Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāzas - 1 vai 2 dienu svinības

 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Sveiki!
Pirms kāda laiciņa es esmu bildināta un nu plānojam ar draugu kāzas. Mēs gribam vienas dienas svinības, bez nakšņošanas, bet balli ar dejām līdz rītam (vismaz nakts vidum).
Protams, ideju gūšanai lasu dažādus materiālus, viedokļus, pieredzes. Un es skatos, ka lielākoties tomēr pāri organizē kāzas ar nakšņošanu (nezinu, vai vēlāk tas pāraug otrās dienas svinības vai vienkārši brokastošana un došanās mājās). Un, ja godīgi, es esmu izbrīnīta, ka lielākoties visiem ir kāzas ar nakšņošana. Pārsvarā kāzas, kurās es esmu bijusi, ir bijušas ar balli, svinībām, bet tā, kā viesi naktī vai no rīta dodas mājup. Bet kā es skatos, šis nav izplatītākais variants – tomēr lielākoties jaunais pāris piedāvā viesiem palikt.
Tāpēc es gribu painteresēties – kā bija Jums? Vienas dienas kāzas ar balli un došanos mājup vai arī ar nakšņošanu?
27.02.2018 15:59 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
No pēdējiem komentāriem man tiešām rodas sajūta, ka ar daļu meiteņēm te nav vērts diskutēt, jo viņas izrauj no konteksta to, ko pašas grib. Nevis izlasa un saprot visu kopumā.
Nu kur tā var...
06.03.2018 18:00 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
kreimene, tak ko Tu ņemies, organizē tādas kāzas, kādas Tev patīk! Visiem nekad neizpatiksi. Te vairāki cilvēki, mani ieskaitot, rakstīja, ka pilsētas kāzas ir pat ļoti OK.
06.03.2018 18:05 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Protams, es taisīšu tādas, kādas es gribu, es par to vairs nerunāju. Es tagad sacepos par to, ka meitenes domāja, ka labāk zin, ko es vēlos, ko es domāju, un apgalvo kko, ko es esmu teikusi, lai gan es tā neteicu. Vot tas krīt uz nerva visvairāk.
06.03.2018 18:18 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Topošajam vīram ļoti paveiksies ar tādu sievu kā kreimene.. - būs viegli un patīkami diskutēt. Par jebko.
06.03.2018 18:35 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Viedā Minka, Tu neesi normāla. Pēc tā, kā es aizsvilos par to, ka Tu labāk zini, ko es domāju un gribu, Tu vēl atļaujies man tā teikt?
Bet nopietni, tu neesi normāla. Un, lūdzu, manās diskusijās vairs neiesaisties, ja es te vēl gribēšu kaut ko uzrakstīt.
Ja Tu atļaujies, kaut ko tādu uzrakstīt par svešu cilvēku, es neko labu par tevi nevaru pateikt.
06.03.2018 18:46 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Man vienkārši arī interesanti, kāpēc lielākā daļa (rīdziniecies, piemēram) izvēlas balles viesu namos/muižās ārpus pilsētas, nevis restorānā, kādā banketu zālē pilsētā. Kādi ir tie iemesli, kritēriji? Man ir tiešām interesanti

Gan jau galvenais iemesls ir cena un vietas pieejamīga. Iespējams, ka vairums vēlas kāzas ar viesu skaitu vismaz 50 un vairāk. Tādā gadījumā Rīgā būtu grūtāk atrast vietu, kur svinēt un cenas attiecīgi būtu ļoti augstas. Tāpēc izvēlas lētākā pilsēta vai laukos, kur zina, ka būs daudz vietas un cenas ne tik dārgas.
06.03.2018 18:50 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Un, Viedā Minka.. es Tev pajautāju, lai Tu pamato savu viedokli - kur Tu redzēji, ka es izteicos, ka kāzas nekurienē ir pāķiskas. Es pajautāju, lai Tu sniedz pierādījumus (jo, ja sniedz kādus apvainojumus, tam ir vajadzīgs pamatojums). Bet Tu to neizdarīji (jo vnk Tev nebūtu pierādījumu), bet saki atkal jaunus apvainojumus.. nu, skaisti - viedais cilvēks.
06.03.2018 18:53 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Nu tāpēc jau arī ir jāskatās un jāmeklē – tādu vietu, kura IR piemērota kāzām; tādu vietu, kur VAR nest savu alkoholu. Tu tā saki, it kā visur būtu vienādi.

Tad kāzas ir jāplāno ļoti laicīgi, jo šīs vietas droši vien ātri tiek izķertas. Bet, ja plāno visu ļoti laicīgi - kāpēc gan nē.
Restorānā tomēr tāda baigā sēdēšana tik pie galda” nu pavisam nepiekrītu. Pirmkārt, restorānos arī var būt dejas, un ne sliktākas, kā viesu namos. Otrkārt, svinībām Rīgā nepiedāvā tikai restorānus, bet arī dažādas jo dažādas banketu zāles, kaut vai viesnīcās. Un tur nu tiešām var izdejoties un izampelēties pēc sirds patikas.
Arī viesu namā cilvēki tāpat sēž pie galda, dejo, ēd, dzer. Vienīgi viesu namos var vairāk iziet pastaigāties pa apkārtni.

Pilnībā piekrītu. Patiesībā, ja ir laba kompānija, tad kāzas būs izdevušās vienalga kur - pilī, restorānā, vai siena šķūni :-D
Populārs laiks kāzām ir vasara, tad var būt karsts un tādēļ var izvēlēties laukus - plašība, svaigais gaiss. Un rudens, kad vilina zelta rudens fotosesijas. Tādēļ gan jau statistika ir tāda, kāda tā ir - izvēlas svinēt ārpus Rīgas un attiecīgi ar nakšņošanu.
06.03.2018 19:04 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Viesu namos/muižās/pilīs svin tāpēc, ka vēlas, lai kāzas atmiņā paliek kā īpašs notikums/piedzīvojums ne tikai pašiem, bet arī viesiem. Ballīte Rīgas restorānā ir vairāk tāds ikdienišķs pasākums- kā dzimšanas diena, izlaidums. Arī fotogrāfijas skaistākas nekurienes vidū, jo nav ziņkārīgu seju vai Vecrīgas bomžu fonā.

Esmu bijusi kāzās divu dienu garumā, ar atrakcijām, bet tās nav baigās atmiņas. Vairāk es atceros no savām mazajām kāzām.
Katram savas kāzas, lielas vai mazas, būs ar izteiktākām atmiņām, nekā citu cilvēku kāzas. Tāpēc domāju, ka ir muļķīgi taisīt kāzas, lai citiem izpatiktu. Tā tāda īpatnēja domāšana. Kāzas taisa sev, ne citiem. Galvenais, lai patīk līgavai un līgavainim.
Mus ģimenē ir diezgan ierasta lietaa dzimšanas dienas svinēt viesu namos, tā kā pasākums restorānā būtu kaut kādas pārmaiņas. Glvenais ir laba, jautra kompānija.
Nez kādos restorānnos tu esi bijusi, kur apkārt fonā ir bomži :-D
Labs fotogrāfs var uztaisīt mākslinieciskas fotogrāfijas gan pilī, gan pie sarūsējuša žoga.
06.03.2018 19:09 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Raven
Nezinu gan, vai tādas vietas Rīgā ir maz. Ļoti daudz vietas Figā piedāvā organizēt kāzas. Un, cik es zinu, lielākā daļa atļauj nest savu alkoholu (protams, iemaksājot korķa naudu).
06.03.2018 19:10 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
*Rīgā
06.03.2018 19:12 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tu gribēji saprast, kāpēc izvēlas, nu tad nu tāpēc, ka tā domā. Bet nē, uzreiz uztver to apgrieztā veidā, ka bez maz vai aizliedz tev svinēt pilsētā.
Un es neuzskatu, ka glaunas kāzas, piemēram, kādas labas viesnīcas banketu zālē, var nosaukt par kāzām “pa vienkāršo”. Tur viss ir skaisti un glauni, un viss notiek.

Tālāk šeit tu pati raksti, ka pilsētā patīk un redzi tās glaunās kāzas, viss ir skaisti, glauni un viss notiek.
Jo man vispār kaut kā liekas, ka viesu namu kāzas ir tāda ballīte, ne glauns pasākums.

Tālāk tu pati noliec tās, kas svin viesu namos, šī nav vienīgā vieta. Vai arī tikai ups, izteici domas? Tad varbūt citi arī tikai ups, izsaka domas par tavām iemīļotajām vienas dienas pilsētas kāzām.
Es neteiktu gluži "pāķīgumu un vēlmi ietaupīt", bet nu man pirms tam tas neasocējās ar skaistām, glaunām svinībām.

Un vēl tālāk nosauc vēl tiešāk. Tad nu pati padomā, kāpēc viedā minka un citas tev to rakstīja.
Un tad Annas dārzs, tieši lai ''pāķisko'' lauku brīvības sajūtu ienestu pilsētā, aleluja.
06.03.2018 19:22 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Man vispār kāzas kā tādas liekas pastulbs pasākums. Tieši svinēšana un balle. Līgavai un līgavainim stress bieži vien līdz strīdiem un nesaskaņām. Bezjēdzīga naudas izsviešana, jo parasti īsi pēc kāzām sāk plānot iegādāties savu īpašumu (reespect, ja tas viss ir nokārtots) un atkal jākrāj nauda. Jāmaksā par dekorācijām, kuras pēc tam tāpat neviens neatceras.
Līgava un līgavainis dienas beigās ir nomocīti, ja ir izvēlējušies tradicionālas kāzas. Izvēloties vedējus, kuri pilda vadītāju pienākumus, vispār tizli, jo vedēji nevar atpūsties, jo jāseko līdzi pasākumam.
Ballīte nav izdevusies, ja nav alkohola, kurš ir smagā narkotika pēc farmakoloģiskā iedalījuma. (Daudzas minēja, ka vienas dienas kāzās nevar dzert, kas nozīmē to, ka liela daļa ir slēptie alkoholiķi :D)
Un beigu beigās uzskatu, ka kāzu balle ir uzspiesta no sabiedrības puses, jo daudziem ieslēdzas - a ko par mani padomās, ko vecmammas teiks, ko teiks draudzenes, kurām bija kāzu balles utt. Un beigās sanāk balle, nevis sev, bet tāpēc, ka tā vajag.
06.03.2018 20:01 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Es domāju, turpināt ar tevi runāt vai nē... betai notiek
Jā, es atbildēju, ka es nedomāju, ka vienas dienas kāzas ir “pa vienkāršo”, bet var būt arī pa glauno. Bet es neteicu, ka es obligāti gribu tās glaunā kāzas kādā glaunā restorānā. Es tā neteicu.
Jā, es izteicu savas domas, jo es pateicu “man liekas”. Dažas meitenes savu viedokli izteica, kā man izskatijās, tā diezgan pārliecināti un kā vienīgo patiesību, jo teica, ka tā ir, nevis viņuprāt. Jā, tie mazie iestarpinājumi, kā “manuprāt”, “es domāju”, “man liekas” utt. ļoti izmaina viedokļa izteikšanas izskatu.
Es pateicu, ka man neasociējas, bet es arī vairākas reizes visā diskusijā pieminēju, ka jā, es ticu, ka kāzas nekurienē skaistā viesu mājā var būt ļoti glaunas un svinīgas. Vai es tā neteicu?
Un es tieši pateicu, ka es par “pāķīgumu” to nesauktu. Kā jau Tu pati redzi. Ja Tu redzi un māki uztvert rakstīto.
Un par to Annas Dārzu - jā, jo galvenais manā vēlmē bija nevis glauns restorāns, bet gan viendiennieks un Rīga.
Bet vispār nesmuki no Tavas puses - es citā diskusijā jautāju viedokli, a Tu izroc šo diskusiju un noteikti vajadzēja izteikties.
06.03.2018 20:09 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Nakšņoja uz vietas. Pēc brokastīm devās mājās.
Cik esmu kāzās bijusi viesiem labāk palikt nakšņot. Ne visi pēc tam spēj mājās tikt.
06.03.2018 20:13 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Ja Tu tik enerģiski cepies par katru jautājumu, kur saskaries ar pretēju viedokli, tad es nudien neapskaužu Tavu topošo vīru:-D Reāli jau patiesībā visiem šeit ir vienalga, ko sveša dāma cosmo domā par viendienniekiem vai divdienniekiem, un kādas kāzas jūs svinēsiet vai kādas kāzas svinēja kāda cita no mums, bet nu nevajag katru komentāru, kas nesakrīt ar Tavām vēlmēm un iecerēm, ņemt personīgi. Es no sirds Tev iesaku nomierināties, pieiet šim kāzu plānošanas procesam mierīgāk un tik daudz nestresot par to, ko domā apkārtējie, jo (atkārtošos jau 15to reizi)- nekad nebūs tā, ka visiem viss patiks, jo gaumes ir dažādas un par gaumi nestrīdās. Galvenais, lai patīk jums!
06.03.2018 21:39 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Clarity.. man liekas, Tu neuztvērk manus pēdējos komentārus un to domu.. man arī apnika jau nto reizi atkārtoties.
Un par to “neapskaužu Tavu topošo viru” - ļoti gudri tā runāt un teikt pāra svešiem cilvēkiem.
Katrā ziņā - visiem paldies par labiem vārdiem. Bet tām, kuras uzskata, ka zin labāk, ko es domāju, un tām, kas neprot uztvert manis rakstīto - nu, veiksmi jums.
06.03.2018 22:02 |
 
Reitings 3
Reģ: 04.03.2018
Man bija divu dienu kāzas un esmu ļoti apmierināta, tās tika rīkotas viesu namā, kur notika balle, otrajā dienā bija brokastis, pēc tam pirts, šašliku cepšana un vizināšanās ar laivu. Domāju, ka tā ir interesantāk un ir iespēja pabūt daudz ilgāk kopā ar kāzu viesiem.
07.03.2018 22:43 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Kaut vai par to, kar ko asociējas: to pašu tad arī pateica par tavu variantu, kas gan tad tev nepatika un sāki bērt pretī. Gluži tādas pašas asociācijas, domas, viedokļi, pieredzes, kas pašai par divdiennieku. Un katru šo ''man asociējas un tāpēc es izvēlos ne to, ko tu'' nevajag ņemt uz sevi, jo taču gribēji zināt, kā pati raksti, kā plāno darīt citas.
otrajā dienā bija brokastis, pēc tam pirts, šašliku cepšana un vizināšanās ar laivu

Otrā dienā jā, arī īpaša aura, sagribējās šašliku. :D
08.03.2018 18:29 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Ok, miers!
Visām liels paldies par viedokļiem!
Lai visām foršas kāzas, kas tās vēl plāno :-)
09.03.2018 13:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits