Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāzas - 1 vai 2 dienu svinības

 
Reitings 1091
Reģ: 17.05.2013
Sveiki!
Pirms kāda laiciņa es esmu bildināta un nu plānojam ar draugu kāzas. Mēs gribam vienas dienas svinības, bez nakšņošanas, bet balli ar dejām līdz rītam (vismaz nakts vidum).
Protams, ideju gūšanai lasu dažādus materiālus, viedokļus, pieredzes. Un es skatos, ka lielākoties tomēr pāri organizē kāzas ar nakšņošanu (nezinu, vai vēlāk tas pāraug otrās dienas svinības vai vienkārši brokastošana un došanās mājās). Un, ja godīgi, es esmu izbrīnīta, ka lielākoties visiem ir kāzas ar nakšņošana. Pārsvarā kāzas, kurās es esmu bijusi, ir bijušas ar balli, svinībām, bet tā, kā viesi naktī vai no rīta dodas mājup. Bet kā es skatos, šis nav izplatītākais variants – tomēr lielākoties jaunais pāris piedāvā viesiem palikt.
Tāpēc es gribu painteresēties – kā bija Jums? Vienas dienas kāzas ar balli un došanos mājup vai arī ar nakšņošanu?
27.02.2018 15:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ja ballite ir Rigas centra kroga dejas ok, bet ja arpus Rigas nez, paris tacu negaidaka nakkts visu teres riktigi piki taksim? Jo pasi tacu pec samoja vai ka tml nebrauks pie stures. Un ko jaiet kajam vai jagul zem kruma 3 vai 4 nakti ja uznak miegs?
Ja nav velmes svinet 2 dienas, tad bijusi ballite restirana un viesi ieprieks bridinati ia balle lidz 1 naktfi, bet tas Riga..;-)
27.02.2018 16:03 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
šoreiz piekrītu Rīdziniecei - ir jāpadomā par viesiem. Svinības tai pilsētā, kur dzīvo 90% viesu bez nošalkšanas ir OK. Bet ja svin Jēkabpilī un aicina viesus no Rīgas - ko viņiem darīt nakts vidū, kad balle beidzas? Un otrādi - ko māsīcai no Jēkabpils darīt nakts vidū Rīgā? Pat ja ir tikai viena māsīca no Jēkabpils, un svini Rīgā - tev būtu jānoorganizē viņai naktsmājas vai vismaz jāpārliecinās, ka viņai tiešam ir kur palikt. Speciāli saku māsīca, jo par omi parasti tomēr padomā, bet par kādu nedaudz tālāku var aizmirst...
Visādi citādi tam formātam nav ne vainas.
27.02.2018 16:11 |
 
Reitings 117
Reģ: 08.07.2011
Mums bija vienas dienas kāzas. Balle bija gandrīz līdz saullēktam. Mēs uz viesnīcu baudīt divvientulību, pārējie viesi uz mājām. Mēs nodrošinājām autobusu, kas viesus aizved mājās.
27.02.2018 16:13 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Esmu bijusi gan ar nakšņošanu gan bez. Ja bez nakšņosanas, tad der padomāt kur būs svinības, ja kaut kur pilsētā vai ļoti tuvu, ka bez problēmām ar taksi var tikt mājās (neizmetot lieku naudu par taksi) tad nakšņošana nav baigā vajadzība.
Mēs gan plānojam uz 2 dienām. Pirmkārt jau draugam gandrīz visi viesi ir no citas pilsētas, būtu dīvaini ja viesiem pēc tusiņa nakts vidū jābrauc 100km mājās :D
Otrs...viesu nams nebūs noteikti pilsētā, līdz ar to, visiem būs kāds gabals jābrauc. Un vispār mums vienkārši tā gribas :D
27.02.2018 16:16 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
man bija vienas dienas svinības, ar balli un dejām līdz rītam. un kad nu kuram gribējās, varēja doties mājup. svinības bija Rīgā, 90% viesu arī no Rīgas un nebija problēmu nokļūt mājup. vīra ģimene ne no Rīgas, bet naktsmājas bijām sarūpējuši! :)
bet ir tiešām jāapsver, vai katram būs iespēja nokļūt mājās un vai kāds nepaliek uz ielas.
27.02.2018 16:16 |
 
Reitings 1091
Reģ: 17.05.2013
Lai nebūtu tāda veida komentāru, man laikam vajadzēja piebilst - tieši tā iemesla dēļ mēs svinēsim Rīgā, lai viesi mierīgi naktī varētu aizbraukt. Un 97% viesu ir no Rīgas – kuri nav, tiem būs, kur palikt, vai arī mēs nodrošināsim naktsmītnes, vai kā savādāk visu nokārtosim/sarunāsim, lai neviens netiktu apvainots.
Protams, ka es neliktu viesiem pašiem tikt mājās, ja svinības notiktu pat netālu aiz Rīgas.
Jautājums šoreiz ir par citu.
27.02.2018 16:18 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tad jau īsti problēmu jums nav. Dariet kā paši gribat :)
27.02.2018 16:21 |
 
Reitings 281
Reģ: 12.03.2009
Latvijaa esmu bijusi tikai 2 dienu kaazaas ar nakshnjoshanu. Jaasaka, ka shiis kaazas bija aarpus Riigas un vairaak vai mazaak "nekurienes viduu", un jaunie paari uznjeemaas nodroshinaat naktsmiitni visiem viesiem.
Saliidzinaashanai, veel esmu bijusi vairaakaas kaazaas Lielbritaanijaa. Tur bija balleeshanaas liidz veelai naktij/ agram riitam, un palikshana kaut kur pa nakti bija vienmeer viesu zinjaa. Respektiivi, tur paaris nemaksaaja par gultasvietaam. Labaakajaa gadiijumaa vinji ieteica kaadu ne iipashi daargu viesniicu izdeviigaa vietaa.
27.02.2018 16:23 |
 
10 gadi
Reitings 2655
Reģ: 29.01.2009
Nu ja viss norisinās Rīgā un ir rīdzinieki, tad nu jā, nav nekāda speciālā izguldīšana vajadzīga.
Statistikai - 99% kāzu bijušas laukos un viesu mājās, tās visas divdiennieki. Vienīgās, kur savādāk, dzimtajā mazpilsētā, kad bērnības draudzene precējās. Tad skaidrs, ka visi vietējās izcelsmes devās uz savām vai savu radu mājām, rītā vēlreiz tikāmies brokastīs, bija kaut kādas atrakcijas un tad jau ap pusdienlaiku liela daļa atpakaļ uz Rīgu.
27.02.2018 16:24 |
 
Reitings 281
Reģ: 12.03.2009
Ja jau lielaakaa dalja viesu no Riigas un kaazas Riigaa, tad jau nav probleemu balleet liidz riitam un peec tam visi pa maajaam. Es taa droshi vien arii pati dariitu!:-) Un vispaar, Riigaa izguldiit viesus vareetu sanaakt diezgan saaliiti!
27.02.2018 16:26 |
 
Reitings 1091
Reģ: 17.05.2013
Man vienkārši arī interesanti, kāpēc lielākā daļa (rīdziniecies, piemēram) izvēlas balles viesu namos/muižās ārpus pilsētas, nevis restorānā, kādā banketu zālē pilsētā. Kādi ir tie iemesli, kritēriji? Man ir tiešām interesanti 
27.02.2018 16:29 |
 
Reitings 1091
Reģ: 17.05.2013
un labā ziņā interesanti :-)
27.02.2018 16:37 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Mums būs vienas dienas kāzas ar balli līdz rītam. Jau sen zināju, ka divu dienu kāzas negribu - tad ļoti jādomā par otrās dienas programmu, lai nav vienkārši pohaina soļankas uzēšana un došanās mājās. Savukārt tas visu sadārdzina. Un vienas dienas svinības ir foršs variants arī tāpēc, ka jaunlaulātajiem ir iespēja beidzot pilnībā pievērsties sev. :) Man šķiet, ka tieši divdiennieki mūsdienās tiek rīkoti aizvien retāk. :)
27.02.2018 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
kreimene..
Man bija kāzas ziemā un Rīgā, tavs variants, bet nekad ko tādu neizvēlētos vasarā. Daudzu restorānu telpas nav īsti piemērotas kāzām un galā vēl izmaksā dārgāk kā viesu nams ar nakšņošanu. Daudz kur nedrīkst savu alkoholu nest, par ko var sanākt labi pārmaksāt. Vasarā tomēr gribas vairāk dabu pabaudīt. Restorānā tomēr tāda baigā sēdēšana tik piegalda.
27.02.2018 16:42 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Biju uz draudzenes kāzām Rīgā, bez nakšņošanas. Ja viesi tiešām no Rīgas, neredzu vajadzību nakšņošanai, var mierīgi aizbraukt ar taxi :)
Pašai bija kāzas ārpus Rīgas, viesi arī bija no visas Latvijas malām, visiem bija savas istabiņas/mājiņas. Svinēju viesu namā, jo šāda opcija man bija visērtàka priekš viesiem. Nakamajā rīta brokastis un tad jau katrs pa mājām :-)
27.02.2018 16:43 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man vienkārši arī interesanti, kāpēc lielākā daļa (rīdziniecies, piemēram) izvēlas balles viesu namos/muižās ārpus pilsētas, nevis restorānā, kādā banketu zālē pilsētā. Kādi ir tie iemesli, kritēriji? Man ir tiešām interesanti 
27.02.2018 16:29 | n
Vasara ta dara lielaka dala, ari tas kas dziv Ventspili, Daugavpili vai cita mazpilseta.Un tur tacu ir restirani, ir izvele...
27.02.2018 16:49 |
 
Reitings 1091
Reģ: 17.05.2013
Ray,
Nu tāpēc jau arī ir jāskatās un jāmeklē – tādu vietu, kura IR piemērota kāzām; tādu vietu, kur VAR nest savu alkoholu. Tu tā saki, it kā visur būtu vienādi.
Par dabas baudīšanu – nu arī ar to ir visādi – nav tā, ka visiem gribas kāzas zaļumos, pie dabas, arī ne visiem viesiem tas ir vajadzīgs.
Un par to „” Restorānā tomēr tāda baigā sēdēšana tik pie galda” nu pavisam nepiekrītu. Pirmkārt, restorānos arī var būt dejas, un ne sliktākas, kā viesu namos. Otrkārt, svinībām Rīgā nepiedāvā tikai restorānus, bet arī dažādas jo dažādas banketu zāles, kaut vai viesnīcās. Un tur nu tiešām var izdejoties un izampelēties pēc sirds patikas.
Arī viesu namā cilvēki tāpat sēž pie galda, dejo, ēd, dzer. Vienīgi viesu namos var vairāk iziet pastaigāties pa apkārtni.
Vai Tev restorānā kāzās bija sēdēšana pie galda lielākoties?
27.02.2018 16:53 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Man gan kāzas vēl šovasar tikai būs, bet varu padalīties. Sākumā arī gribējām vienas dienas kāzas, bet tad apdomājot to, kā nu katrs tiks uz mājām, cik tas mums izmaksās utt. nolēmām par labu divām dienām, t.i. paliek pa nakti, no rīta pabrokasto un dodas mājup. Finansiālā ziņā sanāk gandrīz tāpat, kā îrēt autobusu visiem turp un atpakaļ. Mēs un daudzi draugi esam no Rīgas, bet vasarā svinēt kāzas kaut kur galvaspilsētā vispār priekš mums nelikās saistošs variants. Gribējām kaut ko pie dabas, ar upi/jūru/ezeru blakus, plašu teritoriju, kur viesi var staigāt un atpūties, protams, arī mēs paši. Restorāna virtuvi piedāvā mūsu izvēlētā muiža.
27.02.2018 16:55 |
 
Reitings 1091
Reģ: 17.05.2013
Vasara ta dara lielaka dala, ari tas kas dziv Ventspili, Daugavpili vai cita mazpilseta.Un tur tacu ir restirani, ir izvele...

Es sapratu to. Es jautāju, kādi ir iemesli/kritēriji?
Bet nu es saprotu, ka šis variants ir labākais gadījumā, ja viesi tiešām ir no visas Latvijas. Tad jā, viesu nams ir visērtākais variants.
27.02.2018 16:56 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
kāzas kaut kur galvaspilsētā vispār priekš mums nelikās saistošs variants. Gribējām kaut ko pie dabas, ar upi/jūru/ezeru blakus, plašu teritoriju, kur viesi var staigāt un atpūties, protams, arī mēs paši. Restorāna virtuvi piedāvā mūsu izvēlētā muiža.
27.02.2018 16:55 | nosūdzēt |
tiesi tik vienkarsi. Dazi izvelas tadas telpas kur dejas ara atvertas nojumas pie ezera piemeram nakti var notikt
27.02.2018 16:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits