Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Iedomas vai patiesas vēlmes pēc pašapliecināšanās?

 
Reitings 9
Reģ: 08.04.2018
Jau 2 gadus esmu pasīva lasītāja šajā forumā, jo gribu zināt kā dāmam iet Latvijā. Tādēļ brīdinu uzreiz neesmu nekāds trollis, bet uznāca vēlme padiskutēt par šo jautājumu, diemžēl draudzenes man nav liela palīdzība, jo esam ļoti līdzīgās situācijās.
Esam kopā 6 gadus, šobrīd esam Ķīnā jau 4 gadus. Viņa darba specifikas dēļ oil industry Latvijā vai pat Eiropā nav daudz darba piedāvājumi, īpaši tik augstu atalgotu. Šeit viņš saņem 5x vairāk kā mēs saņemtu Eiropā strādājot kopā. Bet ir un paliek viens bet, es nejūtos pašrealizējusies. Man trūkst sajūtas, ka varu iet uz veikalu un galvu nelauzot sev nopirkt visu ko vēlos zinot, ka esmu to nopelnījusi un vēljovairāk biedē, ka ja nu es viņam apnikšu. Jautājumu sev daudz un nekādas izrunāšanās pat īsti nedod atbildes, jo viņs protams saka, ka mums šeit abiem izdevīgāk būt un protams, ka viņam es neapnikšot. Bet īsti jau tam garantijas nav.
Laikam jau tikai kratu sirdi un ceru ka kāda ir līdzīgā situācijā un zinās teikt kā ir pareizāk.. Parasti mēdzu sev pārmest ja gribas nopirkt ko dārgāku, ko gan viņš dara diezgan regulāri. Tāpat nākas aizdomāties kur es būšu pēc 5 vai 10 gadiem? Es protams laiku izmantoju lietderīgi un mācos valodas un dažādi pilnveidoju sevi, bet brīžiem zūd motivācija, jo neredzu kur pielietošu, nav skaidru mērķu. Jāpiebilst, ka plānojam te palikt vēl gadus 5 un tad pārcelsimies kaut kur citur, bet tad man būs jau 36.
10.04.2018 10:14 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Pēkšņi visiem draugi strādā Ķīnā, wow, un es domāju, ka visi aizkratījušies uz uk. Izrādās Ķīna. Es ar gribu.

Visur kur jau cilvēci braukā. :D
17.04.2018 08:26 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Kapec tiesi vaacu valoda jamaacas esot Kinaa? Un pa 4 gadiem knapi iemaacoties tad nezinu kaa ir jaamaacas. Iesaku apmekleet kiniesu kursus. Bet godigi loti kaitina cilveki kas te dzivo entis gadus un neprot neko pateikt niderlandiesu valodaa . Lidzigi kaa ar krievien LV. Man ir liels respect ja cilveks kaut vai kludaini runaa, bet vismaz censas. Un vaacu nav tik gruta. Liti lidziga niderlandiesu. Gada laikaa loti viegli var apgut vai nu kursos vai pasmacibaa. Man kontaktejoties ar vietejiem loti palidzeeja. Vrb tev draugs var pamacit kiniesu valodu?
14.04.2018 15:04 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Diskusiju nelasiju, bet varbut seit jau ieteica freelance majaslapas. Ta nav tikai padarisana programmetajiem un grafiskajiem dizaineriem, bet sad tad pietiek vien ar labu anglu valodu un tu vari but ka virtualais asistents cilvekiem no visas pasaules. Laba pilnveidosanas iespeja+ tu nopelni naudu+ iepazisties ar cilvekiem no jebkura kontinenta+ uzdevumi medz but loti interesanti un nav vienmuli. Vairakus tukstosus menesi gan nenopelnisi, bet videjo Kinas algu gan vari savakt.
14.04.2018 12:59 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ar valodu zināšanām, 4 gadu dzīves pieredzi Ķīnā un žurnālistes izglītību tu vari sadarboties ar LV un citu valstu (kuru valodas zini) tūrisma firmām. Vai nodibināt savu. Tava iespēja parādīt Ķīnu eiropiešiem eiropiešu gaumē, dalīties interesantos piedzīvojumos, stāstīt par kultūru atšķirībām. Latvietis Ķīnā būtu vislabākais gids, jo vislabāk spētu saprast, kas tūristiem no Latvijas patiktu un kas nē. Tā kā zini citas valodas, tad vari arī to valstu tūrfirmām piedāvāties. Tas nebūtu 8:00-17:00 darbs, tātad tavam austrietim nebūtu iebildumu.
12.04.2018 16:37 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Pēkšņi visiem draugi strādā Ķīnā, wow, un es domāju, ka visi aizkratījušies uz uk. Izrādās Ķīna. Es ar gribu.
12.04.2018 11:35 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Beidz sevi salīdzināt ar draugu, jo tā jau izklausās vairāk pēc skaudības - es nestrādāšu tikai tāpēc, ka mēnesī nenopelnīšu tik, cik viņš vienā dienā var atļauties notērēt!
Tev arī nevajag nopelnīt mēnesī tikpat, cik draugam, esi pateicīga un priecājies par drauga panākumiem un beidz justies mazvērtīga, ja nenopelni tikpat. Es nezinu, kādā jomā Tavs draugs strādā, bet māc zināmas šaubas, ka arī Dānijā, Austrijā vai jebkur citur Tu nopelnītu tikpat, cik draugs vai tuvu tam.
Tev jāsāk darīt to, kas Tev patīk, jo - ja reiz draugs tik labi pelna, Tu vari atļauties darīt to, kas Tev patīk, sagādā prieku un dod gandarījumu, atļaujoties nepelnīt lielo naudu, jo Tev nav jāraizējās par rēķinu nomaksu vai to, ka nepietiks līdz nākamajam mēnesim. Un redzēsi, pati kļūsi par sevi pārliecinātāka, jutīsies pilnvērtīgāka un nenāks prātā domas par apnikšanu draugam, ja pati sev liksies interesanta.
12.04.2018 09:04 |
 
Patīk
Reitings 151
Reģ: 07.02.2013
Ja tēmas autore ir nodzīvojusi Ķīnā 4 gadus, gan jau zin, ka jebkurā gadījumā angļu valodas pasniegšana ir visvieglāk pieejamais peļņas avots. Tas varētu laika gaitā palīdzēt veidot guanxi (kontaktus) caur klientu loku, kas savukārt palielinātu varbūtību iesaistīties perspektīvākā jomā. Sarunvalodu gan jau šobrīd vajadzētu zināt, ar rakstību jau ir cits stāsts... Šajā laika periodā ir reālistiski prast lasīt pamatfunkciju līmenī, bet neiekaļot galvā 5000-8000 piktogrāfiskās zīmes, laikam abšaubītu indivīda spēju literāri izteikties šajā valodā, tādēļ absolūti nenosodu tevi par hanzi nemācēšanu.
.
Es personīgi arī vēlētos kaut kad pēc absolvēšanas apmesties Ķīnā un strādāt būvju/strukturālajā inženierijā, bet te arī jāsaka, ka to ir reālistiski sasniegt tikai caur multinacionālajām kompānijām, ne vietējām, un piedāvāto pozīciju skaits bez vairāku gadu pieredzes ir ierobežots ārpus Tier 1 pilsētām. Man arī tieši nākošmēness sanāks pabūt Guangzhou.
.
Ja atļauts jautāt, tām kas te minēja, ka draugi strādājot Ķīnā bez ierobežojumiem, interesē kādās jomās šie cilvēki nodarbojas (neskaitot pedagoģiju) un vai strādā Ķīnai piederošajās struktūrās/kompānijās ?
12.04.2018 04:06 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Tu māki 5(!!!!) valodas un nevari atrast nodarbošanos un veidus kā piepildīt savas dienas?
Velnsparāvis, ja man būtu tādas zināšanas, tad jūra līdz ceļiem un visi pasaules ceļi vaļā
Jūs ko, nodarbošanās atrasta labu labā - tagad var perfecto čīkstēt un ņaudēt 5 valodās ļoti plašai publikai, ne tikai vienā, dzimtajā, kuru saprot labi ja nieka viens procents no visas pasaules iedzīvotājiem.
12.04.2018 00:30 |
 
Reitings 890
Reģ: 31.01.2015
Tu māki 5(!!!!) valodas un nevari atrast nodarbošanos un veidus kā piepildīt savas dienas?
Velnsparāvis, ja man būtu tādas zināšanas, tad jūra līdz ceļiem un visi pasaules ceļi vaļā:-D:-D
11.04.2018 23:42 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Problema ir emocionalais dikomforts!! diemzel tas ir tik subjektivs, ka neviena cita nevarest tev pateikt, iedot, izdarit ta, lai tas atrisinatos.
vienigais, ko varu ieteikt: sac no sakuma
- kadi ir tavi merki
- ko velies sasniegt
- ko velies darit
- kadu velies savu ikdienu
- ka noklut tur,kur velies
valstis, cilveki, iespejas, laisk viss tas ir plustoss, te bija, te nav, ir japatur prata TU.
11.04.2018 23:33 |
 
Reitings 120
Reģ: 27.02.2018
Jo vairāk lasu, jo mazāk saprotu kāda vispār ir problēma. :D
Pirmajā lapā autore raksta:
Otrkārt bez vietējās valodas zināšanām praktiski neiespējami dabūt darbu, ja arī dabūtu savā jomā(žurnālistikā) kaut ko tad pelnītu labi ja 1/15 daļu ko pelna draugs un tad par tādu naudu to darīt nav īsti vērts

Pēdējā lapā:
es neuzskatu, ka man jālauž sevi darot visu iespējamo, mācoties visas pasaules valodas un ejot vēl visos kursos, lai tikai dabūtu kaut kādu darbu par niecīgu naudu

Autore raksta, ka gribot realizēt sevi, strādājot savā sfērā, taču jau pirmajā lapā raksta, ka, pat ja atrastu darbu žurnālistikā, tik un tā pelnītu daudz mazāk kā draugs, tāpēc nav jēga. Arī mazāk atalgotus darbus strādāt nav jēga, jo - priekš kam? Tad kur ir problēma, ja Tu negribi strādāt ne savā, ne kādā citā jomā? Vīrietis saka - baudi dzīvi! Nē, atkal nav labi, jo vēlies karjeru un savu naudu, BET - te sākas tas apburtais loks, jo, pat ja atradīsi darbu savā jomā, kā raksti, saņemsi mazāku algu kā vīrietis, tāpēc nav jēga. Es vairs neko nesaprotu. :D
11.04.2018 23:27 |
 
Reitings 207
Reģ: 04.01.2018
Lively, es ļoti labi zinu, cik grūta ir mandarīnu valoda. Tieši tāpēc es saku, ka MAN būtu kauns dzīvot tur, ja pēc 4 gadiem vēl nebūtu pat mēģinājusi to apgūt. Tāpēc ES personīgi nebrauktu uz tādu valsti, kuras valodu būtu tik sarežģīti iemācīties. Neteicu, ka tas jādara TEV, bet izteicu pārmetumu pat par valodas apguves nevēlēšanos, jo tu mini tikai attaisnojumums kāpēc nevari to un šito.
Ai, nabadzīte, draugs pelna tik daudz un liek baudīt dzīvi... Ja tas tevi tik ļoti neapmierina, sāc darīt nevis čīkstēt un sevi attaisnot - ej, runā ar draugu, saki, ka nepatīk situācija un jautā pēc kompromisa vai jautā risinājumus savam dzīvesbiedram nevis mums, cilvēkiem no malas. Jo mums tieši tā arī izskatās - 31 gadu veca sieviete, kas sauc sevi par speciālisti, nav strādājusi gadus 4 un čīkst, ka draugs savu algu tērē sev un vēl dod tev, lai pabaudi dzīvi. Ja tu būtu šo visu jau noskaidrojusi attiecību sākumā, tev atkristu daudzas problēmas.
11.04.2018 18:54 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Man izklausās, ka esi apvainojusies uz draugu. Par to, ka viņš pelna daudz, un Tu nevari nopelnīt tikpat, par to, ka tev būs jāsāk no mazumiņa, bet viņam jau viss ir.
Tad izlem, kas tev ir svarīgāks - tas, ka gribi pašrealizēties, attīstīties, vai darīt visu tāpat, kā līdz šim. Nu, ja sāksi strādāt, loģiski, ka nebūs viss tāpat, kā šobrīd, būs mazāk laika, vairāk būs jāpielāgojas un jāplāno brīvais laiks, lai abiem kopā viss iznāktu. Bet kā tad citādi?
Kāpēc mazāka alga nekā viņam vispār ir arguments nestrādāt? Tad, kad sāksi strādāt, tad vairs viņa budžets vairs nebūs jūsu budžets un tev būs jādzīvo tikai no savas naudas? Vai kā?
Vienkārši izdomā, ko tu pati gribi - pašrealizēties vai vienkārši kaudzi naudas un turpināt trallināt pa mājām.. Nu nenotiek tā. Ja tu gribi kaut ko darīt savā labā, sev, tad ej un dari, jo nauda līdz šim nav bijusi problēma, tad kāpēc lai tagad būtu?
11.04.2018 18:17 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Zini tik daudz valodas, esi izcila savā jomā, bet nespēj atrast darbu? Nu kaut kas neiet kopā.
Šis bija bez citāta domāts.
11.04.2018 11:57 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Man interesanti cik ļoti visām te patīk mani kaunināt nezinot situaciju, vai moonaffairs, esi mēģinājusi mācīties mandarīnu valodu, lai tā izteiktos? Tas nav tik viegli un īsti neredzu kā tas man tieši palīdzētu darba jomā. Turklāt agrāk strādāju Dānijā tur arī ieguvu savu izglītību, tā kā es runāju angļu, latviešu, krievu, dāņu un vācu valodās un vai tiešām ja mēs katrus 5-10 gadus kaut kur citur būsim man jāmācās visas pasaules valodas?

Zini tik daudz valodas, esi izcila savā jomā, bet nespēj atrast darbu? Nu kaut kas neiet kopā.
Diskusija laikam par to, ka jā es neuzskatu, ka man jālauž sevi darot visu iespējamo, mācoties visas pasaules valodas un ejot vēl visos kursos, lai tikai dabūtu kaut kādu darbu par niecīgu naudu, lai tikai nebūtu slinkā čīkstētāja. To naudas summu ko varu te nopelnīt mēnesī draugs bieži iztērē dienā spontānos pirkumos.

Nu tu pati prasi bez maz vai kā nodrošināties. Tev tiek ieteikts saistībā ar valodām, saistībā ar rakstīšanu utt., lai tu ja nu kas nepaliktu bez nekā. Tu tur sēdi, pilnīgi neko nedari un tagad šeit čīksti pati nezini par ko. Problēma tā, ka tu nejūties droši tajās attiecībās, kas jau lien ārā no tavām šaubām par to, kas nu būs, ja. Šobrīd izskatās, ka būs ļoti ļoti slikti. Un tu arī neesi gatava mainīt to. Un ja tagad pēc pus gada pašķirtos, ko tu darītu? Kur brauktu un galvenais kā, ja tev vispār plāns par nākotni nav? Ko tur vispār baudīt neredzu, sēdēt uz ecēšām un stulbi kaut ko cerēt no veča iegribām?
Un vispār, kāpēc jūs bez laulībām bērnu plānojat? Un cik gados, 40? Tu ar to bērnu uz rokām 36-40 gados gribi palikt un bez nekāda normāla bka, bez darba, kur atgriezties, bez pieredzes, lai labu atrastu utt.? Cik tev gadu meitenīt?
11.04.2018 11:56 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Laikam jau vairāk gribēju saprast vai jūs mācētu baudīt šādā situācijā?

Protams , te tu esi un te tevis nav , dzīve ir pārāk īsa , lai to tērēti šaubās, dzīvo te un tagad. Es negribētu kāzas sarakstīšanās pēc , man nekad nav bijis ultimāts , ka mani ir jāaprēķina x gadu laikā.
36 gadi arī nav nekāds rādītājs , dzemdē arī stipri pēc 40.. tāpat būsi , salīdzinoši, veca māte 36 vai 40 starpība vairs nav tik liela...
Tas taču ir tik forši , dzīvo un baudi dzīvi , nezādzē veci un viss būs forši
11.04.2018 11:46 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Lively, laba ideja ir rakstīt grāmatu par dzīvi Ķīnā. Vari rakstīt angļu valodā. Varbūt arī latviešu. Apraksti atpūtas iespējas, pasākumus, ikdienas klapatas, utt.
Bērnu gan ieteiktu plānot aktīvāk. Jaunāka tu nepaliec.
11.04.2018 11:35 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Tev vienkārši jāatrod kaut kas ar ko aizpildīt savu laiku (un kas tev rada prieku) citādi tiešām depresijā iedzīvosies. Savs bizness, regulāras sporta aktivitātes, blogs, iesaisties organizācijās, noteikti ir arī expat'u grupas, raksti grāmatu...mēģini vienalga ko, kas tev varētu sniegt gandarījumu..un izstrādā savu nākotnes rīcības plānu, ja nedarīsi neko, diezgan skumju dzīvi nodzīvosi.
11.04.2018 11:31 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Laikam jau vairāk gribēju saprast vai jūs mācētu baudīt šādā situācijā?

Tādā kā Tu aprakstīji, diez vai. Īslaicīgi (uz gadu, diviem, maximums trīs), jā, bet Tu jau četrus gadus esi tur un vēl pieci, man arī tavā vietā rastos bažas par savu nākotni. Labi, ka Tev ir iepriekšējā darba pieredze, trakāk, ja nebūtu nekā, ko rakstīt CV, bez izglītības. Tas ir tikai mans viedoklis, un es esmu cilvēks, kurš uzņemās riskus, bet līdz zināmai robežai, un man patīk nodrošināties, tā teikt, nebaltai dienai.
11.04.2018 10:31 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tādā situācijā, kādā pašlaik atrodies, upurējot savu karjeru un nākotni "drauga" labā, dzīve greznībā un finansiālais atbalsts tavai ģimenei būtu minimums, ko viņam jānodrošina. Pašreizējā situācija ir pilnīgi bezjēdzīgi iztērēti gadi. Es prasītu ultumātu, lai mani vismaz apprec, vai arī došos prom, nodrošināt savu nākotni. Un aizbrauktu bez nožēlas.

Šo Donata pareizi raksta. Pilnīgi bezjēdzīgi iztērē savas dzīves skaistākos gadus nīkstot svešā valstī līdzās "draugam". Ja reiz jums viss tik nopietni- plānā bērns, naudas daudz, tev daudz brīva laika- kāpēc viņš tevi vēl nav apprecējis? Laulības neko negarantē, bet ļoti skaidri atklāj vīrieša nākotnes nodomus (ja reiz plāno ģimeni un ilgtermiņa attiecības, nav nekādu argumentu neprecēt, jo nekas taču nemainās). Solīt rožainu dzīvi Austrijā ir viens, bet apprecēt- pavisam cita lieta.
Vēl viena nianse. Juridiski jūs esat sveši cilvēki. Ja viņš tevi pamet Ķīnā, ko tu iesāksi? Tev nauda biļetei uz LV ir? Kaut kādi iekrājumi pirmajiem 6 mēnešiem, kamēr atradīsi darbu? Žurnālisti LV nav augsti apmaksāta profesija.
Ja tevi pametīs 36 gados, tavas izredzes šajā dzīvē kļūt par māti ir diezgan ierobežotas-auglība strauji krītas, bet vēl partneris jāmeklē, ko tādā vecumā nemaz tik viegli un ātri neatrast. Kas tās par veselības problēmām, ko 4 gadus ārstējat un vēl 2 jāturpina? Visloģiskāk būtu bijis pirms braukšanas apprecēties, uztaisīt vēlamo bērnu skaitu un tu tagad auklētu bērnus nevis domātu, ko darīt. Austrijā atgrieztos uz bērnu skolas laiku. Diez vai tavam draugam nebija tāda pati doma. Bet ja tas nav darīts, laikam ne ar tevi plāno ģimeni.
11.04.2018 10:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits