Grupu nodarbības vs trenažieru zāle

 
Reitings 49
Reģ: 01.11.2017
Sveikas, dāmas! Tā kā pašlaik esmu paņēmusi pauzi no darba, sāku vairāk interesēties par sporta nodarbībām Rīgā. :-)
Ko apmeklējat jūs, trenažieru zāli vai grupu nodarbības? Kādas intensitātes treniņiem dodiet priekšroku?
Šajā visā esmu pavisam iesācējs, tāpēc meklēju interesantas idejas. ;-)
02.11.2017 20:54 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Esmu gājusi grupu nodarbībām, bet galīgi nav man - neizjutu to slodzi un pilnu atdevi, un nepatīk barā lēkāt, tādēļ 3x ned eju uz svaru zāli, dažkārt nodarbības ar treneri, citreiz viena pēc treniņu programmas. reljefs, man vismaz, labāk veidojas tieši no treniņiem ar brīvajiem svariem, nevis no trenažieriem. Gads nepagāja, un pēc šāda treniņu grafika ir man gan prese redzama, gan dibens smukāks, rokām reljefs, gan spēks ir - varu atspiesties ~30 reizes, pievilkties 3-4x, planku noturēt max 3min. Vēl man ļoti patīk TRX vingrinājumi, it īpaši preses un roku. Vajag atrast tikai sev piemērotāko treniņu veidu un rezultāti būs! :)
03.11.2017 08:58 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
piparene
A kāda vaina tievētājam ir uzēst suši? - manuprāt viens no labākajiem našķiem kas iespējams. Sastāvā rīsi, avokado, lasis utt.. tie visi ir ļoti ok produkti.
burnout
Es nesaku ka ar CF nevar iegūt muskuļmasu, bet gan saku ja mērķos ir muskuļmasas iegūšana tad spēka treniņi ar svariem un trenažieri būs efektīvāk.
Un nekorekti kā piemēru salīdzināt ar pro labākaajiem sportistiem - viņiem teju viss ir daudz savādāk nekā CF iesācējiem un amatieriem..
03.11.2017 09:17 |
 
Reitings 92
Reģ: 24.03.2014
Katram savs...man grupu nodarbības tieši liek izspiest no sevis maksimumu, jo redzi, ka citi var, trenere var, ko tad es - nevaru?! Varu!:-D No zāles, kad sanāk izmantoju celiņu vai slēpotājtipa trenažieri. Bet pārsvarā grupu nodarbības. Labākajā gadījumā 3x nedēļā, kur viena nodarbība noteikti ir joga vai pilates. Bez pienācīgas stiepšanās, ir pieredzēts, ka muskuļi aug griezdamies. Un tas nu man nepavisam nepatika.
Es ļoti mīlu ēdienu un garšīgi, nereti arī sātīgi paēst, līdz ar to, kad sportoju daru to uz maksimumu un esmu, vairāk vai mazāk, apmierināta.
03.11.2017 10:02 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Grupu nodarbibam neredzu lielu jegu, bet katram jau savi merki. Man bija pazina, kas nometa 20+ 3 menesus ejot uz grupu nodarbibam, tomer es neuzskatu, ka vinai bija labs augums pec tam.
Parasti iesildos ar cardio, tad dodos trenet kadu noteiktu muskulu grupu un atsildos ar loti aktivu cardio. Ar svariem vajag uzmanigi, man palidzeja draugs, bet vins ar to nodarbojas vairakus gadus un man ka iesacejai, nemaz nenaca prata, cik precizi katrs vingrojums ir japilda.
03.11.2017 10:18 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
piparene, man katru nedelu ir 1-2 cheat day, teoretiski viena cheat day pat ir ieteicama, bet man visbiezak sanak 2. Parasti brivdienas ir kads restorans vai svinibas un Italija visi edieni ir dietai nedraudzigi. :D
03.11.2017 10:20 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Ka tik vairāk ne vienmēr nozīmē labāk... tā 100% sevis izspiešana treniņos nebūs īsti pareizi .... tā var ļoti ātri iedzīvoties CNS (ventrālā nervu sistēma) pārslodzē... ar visām tam izrietošajām sekām kuras nezinošs cilvēks pats var nemaz tā uzreiz nepamanīt, pamanīt tikai kad jau sekas ir nopietnas un nereti jāgriežas pie ārsta...
Jā totrāli iesācēji kamēr tie darba svari nav lieli un iemāacaš lietot pats savus dabisko muskuļu spēku tas draudz mazākā mērā, bet kad svari jau paliek lielāki tas jau ir reālāks...
Pat pro sportisti strikti ievēro slodzers apjomus.. un treniņos ja vien tas nav tieši pirms sacensībām ļoti reti kad iet līdz 100% maximumam ko spēj... piemēram labākais Lv garo distanču skrējējs vienā intervijā ko domāju googlē ar laiku varētu atrast min ka treneris piekodinājis ka dari cik programmā dots, vari darīt mazāk bet nekādā gadījumā vairāk !
Tas attiecas uz būtībā visiem sporat veidiem treniņu procesā
03.11.2017 10:24 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Da taspats Lv populārais kultūrists Visockis vienā intervijā saka ka no zāles ir jāziiet laukā ar nelielu nepadarīta darba sajūtu tad ir bijusi optimāla slodze.. nevajag treniņu pārvērst par katorgu !
03.11.2017 10:26 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Un runājot par iesācēju muskuļu un spēka augšanu griezdamies... 95% gadījumu tas vis sir placebo efekts.. muskuļi neaug pa dienām vai nedēļām... lai iegūtu acimredzamu uzaudzētu muskulatūru tur jātrenējas pareizi un jāēd pareizi vismaz pusgads...
Bet ne par to ir stāts.. iesācējiem placebo efektu piemēram par sp;eka uztrenēšanu rada fakts ka treniņa pirmajos mēnešos mēs iemācamies lietot jau esošo dabisko muskuļu potenciālu... attiecīgi spēks šķietami aug pat ja trenējamies nepareizi... tas rada nereti greizu spriedumu ka viss jau ir pareizi un ok... bet darot lietas nepareizi piemēram spēks pe zināams robežas apstāsies.. un ja vēlēsies ko vairāk būs jāsāk lietas darīt pareizi
03.11.2017 10:34 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Pats arī nebiju izņēmums un treniņa pirmo gadu un pat nedaudz ilgāk lietas adrot nepareizi dzīvoju iedomu pasulē ka viss ok... līdz pienāaca brīdis kas lika apdomāties.. kad treniņiem pievienojās draugs un viņš lietas darot pareizi 6-7 mēnesū laikā bija panācis manu tā brīža 1,5 gada progresu
03.11.2017 10:36 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Un ne velti ir cilvēki kuri pat pēc 1 gada treniņa aju kāpj uz skatuves demonstrēt figūru un ir cviulkvēki kuri gadiem ko censas bet nekur tālu nav tikuši
03.11.2017 10:37 |
 
Reitings 35
Reģ: 29.02.2016
Savā laikā, kad apmeklēju zāli, mēdzu apmeklēt gan grupu nodarbības (joga, pilates, u.c), gan arī trennažieru zāli. :) Iesākumā bija jauka meitene (topošā trennere), kas mani nedaudz apmācīja un pastāstīja, kā labāk kaut ko uzsākt, jo lielākā mazākā mērā, tā bija mana pirmā pieredze ar "īstu" sportu.
Drīzumā plānoju tam atkal pievērsties, un droši vien darīšu tāpat kā pirmajā reizē :)
03.11.2017 10:45 |
 
Reitings 49
Reģ: 01.11.2017
Paēst man arī ļoti patīk. Nespēju iedomāties, ka es varētu ieturēt kādu diētu un izslēgt, piemēram, saldumus. :-D
Kā ir Myfitness'ā ar to GYM ABC? Kāda ir bijusi, ir jēga?
03.11.2017 10:57 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Gem
No 2 cilvēkiem esu dzirdējis ka gym abc itkā vius parāda un pastašta bet pēctam ātri vien no galvas ir ārā. Tas ne tuvu nav kā pats personīgi ej pie trenera kaut 1-2 nodarbības.
Protams ja esi kluba biedrs un ņemot vērā ka pasākums ir bezmaksas tad var jau pamēģināt... lai gan nebrīnītos ka ta nodarbība ir trenera reklāma:-D
03.11.2017 11:03 |
 
Reitings 92
Reģ: 24.03.2014
Gem
Kādu laiku gāju uz myfitness, iesākumā arī aizgāju uz gym abc, man bij jēga. Izprasīju visus sev interesējošos jautājumus, sapratu, kā kas lietojams. To, protams, nevar salīdzināt ar individuāliem ikdienas treniņiem ar treneri, bet tas arī nav tas, ko meklēju. Kaut kas aizmirsās, kaut kas ne. Noderīgi, lai saprastu un iepazītu zāli. Pēc tam var domāt, ko un kādā līmenī vēlies tālāk.
03.11.2017 11:21 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
kabans,
Tu piemirsibagātīgo siera devu, baltos rīsiņus, nerunājot nemaz par ceptajiem sushi. Un es laikam uzticēšos uztura speciālistam...
Nu, nav tas nekas traģisks, bet nu tievējošs jau nu arī ne :D
03.11.2017 11:54 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Nu nejau visos ir tas siers un baltajiem ršiiem jau nu nav nekā slikta.. pats tos ēdu katru dienu...basmati risus..
Un ne visi sushi ir cepti.. un pat ja ir cepts ne vienmer tas ir mega slikti.. mūsdiena sir smidzināmas eljas kuras cepsana neko traku nenodara pat pro kulturisti tas lieto ...
Suši ir viens no labākajiem junk food ko varu iedomaties.. protams tie nav tik labi ka zalie salati ar vistas fileju bet ne velti saku- no junk food
03.11.2017 12:12 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Nesen ar draudzeni pasūtījām lielo suši setu - 80gab .. ar sieru bija tik 8gab ... ar majonezes veidigu čupu pa virsu vel 8.. uz ta visa kopuma tie dazi taadi nu tocan nekas nav. taukik jau ar jauznem un aj ieklaujies norma tad neka da vaina
03.11.2017 12:15 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Nu vispār, klasiskajos suši siera nav.
Kabans tik profesionāls, ka bez lieliem mērķiem pie viņa bail iet.
Par tēmu - grupu nodarbības, konkrēti joga un pilates. Lai ieviestu personīgo treneri, jūtos pārāk nesabiedriska. Protams, nevaru lepoties ar muskuļu masu, bet pēc tās arī netiecos, vēlos tikai kļūt saturīgāka, noturēt formu (t.i. - neliels kaloriju mīnuss plus nedaudz muskuļi). Efektu arī ilgi jāgaida - ka augšdelmi kļūst stingrāki, sāku just 1,5-2 gadus pēc puslīdz regulāriem jogas apmeklējumiem un stāvēšanas uz rokām nodarbībās, taču progress mani apmierina - sacensībās piedalīties netaisos.
03.11.2017 12:17 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Kabans - kāds ir tavs viedoklis par mājās veicamajiem treniņiem? Domāju tādus kā Insanity, Kayla Itsines u.tml. Tieši vai ir sasniedzams efekts (pieņemot, ka cilvēks ir mērķtiecīgs), bet vairāk - vai pastāv risks kaut ko sačakarēt nevis uzlabot (jo blakus jau nestāv treneris).
03.11.2017 12:31 |
 
Reitings 49
Reģ: 01.11.2017
Es arī dažreiz mājās uzslēdzu kaut kādu fitness video Youtubē, palēkāju, pataisu pietupienus, bet man nav motivācijas to darīt, piemēram, 3-4 reizes nedēļā :-(
03.11.2017 12:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits