Strīdi

 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Sveikas!
Kā jums izdodas risināt strīdus ar saviem vīriešiem?
Mums vienmēr ir bijusi problēma ar šo. Es esmu gatava salīgt un izrunāties, bet viņš skrien kaut kur prom, nerunā dienu, divas, guļ uz dīvāna. Man tas nešķiet normāli. Un vienmēr es salūztu un eju runāt. Ko man iesākt šajā situācijā? Kā iemācīt vīrietim normāli risināt strīdus? Jāpiebilst, ka strīdi visbiežāk iesākas par sīkumiem, es bļauju, viņš uzbļauj kaut ko, bet nu tālākais nerunāšana un gulēšana uz dīvāna, vai skriešana prom nešķiet adekvāta. Visi strīdas, bet pēc pāris stundām jau spēj salabt un samīļoties. Viņš nekad nenāks salabt.
Ko man iesākt?
Ļoti pārdzīvoju. Vakar sastrīdējāmies un neesam runājuši, no rīta arī ignorēja un mierīgi aizbrauca uz darbu, bet es sēžu un raudu, naktī nevarēju pagulēt un ir smagi, jo gaidam šobrīd mazuli un nesaprotu, kā šajā brīdī var pret mani tā izturēties. Negribu arī, ka vēlāk bērnam būs jāpiedzīvo šādi destruktīvi strīdi. Jāpiebilst, ka tad, kad nestrīdamies, viss ir ļoti labi un par mani ļoti rūpējas, bet kā kāds strīds, tā sākas. Nezinu, ko darīt.
28.03.2018 08:36 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
strīdi visbiežāk iesākas par sīkumiem, es bļauju, viņš uzbļauj kaut ko, bet nu tālākais nerunāšana un gulēšana uz dīvāna, vai skriešana prom nešķiet adekvāta.

Parasti vairāk viņš pārspīlē un sāk bļaustīties, kā es. Un tad es apvainojos, ka bļauj uz mani, un tad ir tās ilgās nerunāšanas.

Pie kam, abi vienādi. Kundze uz kungu var bļaut, bet kad dod pretī tad apvainojas. Kad kundzei uzbļauj, drīkst apvainoties, bet kungs, ja klusē un apvainojas, tad jāiet pie psihologa. (t)
28.03.2018 13:15 |
 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Nu mēs jau ilgi esam kopā un tādā ziņā neviens negrib mani ģimenē ievest. Un parasti jau viņš sāk bļaut , jo es kaut ko asāku pasaku. Tagad pateicu, ka divas nedēļas nepavadīšu ar viņa radiem, viņš sāka bļaustīties, es apvainojos , ka tā pret mani izturas un ka tas viņam svarīgāk. Es arī uzskatu, ka var bez bļaušanas iztikt un, ka vajag izrunāties.
Par psihologu viņš pats jau ir teicis, kad pēc iepriekšējiem strīdiem jautāju, kādu risinājumu viņš redz šai problēmai. Viņš pats saprot, ka tā ir problēma un saka, ka pats nespēj to mainīt un , ka ir gatavs iet pie psihologa, jo viņam strīdos kaut kas noslēdzoties ciet un viņš nespēj nākt pie manis, salabt un runāt. Nezinu, es to nesaprotu, kā tas ir.
28.03.2018 13:17 |
 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Nu šoreiz bļaut sāka viņš, es uzbļāvu pretī, kā viņš var mani nesaprast. Viņam ir lielākas problēmas ar bļaušanu, kā man, es gan, jāatzīst, mēdzu pateikt ko asu un riebīgu dusmās. Bet nu šajā situācijā, viņš varēja nebļaut , bet mierīgi un saprotoši ar mani izrunāties un rast kompromisu, kad aizbrauksim un uz cik ilgu laiku, ne tā?
Ok, man tā bļaušana arī neliekas tik traka, vismaz būtu pēc stundas nācis pie manis, bet nekā, visu vakaru/nakti un vēl šorit ignorē, sviests. Nezvana arī tagad man, kaut parasti piezvana pusdienslaikā :( Vakarā arī vai nu atkal ignorēsim viens otru, vai man jāpielabinās. Gribu izturēt un nelīst klāt, bet nu man tas ir grūti un neliekas normāli tā dienām vilkt visu.
28.03.2018 13:21 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nu, ieteiktu ar to bļaustīšanās tieksmi tikt galā līdz bērna dzimšanai, jo bērnam jau nu gan tas nebūtu jāklausās.
--
Un abiem vajadzētu rēķināties ar to, ka pēc bērna dzimšanas situāciju, kad būsiet noguruši, dusmīgi, slikti jutīsieties, būs vairāk.
28.03.2018 13:27 |
 
Reitings 195
Reģ: 03.02.2016
Izskatās, ka tu gribi nevis, lai tev iesaka kaut ko, bet gan, lai pažēlo (t)
28.03.2018 13:29 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Varbūt bērna dzimšana palīdzēs labāk risināt strīdus.

Tu tiešām tam tici?
28.03.2018 13:32 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Manuprāt jūsu problēma ir nespēja komunicēt.
Iespējams, ja šī vietā:
pateicu, ka divas nedēļas nepavadīšu ar viņa radiem
, tu pateiktu "es labprāt brauktu, bet jūtos slikti/nogurusi/novārgusi. Varbūt mēs varētu aizbraukt uz vienu nedēļas nogali? Piedod mīļais"
Šaubos vai šādā situācijā viņš tev bļautu virsū, varbūt būtu neapmierināts.
Pāra psihologa/terapeita konsultācijas jums būtu tieši vietā.
28.03.2018 13:34 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
57days, ticu, jā. Mēs ar vīru esam tam labs piemērs :D
28.03.2018 13:35 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Man ar bijuso bija lidziga problema, strida laika viens pateica, otrs apvainojas un tad 3 dienas nerunajam. Vienu dienu apsedamies un izrunajam, ka ta ir vienkarsi laika teresana un ka mes sis 3 dienas varetu pavadit daudz vertigak. Sarunajam ari bez blausanas. Ja mani kaut kas neapmierinaja, es jau uzreiz pateicu, ka gribu parunat, bet, lai mani apstadina uzreiz, ka sakas kaut kadi apvainojumi un kliegsana. Saja gadijuma, mes abi gribejam izbeigt so laika teresanu, tapec tas palidzeja - vairak ar pratu un mazak ar emocijam. Biju jauna un nepieredzejusi, sobrid tadas problemas nav attiecibas.
28.03.2018 13:36 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Lasot Tavu tekstu, atcerējos, ka draudzenei bija arī tāda situācija- strīdi, kā jau visiem, gadījās, bet draugs vienmēr strīdus ievilka līdz bļaušanai un tad varēja ilgi dusmoties, neiet klāt, nerunāt, nezvanīt, līdz viņa pati visu nenolīdzināja. Draugu pie psihologa nevilka, bet pati esot gājusi pie paziņas - psiholoģes, runājusi par šo.
Tagad viņu strīdi notiek tā - draudzene ļauj viņam pateikt līdz galam savu viedokli, viņa pasaka savu, un neļauj strīdam iet tālāk - "meklējam risinājumu". kā viņa pati teica- nedrīkst ļaut strīdam nonākt tajā fāzē, kad bļauj un saka lietas "dusmās"- ko patiesībā varbūt nedomā, tas arī uzkurina dusmas un aizvainojumu. Viņa šito ilgi risināja, apbruņojās ar pacietību, uzreiz nebija rezultātu, bet viena, otra reize, un pamazām abi iemācījās visu risināt.
Pati stāstīja, ka grūtākais bija tikt pāri sev, neietiepties un nedomāt 'Kā viņš varēja tā pateikt, kā viņš par mani nedomā, nerūpējas, cik neiecietīgs ir u.t.t"
Veiksmi Tev ! :-)
28.03.2018 13:37 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Ja, piekritu Mischa, jums abiem ir jamacas komunicet. Un pat, ja vins tev uzblauj, nav uzreiz jauzmet lupa, var tacu izskaidrot, kapec tevi sada attieksme sapina.
Piemeram, mans draugs sakuma regulari saplanoja dazadas aktvitates bez manas piekrisanas, jo vinam likas, ka visadi parsteigumi ir forsi. Vins pat nespeja iedomaties, ka man ir svarigi, lai no sakuma pajauta manu viedokli, pat, ja ieprieks esam sarunajusi, ka varesim so laiku pavadit kopa. Un daudzam sievietem tas ari liktos patikami, kamer mani tracinaja. Bet ka gan vins to vareja zinat, ja es nekad to nebiju izskaidrojusi?
28.03.2018 13:40 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Tagad pateicu, ka divas nedēļas nepavadīšu ar viņa radiem, viņš sāka bļaustīties, es apvainojos , ka tā pret mani izturas un ka tas viņam svarīgāk.

Man ir jautājums. Vai tu viņam tā skaidri un gaiši pateici, ka apvainojies, ka viņš nesaprot, ka tev ir smagi un fiziski slikti juties? Vai arī to viņam nepateici un ceri, ka vīrietis izlasīs tavas domas un atvainosies? Ja pateci tiešā tekstā, tad viņš tiešām ir āzis un nekas viņam nerūp. Ja nepateici, tad pati tāda esi. Diemžēl, bieži vien sievietes nesaprot, ka vīrietim domu gājiens pilnībā citādāks. Tev tas šķiet pašsaprotams. Viņam necik. Rezultātā sieviete apvainojas, bet vīrietis ir pilnīgā nesaprašanā par ko. Varbūt viņš domā, ka tev nepatīk viņa radi (jo viņš tā uztver tavu atteikumu) un vēl esi neapmierināta. Viņam šādā situācijā vieglāk attālināties, jo īsti neredz problēmas risinājumu.
28.03.2018 14:26 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Nu strīdās visi pāri, par konkrēto strīdu abi ir labi un vienkārši kompromiss abiem jāsameklē. Bet es arī uzskatu, ka tas ir baigi traki, ja nerunā visu dienu, kur nu vēl vairākas dienas un vēl par šādu strīdu iet gulēt uz dīvāna (t) Es arī nebūtu mierā ar tādu reakciju, esam taču pieauguši cilvēki un šādas lietas var taču beigās mierīgi izrunāt.
Bet autorei - neņem vērā tik ļoti tādu, godīgi sakot, nenozīmīgu strīdu, bērniņš taču arī sajūt emocijas. Kaut kā brīnumainā kārtā es ar vīru ļoti maz strīdamies grūtniecības laikā, jo vienkārši saprotu, ka savas emocijas jāsavalda un kur nu vēl lielā raudāšana, es savas domas virzīju uz to, lai bēbītim viss labi :-) Novēlu tev to pašu, izbaudīt skaisto laiku un veiksmīgi atrisināt problēmu ar vīra reakciju uz strīdiem! Padomi te var būt daudz, bet patiesībā tikai tu zināsi vai tur ir iespējams ko labot vai nē un kādā veidā, jo tu vislabāk pazīsti savu draugu!
28.03.2018 14:57 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
strīdam nonākt tajā fāzē, kad bļauj un saka lietas "dusmās"- ko patiesībā varbūt nedomā

Nu paga, ja jau pasaka skaļi, tad sākumā nodomā gan - bez pamata riebeklības parasti nesaka, kaut kur iekšā tas slēpjas arī miera brīžos:-) Ja saka, tad tam cilvēkam kaut kas nav kārtībā. Goda vārds, nespēju saprast šos attaisnojumus - ai, dusmās pateicu, es jau tā nedomāju, sviests kaut kāds.
Autorei ar draugu strīdi ne par ko, izklausās pēc ne sevišķi saderīga pāra, kuri nespēj iziet uz kompromisiem. Redzu, ka dažas te pārmet autorei nevēlēšanos pavadīt laiku pie drauga vecākiem, bet nu kamōn - ja saka, ka ir grūti, tad ir grūti, viņa tomēr stāvoklī. Varētu jau draugs šajā laikā pasaudzēt un neiziet uz principu "būs tā kā es teikšu".
Starp citu, ilgstošana nerunāšana ir emocionālā vardarbība, nekam tādam attiecībās nebūtu jābūt ;-) Varbūt tā doma par psihoterapeitu vai pāru konsultantu nav nemaz zemē metama.
28.03.2018 15:00 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Nu paga, ja jau pasaka skaļi, tad sākumā nodomā gan - bez pamata riebeklības parasti nesaka, kaut kur iekšā tas slēpjas arī miera brīžos Ja saka, tad tam cilvēkam kaut kas nav kārtībā. Goda vārds, nespēju saprast šos attaisnojumus - ai, dusmās pateicu, es jau tā nedomāju, sviests kaut kāds.

Visi nav vienādi :-) Un nav jau jābūt uzreiz nenormālām riebeklībām. Kaut vai es strīda laikā pasaku, ka tu taču neko nepalīdzi man mājās - nenozīmē, ka tiešām tā arī ir :-D Vienkārši strīda laikā gan man, gan vīram ir tieksme pārspīlēt. Un tā ir daudziem cilvēkiem, ka pasaka to, ko īsti nemaz nedomā. Neredzu, kas tur tik nesaprotams, ka uzreiz ir uzstādīta diagnoze - cilvēkam kaut kas nav kārtībā :-D
28.03.2018 15:07 |
 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Ahh, meitenes, milzīgs paldies visām, ļoti labi komentāri, paldies. Es gan joprojām nezinu, ko darīt šovakar, kā šo risināt. Laikam jāmeklē tas psihologs.
Jā, es pateicu, ka mani sāpina, un viņš zina, ka slikti jūtos, daudz plānus esam atcēluši dēļ manas sliktās pašsajūtas. Par šo uzskata, ka tas nekas nav, pasēdēt un paciemoties, nav jau dārzs jārok.
Es arī nesaprotu, vai vaina manī, ka asāk kaut ko pasaku, vai viņā, nezinu. Bet nu šitā turpināties nevar, jo bērns tiešām neko neatrisinās, kļūs vēl tikai sliktāk. Es viņam simtiem reižu to saku, kur tu vēl redzi bērnu pa vidu, ka pats reizēm uzvedies kā bērns? Tajā brīdī saprot, bet kā strīds, tā viss no jauna. Kad nestrīdamies, ļoti daudz rūpējas, tīra māju, gatavo ēst, ļauj atpūsties, bet kā strīdi, tā nezinu, cits cilvēks.
Man liekas, ka tagad, kad esmu stāvoklī, viņam tomēr būtu jāpiedomā pie savas uzvedības un jāpacenšas strīdos man panākt pretī un nokontrolēt sevi, mierīgi visu izrunāt.
28.03.2018 15:13 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nu, es tādus cilvēkus tieši tā arī uztveru - ka viņiem kaut kas nav kārtībā:-) Tas obligāti nenozīmē kukū, bet vismaz reti sūdīgu raksturu gan:-)
Visvairāk besī tieši teksts, ka "nemaz nedomā". Nu kā tas darbojas? Mute runā kaut ko uz dullo?:-D Tāda vai citāda iemesla pēc nodomā gan, nodomā un pasaka:-D Man ģimenē ir divi šādi cilvēki, arī viens no vecākiem - "es tā nemaz nedomāju" bļaustīšanās strīdos ir rezultējusies nicinājumā no manas puses un krietni iedragājusi savstarpējās attiecības. Pieaugušiem cilvēkiem būtu jāzina, kad paklusēt, lai pēc tam nebūtu jānožēlo, jo vārdus atpakaļ nepaņemsi. It sevišķi, ja tie ir teikti ar mērķi sāpināt.
28.03.2018 15:21 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Es arī nesaprotu, vai vaina manī, ka asāk kaut ko pasaku, vai viņā, nezinu. Bet nu šitā turpināties nevar, jo bērns tiešām neko neatrisinās, kļūs vēl tikai sliktāk.

Vaina abos! Jēga meklēt kurš tagad ir vainīgāks. To, kur viņš vainīgs tu jau zini, bet sāc labāk meklēt, ko tu pati varēji savādak darīt vai pajautāt viņam to.
Man liekas, ka tagad, kad esmu stāvoklī, viņam tomēr būtu jāpiedomā pie savas uzvedības un jāpacenšas strīdos man panākt pretī un nokontrolēt sevi, mierīgi visu izrunāt.

Nuuu, viņam jebkurā gadījumā būtu jāpiedomā, nevis tāpēc, ka esi stāvoklī. Manuprāt, tāda nepareiza taktika tagad domāt un teikt, nu esmu stāvoklī - esi tagad mierīgāks.
Es tavā vietā mēģinātu saprast, kurš ir tieši tas brīdis, kad draugs pārkāpj robežas un kāpēc? Varbūt tajā brīdī tev pašai jāpiebremzē. Ja es redzētu, ka draugs grasās gulēt uz dīvāna, es uzreiz ietu teikt - ka tā tas neies cauri.
28.03.2018 15:25 |
 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Hmm, nu man gan gadās pateikt "es tevi nemīlu", "es šķiršos no tevis", "ienīstu tevi". Neko no tā visa nekad nedomāju, tikai dusmās saku :D Bet jā, tev taisnība, nav tas labi, tā spēlēties ar vārdiem, tas tiesa, ir jādomā, ko runā.
Es zinu, ka savā ziņā es pati noteikti esmu pie tā visa arī vainīga, jo esmu ļoti emocionāla un reizēm kaut ko ne tā pasaku, bet nu vajag izdomāt risinājumu, kā no tā visa izbēgt, gribu mierīgu un laimīgu ģimeni un vidi mazulim.
28.03.2018 15:28 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Pieaugušiem cilvēkiem būtu jāzina, kad paklusēt, lai pēc tam nebūtu jānožēlo, jo vārdus atpakaļ nepaņemsi

Pieaugušiem cilvēkiem vispār vajadzētu mācēt pieņemt, ka katrs ir savādāks un visi nav vienādi :-) Es saprotu, ja tev liekas nepieņemami, bet baigais kategorisms no tevis nāk ārā. Es arī neatbalstu rupju lamāšanos un riebeklību izteikšanu strīdos, bet tomēr der atcerēties, ka ir arī pelēks, ne tikai balts vai melns.
28.03.2018 15:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits