Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Samaksa

 
Reitings 11
Reģ: 21.03.2013
Sveikas, mani interesē tās "darba haizivis", kas zin pa kādām naudām un kur Rīgā apgrozās labi darbi. Tās, kas ir apvienojušas darbu ar studijām. Droši vien izklausos nedaudz smieklīgi, bet jau nedēļu esmu neliela darba meklējumos (lai apvienotu ar studijām) un jau esmu bijusi dažās darba intervijās. Vietas uz kurām sūtu CV ir diezgan jaukas un prestižas (viesnīcā, salonos, restorānos), bet katru reizi, kad intervijā jautāju kāds ir atalgojums, es dzirdu 2,50/2,80/ 2,90 eiro stundā!:-/ Un pirmā doma, kas ienāk prātā - kāpēc, lai es gribētu tur strādāt par 2,5 eiro stundā!:-/ Pasummējot cik bieži es varētu strādāt, man reāli sanāktu kaut kādi 200/250 eiro mēnesī.. :-|
Es tiešām nesaprotu kā prestiža un, no malas skatoties, dārga iestāde var tik maz maksāt darbiniekiem?! Kas Rīgā tā par tendenci tik maz maksāt?!
27.09.2017 17:22 |
 
Reitings 617
Reģ: 17.08.2014
Apskatījos Rīdzinieces ielikto linku, kur ir darba piedāvājums Mozumā, atvainojos, atalgojums ir vienkārša ņirgāšanās par cilvēku, kam ir jāstrādā pilnas slodzes darbs. Es sapratu to, ka mēs kā valsts esam tur, kur mēs esam, kad biju Šveicē. Tur, protams, viss ir dārgi, aizej uz maznīcu, maize maksā 3/4 CHF, neliels aveņu groziņš ar iebiezināto pienu 2.50 CHF, jo cilvēka ieguldītajam darbam ir vērtība un to novērtē. Tur pat ir ar likumu aizliegts paaugstināt cenas pirmās nepieciešamības precēt: pienam utt. Nemaz nerunājot par valsts sniegto atbalstu, kur visiem ir jābūt veselības apdrošināšanai, protams, mazāk turīgiem būs pamata pakete, kur iedzīvotājs ir piesaistīts 1 slimnīcai un 1 ārstam savā kantonā. Kaut kā skumji pārņem, piemēram, skatoties Aizliegto Paņēmienu par Tokyo City. Kādas algas - nekādas, garas darba stundas, pat pa 200 h mēnesī, tā jau ir mūsdienu verdzība, kur darba devējs klaji ņirgājas par darbinieku.
03.10.2017 18:26 |
 
Reitings 27
Reģ: 28.08.2016
Kāds brīnums, letiņi vienmēr ir bijuši laipotāji un tam ir arī savs izskaidrojums - iz vēstures šī tauta ir kalpojusi visiem citiem, tikai ne dzīvojusi pati sev. Bet kalpam ir jāprot būt iztapīgam un vienmēr pielāgoties sava kunga prasībām.

tieši tā, strādniekiem un zemniekiem ir jāstrādā nevis jāfilozofē ap algu, bet mēs inteliģence atpūtīsimies:-D:-D:-D bet vispār interesanti, ka sievietes sieviešu forumā ir vispār aizmirsušas ka ir sievietes un domā ka ir "darba haizivis", lūk pie kā noved feminisms :-P
03.10.2017 09:57 |
 
Reitings 73
Reģ: 15.05.2017
Tev varbūt, es balstos uz esošo situāciju, kurai iedīgļi meklējami senākā pagātnē.

Kāda senāka pagātne? 90% poļu/leišu bija dzimtcilvēki gadsimtiem un vēl sliktākā stāvoklī nekā latvieši, igauņiem precīzi tas pats liktenis kā mums, vācieši tas pats (nemaz pat nebija vienotas valsts vēl līdz 1871.gadam), frančiem vairākas revolūcijas vēl ne tik senā pagātnē dēļ tā, ka 90% iedzīvotāji bija nospiesti totālā nabadzībā utt. Nemaz nerunāju par krieviem, ukraiņiem, baltkrieviem, Balkānu tautām utt.
03.10.2017 08:44 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Es atvainojos, bet šīs ir briesmīgas muļķības. Iz vēstures

Tev varbūt, es balstos uz esošo situāciju, kurai iedīgļi meklējami senākā pagātnē.
02.10.2017 17:55 |
 
Reitings 73
Reģ: 15.05.2017
Kāds brīnums, letiņi vienmēr ir bijuši laipotāji un tam ir arī savs izskaidrojums - iz vēstures šī tauta ir kalpojusi visiem citiem, tikai ne dzīvojusi pati sev. Bet kalpam ir jāprot būt iztapīgam un vienmēr pielāgoties sava kunga prasībām.

Es atvainojos, bet šīs ir briesmīgas muļķības. Iz vēstures:-D:-D:-D
02.10.2017 17:19 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un daziem atkartoju jau n to reiz, ja mammite un tetins apmaksa visu var nestradat. Tiem kuriem pasiem viss jamaksa un negribas dzivot zem tilta, nu ir jastrada teoat, vai jabrauc prom. Tiesi ti vienkarsi.
Un autorei daudz vietu ieteica ar labaku samaksu, bet nekas neder... nu tatad nav nada vajadziga var tapat iztikt.
02.10.2017 16:57 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Tad Jūs rakstiet citos postos,ka mazu samaksu nav vērts strādāt, ir jātur līmenis, jāiet ,kur maksā normāli, jo tādejādi darba devēji būs spiesti palielināt algas un pat pārdevējām maksā 500eur uz rokas un tagad fu,fū- kāpēc Tu gribi normālu algu? Kas gan Tevi ņems? Bezloģika!

Kāds brīnums, letiņi vienmēr ir bijuši laipotāji un tam ir arī savs izskaidrojums - iz vēstures šī tauta ir kalpojusi visiem citiem, tikai ne dzīvojusi pati sev. Bet kalpam ir jāprot būt iztapīgam un vienmēr pielāgoties sava kunga prasībām.
02.10.2017 16:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu pag, neliek jau par 2,50 stradat, ieteixa daudz vietu ar labaku atalagojumu. Bet redz hesitis neder jo neeed burgerus, nu znacit darbu dikti nevajag...
02.10.2017 16:38 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Tad Jūs rakstiet citos postos,ka mazu samaksu nav vērts strādāt, ir jātur līmenis, jāiet ,kur maksā normāli, jo tādejādi darba devēji būs spiesti palielināt algas un pat pārdevējām maksā 500eur uz rokas un tagad fu,fū- kāpēc Tu gribi normālu algu?:D Kas gan Tevi ņems? Bezloģika!
02.10.2017 16:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
tad pievieno vel uzputotu pienu siltu..( un ja puto treknos pienus)
P.S. Ir ve stokman un sky dazas kaucin beramas pacinas bet palasot sastavu izvelejos so un pareizi dariju , nammma.Un patik ka pats ar karoti var cik veles iebert
02.10.2017 16:25 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Būs jāietestē šie :-D surogātiņi . Gribas vel arī pāris eksperimentus, viens no tiem - izkausētā šoko pievenot šķistošo kafiju sasmalcinātu.
02.10.2017 16:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
te meitene jautaja par capucino si te man garso no LV noperkamajam
02.10.2017 14:38 |
 
Reitings 55
Reģ: 17.09.2017
Kur loģika? No sākuma salīdzināji Latviju ar visu pasauli un izteici doma ka Latvijai ir straujāk augoša ekonomika pasaulē un tad jau nākamajā teikumā atzīsti ka Latviju tomēr apsteidz Igaunija. Sanāk ka Igaunija nav pasaules valsts, jeb tā vispār ir atsevišķa pasaule?

Nezinu, kādēļ jāskaidro tik elementāras lietas ekonomikas ekspertam. Var salīdzināt valstu ekonomisko stāvokli vai izaugsmes ātrumu, īstermiņā vai ilgtermiņā, vai kādā noteiktā laika posmā. Atkarībā no izvēlētajiem faktoriem, iegūsi atšķirīgu attiecību starp vienām un tām pašām valstīm. Bija domāta ES, nevis pasaule, ar kuras valstīm šajā tēmā Latvija nemitīgi tiek salīdzināta. Q1 2017 GDP otrs straujākais pieaugums, Q2 2x augstāks kā ES vidēji. Neatceros vai tas bija the economist vai business insider, kurš šogad Latviju ierindoja kā pirmo izaugsmē ES - kad atradīšu, iepostošu. Konsistenti Latvijai ir ļoti labi GDP pieauguma rādītāji. Gaidīt tādu izaugsmes ātrumu, ka valsts tūlīt, tūlīt sasniegs Zviedriju un Šveici, turklāt ņemot vērā, ka salīdzinot ar Rietumiem ļoti maza proporcija latviešu studē eksaktus priekšmetus un virkni potenciālu biznesa jomu nav kam attīstīt - ir gaidīt brīnumu.
Nav man panikas vai histērijas, tas ir normāls komunikācijas veids, pierod pie pieaugušo cilvēku dzīves.

Nu jau daudzus gadus esmu pieradusi, tādēļ arī lec acīs tik sakāpināti emocionāla reakcija.
Par pārējo tavu komentāru runājot - kā daudzi, tu arī redzi tikai dažus miljonāru uzņēmumus. Jā, viņi var piemest dažus eiro darbinieku algām, bet viņi ir arī tie, kuriem ir visaugstākā iespēja un motivācija darbiniekus atlaist un/vai mehanizēties. Lielākajai daļai uzņēmumu Latvijā nav miljonu tīrās peļņas, daudziem, it sevišķi pašiem latviešiem piederošiem maziem/vidējiem uzņēmumiem, ir ļoti maza peļņa, daudzi balansē uz robežas, un daudzi jau šobrīd ir mīnusos. Minimālās algas pacelšana ne tikai pārvilks svītru virknei pašmāju uzņēmumu un apgrūtinās to atvēršanu nākotnē, liks virknei citu sākt štatu samazināšanas, bet arī uzliks vēl lielāku slogu valsts ekonomikai - algas pieaugs arī visam nenormālajam birokrātijas aparātam. Ok, tu varbūt būsi piespiedis 2-3 ārvalstu miljonārus izvilkt dažus grašus no savas kabatas, lai gan tas nenotiek praktiski nekad, un visbiežāk korporācijas uzsāk štatu samazināšanu, ne tikai zemāko, bet arī vidēju pozīciju permanentu slēgšanu, un jau šobrīd valsts ekonomikā nokļūstošā nauda tiks vienkārši citādā veidā pārdalīta starp mazāku skaitu darbinieku. Bet šī marginālā, ja vispār, ieguvuma dēļ pamest visu valsts ekonomisko izaugsmi zem vilciena ir iracionāli.
01.10.2017 23:44 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vēl viens aspekt ir skopums, kurš Latvijā ir ļoti izteikts.

Šo ar zinātniskiem pētījumiem vari pierādīt vai emocijas runā? :-D
Jā, atsevišķa daļa tās naudas tiešām tiek investēta, bet ļoti liela daļa tiek izvesta uz ofšoriem un iet garām darbinieku maķiem. Rimi visu laiku maksā smieklīgu algu un tajā pašā laikā bļauj ka trūkst darbinieku, ja daļa no tās naudas tiktu investētas darbiniekos, tad arī darbinieku trūkums nebūtu bijis, darbinieki vairāk naudas tērētu un tādā veidā vaitrāk tiktu iekasēts valsts nodokļu.

Ja rimčika darbiniekiem maksātu 6 reiz vairāk, (kā auga peļņa) tad viņi celtu to attīstību? Nu tas tik tiešā veidā nestrādā un arī nebūtu nekāds lielais pienesums. Vai tomēr skaidrs, ka kasē lielākā daļa tomēr negrib ilgi palikt, ņemot vērā darba specifiku, un kadru mainība ir ļoti augsta? Tas tīri par rimi lietu.
Īres aspekts ir jāvērtē plašāk, jo pa vienu summu šeit varam dabūt viena stāvokļa dzīvokli, piemēram, bet citur par to pašu, daudz labāku. Pie īres klāt komunālo izmaksas, lai aptvertu plašāku loku ar to, bez kā nevar iztikt. Pēc Story teiktā, arī pārtika, to jau visi patērējam. Arī izklaide, vienkārši mums ir šaura nozare. Vismaz manis sastaptie ārzemnieki brīnās par cenām.
01.10.2017 21:21 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Esmu dzīvojusi četrās valstīs un vienīgā, par kuru varu teikt, ka izmaksas bija līdzīgas, ir Čehija. Francija, Anglija, Nīderlande- vienmēr runājot ar vietējiem par Latvijas īres, apdrošināšanas, tiesību nolikšanas, degvielas u.c. cenām seko neapmierināta burkšķēšana par savas valsts izmaksām. Tiesa, kad pasaku par minimālo vai vidējo algu, burkšķēšana beidzas.
01.10.2017 21:11 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Kad dzīvoju Anglijā, tad kaut kā neatceros, ka īre un degviela būtu zemāka nekā Latvijā. Un salīdzināt nocenotās preces ar Latvijas nenocenotajām precēm arī nav pareizi.
01.10.2017 20:59 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
6617 mani nekas neizbrīnīja, mani pārsteidza Tavas loģikas neesamība.
No sākuma Tu pateici:
Latvija ir straujāk augošākā ekonomika pasaulē.

Pēc tam Tu pateici:
Uz citu post-PSRS valstu fona Latvijas ekonomiskā izaugsme ir viena no labākajām, lai gan Igaunijai protams ir labāka.

Kur loģika? No sākuma salīdzināji Latviju ar visu pasauli un izteici doma ka Latvijai ir straujāk augoša ekonomika pasaulē un tad jau nākamajā teikumā atzīsti ka Latviju tomēr apsteidz Igaunija. Sanāk ka Igaunija nav pasaules valsts, jeb tā vispār ir atsevišķa pasaule?
Ja runājam par Latvijas izaugsmi, tad viņa nav pirmā augošākā ekonomika pasaulē, bet 101.
http://statisticstimes.com/economy/countries-by-projected-gdp-growth.php
Un interesanta Tev pozīcija, Tu pat neesi pacentusies neko argumentēt, uzreiz izspļāvi ka es neko nesaprotu.
Ja tik elementāra fakta pirmā (acīmredzot) atklāšana tevi šokēja tādā apmērā, ka kriti histērijā un panikā - tiešām iesaku iedzert xanaxu, dubultu devu, un ekonomiku nekomentēt.

Nav man panikas vai histērijas, tas ir normāls komunikācijas veids, pierod pie pieaugušo cilvēku dzīves. Un mani vairāk uzjautrina Tava uzvedība, nekā padara niknu. Un Tu neesi tas cilvēks, kurš man te norādīs ko man komentēt un ko nē, tam ir domāta foruma administrācija.
Tas, par ko tu runā, ir esošo līdzekļu vienkārša pārdale - uzņēmēji paņem savu naudu, ko varētu investēt, un no tās sāk maksāt augstas minimālās algas, gaidot, ka kaut kad nākotnē varbūt viņiem pieaugs pieprasījums, un šīs papildus izmaksas vismaz daļēji vairs nebūs jāsedz no pašu kabatas.

Tas, par ko es runāju, ir uzrakstīts ekonomikas grāmatās un tiek pasniegts augstskolās. Tā nav banāla līdzekļu pāradale. Pēc Tavām domām ir pilnīgi normāli ka uzņēmums pelna miljonus, bet darbiniekiem ir tikai minimālā alga no tās peļņas, jo redz par cilvēkiem nav jārūpējās, galvenais ir valsts IKP palialināšanās, cilvēki ir otršķirīga lieta. Šo te lietu, par kuru es biju runājis, no nākama gada sāks realizēt valdības palielinot minimālās algas un reformējot nodokļu sistēmu, jo viņi jau ir sapratuši ka ja piespiedu kārtā nepalielināt algas, tad neizdosies pārraut mazo algu "spirāli". Valdība arī ir saskaitījusi fiskālo ietekmi un potenciālo nodokļu iekasēšanas apmērus. Un rodas jautājums, kas tas ir par uzņēmēju, kurš nevar saskaitīt potenciālo peļņu, ja pat valdības vīri to ir spējuši izdarīt?
Ja jau viss ir tik vienkārši un nav neviena zaudētāja, tad jābrīnas, kādēļ gan uzņēmēji un investori paši nelobē minimālās algas celšanu, jo viņu ieņēmumi taču acumirklī uzšautos debesīs, ne?

Jo viņus viss apmierina, jo darbiniekiem var nemaksāt adekvātu algu, drīkst maksāt minimālo un miers. "Kāpēc maksāt vairāk, ja var nemaksāt?". Vēl viens aspekt ir skopums, kurš Latvijā ir ļoti izteikts.
Piemērs:
Rimi peļņa 2010 gadā bija 5,573 miljonus latu.
http://www.delfi.lv/bizness/uznemumi/rimi-latvia-pelna-pern-pieaug-astonas-reizes-lidz-5-6-miljoniem-latu.d?id=39786839
Bet 2016 gadā tā palielinājusies līdz 32,079 miljoniem eiro.
http://financenet.tvnet.lv/finansu_zinas/671565-rimi_latvia_pelna_pagajusaja_gada_sasniegusi_32079_miljonus
Jā, atsevišķa daļa tās naudas tiešām tiek investēta, bet ļoti liela daļa tiek izvesta uz ofšoriem un iet garām darbinieku maķiem. Rimi visu laiku maksā smieklīgu algu un tajā pašā laikā bļauj ka trūkst darbinieku, ja daļa no tās naudas tiktu investētas darbiniekos, tad arī darbinieku trūkums nebūtu bijis, darbinieki vairāk naudas tērētu un tādā veidā vaitrāk tiktu iekasēts valsts nodokļu.
01.10.2017 20:59 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Althea, tu paskatījies kas un ko taisa šajos pētījumos?
Izmaksas nav zemākas, tur jau tā lieta, par ko Story runā.
01.10.2017 20:51 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Story, dzīves dārdzības indekss neietver sevī tikai pamperus un pārtiku, bet izklaidi, īri uz m2, apdrošināšanas izmaksas, degvielu un visu pārējo. Bet tāpat ar to, ka izmaksas ir zemākas nekā rietumos, valsts vidējā alga vienalga to neatsver un vidējais latvietis savā valstī var atļauties stipri mazāk, nekā vidējais Anglijas iedzīvotājs.
01.10.2017 20:47 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nuu, es dzivoju Anglijaa, Rigaa esmu 1 - 3 reizes gada, ir pat bijis, ka esmu bijusi 2 menesus ar berniem un.... nu ir dargi. Partika, pamperi ir daudz dargaki neka Anglija. Taa kaa tas kartes ir tiras pupu mizas. Latvija nav variantu, seit var dabut nocenoto partiku, ir Lidls un visadi citi zemo cenu veikali.
01.10.2017 20:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits