Par randiņiem Latvijā

 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Čau visiem! Nesen atradu šo forumu, un tā kā esmu šāda veida diskusiju fans, izlasīju kādas 10 foruma lapas un acīs iekrita viena diskusija.
Respektīvi, diskusija bija par to, vai puisim jāizmaksā randiņā. Interesanta debate, bet tā kā viņu bija izveidojis kaut kāds dīvains čalis, tad tur bija grūti atrast kaut ko prātīgu.
Likās, ka pārsvarā nostāja bija - puisim ir jāizmaksā. Bija pat viens viedoklis par to, ka meitene iztērē vēl vairāk, nekā puisis, jo jāpērk kleitas un makeup(drusku wtf????).
Šis Jūsu viedoklis likās super interesants, jo es lasu daudz ārzemju forumus, un šobrīd pasaulē populārs ir viedoklis, ka abi maksā uz pusēm, sakarā ar to ideju, ka sieviete nav no neviena atkarīga un pati par sevi var parūpēties. Esmu pat lasījis rakstus, kur sieviete apvainojas, kad viņai neļauj par sevi samaksāt.
Tad kā tur beigās ir? Personīgi, es piedāvājos samaksāt, bet vai tas nozīmē, ka mēs, latvieši, esam stagnāta laika cilvēki, kas vēl iegrimuši vecās paražās? :-D
31.10.2017 01:54 |
 
Reitings 73
Reģ: 15.05.2017
Interesanti lasīt, ka tiek kārtējo reizi piesaukts, ka vīrieši saņem vairāk līdzīgos amatos. Var jau būt, bet es savā personīgajā pieredzē neesmu līdz šim nevienā darbā saskāries ar to, ka vienādos amatos sieviete būtu mazāk atalgota. Un arī no pazīstamiem nekad neko tādu neesmu dzirdējis. Dīvaini kaut kā...
Par randiņiem - praktiski vienmēr esmu izmaksājis, jo esmu tā audzināts. Ir pat bijusi situācija, kad meitene uzaicina uz savas dzimšanas dienas svinībām, ir visādas izklaides (boulings utt.) un beigās izrādās, ka viņai nemaz nav naudas un nācās samaksāt (šī gan likās cūcība tajā brīdī).
31.10.2017 10:50 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Ir pat bijusi situācija, kad meitene uzaicina uz savas dzimšanas dienas svinībām, ir visādas izklaides (boulings utt.) un beigās izrādās, ka viņai nemaz nav naudas un nācās samaksāt (šī gan likās cūcība tajā brīdī).

Nu tā arī ir cūcība, kad es rīkoju dzimšanas dienu, tad es maksāju.
Bet randiņos gan liekas jauki, ka vīrietis izmaksā. Kā jau te meitenes teica, varētu arī pati samaksāt, bet tas liekas jauks žests.
31.10.2017 10:54 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Palasiju otru diskusiju par pucesanos, nu atvainojiet, es nedomaju, ka virietim ir man jamaksa, lai es uzvilktu kleitu, papezkurpes un uzkrasotu lupas, to visu daru ikdiena neatkarigi no ta vai ir virietis pie saniem vai nav, tapec sis attaisnojums liekas loti amizants.
31.10.2017 10:59 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Es vienmēr piedāvāju par sevi samaksāt pati un nekad netielējos, ja vīrietis saka, ka maksās viņš. Un gandrīz visi puiši ir teikuši, ka viņiem patīk tas, ka es neuzskatu, ka par visu jāmaksā vienmēr vīrietim. Tikai vienam reakcija bija: "Koa? Tu gribi mani apvainot? Domā, ka es neesmu spējīgs samaksāt?!".
Bet! Pirmajos randiņos nekad neeju uz vietām, kuras nevarētu atļauties arī viena pati.
.
Bija gan vienreiz gadījums, kas man jau šķita diezgan ērmīgs. Satikos ar puisi pirmo reizi, viņš nāca pa taisno no darba, diezgan izsalcis. Es randiņa laikā izdzēru divas kafijas, viņš sev tā labi pielika vēderu. Beigās, kad atnesa čeku, viņš tā uzmanīgi to pētīja, kaut ko galvā sev skaitīja, uzmeta acis man, es neizturēju, pateicu, ka pati par savām kafijām samaksāšu. Un viņš tā atviegloti: "Jā? Ah, ok!" :-D
31.10.2017 11:03 |
 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
nekāda lielā randiņošanas pieredze man nav, bet man neviens puisis nekad neko nav izmaksājis.
pārsvarā maksāju pati (man arī būtu neērti) vai ari darām lietas, kas ir bez maksas. ok, lai tiktu līdz tām bezmaksas izklaidēm, puiši gan parasti ir nodrošinājuši transportu
31.10.2017 11:04 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Es gan vairs uz randiņiem neeju, bet ja ietu- man patīk ka vīrietis izmaksā. Vienīgā iespēja, kad piedāvātu maksat uz pusēm - ja vīrietis man neiteresētu un nedomātu ar viņu vairs tikties. Ja aicnātu uz randiņu es, tad arį makātu, bet ja vīrietis piedāvātos samakāt - pārāk neprotestētu :-D
31.10.2017 11:12 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Man liekas normāli un pašsaprotami, ka vīrietis izmaksā. Ja vīrietis man pirmajā randiņā neizmaksātu, tas būtu arī pēdējais randiņš. Ne jau tādēļ, ka man žēl samaksāt, bet tādēļ, ka nevaru ciest skopus vīriešus, kas nejēdz, kā pret sievieti jāizturas. Manuprāt tas vīrietim ir apkaunojoši, ja sieviete pati maksā.
31.10.2017 11:42 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Es palieku pie uzskata, ka izmaksā tas, kurš uzaicina

++
31.10.2017 11:46 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Kāda starpība vai mēs esam "stagnāti" vai nē. Es kaut kā uz randiņu neskatos kā uz izklaides veidu. Protams, var būt laika posms dzīvē, kad tā ir, bet ar to jau nelepojās, tā ir laika nošķiešana un ja randiņo randiņa pēc, tad pēc tam ir pofig, ko tas otrs padomā. Ja ir uz randiņu ar cilvēku, ar kuru lieliski saskan un abus apmierina vienalga kurš no maksāšanas veidiem - neredzu iemeslu uztraukties "bet pasaulē dara tā...". :D Es uzskatu, ka ir nesmuki izmantot čali, t.i. ir gadījumi, kad dzirdēts, ka meitene iet "lai paēstu". :D Es neatceros, iespējams Tevis minētajā diskusijā rakstīju, ka ir jāizmaksā čalim, tomēr tagad domāju bikiņ savādāk - jāskatās pēc situācijas. Cik viens pelna, cik otrs, ir pamainījušās domas un skatījums uz lietām vispār, tā kā - mana atbilde nav konkrēta, bet uz pasaules "standartiem" vispār neskatītos. Nereāli smieklīgi liekas, ka tādu lietu kā randiņš, kas ir diezgan intīma (manā skatījumā) būtu jāsalīdzina ar citu cilvēku randiņiem, citviet pasaulē.
31.10.2017 12:01 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Ja jūtu, ka otro vai trešo randiņu tiešām negribēšu, bet puisis lādzīgs un braucis tālu gabalu un/vai nopircis dāvaniņu, tad uzspiežu samaksāt visu vai par sevi pati, lai nav sirdsapziņas pārmetumu.
Bet citādi neatsaku ļaut samaksāt, arī autora pieminētajā ''pasaulē''.
31.10.2017 12:05 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Es tagad iedomājos situāciju, ja aizietu uz randiņu ar kādu nepazīstamu čali (kas visdrīzāk nenotiktu, jo šobrīd nemeklēju jaunas attiecības un randiņot randiņu pēc galīgi negribu) randiņa laikā sāku tad viņu iepazīt un nonākam līdz maksāšanas jautājumam un viņš izmestu ko līdzīgu "Bet zini kā, tagad pasaulē ir tāds trends aktuāls, ka sieviete maksā par sevi..." - es padomātu "Kas par snobu!" un wtf, pirkārt snobiski, otrkārt, vienkārši rodas iespaids, ka viņam tie randiņi ir viens pēc otra grafikā un paliktu negatīvs iespaids kkā.
31.10.2017 12:08 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es palieku pie uzskata, ka izmaksā tas, kurš uzaicina

šim ++ arī no manis
31.10.2017 12:10 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Ja pieaugušu vīrieti uztrauc samaksa par kafiju, tad jāfokusējas uz karjeru, ne mīlas dzīvi.
31.10.2017 12:16 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
+wee
+
Es uzskatu, ka vīrietim ir jāizmaksā randiņā, es pēc maka nestiepšos, vienīgais, kad samaksāšu, būs ja vīrietis to konkrēti pajautās, bet nu loģiski, ka tad tas būs pirmais un pēdējais randiņš. Man ir vienalga, ja kāda maksā par sevi, da kaut vai par abiem, bet sev es citādāk negribu un problēmu ar to nav nekādu.

Vispār nav nekāda sakara ar to, cik kuram liels maks. Pie šī pieturos arī tad, ja zinu, ka man lielāks.
Tas ir komforts, no kura negribu atteikties. Lutināšana un dāsnums ir vīrišķīgas/tēvišķas īpašības.
31.10.2017 12:17 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Ja pieaugušu vīrieti uztrauc samaksa par kafiju, tad jāfokusējas uz karjeru, ne mīlas dzīvi.

Nu, ja. Ja vēl tas vīrietis nonākot attiecībās nebūs tas, kas uzņemsies daļu mājas darbus, ēst gatavošanu, bet toties visus izdevumus vēlēsies uz pusēm, tad sorry...
31.10.2017 12:21 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Althea, par ko stress? :)
31.10.2017 12:28 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Es gan nesaprotu,priekš kam tad vīrietis aicina uz randiņu,ja nevar izmaksāt meitenei kafiju?(Kā tad viņš nākotnē plāno nodrošināt savu ģimeni?kad kopā ies uz veikalu,katrs ņems atsevišķo grozu un maksās par savējo siera gabalu?)It īpaši man stulbi liekas aicināt uz tādu vietu,kuru tu sev nevari atļauties.Tūlīt izstastīšu tādas pērles:-D
Draudzenei bija nesen gadījums,ka čālis aicināja uz randiņu un randiņa beigās pateica,ka aizmirsa savu maku:-DOk,draudzene samaksāja,jo viņas tēja+kūciņa maksāja vairāk par puiša kafiju.Labākais bija tas,ka pēc tam viņš aizvilka draudzeni uz Narvesenu,lai papildinātu tur savējo e-talonu un izvilka savu maku:-D:-D:-DDraudzene gan neko nepateica,bet ar to čāli vairs nekur neies,jo tas ir tīra veida bērnudārzs.Negribi maksāt par meiteni,tā arī un pasaki,nevis izdomā kaut kādus murgus:-D
Pašai arī pirms kādiem 5-6 gadiem bija gadījums,ka aizgāju uz randiņu un mēs 2h pastaigājamies pa Maskačku:-DVai man vajag pieminēt,kā bija lietus un nevienam līdzi nebija lietussarga?(t)Laikam smieklīgākais bija tas,ka puisis visu laiku kliedza,ka pelna vairāk par 90% no Latvijas iedzīvotājiem un arī mašīna viņam bija diezgan dārga(s)Un puisim pat neienacā galvā,ka varbūt tomēr ir vērts ienākt kafejnīcā un tur pasēdēt,jo es biju nereāli nosalusi?Jo cik viņam izmaksātu tā tēja?2 euro?(t)Beigu beigās,man tas puisis vēl pateica,ka ar mani ir garlaicīgi pastaigāties:-D:-D:-D
31.10.2017 12:39 |
 
Reitings 94
Reģ: 29.01.2009
Es uzskatu un pieturos pie tā, ka vīrietim ir jāizmaksā. Es varu atļauties bez problēmām par sevi samaksāt, bet attiecības ar vīrieti, kurš man piedāvātu dalīt rēķinu uz pusēm , neveidotu. Tas uzreiz parāda kāds ir vīrietis- skops, sīkumains, tendēts tikai uz sevi.
Vienreiz bija gadījums, ka biju randiņā kafejnīcā ar vienu puisi. Sapratu, ka galīgi nav mans tips. Vakars virzījās uz beigām, atnesa rēķinu, es uz puisi skatos un šis tāds izpļauj, ka viņš samaksās. Kopējā rēķina summa bija 20 latu. Es šim pretī saku, ka protams, ka viņš, kurš tad cits :-D
Nekad nav bijis tā, ka es maksātu randiņā un netaisos. Nav man 18 gadu un es arī nesatiekos ar studentiem, puikām utml. Sev blakus vēlos īstu vīrieti ar pareiziem dzīves uzskatiem, kuros ietilpst parūpēties par savu sievieti.
31.10.2017 12:47 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
schoco, man par laimi tādi attiecībās nav bijuši un varbūt tādēļ esmu izlutināta, bet, ja vīrietis runā par vienlīdzību, bet tā vienlīdzība attiecas tikai uz naudas dalīšu, bet mājas solī sieviete ir tikai tā, kas gatavo, tīra, kamēr puisim tas ir brīvais chill laiks, tad jēga no šādām attiecībām ir tikai vīrietim :D
31.10.2017 13:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Saja zina esmu stagnata cilveks. Puisis, kas nevelas izmaksat randinaa, nav mana gaume. Ne tapec, ka kabatas tuksas, bet gan attieksmes jautajums.. :) Turklat neuzskatu, ka visiem ir jaadomaa kaa man.
31.10.2017 13:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits