Strīdi

 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Sveikas!
Kā jums izdodas risināt strīdus ar saviem vīriešiem?
Mums vienmēr ir bijusi problēma ar šo. Es esmu gatava salīgt un izrunāties, bet viņš skrien kaut kur prom, nerunā dienu, divas, guļ uz dīvāna. Man tas nešķiet normāli. Un vienmēr es salūztu un eju runāt. Ko man iesākt šajā situācijā? Kā iemācīt vīrietim normāli risināt strīdus? Jāpiebilst, ka strīdi visbiežāk iesākas par sīkumiem, es bļauju, viņš uzbļauj kaut ko, bet nu tālākais nerunāšana un gulēšana uz dīvāna, vai skriešana prom nešķiet adekvāta. Visi strīdas, bet pēc pāris stundām jau spēj salabt un samīļoties. Viņš nekad nenāks salabt.
Ko man iesākt?
Ļoti pārdzīvoju. Vakar sastrīdējāmies un neesam runājuši, no rīta arī ignorēja un mierīgi aizbrauca uz darbu, bet es sēžu un raudu, naktī nevarēju pagulēt un ir smagi, jo gaidam šobrīd mazuli un nesaprotu, kā šajā brīdī var pret mani tā izturēties. Negribu arī, ka vēlāk bērnam būs jāpiedzīvo šādi destruktīvi strīdi. Jāpiebilst, ka tad, kad nestrīdamies, viss ir ļoti labi un par mani ļoti rūpējas, bet kā kāds strīds, tā sākas. Nezinu, ko darīt.
28.03.2018 08:36 |
 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Nu man tiešām apkārt visi kādreiz uzbļauj viens otram, gan vecāki ir bļāvuši, gan vecvecāki, bet visi ir kopā gadiem. Man tiešām prieks, ja jums visām ir tik lieliskas attiecības un ģimenē arī nekad nav neviens strīdējies un bļāvis, man apkārtējiem ir savādāk. Sišanu nu gan neuztvertu par normu, bet nu pacelt balsi strīda laikā likās saprotami. Jebkurā gadījumā, labprāt tiešām gribētu to visu mainīt un priecātos, ja mēs spētu abi izrunāt visu mierīgi bez balss pacelšanas. Bet es nezinu, ar ko sākt un kā to mainīt :(
28.03.2018 16:23 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Bet nu uzbļaušana vai "mētāšanās ar vārdiem" man likās, ka ir sastopama jebkurā ģimenē, laikam jau kļūdos.

Jā, un visi vīri sit savas sievas :D
Tādas lietas sastopamas nevis jebkurā ģimenē, bet gan neveselīgās, toksiskās attiecībās. Normālās attiecībās neviens NEKAD nesaka "es tevi nemīlu". Nekad. Un arī dusmās piedomā, ko saka, jo ļoti ciena otru cilvēku.
28.03.2018 16:16 |
 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Labi, ko jūs darītu tagad manā vietā? Pielabinātos vakarā vai ignorētu ?
Un vai kāda ir bijusi uz pāru psihoterapiju centrā Līna? Atsauksmes?
28.03.2018 16:15 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Bet nu uzbļaušana vai "mētāšanās ar vārdiem" man likās, ka ir sastopama jebkurā ģimenē, laikam jau kļūdos.

Tiesam kludies. Un ne tikai virietim jastrada ar komunikaciju, bet ari tev pasai.
28.03.2018 16:08 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Hmm, nu man gan gadās pateikt "es tevi nemīlu", "es šķiršos no tevis", "ienīstu tevi"

Es arī tādas frāzes nepaciestu un reāli arī aizietu prom. Tāpat man vīrs nekad nesaka šādas lietas, jo mēs abi nopietni uztvertu, ja kas tāds tiktu pateikts. Bet tie esam mēs.
Ja autorei draugs saka pretī tādas pašas lietas, tad abiem tā patīk strīdēties un viņiem tas liekas normāli, tur nav ko pārmest :-D Man pašai draugu lokā ir tāds pāris, vienmēr nobrīnos, bet saprotu, ka viņiem tā pierasts, viens otru atraduši. Bet ja draugs nesaka neko tādu pretī, tad autore gan būs no mēness nokritusi, ja vēl līdz šim nav sapratusi, kāpēc draugs iet gulēt uz dīvāna un nepiekāpjas pirmais, jo tādi vārdi ne visiem ir pieņemami!
28.03.2018 15:54 |
 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Nu man prieks, ka visas spējat būt racionāli domājošas jebkurā situācijā. Man tas neliekas tik traki atkal. Parasti es tā pasaku, jo otrs ignorē, nerunā un izved mani no pacietības :D
Nu katram jau savi strīdi, citi plēš traukus, kaujas un ko tik vēl nedara, lamājas rupjiem vārdiem.
Man šīs lietas būtu signāls, ka tās ir beigas. Bet nu uzbļaušana vai "mētāšanās ar vārdiem" man likās, ka ir sastopama jebkurā ģimenē, laikam jau kļūdos. Ceru, ka mums izdosies to atrisināt un arī spēsim visu izrunāt mierīgi, kā jūs te meitenes spējat, es tiešām tā arī vēlētos :)
28.03.2018 15:47 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Pieaugušiem cilvēkiem vispār vajadzētu mācēt pieņemt, ka katrs ir savādāks un visi nav vienādi

O, es ļoti labi saprotu, ka katrs ir citādāks:-) Vienkārši saku, ka man tas nav pieņemami, šāda uzvedība ir pretrunā ar maniem principiem - nespēju saprast, kā cilvēku, kuru mīli, varētu speciāli censties sāpināt un pēc tam izvairīties no atbildības ar tekstiņu "oi, izspruka strīdā". Ja man strīdā paziņotu, ka mani nemīl, ienīst un grib šķirties (tuvākais piemērs tēmā, nekā personīga), visticamāk, ka es izšķirtos arī. Ne tikai tāpēc, ka tas ir zemiski, bet arī tāpēc, ka otrs emocionālās situācijās nespēj sevi saņemt rokās, man drāmas nav vajadzīgas.
Atvaino, Greja-a, par tēmas piesārņošanu, tas ir offtopiks:-)
28.03.2018 15:41 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Cik drausmīgi. Un vēl tādas frāzes otram teikt. :-O
Kungs jēzu, sakārto savus nervus visupirms, pēc tam tikai novel vainu uz draugu.
Bērnam arī būsi no tām mātēm, kas par niķiem un nepaklausību bļaus virsū frāzes "Tu man tāds neesi vajadzīgs" "atstāšu tevi tepat, ja brēksi" "daudz niķosies, paliksi bez vakariņām" utt. Jo izklausās, ka scenārijs iet uz to pusi.
Pieauguši cilvēki. Nav taču Tureta sindroms, kad sprūk ārā rupjas, nedomātas frāzes? Kā var savai otrai pusītei kaut ko tādu vispār teikt? Un beigās vēl pati apvainoties? :-O
28.03.2018 15:40 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Nu, ieteiktu ar to bļaustīšanās tieksmi tikt galā līdz bērna dzimšanai, jo bērnam jau nu gan tas nebūtu jāklausās

Varbūt or kau par vēlu... Bērni am dzirde attīstās jau vēderā, ap 16-18nedēļu jau sāk sekot līdzi. Bērns jau piedzimstot atpazīst savu tuvāko balsis, ja viņi ir bijuši klāt gaidot. Skumji, ja ierastākas būs tieši augstās toņkārtas... :-/
28.03.2018 15:34 |
 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Un man ir aizvainojums, ka vakar tā gulēja uz dīvāna, ka šorīt aizgāja neatvadoties. Es negribu viņam tagad līst klāt, ka viņš tā atļaujas. Man tas neliekas normāli tā aiziet un neatvadīties.
Protams, ja es būtu piebremzējusi un vakar visu risinājusi, tik tālu nebūtu nonācis, bet kāpēc viņš nevar piebremzēt un atnākt pie manis un strīdu izbeigt?
28.03.2018 15:33 |
 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
cherr tev labi ieteikumi, bet tas nozīmē , ka man jābūt atkal tai, kas lien klāt, atkal tai, kas to visu risina, bet to es negribu, es gribu, lai viņš izrāda iniciatīvu uz sarunu un salabšanu. Vienmēr to daru es un man jau apnicis. Protams, neskaitāmas reizes esmu gājusi, runājusi, pielabinājusies un tad jau nepaliek uz dīvāna, bet reizēm gribas, lai viņš atnāk, atvainojas, samīļo tajā brīdī.
28.03.2018 15:31 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Pieaugušiem cilvēkiem būtu jāzina, kad paklusēt, lai pēc tam nebūtu jānožēlo, jo vārdus atpakaļ nepaņemsi

Pieaugušiem cilvēkiem vispār vajadzētu mācēt pieņemt, ka katrs ir savādāks un visi nav vienādi :-) Es saprotu, ja tev liekas nepieņemami, bet baigais kategorisms no tevis nāk ārā. Es arī neatbalstu rupju lamāšanos un riebeklību izteikšanu strīdos, bet tomēr der atcerēties, ka ir arī pelēks, ne tikai balts vai melns.
28.03.2018 15:30 |
 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Hmm, nu man gan gadās pateikt "es tevi nemīlu", "es šķiršos no tevis", "ienīstu tevi". Neko no tā visa nekad nedomāju, tikai dusmās saku :D Bet jā, tev taisnība, nav tas labi, tā spēlēties ar vārdiem, tas tiesa, ir jādomā, ko runā.
Es zinu, ka savā ziņā es pati noteikti esmu pie tā visa arī vainīga, jo esmu ļoti emocionāla un reizēm kaut ko ne tā pasaku, bet nu vajag izdomāt risinājumu, kā no tā visa izbēgt, gribu mierīgu un laimīgu ģimeni un vidi mazulim.
28.03.2018 15:28 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Es arī nesaprotu, vai vaina manī, ka asāk kaut ko pasaku, vai viņā, nezinu. Bet nu šitā turpināties nevar, jo bērns tiešām neko neatrisinās, kļūs vēl tikai sliktāk.

Vaina abos! Jēga meklēt kurš tagad ir vainīgāks. To, kur viņš vainīgs tu jau zini, bet sāc labāk meklēt, ko tu pati varēji savādak darīt vai pajautāt viņam to.
Man liekas, ka tagad, kad esmu stāvoklī, viņam tomēr būtu jāpiedomā pie savas uzvedības un jāpacenšas strīdos man panākt pretī un nokontrolēt sevi, mierīgi visu izrunāt.

Nuuu, viņam jebkurā gadījumā būtu jāpiedomā, nevis tāpēc, ka esi stāvoklī. Manuprāt, tāda nepareiza taktika tagad domāt un teikt, nu esmu stāvoklī - esi tagad mierīgāks.
Es tavā vietā mēģinātu saprast, kurš ir tieši tas brīdis, kad draugs pārkāpj robežas un kāpēc? Varbūt tajā brīdī tev pašai jāpiebremzē. Ja es redzētu, ka draugs grasās gulēt uz dīvāna, es uzreiz ietu teikt - ka tā tas neies cauri.
28.03.2018 15:25 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nu, es tādus cilvēkus tieši tā arī uztveru - ka viņiem kaut kas nav kārtībā:-) Tas obligāti nenozīmē kukū, bet vismaz reti sūdīgu raksturu gan:-)
Visvairāk besī tieši teksts, ka "nemaz nedomā". Nu kā tas darbojas? Mute runā kaut ko uz dullo?:-D Tāda vai citāda iemesla pēc nodomā gan, nodomā un pasaka:-D Man ģimenē ir divi šādi cilvēki, arī viens no vecākiem - "es tā nemaz nedomāju" bļaustīšanās strīdos ir rezultējusies nicinājumā no manas puses un krietni iedragājusi savstarpējās attiecības. Pieaugušiem cilvēkiem būtu jāzina, kad paklusēt, lai pēc tam nebūtu jānožēlo, jo vārdus atpakaļ nepaņemsi. It sevišķi, ja tie ir teikti ar mērķi sāpināt.
28.03.2018 15:21 |
 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Ahh, meitenes, milzīgs paldies visām, ļoti labi komentāri, paldies. Es gan joprojām nezinu, ko darīt šovakar, kā šo risināt. Laikam jāmeklē tas psihologs.
Jā, es pateicu, ka mani sāpina, un viņš zina, ka slikti jūtos, daudz plānus esam atcēluši dēļ manas sliktās pašsajūtas. Par šo uzskata, ka tas nekas nav, pasēdēt un paciemoties, nav jau dārzs jārok.
Es arī nesaprotu, vai vaina manī, ka asāk kaut ko pasaku, vai viņā, nezinu. Bet nu šitā turpināties nevar, jo bērns tiešām neko neatrisinās, kļūs vēl tikai sliktāk. Es viņam simtiem reižu to saku, kur tu vēl redzi bērnu pa vidu, ka pats reizēm uzvedies kā bērns? Tajā brīdī saprot, bet kā strīds, tā viss no jauna. Kad nestrīdamies, ļoti daudz rūpējas, tīra māju, gatavo ēst, ļauj atpūsties, bet kā strīdi, tā nezinu, cits cilvēks.
Man liekas, ka tagad, kad esmu stāvoklī, viņam tomēr būtu jāpiedomā pie savas uzvedības un jāpacenšas strīdos man panākt pretī un nokontrolēt sevi, mierīgi visu izrunāt.
28.03.2018 15:13 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Nu paga, ja jau pasaka skaļi, tad sākumā nodomā gan - bez pamata riebeklības parasti nesaka, kaut kur iekšā tas slēpjas arī miera brīžos Ja saka, tad tam cilvēkam kaut kas nav kārtībā. Goda vārds, nespēju saprast šos attaisnojumus - ai, dusmās pateicu, es jau tā nedomāju, sviests kaut kāds.

Visi nav vienādi :-) Un nav jau jābūt uzreiz nenormālām riebeklībām. Kaut vai es strīda laikā pasaku, ka tu taču neko nepalīdzi man mājās - nenozīmē, ka tiešām tā arī ir :-D Vienkārši strīda laikā gan man, gan vīram ir tieksme pārspīlēt. Un tā ir daudziem cilvēkiem, ka pasaka to, ko īsti nemaz nedomā. Neredzu, kas tur tik nesaprotams, ka uzreiz ir uzstādīta diagnoze - cilvēkam kaut kas nav kārtībā :-D
28.03.2018 15:07 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
strīdam nonākt tajā fāzē, kad bļauj un saka lietas "dusmās"- ko patiesībā varbūt nedomā

Nu paga, ja jau pasaka skaļi, tad sākumā nodomā gan - bez pamata riebeklības parasti nesaka, kaut kur iekšā tas slēpjas arī miera brīžos:-) Ja saka, tad tam cilvēkam kaut kas nav kārtībā. Goda vārds, nespēju saprast šos attaisnojumus - ai, dusmās pateicu, es jau tā nedomāju, sviests kaut kāds.
Autorei ar draugu strīdi ne par ko, izklausās pēc ne sevišķi saderīga pāra, kuri nespēj iziet uz kompromisiem. Redzu, ka dažas te pārmet autorei nevēlēšanos pavadīt laiku pie drauga vecākiem, bet nu kamōn - ja saka, ka ir grūti, tad ir grūti, viņa tomēr stāvoklī. Varētu jau draugs šajā laikā pasaudzēt un neiziet uz principu "būs tā kā es teikšu".
Starp citu, ilgstošana nerunāšana ir emocionālā vardarbība, nekam tādam attiecībās nebūtu jābūt ;-) Varbūt tā doma par psihoterapeitu vai pāru konsultantu nav nemaz zemē metama.
28.03.2018 15:00 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Nu strīdās visi pāri, par konkrēto strīdu abi ir labi un vienkārši kompromiss abiem jāsameklē. Bet es arī uzskatu, ka tas ir baigi traki, ja nerunā visu dienu, kur nu vēl vairākas dienas un vēl par šādu strīdu iet gulēt uz dīvāna (t) Es arī nebūtu mierā ar tādu reakciju, esam taču pieauguši cilvēki un šādas lietas var taču beigās mierīgi izrunāt.
Bet autorei - neņem vērā tik ļoti tādu, godīgi sakot, nenozīmīgu strīdu, bērniņš taču arī sajūt emocijas. Kaut kā brīnumainā kārtā es ar vīru ļoti maz strīdamies grūtniecības laikā, jo vienkārši saprotu, ka savas emocijas jāsavalda un kur nu vēl lielā raudāšana, es savas domas virzīju uz to, lai bēbītim viss labi :-) Novēlu tev to pašu, izbaudīt skaisto laiku un veiksmīgi atrisināt problēmu ar vīra reakciju uz strīdiem! Padomi te var būt daudz, bet patiesībā tikai tu zināsi vai tur ir iespējams ko labot vai nē un kādā veidā, jo tu vislabāk pazīsti savu draugu!
28.03.2018 14:57 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Tagad pateicu, ka divas nedēļas nepavadīšu ar viņa radiem, viņš sāka bļaustīties, es apvainojos , ka tā pret mani izturas un ka tas viņam svarīgāk.

Man ir jautājums. Vai tu viņam tā skaidri un gaiši pateici, ka apvainojies, ka viņš nesaprot, ka tev ir smagi un fiziski slikti juties? Vai arī to viņam nepateici un ceri, ka vīrietis izlasīs tavas domas un atvainosies? Ja pateci tiešā tekstā, tad viņš tiešām ir āzis un nekas viņam nerūp. Ja nepateici, tad pati tāda esi. Diemžēl, bieži vien sievietes nesaprot, ka vīrietim domu gājiens pilnībā citādāks. Tev tas šķiet pašsaprotams. Viņam necik. Rezultātā sieviete apvainojas, bet vīrietis ir pilnīgā nesaprašanā par ko. Varbūt viņš domā, ka tev nepatīk viņa radi (jo viņš tā uztver tavu atteikumu) un vēl esi neapmierināta. Viņam šādā situācijā vieglāk attālināties, jo īsti neredz problēmas risinājumu.
28.03.2018 14:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits