Samaksa

 
Reitings 11
Reģ: 21.03.2013
Sveikas, mani interesē tās "darba haizivis", kas zin pa kādām naudām un kur Rīgā apgrozās labi darbi. Tās, kas ir apvienojušas darbu ar studijām. Droši vien izklausos nedaudz smieklīgi, bet jau nedēļu esmu neliela darba meklējumos (lai apvienotu ar studijām) un jau esmu bijusi dažās darba intervijās. Vietas uz kurām sūtu CV ir diezgan jaukas un prestižas (viesnīcā, salonos, restorānos), bet katru reizi, kad intervijā jautāju kāds ir atalgojums, es dzirdu 2,50/2,80/ 2,90 eiro stundā!:-/ Un pirmā doma, kas ienāk prātā - kāpēc, lai es gribētu tur strādāt par 2,5 eiro stundā!:-/ Pasummējot cik bieži es varētu strādāt, man reāli sanāktu kaut kādi 200/250 eiro mēnesī.. :-|
Es tiešām nesaprotu kā prestiža un, no malas skatoties, dārga iestāde var tik maz maksāt darbiniekiem?! Kas Rīgā tā par tendenci tik maz maksāt?!
27.09.2017 17:22 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Mierināt sevi, ka no postpadomju valstīm esam izvirzījušies tālāk ir paštīksmināties, ka esam labākie no sliktākajiem? Personīgi man Igaunija šķiet vairāk attīstījusies. Es uzskatu, ka jābeidz pieminēt psrs kā aizsegu tam, ka Latvijai nesanāk sevi attīstīt. Nākamais ļaunums, redz, esot ES. Latvijai padodas atrast vainīgos.
29.09.2017 17:44 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Daļu rūpnīcu slēdza, jo tās nebija konkurētspējīgas pasaules tirgū un tajās ražotie produkti par 20 gadiem atpalika no Rietumos ražotajiem. Padomju laikos tas rullēja, jo bija slēgts tirgus, bet, ja tirgus ir atvērts, nu kam ir vajadzīga nesmuka mazjaudīga, bieži lūstoša tējkanna pa 20 latiem, ja no Vācijas var nopirkt daudz labāku par 5 latiem? Vienkārši salīdzinājums.
Mēnesnīca
Godīgi brīžiem uznāk vēlme iet prom no esošā darba un strādāt par pārdevēju apģērbu veikalā!

Tikko biju Alfā, staigāju pa veikaliem un domāju: kā man ir paveicies, ka strādāju birojā! Ja pats esi normāls pircējs, liekas, ka visi tādi ir, bet pircēji mēdz būt neomā, grib uz kādu izlādēties, kaut ko nesaprot, par kaut ko sapsihojas. Šodien biju lieciniece tam, kā viens vecs onka Jānī Rozē iznesa smadzenes pārdevējam, jo pārdevējs nevarēja sistēmā atrast pircējam vajadzīgo grāmatu, jo info par grāmatu bija pārāk trūcīga, no sērijas "pelēki vāki, ļoti interesanta".
29.09.2017 17:37 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Uzturēt visas tās rūpnīcas tikko dibināta valsts nespētu. Tehnoloģijas mainās, tās taču arī jāiepērk. Turklāt mainījās tirgus iekārta no komunisma uz kapitālismu. Plus vēl valsts samazinājās par entajām reizēm (agrāk valsts bija PSRS, bet nu pēkšņi mazā Latvija viena pati), bet tas nozīmē šaurāku tirgu. Tāpēc arī likvidēja vai pārdeva. Ne jau nu kāds atteiktos no viegli uzturamas labi pelnošas rūpnīcas.
29.09.2017 17:06 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu es tagad stāstu konkrētas lietas, kas notiek.
29.09.2017 16:47 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Apple_Pie, Tu esi optimiste.
Manuprāt, viss iet nevis uz attīstību un "tautai labāk", bet gan uz "iznīcību". Mūs pamazām sasien.Tāds ir mans viedoklis un ceru, ka beigās izrādisies, ka man nav taisnība.
29.09.2017 16:44 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, nu Igaunijā kopējā situācija ir labāka kā mums, cilvēki ir apmierinātāki ar dzīvi, bet arī tur ir daudz mīnusu, kaut vai, piemēram, visi baigi skandina, ka taisīs uzņēmumu Igaunijā, jo tur ir tas un tas, kamēr nepainteresējas, ka, piemēram, soc.iemaksu likme DD tur ir lielāka kā LV jeb uzņēmējam darbinieks izmaksā dārgāk kā te, protams, ir citas labas lietas, ka viss ir ar daudz mazāku administratīvo slogu, salīdzinot, kā mums vēl ir. Tomēr arī mums tiks ieviesta reinvestētā likme, kas ļoti palīdzēs uzņēmumiem attīstīties! Lietas tiek risinātas, citas ātrāk, citas lēnāk.
29.09.2017 16:39 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Sasniegums jau tomēr, manuprāt, ir (lai gan 'sasniegums' nav precīzākais vārds, kā to raksturot). Attīstījāmies un nepalikām tur, kas nav tik raiti un viegli kā dzīvojot kur tālāk no postpadomju zemēm un vietām, kuras skāra smagi vēsturiskie notikumu tik mazā reģionā. Tāpat Baltijas valstīs situācija atšķiras, var palasīt par iemesliem, kāpēc.
29.09.2017 16:36 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Vai kāds var viņai paskaidrot, kādēļ visos Rietumos pēdējās dekādēs tiek likvidētas rūpnīcas? Turklāt tehnoloģiski daudz attīstītākas rūpnīcas ar tirgū ievērojami konkurētspējīgākiem produktiem, nekā tas bija padomju Latvijas rūpnīcās?

6617 Pastāsti, lūdzu! Es labprāt dzirdētu! (bez sarkasma)
Apple_Pie, taisnība, ja salīdzina ar pārējām post padomju valstīm tad patiešām tā var teikt. Bet es to neuzskatu par nekādu sasniegumu. Labāk salīdzināsim ar mūsu kaimiņiem -Baltijas valstis, jo tomēr esam visādā ziņā līdzīgāki.
Tas, ka mums iet labāk kā Kazahstānai, nenozīmē, ka mums iet labi.
29.09.2017 16:33 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Ir virkne darba vietu, kur likme ir 3,50 eiro un vairāk/h, piemēram, degvielas uzpildes stacijas, labie apģērbu veikali kā Denim Dream utml.
Godīgi brīžiem uznāk vēlme iet prom no esošā darba un strādāt par pārdevēju apģērbu veikalā!
29.09.2017 16:02 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Un, jā, no postpadomju valstīm mēs patiešām esam viena no straujāk augošajām ekonomikām.. vai varbūt kādam vajag kartē parādīt, kuras vēl ir ex padomju valstis?
29.09.2017 15:39 |
 
Reitings 55
Reģ: 17.09.2017
Vispār jau tieši tajos laikos Latvijā sacēla daudz rūpnīcu, kuras pēc komunisma beigām pamazām likvidēja "mūsu laiku" valdība.

Vai kāds var viņai paskaidrot, kādēļ visos Rietumos pēdējās dekādēs tiek likvidētas rūpnīcas? :D Turklāt tehnoloģiski daudz attīstītākas rūpnīcas ar tirgū ievērojami konkurētspējīgākiem produktiem, nekā tas bija padomju Latvijas rūpnīcās?
29.09.2017 15:36 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
nikitinna
Tu vari domāt par mani ko vien vēlies, tieši tāpat kā es par Tevi.

Ja nepārzini un negribi diskutēt, tā arī var uzrakstīt, jo nav runa par domām par cilvēku, par kuru neko nezini. Kāds absurds veids kā atspēkot sevi.
Tu man liecies reti pretīgs cilvēks - tāpēc!

Un kas par gudrību.
29.09.2017 15:33 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
macaw, Tu vari domāt par mani ko vien vēlies, tieši tāpat kā es par Tevi. Tu man liecies reti pretīgs cilvēks - tāpēc!
29.09.2017 15:28 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
nikitinna, ja nezini, tad nezini, ko tur padarīt. :)
29.09.2017 15:27 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
macaw, atvaino, bet es ar Tevi nediskutēšu. Tas ko es esmu redzējusi - kā Tu diskutē, tā ir tukša laika tērēšana.
29.09.2017 15:26 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Uz citu post-PSRS valstu fona Latvijas ekonomiskā izaugsme ir viena no labākajām

Par ko šeit jāsmejas? Vai gribēji lai esam tupat palikuši, kur citas šīs postpadomju valstis, kuras tur īsā saitītē jeb vienkārši ir krievzemes turpinājums tikai ar citu vārdu, kur karo un cenšas vēl joprojām izsist sev kaut kādu neatkarību? Tā tu mūsu valsti saredzi, ja šis fakts tev neliekas patiess?
29.09.2017 15:25 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Uz citu post-PSRS valstu fona Latvijas ekonomiskā izaugsme ir viena no labākajām

:-D
Toties visas valsts ekonomiku uzlabo tie, kas strādā par 300 eiro mēnesī un palīdz uzturēt uzņēmumus, kas tobrīd vai nu nevar nopelnīt vairāk un tādēļ tik maz maksā, vai arī kuru īpašnieki šo savu ekstra naudu investē valstī tālāk

Šis jau ir tik traki, ka pat vairs nav smieklīgi. :-O(t)
29.09.2017 15:22 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tā krievu propaganda gan labi strādā, žēl.
nikitinna, un vari atrast iemeslus tevis minētajām lietām, faktus, kurš, ko, kāpēc, vai tikai klaigāt? Vai kā mazie algu saņēmēji bendē sevi un valsti, par ko, cik saprotams, arī māj ar galvu?
29.09.2017 15:21 |
 
Reitings 55
Reģ: 17.09.2017
6617, kopš komunisma ir pagājuši 27 gadi. pa to laiku varētu paspēt no tā nedaudz atkopties. skaties uz Igauniju. un mūsu victim mentality arī ne pie kā laba nenoved..

Un tavuprāt šodien Latvijā stāvoklis tāds pats, kāds 80ajos vai 90ajos? Latvija ir straujāk augošākā ekonomika pasaulē. Uz citu post-PSRS valstu fona Latvijas ekonomiskā izaugsme ir viena no labākajām, lai gan Igaunijai protams ir labāka. Ja šeit kādam ir upura mentalitāte, tad tā esi tikai tu, jo tavuprāt valstij ar sagrautu ekonomiku nekļūt par otru Šveici nieka 27 gadu laikā ir kauns un negods. Pateikšu priekšā - valsts ekonomika neuzlabojas darbiniekiem dīcot pēc augstām algām vai valdībām piespiežot uzņēmējus maksāt vairāk. Tas uzlabo tikai tavu personīgo dzīvi, īstermiņā. Toties visas valsts ekonomiku uzlabo tie, kas strādā par 300 eiro mēnesī un palīdz uzturēt uzņēmumus, kas tobrīd vai nu nevar nopelnīt vairāk un tādēļ tik maz maksā, vai arī kuru īpašnieki šo savu ekstra naudu investē valstī tālāk. Kas Latvijai noteikti ir raksturīgs, tā ir daudzu cilvēku pārliecība, ka sākt karjeru no apakšas un pelnīt maz ir apkaunojoši un neviens to nedrīkst darīt. Visi pelnījuši no uzņēmumiem saņemt tikai gatavu karjeru ar lielisku algu, lai pašam nav īpaši jāpūlas.
29.09.2017 15:18 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Nē, Latvija nav slikta valsts, bet tai ir daudz mīnusu. Un manās acīs, vislielākais mīnuss ir valdība

+
Latvija pati par sevi ir pati labākā, jo ir manas mājas!(l)
Bet valdības un/vai tie, kas viņus regulē...jau sen iet paŗi visām robežā, bet domāju, ka diez gan drīz mēs redzēsim ar kādu mērķi šis viss tiek darīts. (domāju, ka pat 20 gadi nepaies)
29.09.2017 15:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!