Rasols

 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tā kā olu realizācijas laiks tūlīt jau klāt, tad ienāca prātā šāda tēma. Bieži vien ir interesanti uzzināt, kā rasolu taisa katrās mājās. Piemēram, ciemojoties pie vieniem - netiek likti zirņi vispār, ciemojoties pie citiem un nācies nogaršot tādus, kur liek burkānus, bet neliek gurķus vai ļoti maz. Dažādas variācijas ir arī veikalos.
Kādas ir jūsu rasola sastāvdaļas? :-)
31.03.2018 19:46 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Kartupeļi, zirņi, vārītā desa, marinēti gurķi, olas, majonēze, sinepes, pipari, sāls.:-) Negaršo vārīti burkāni un negaršo sīpoli:-D Krējumu nelieku, jo negaršo, kad krējums pielikts un liekas, ka ātrāk sabojājas. Kaut gan esmu dzirdējusi kaut kad pa TV, ka pavārs teica, ka visi salāti ir jāapēd 1 dienas laikā, neatkarīgi no tā vai tur ir krējums vai majonēze, jo nākamajā dienā teorētiski jau esot sabojājušies. Mūs nevienu nav parāvis ne no 2.dienas salātiem, ne no 3.dienas salātiem :D
04.04.2018 16:26 |
 
Reitings 1660
Reģ: 15.08.2014
Olivjē salātos man garšo,ja tiek pielikts svaigs ābols.
Protams- marinēts un kūpināts vistas giross, kukurūza, svaigs gurķis, krējums+majonēze. (l)
Man šonedēļ laikam būs jātaisa rosols (man arī tā viņš mājās saucas ) :D
04.04.2018 16:26 |
 
Reitings 177
Reģ: 15.10.2015
Kartupeļi
Burkāni
Doktordesa
Olas
Marinēti gurķi
Konservēti zaļie zirnīši
Smalki sakapāts sīpols
Majonēze
Sāls, pipari. Šad tad pielieku sinepes klāt.
Un pats galvenais - to visu jāsagriež SMALKI, nevis lieliem kusakiem! Vismaz man mamma bērnībā ir iedresējusi, ka rosolam jābūt smalki sagrieztam. Joprojām skan galvā mammas teksts "smalkāk, vēl smalkāk.." :D
04.04.2018 16:44 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Charmed
+ par smalkumu, es arī vienmēr mēģinu pēc iespējas smalkāk sagriezt:-D
04.04.2018 16:45 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Kašķis par rasolu, Cosmo stilā :D
Nezināju, ka rasolam un tā sastāvam ir definīcija :D :D
Lielajām bļāvējām, ka rasols ir tikai ar desu, un ar gaļu neskaitās rasols, iecitēšu divu sabiedrībā zināmu cilvēku skaidrojumus:
Kulinārijas eksperte Signe Meirāne zina teikt, ka īstā rasola recepte ir cēlusies 19.gadsimta otrajā pusē. "Vaininieks ir Lisjēns Olivjē, franču šefpavārs, kurš aizbrauca uz Maskavu un saprata, ka trūkst kaut kas. Precīzi no galvas nepateikšu, bet katrā gadījumā īstajā receptē bija salātu lapas, paipalu vai kāda cita medījuma gaļa, vēža astītes, bija arī ikri. Man tā šķiet, ka olas bija nevis vistu, bet paipalu. Un tā mērce bija krēmīga, uz majonēzes bāzes," stāsta Meirāne.
...
Mūsdienu pavārgrāmatās rasola recepte jau ir pavisam citādāka. ""Joy of Cooking" tā ir - pārsvarā dārzeņi ar majonēzi. Viss smuki, vienādos kubiņos sagriezts. Tas varētu arī būt viss, kas ir mājās, samaisīts, lai neatpazītu to, kas ir palicis pāri. Bet majonēze ir tas, kas visu savelk, salipina kopā. Viens liek liellopa gaļu, vistas gaļu, kas siļķi tur liek iekšā rasolā," stāsta Rītiņš.
05.04.2018 11:28 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Jā, katram sava ideāla rasola recepte. Man patīk ja ir daudz olu + kartupeļi, marinēti gurķi, zaļie zirnīši, vārītā desa, kūpināta vista (jā abi vaidi kopā), krējums uz pusēm ar majonēzi (vislabāk Spilvas Baraviku), lociņi un dilles. Viss ļoti sīki sagriezts.
05.04.2018 15:25 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Joprojām skan galvā mammas teksts "smalkāk, vēl smalkāk.."

Un iedzen šitā uz mūžu. :D
05.04.2018 21:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!