Par randiņiem Latvijā

 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Čau visiem! Nesen atradu šo forumu, un tā kā esmu šāda veida diskusiju fans, izlasīju kādas 10 foruma lapas un acīs iekrita viena diskusija.
Respektīvi, diskusija bija par to, vai puisim jāizmaksā randiņā. Interesanta debate, bet tā kā viņu bija izveidojis kaut kāds dīvains čalis, tad tur bija grūti atrast kaut ko prātīgu.
Likās, ka pārsvarā nostāja bija - puisim ir jāizmaksā. Bija pat viens viedoklis par to, ka meitene iztērē vēl vairāk, nekā puisis, jo jāpērk kleitas un makeup(drusku wtf????).
Šis Jūsu viedoklis likās super interesants, jo es lasu daudz ārzemju forumus, un šobrīd pasaulē populārs ir viedoklis, ka abi maksā uz pusēm, sakarā ar to ideju, ka sieviete nav no neviena atkarīga un pati par sevi var parūpēties. Esmu pat lasījis rakstus, kur sieviete apvainojas, kad viņai neļauj par sevi samaksāt.
Tad kā tur beigās ir? Personīgi, es piedāvājos samaksāt, bet vai tas nozīmē, ka mēs, latvieši, esam stagnāta laika cilvēki, kas vēl iegrimuši vecās paražās? :-D
31.10.2017 01:54 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
bet tā vienlīdzība attiecas tikai uz naudas dalīšu, bet mājas solī sieviete ir tikai tā, kas gatavo, tīra, kamēr puisim tas ir brīvais chill laiks, tad jēga no šādām attiecībām ir tikai vīrietim

Es gan nezinu vai tā reāli notiek, bet tā mazliet padomājot, vai tie šejienes vīrieši, kas ir it kā rietumu vērtību ''katrs maksā par sevi'' ir arī advancējušies uz to rietumu vienlīdzības aspektu, ka arī gatavošana notiek daudz maz uz pusēm? Tīri intereses pēc jautājums autoram.
31.10.2017 14:05 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
Es šim pretī saku, ka protams, ka viņš, kurš tad cits

:-D :-D
31.10.2017 14:41 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Nerandinoju,bet man ir dutch draugi. Ari viriesu kartas parstaavji. Parsvaaraa vini par mani Maksaa,bet sad tad ari es izmaksaaju. Varu atlauties un ariprieks izmaksat saviem draugiem.(l)
31.10.2017 15:07 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Ir liela atskiriba starp to kad es vai jebkura sieviete kura apmaksaa par sevi vai abiem un virieti kuram ir zel tie paris eiro par kafiju/alu da jebko. Ir bijusi darisana ar tadiem gadijumiem virieesiem ap 30 ne vien viss jaizmaksaa,bet beigas vel prasa autobusa biletei naudu.
31.10.2017 15:12 |
 
Reitings 94
Reģ: 10.03.2015
Es uzskatu, ka, ja puisis piedāvā samaksāt, tad viņam arī ir jāmaksā. Bet ja viņš neko nesaka uzreiz, tad pašai jāsaka, ka samaksās par sevi un tad jau var skatīties, vai otrs negrib samaksāt par abiem.
Bet kā ir tad, kad meitene uzaicina puisi uz randiņu? Vai arī tad būtu jāizmaksā puisim?
31.10.2017 15:15 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Elly96,te jau atkarīgs no attiecībām-vai viņi jau ir attiecībās vai meitene vienkārši puisi kaut kur aicina.Piemēram man,abos šos gadījumos nebūtu problēma izmaksāt,kaut domāju,ka puisis nedaudz nokaunotos,ka meitene viņu kaut kur pasauca un vēl apmaksā randiņu:-D
31.10.2017 15:43 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
es padomātu "Kas par snobu!" un wtf, pirkārt snobiski,

Kāpēc tieši snobiski?
31.10.2017 15:57 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Forša diskusija izveidojusies, bet pamanīju, ka daži lietotāji te iedomājas situāciju, kur vīrietis randiņa laikā PRASA uz pusēm maksāt. Šaubos, ka pasaulē ir kāds vīrietis, kas pie randiņa beigām saka "zini, pasaulē ir tāds trends"
Jautājums ir par to vai Jums pašām neliekas, ka ir pieklājīgi PIEDĀVĀTIES par sevi maksāt?
Protams, te var diskutēt par kādu randiņu tagad runājam un kāda naudas dalīšana, ja viss, kas nopirkts ir kafija, bet ideja šādam piedāvājumam jau nav tā, lai čalis pa lēto iziet vakaram cauri, bet gan pieklājīgs žests no abām pusēm - meitene, kas piedāvā par sevi samaksāt un čalis, kas atsaka tam un parūpējas par rēķinu.
Un redzēju daudzas meitenes šajā forumā, kas ir ar šādu nostāju un arī pēc pieredzes ir tā, ka meitene ir gatava par sevi samaksāt, bet tas nav nepieciešams. Tas ir baigi forši un, manuprāt pareizi..
..bet nu tajā pašā laikā es randiņa laikā neko labu nepadomātu par sievieti, kas pēc tam, kad viņš piedāvājas samaksāt pasaka "Es šim pretī saku, ka protams, ka viņš, kurš tad cits". @Burundukiņš
Vēk saki, ka vēlies īstu vīrieti... "newsflash", īstie vīrieši trofeju sievu, nemeklē, bet patstāvīgu partneri!
31.10.2017 16:38 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Jautājums ir par to vai Jums pašām neliekas, ka ir pieklājīgi PIEDĀVĀTIES par sevi maksāt?

Nē, man tā neliekas. Kāpēc uzrakstīju iepriekš. Bet.. sakot godīgi, ne reizi vēl nav bijis tā, ka vīrietis nav samaksājis un pie rēķina atnešanas skatītos uz mani ar divdomīgu skatienu.
***
Bet kā ir tad, kad meitene uzaicina puisi uz randiņu? Vai arī tad būtu jāizmaksā puisim?

Sakot godīgi, nevaru iedomāties tādu situāciju, ka es pirmā kaut kur aicinu (te es vairāk runāju par pirmo randiņu, nepazīstamu vīrieti). Ja tas ir kāds n-tais randiņš vai pēc vairākiem randiņiem organizēju kādu pasākumu (piemēram, teātri vai ko citu), iegādājos biļetes u.c., tad loģiski nenāk man prātā doma pēc tam to naudu atprasīt.. Jāpiemet, ka parasti viss notiek dabiski, bet kā saka - tāds tādu pievelk. Mani pilnībā apmierina mans skats uz dzīvi un vīrieši, ar kuriem mēdzu randiņot. Man nav sliktās pieredzes, bet jāsaka, ka uz randiņiem dodos tikai tad, ja cilvēks mani tiešām interesē, nevis aiz sportiskās intereses
31.10.2017 16:48 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Fiestar, cik Tev ir gadi? Jautāju, ne lai apceltu, bet lai saprastu, kurā vecuma grupā esi.
31.10.2017 16:48 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Manuprāt,jānoskaidro tikšanas formātu-ja tas ir randiņš,uz kuru vīrietis aicina sievieti,tad arī pēc etiķetes maksā viņš.Bet ja kaut kāda draugu tikšanās,tad jau vajag iepriekš sarunāt,kā apmaksās-tas,kas aicināja(piem.meitene/puisis ar frāzi"es uzsaucu" aicina kādu uz kino/kafe utt.) vai dalīs rēķinu uz pusēm(katrs maksā par sevi)(t)Bet es tikko iedomājos tādu gadījumu,meitene un puisis apmaksā restorāna rēķinu uz pusēm un nonāca līdz gultai,puisis prasīs atdod viņam naudu par izlietotu prezervatīvu?:-D:-DCome on:-DEs laikam tādam vēl būtu atstājusi naudu par pavadīto nakti:-P
31.10.2017 16:58 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Fiestar, cik Tev ir gadi? Jautāju, ne lai apceltu, bet lai saprastu, kurā vecuma grupā esi.

Gadus var apskatīt profilā, bet nevajag neko pārprast, šitā diskusija nav personīga, negribu kādu pārliecināt kas ir pareizi vai nepareizi. (izņemot to vienu eksemplāru, kas man liekas absurda attieksme)
Mana nostāja bija tā, ka esmu pamanījis X vērtības ārzemju forumos, un Y vērtības (ne visiem) šeit. Gribēju precizēt pozīcijas(jo iepriekšējā diskusijā bija grūti saprotams) un salīdzināt citu pasaules valstu vērtībām. Viss. Personīgi esmu audzināts tradicionālā krievu laiku ģimenē, man prātā neienāktu prasīt uz pusēm. Jūs jau te daži esat iegājuši galējībās par eiro 1.50 dalīšanu vai prezervatīvu izmaksām. Šis jautājums ir vairāk par etiķeti un manierēm nekā par finansēm.
31.10.2017 17:13 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Jūs jau te daži esat iegājuši galējībās par eiro 1.50 dalīšanu vai prezervatīvu izmaksām.

Tici vai nē,bet cilvēki ir dažādi.Un to,kas liekas nereāli absurds tev,var būt pieņēmams citam:-D
31.10.2017 17:23 |
 
Reitings 795
Reģ: 10.12.2014
Es gan nezinu vai tā reāli notiek, bet tā mazliet padomājot, vai tie šejienes vīrieši, kas ir it kā rietumu vērtību ''katrs maksā par sevi'' ir arī advancējušies uz to rietumu vienlīdzības aspektu, ka arī gatavošana notiek daudz maz uz pusēm? Tīri intereses pēc jautājums autoram.

Es ēdu tikai to ko pats gatavoju. Neēstu ko kkāda bāba taisījusi pat ja man ar ieroci pie galvas stāvētu.
31.10.2017 17:40 |
 
Reitings 795
Reģ: 10.12.2014
Es nekad gan neesmu saticis nevienu ko gribētu kkur aicināt. Varbūt ja gribētu, tad maksātu, nebiju iedomājies par tādu lietu. Bet tas visticamāk nekad nenotiks.
31.10.2017 17:45 |
 
Reitings 1602
Reģ: 29.04.2017
q7 tāpēc arī vienmēr paliksi viens.
31.10.2017 17:45 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Es te nepītu iekšā vērtības. Redzi, puisis 23 gados nav tas pats, kas vīrietis, piemēram, 33 gados. Tu gan jau vēl studē pēdējos gadus, tikko sācis karjeru, tāpēc šādas domas nāk prātā. Vīrietim, kas jau ir savā vietā, parasti gribas ģimeni, izrādīt un sajust rūpes, līdz ar to tie eiriki par kafiju un kūku nešķiet būtiski finansiālā aspektā, bet gan tas ir veids kā izrādīt attieksmi pret sievieti. Tas pats attiecas uz mājās vešanu, tas nav tā ""hey, super, ietaupīju piķi, taksis nebija jāsauc", bet gan "viņam rūp mana drošība! viņš uztraucas par mani, esmu svarīga!". Rūpes tiek paustas dažādi, nevajag visu materializēt. Jā, sievietes parasti tiek lutinātas vairāk materiāli, bet atver acis un paskaties, kādu atbalstu sieviete spēj sniegt vīrietim emocionāli. Nereti bez tā, vīrietis būtu mazāks un melnāks, ja tam apakšā nebūtu sievietes stiprā nerva, kas virza un tur vīrieša strauslo emocionālo dabu. Nav noslēpums, ka vīrieši ir spēcīgi fiziski, bet sievietes ir spēcīgākas morāli.
31.10.2017 17:50 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
salīdzināt citu pasaules valstu vērtībām.

Nu nez.. esmu bijusi uz randiņiem un arī attiecībās ar ārzemniekiem un nevienam nav licies ka man būtu par sevi jāmaksā vai kaut kas uz pusēm jādala. Vispār par tādiem "moderniem" vīriešiem tik esmu lasījusi interneta :D dzīve nav gadījies sastapt.
31.10.2017 17:53 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
schoco,gan 23,gan 33 gados galvā var būt pilnīgs s*ds.Bet gan piekritīšu tavam viedoklim,tā kā liels + no manis:-P
31.10.2017 18:00 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es uzskatu un pieturos pie tā, ka vīrietim ir jāizmaksā. Es varu atļauties bez problēmām par sevi samaksāt, bet attiecības ar vīrieti, kurš man piedāvātu dalīt rēķinu uz pusēm , neveidotu. Tas uzreiz parāda kāds ir vīrietis- skops, sīkumains, tendēts tikai uz sevi.

+ gluži manas domas. Tagad, kad tūlīt jau kāzas deguna galā, reizēm samaksāju arī es, jo tāpat dzīvojam kopā un es nemaz nedomāju, ka vīrieša alga jāizdod par visu kopdzīvi un manējā paliek tikai man. Bet attiecību sākumā, pirmajos randiņos, ja man būtu par sevi jāmaksā, tas būtu tāds trauksmes zvans. Turklāt, man pirmajos randiņos jau nevajag nekādas Bibliotēkas, parastā kafejnīcā parasta kafija vai tēja. Nepalikšu es nabagāka par tiem 2 vai 3 EUR, bet galvenais jau tas žests. Jo arī viņš nepaliks nabagāks par tiem 2-3 EUR. :)
31.10.2017 18:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits