sajūtas iedzerot alkoholu

 
Reitings 135
Reģ: 25.04.2010
Meitenes,
vai es esmu vienīgā, kurai besī dzert alkoholu? Esmu jauniete un mani vienaudži mani nesaprot! Bet man tiešām nepatīk, pat ja iedzeru pāris mutītes un sajūtu to riebīgo tirpoņu kājās un rokās, man tas krīt uz nerviem! Un vīna glāze vakarā, lai atslābinātos nekad nav man strādājusi.. Sāk sāpēt galva un grūtāk tikai aizmigt!
Parasti visi brīnās un jautā, kāpēc nedzeru, vai esmu stāvoklī utt..
Kā ir jums?
24.01.2018 21:49 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Manā draugu un paziņu lokā, ir nu jau kādi 6 cilvēki (vīrieši!), kas nelieto alkoholu, tai skaitā, mans vīrs. Neviens no viņiem nav izbijis alkoholiķis, tik cik kādreiz tusiņos iedzerts pusaudžu gados. 3 no viņiem, tai skaitā, manam vīram, ir filozofiska pārliecība, kādēļ nelieto. Viens 27 gadus vecs vīrietis nav lietojis nekad mūžā, pēc viņa vārdiem, pat pagaršojis nē - un es viņu pazīstu jau gadus 7. Viens ir mans priekšnieks, kurš nelieto jau vairāk kā 20 gadus, turklāt, ir no skatuves mākslinieku sabiedrības, kur tomēr bohēma sit augstu vilni.
No viņiem visiem tikai vienam ir problēmas ar pamācīšanu un ne-jautrību, bet tāds viņš bija arī tad, kad lietoja. Tā ka tas atkarīgs no cilvēka, nevis tā, vai lieto alkoholu, vai nē.
Mans vīrs, piemēram, nevienu necenšas mācīt, bet tieši tie, kas alkoholu lieto, viņam uzbāžas ar tiem tekstiem - nu kāpēc nedzer, slims, ja? Utt.
Man pašai gan garšo vīns un kokteiļi, arī ballītēs iedzēru, un vīrs, lai arī pats nelieto, neiebilst. :D
25.01.2018 12:40 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Dzeru reti. Pāris reizes gadā. Kaut ko vieglu. Sidrs, kokteiļi. Uz rokas pirkstiem var saskaitīt cik reizes gadā es iedzeru. Tilpumi arī mazi 0,3-0,5 visa vakara gaitā :D Retāk vairāk.
Netraucē, ja dzer, netraucē, ja nedzer. Bez alkohola arī var. Ja man aizrādītu, ka ar mani nav forši, jo nedzeru, nu tad,atvainojos, tādi draugi man nav vajadzīgi. Vairāk riebjas kompānijas, kurās dzer daudz par daudz, tad gan izvēlos pamest pasākumu, kur notiek tāda dropēšana līdz grīdai. Savādāk, man ir vienalga vai tu dzer alu vai sulu :)
25.01.2018 12:16 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Alkoholu praktiski nelietoju. 1-3 vina vai sampaniesa glazes menesi ir liels maksimums.
Nepatik, negarso , ar laiku slikti iespaido vizualo izskatu (esmu uz party girls atskatijusies, kas no skaistulem parversas lidz nepazisanai) , esmu ari redzejusi cilvekus nodzeramies..
Isak sakot, neesmu ar alkoholu draugos.
Dazreiz izjut spiedienu: kadel tu nedzer, bet pec maniem noverojumiem, tas atkarigs vairak no valsts un kulturas.
Man gan ir loti daudz draugu, kas ari nedzer, tadel problemas ir reti. Par citu dzersanas paradumiem man ir pilnigi vienlaga.
Kas tas par mulkibam, ka nedzeraji sak cikstet un grib majas? Es parasti esmu ta, kas var kluba var dejot lidz 6am. Tikai nodrosiniet mani ar Evian udeni. ;-)
25.01.2018 12:16 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Pusaudžu gados arī vispār nedzēru un nebija aktuāls alkohols, kaut arī kompānijai, kurā pavadīju laiku patika iedzert. Jā, bija visādi teksti utt., bet ar laiku visi pierada, ka mani principi ir stiprāki. Bet tolaik es nelietoju alkoholu nevis garšas vai sajūtu dēļ, bet tāpēc, ka biju redzējusi tuvus cilvēkus nodzeramies.
Ar laiku tas pārgāja, savu mēru zinu un labprāt iemalkoju vīnu vai gardu kokteili. Un pavadīt laiku kompānijā, kur kāds nedzer nav problēmu un iebildumu. Katram savs.
25.01.2018 12:05 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ikdienā dzeru diezgan bieži, tāpēc, ka garšo, tāpēc, ka atslābina. Pārsvarā ali un vīni, šad tad kāds rums ar ginger-ale.
reizi vai divas gadā uz mēnesi nelietoju vispār, ne pilītes, arī pusgrādīgos kvasus nē. Un šajos periodos, ja mani kāds kur aicina, drīzāk atsaku. Jo ballēties līdz 4iem rītā, esot skaidrā starp iedzērušiem, nozīmē nebūt uz viena viļņa un agri vai vēlu sākas čīkstēšana - gribu gulēt, gribu mājās...
Draugu lokā esam vairāki šādi epizodiskie nedzērāji, bet katrs izvēlas savu laiku un ne vienmēr sakrīt. Nesen savācamies uz ballīti kompānijā, kādā nebijām kādu laiciņu pulcējušies. Un izrādās, ka puse tai brīdī nedzer. Un pat tie, kas dzēra, to darīja mierīgākos tempos. Un ko domājat? Visi kā viens ap pusnakti sāk domāt par mājām un siltu gultu. Nosmējāmies, ka kļūstam veci un vispār šis ir diezgan pozitīvi.
Vēl ir gadījies, ka jāiet uz lielāku pasākumu bārā un jau ir apnicis, ka visi prašņā, vai Zinas tante ir stāvoklī. Tad nu ar bārmeni sarunāju, ka man būs ik pa laikam bišķītis ābolu sulas Jamesona glāzē - un nekādu jautājumu. Galvenais, šādi mānoties, stāstīt, ka glāzē ir populārs dzēriens, ko visi zina - lai neuzrodas kādam vēlme pagaršot :-D
Bet lielā sāpe ir par to, ka bāros bealkoholiskie dzērieni ir tikpat, ja ne vēl dārgāki, kā alkoholiskie, Piemēram 0,5 alus man izmaksās vidēji 4€, bet tikpat daudz sulas ap 5€. Kur taisnība pasaulē? :-D
25.01.2018 12:02 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Man garšo, lietoju.
Bet manā draugu lokā ir cilvēki, kuri nelieto vispār un nekad. Neesmu pamanījusi, ka tas kādam radītu problēmas. Nemēdzam pārdzerties līdz tam, ka nedzērušais vairs nesaprot dzērušo. Tādas problēmas pēc 20+ man jau šķiet bērnišķīgas. Vai nu draugi ir pilnīgi idioti, vai arī nedzērajam kaut kas nav kārtībā ar pašapziņu un visus jautājumus uztver pārāk saasināti.
25.01.2018 11:58 |
 
Reitings 51
Reģ: 11.06.2012
Es arī esmu no tām, kas alkoholu lieto ļoti reti. Vienmēr būs kāds, kas nesapratīs. Bet man vienalga. Es daru tā kā jūtos labi. (l)
25.01.2018 11:36 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Atturībniece neesmu, bet alkoholu lietoju ļoti reti. Varbūt 1-2 reizes pusgadā. Jo negaršo, neprasās, ātri reibstu, nepatīk reibuma sajūta, pēc alkohola lietošanas mēdz dedzināt kuņģi. Slikti tāpēc nejūtos un galīgi neuztrauc, vai kāds uz mani nepaskatīsies šķībi vai kaut ko ne tā padomās. Arī manā draugu un paziņu vidū alkohols tiek lietots salīdzinoši reti, tādēļ ar to problēmu nav. Bet man arī cita vecuma kategorija.
Noteikti nevajag lietot alkoholu tikai tāpēc, ka tā dara visi, jo citādāk neaicinās Tevi uz ballītēm un tamlīdzīgu argumentu dēļ. Īstiem draugiem būs vienalga, vai Tu dzer vai nedzer.
25.01.2018 10:55 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Man pietiek ar glāzi, lai saprastu, ka riebjas tā garša un nesaprastu, ko cilvēki tur atrod. Mans iemesls atteikties no alkohola ir aknu problēmas, bet man tas nav jāsaka visai pasaulei un tāpēc, kad atsakos iedzert, uzreiz ir 100 un 1 variants kāpēc.
Un tāpēc, ka nedzeru, neesmu visiem personīgais šoferis, nekad nevienu mājās nevedu:-P
25.01.2018 10:46 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Dzeru. Garšo. :D
Pa lielam man vienalga, kas citiem glāzēs un man liekas, ka Tevis minētie cilvēki Tev ir paziņas vai tusiņu biedri, bet ne draugi.
Kaut gan nenoliegšu, ka ja kāds pasaka, ka vispār nelieto alko, tas šķiet dīvaini.. Bet visus šitos "Vai Tu mani cieni?" gājienus un kaut kādu piespiešanu dzert uzskatu par megabērnišķīgu un muļķīgu.
25.01.2018 10:46 |
 
Reitings 1565
Reģ: 09.06.2015
Es arī esmu no retajām, kas ar alkoholu sadraudzēties nevaru. Un tāpēc nu jau vairs necenšos.. man ir briesmīgas paģiras, vemšana utt. katru reizi. Pēdējoreiz, kad lietoju alkoholu (septembrī), izdzēru 3 vīna glāzes un vēmu visu nakti, kā arī nākamo dienu.
Iespējams, ka alus ir izņēmums (bet dzeru to tikai vasarā un minimāli).
Es arī esmu saskārusies ar visām iepriekšminētajām frāzēm un situācijām, kad vairs netieku aicināta uz ballītēm. Pēdējā laikā, grupu sarakstēs diskutējot par gaidāmu ballīti, dzirdu komentārus, ka nekāda šoferēšana (nedzeršana). To es uztveru, tāpēc pat vairs nedomāju ierasties uz tām ‘draugu’ ballītēm. Situācija diezgan nožēlojama.
25.01.2018 10:40 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
o pārsvarā nav jau normāla izskaidrojuma, kāpēc nelieto kā vien nepatika pret alkoholu)

Man gan liekas, ka tāds apgalvojums ir nenobrieduša cilvēka spriedelējums.. Un nepatika pret alkoholu ir pilnīgi normāls izskaidrojums. Ja man negaršo sīpoli, man nevienam nav jāatskaitās, kāpēc man tie negaršo. Kur ir problēma tikties - viens dzer vīnu, viens tēju, runā.. Vai tiešām sarunu kvalitāte pasliktināsies tikai tāpēc, ka otrs nemalko vīnu?
***
Par sevi.. garšo vīns un šampanietis, bet nedzeru ikdienā vai brīvdienās pie vakariņām.. Ja eju uz restorānu, retu reizi varu paņemt vīna glāzi, bet parasti dzeru tikai ballītēs/pasākumos, 2-3 glāzes, retāk vairāk
25.01.2018 09:06 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Man garšo alkohols, man patīk iedzert :D Un man glāze vīna kādā vakarā nav atslābināšanās, man tā ir.. pudele vīna, haha, zinu, skumji, bet tas jau nav katru nedēļu :D Bet es varu arī nedzert, bieži esmu pie stūres un nedzeru, vai arī tūlīt, piemēram, būs gavēnis, pusotru mēnesi nedzeršu vispār un līdz ar to šaubos, ka vispār kkur iešu ballēties :D Un nē, maniem draugiem nav problēmas ar to, bet.. viņiem nav problēmas arī tad, kad iedzeru vairāk par visiem :D Ko es tev varu ieteikt- esi vienmēr pie stūres, draugi sapratīs un priecāsies, ka būs kāds, kas mājās aizvedīs :D
25.01.2018 08:21 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.01.2016
taču viņu kategoriskums, vēlme citus mācīt un nepārtraukti uzsvērt (gan dzīvē, gan sociālo tīklu komentāros), ka jūs visi tādi, šitādi, bet es gan alkoholu nelietoju ir diezgan kaitinoša

Es tik brīnos, bet laikam arī šādi cilvēki eksistē. Tikai ne manā paziņu&draugu lokā. Nedzērāji nevienam ar savu nedzeršanu nebāžas virsū.
Piekrītu Pasadena, ka īsti draugi saprastu un nespiestu dzert.
Mājsaimniece, kādas ir Tavas pārdomas pēc šīs diskusijas?
25.01.2018 07:38 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
Bet tusiņos ir bijuši paris cilvēki, kas nedzer. Viņi parasti grib ātri mājaas, un ja pašiem tiesības naw, tad biki izbesī ar čīkstēšanu, lai kads cits šoferis ved mājā.:-P
25.01.2018 07:23 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
Dzeru. Patīk gan viina glāze vakarā, gan karstā vasarā kāds Radler. Un ja ir tusiņi kur visi piedzeras, arī es neatsakos. Protams nejau līdz galīgai stadijai.
25.01.2018 07:15 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Es lietoju, pa gadu kādas desmit reizes savācas. Man alus,kokteiļi un vīni tikpat kā negaršo vispār, cienu tīru stipro mazās devās.
Ja negribi nedzer vispār. Tev nav nepieciešams bara dēļ lietot vielas, kuras tevi nesaista. Tu esi māte, padomā, vot kādu ieteikumu tu ieteiktu savam bērnam, ja viņš nāktu pie tevis ar problēmu " man negaršo alko, bet jādzer, jo draugi tādi auni, ka nesaprot, ka esmu indivīds". Un tad iegūto atbildi piemēro sev! ;)
Bet, alkohola aizstāvībai, es iesaku arī pamēģināt pagaršot visus/daudzus, jo kā gan tu vari teikt,ka tev negaršo, ja nemaz nezini ko piedāvā.
25.01.2018 02:53 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Nepatīk, neprasās, negribu. Nav tā ka ni ni, bet nu ja dzeru, tad reizi gadā vai divos, esot attiecīgajā noskaņojumā, un ja ir kaut kas, ko vēlos. Un tad arī kādu glāzi. Apkārt visi brīnās, tagad jau nedaudz pieraduši.
Esmu saskārusies gan ar "baigi pareizā esi, ja?", gan "tu esi stāvoklī?", gan "tu mani necieni?", gan "tie kas jaunībā nedzer, tie vēlāk dzīvē nodzeras" utt. Vot šie besī. Es nesaku neko tiem, kas dzer, kāpēc man piekasās? Tagad uzmācās ar "Kāpēc tev nav tiesības? Kā nedzērāja varētu būt šoferis".
Nav tā, ka netieku nekur aicināta, jo nedzeru. Es eju kopā ar cilvēkiem pavadīt laiku, ja viņi vēlas iedzer kaut ko alkoholu, lai jau. Bet es nevēlos. Nevaru pat iedomāties situāciju, ka kāds tiek atstumts tādēļ, ka nedzer. Kāpēc tad cilvēki satiekas - lai pavadītu kopā laiku, vai kopistiski nodzertos?
25.01.2018 01:12 |
 
Reitings 90
Reģ: 13.12.2017
Ballītēs nevienu neuztrauc, ka nedzeru. Malkoju virgin piña colada.
25.01.2018 00:46 |
 
Reitings 90
Reģ: 13.12.2017
Alkoholu praktiski nelietoju, bet mēdzu izdzert kādu pusglāzi šampanieša Vecgada svinībās (šogad gan nebija pat malciņa). Man pat neliels alkohola daudzums (vīna glāze) liek par sevi manīt nākošajā rītā.
Kad studēju, ballējos un to lietoju, bet pohas nepatīkamas sajūtas no rīta nebija tik izteiktas. Lielākā daļa draugu arī vairs nelieto, visi kļuvuši sportiski un mainījuši dzīvesstilu.
25.01.2018 00:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits