4 gadu dzīvošanas. Bet par situāciju man nav komentāru - lielākā daļa problēmas sastāv no tā, ka nemāki ar savu draugu komunicēt un izteikt savu viedokli par situāciju.
11.04.2018 02:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!