Samaksa

 
Reitings 11
Reģ: 21.03.2013
Sveikas, mani interesē tās "darba haizivis", kas zin pa kādām naudām un kur Rīgā apgrozās labi darbi. Tās, kas ir apvienojušas darbu ar studijām. Droši vien izklausos nedaudz smieklīgi, bet jau nedēļu esmu neliela darba meklējumos (lai apvienotu ar studijām) un jau esmu bijusi dažās darba intervijās. Vietas uz kurām sūtu CV ir diezgan jaukas un prestižas (viesnīcā, salonos, restorānos), bet katru reizi, kad intervijā jautāju kāds ir atalgojums, es dzirdu 2,50/2,80/ 2,90 eiro stundā!:-/ Un pirmā doma, kas ienāk prātā - kāpēc, lai es gribētu tur strādāt par 2,5 eiro stundā!:-/ Pasummējot cik bieži es varētu strādāt, man reāli sanāktu kaut kādi 200/250 eiro mēnesī.. :-|
Es tiešām nesaprotu kā prestiža un, no malas skatoties, dārga iestāde var tik maz maksāt darbiniekiem?! Kas Rīgā tā par tendenci tik maz maksāt?!
27.09.2017 17:22 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Un, jā, no postpadomju valstīm mēs patiešām esam viena no straujāk augošajām ekonomikām.. vai varbūt kādam vajag kartē parādīt, kuras vēl ir ex padomju valstis?
29.09.2017 15:39 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Ir virkne darba vietu, kur likme ir 3,50 eiro un vairāk/h, piemēram, degvielas uzpildes stacijas, labie apģērbu veikali kā Denim Dream utml.
Godīgi brīžiem uznāk vēlme iet prom no esošā darba un strādāt par pārdevēju apģērbu veikalā!
29.09.2017 16:02 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Vai kāds var viņai paskaidrot, kādēļ visos Rietumos pēdējās dekādēs tiek likvidētas rūpnīcas? Turklāt tehnoloģiski daudz attīstītākas rūpnīcas ar tirgū ievērojami konkurētspējīgākiem produktiem, nekā tas bija padomju Latvijas rūpnīcās?

6617 Pastāsti, lūdzu! Es labprāt dzirdētu! (bez sarkasma)
Apple_Pie, taisnība, ja salīdzina ar pārējām post padomju valstīm tad patiešām tā var teikt. Bet es to neuzskatu par nekādu sasniegumu. Labāk salīdzināsim ar mūsu kaimiņiem -Baltijas valstis, jo tomēr esam visādā ziņā līdzīgāki.
Tas, ka mums iet labāk kā Kazahstānai, nenozīmē, ka mums iet labi.
29.09.2017 16:33 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Sasniegums jau tomēr, manuprāt, ir (lai gan 'sasniegums' nav precīzākais vārds, kā to raksturot). Attīstījāmies un nepalikām tur, kas nav tik raiti un viegli kā dzīvojot kur tālāk no postpadomju zemēm un vietām, kuras skāra smagi vēsturiskie notikumu tik mazā reģionā. Tāpat Baltijas valstīs situācija atšķiras, var palasīt par iemesliem, kāpēc.
29.09.2017 16:36 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, nu Igaunijā kopējā situācija ir labāka kā mums, cilvēki ir apmierinātāki ar dzīvi, bet arī tur ir daudz mīnusu, kaut vai, piemēram, visi baigi skandina, ka taisīs uzņēmumu Igaunijā, jo tur ir tas un tas, kamēr nepainteresējas, ka, piemēram, soc.iemaksu likme DD tur ir lielāka kā LV jeb uzņēmējam darbinieks izmaksā dārgāk kā te, protams, ir citas labas lietas, ka viss ir ar daudz mazāku administratīvo slogu, salīdzinot, kā mums vēl ir. Tomēr arī mums tiks ieviesta reinvestētā likme, kas ļoti palīdzēs uzņēmumiem attīstīties! Lietas tiek risinātas, citas ātrāk, citas lēnāk.
29.09.2017 16:39 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Apple_Pie, Tu esi optimiste.
Manuprāt, viss iet nevis uz attīstību un "tautai labāk", bet gan uz "iznīcību". Mūs pamazām sasien.Tāds ir mans viedoklis un ceru, ka beigās izrādisies, ka man nav taisnība.
29.09.2017 16:44 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu es tagad stāstu konkrētas lietas, kas notiek.
29.09.2017 16:47 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Uzturēt visas tās rūpnīcas tikko dibināta valsts nespētu. Tehnoloģijas mainās, tās taču arī jāiepērk. Turklāt mainījās tirgus iekārta no komunisma uz kapitālismu. Plus vēl valsts samazinājās par entajām reizēm (agrāk valsts bija PSRS, bet nu pēkšņi mazā Latvija viena pati), bet tas nozīmē šaurāku tirgu. Tāpēc arī likvidēja vai pārdeva. Ne jau nu kāds atteiktos no viegli uzturamas labi pelnošas rūpnīcas.
29.09.2017 17:06 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Daļu rūpnīcu slēdza, jo tās nebija konkurētspējīgas pasaules tirgū un tajās ražotie produkti par 20 gadiem atpalika no Rietumos ražotajiem. Padomju laikos tas rullēja, jo bija slēgts tirgus, bet, ja tirgus ir atvērts, nu kam ir vajadzīga nesmuka mazjaudīga, bieži lūstoša tējkanna pa 20 latiem, ja no Vācijas var nopirkt daudz labāku par 5 latiem? Vienkārši salīdzinājums.
Mēnesnīca
Godīgi brīžiem uznāk vēlme iet prom no esošā darba un strādāt par pārdevēju apģērbu veikalā!

Tikko biju Alfā, staigāju pa veikaliem un domāju: kā man ir paveicies, ka strādāju birojā! Ja pats esi normāls pircējs, liekas, ka visi tādi ir, bet pircēji mēdz būt neomā, grib uz kādu izlādēties, kaut ko nesaprot, par kaut ko sapsihojas. Šodien biju lieciniece tam, kā viens vecs onka Jānī Rozē iznesa smadzenes pārdevējam, jo pārdevējs nevarēja sistēmā atrast pircējam vajadzīgo grāmatu, jo info par grāmatu bija pārāk trūcīga, no sērijas "pelēki vāki, ļoti interesanta".
29.09.2017 17:37 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Mierināt sevi, ka no postpadomju valstīm esam izvirzījušies tālāk ir paštīksmināties, ka esam labākie no sliktākajiem? Personīgi man Igaunija šķiet vairāk attīstījusies. Es uzskatu, ka jābeidz pieminēt psrs kā aizsegu tam, ka Latvijai nesanāk sevi attīstīt. Nākamais ļaunums, redz, esot ES. Latvijai padodas atrast vainīgos.
29.09.2017 17:44 |
 
10 gadi
Reitings 626
Reģ: 29.01.2009
Vnk kāds sakars, salīdzināt sevi ar sliktāko un kaifot, ka kādam klājas trakāk .. (ja tā nav victim mentality ,tad nezinu, kas ir)..- ja mēs gribam iet uz Eiropu un vispār attīstīties, ir jāskatās uz augšu. Jā, vecajai Eiropai ir bijis ilgāks laiks uzbūvēt savas valstis ar to ekonomikām, bet, piedodiet, ja Jums liekas, ka ir normāli pa 300eur mēnesī strādāt pie Lv cenām un izmaksām, tomēŗ pēc 27 (!) gadu neatkarības (!) - neskarsim vispār tēmu par pensionāriem, tad te tiešām nav vairs daudz, ko diskutēt.
Viens gan, man tiešām prieks par visiem, kas LV apstākļos izdevies izveidot sev pieņemamu dzīvi. Nudien. Īpaši, ja apkārt nekur nepabraukā, nepaskatās, bet runā, var likties pat ļoti pieņemami.
29.09.2017 18:09 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Tikko biju Alfā, staigāju pa veikaliem un domāju: kā man ir paveicies, ka strādāju birojā! Ja pats esi normāls pircējs, liekas, ka visi tādi ir, bet pircēji mēdz būt neomā, grib uz kādu izlādēties, kaut ko nesaprot, par kaut ko sapsihojas. Šodien biju lieciniece tam, kā viens vecs onka Jānī Rozē iznesa smadzenes pārdevējam, jo pārdevējs nevarēja sistēmā atrast pircējam vajadzīgo grāmatu, jo info par grāmatu bija pārāk trūcīga, no sērijas "pelēki vāki, ļoti interesanta".
Tie ir ziediņi salīdzinot ar to ar kādiem klientiem man nākas saskarties darbā. :-D
29.09.2017 18:35 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Jā, nu Igaunijā kopējā situācija ir labāka kā mums, cilvēki ir apmierinātāki ar dzīvi, bet arī tur ir daudz mīnusu, kaut vai, piemēram, visi baigi skandina, ka taisīs uzņēmumu Igaunijā, jo tur ir tas un tas, kamēr nepainteresējas, ka, piemēram, soc.iemaksu likme DD tur ir lielāka kā LV jeb uzņēmējam darbinieks izmaksā dārgāk kā te, protams, ir citas labas lietas, ka viss ir ar daudz mazāku administratīvo slogu, salīdzinot, kā mums vēl ir. Tomēr arī mums tiks ieviesta reinvestētā likme, kas ļoti palīdzēs uzņēmumiem attīstīties! Lietas tiek risinātas, citas ātrāk, citas lēnāk.
Tieši tā kopējā situācija ir labāka, tātad arī uzņēmējiem tomēr nodokļu slogs ir mazāks. Kaut vai vienā no man tuvām profesijām LV ir normāli saņemt vidēji 600-700 eiro, kamēr Igaunijā tie ir 1.5k pēc nodokļiem. Līdz ar to arī uzņēmējiem ir draudzīgāka vide tomēr. Par šo katru reizi pieskārāmies uzņēmējdarbības lekcijās. (t)
29.09.2017 18:39 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Es studiju gados piestrādāju par viesmīli, un patiešām ļoti labi pelnīju. Jā, alga jeb stundas likme patiesi bija maza (ja atmiņa neviļ, kādi 0,90 santīmi), taču varēja dabūt labas dzeramnaudas, kuras mēneša kopsummā pārsniedza algas lielumu.
Pavisam projām no restorānu biznesa kā tāda prom neesmu aizgājusi, tāpēc joprojām zinu, kas notiek industrijā. Patiešām labas dzeramnaudas ir daudzos Vecrīgas restorānos, kuros diendienā apgrozās daudz klientu, īpaši ārzemnieki, kā arī dažos labos, salīdzinoši padārgos restorānos klusajā centrā, kur galdiņu nav daudz, bet teju katrs atstāj pieklājīgu dzeramnaudu. Personīgi pazīstu viesmīles, kurām sestdienas vakarā dzeramnaudā nopelnīt 100€, ir tīrais nieks.
Kamēr esi jauna, bez problēmām vari izturēt daudzas stundas uz kājām, dinamisku darba vidi, iesaku pastrādāt par viesmīli. Pluss ir arī tāds, ka šis darbs pārsvarā balstās uz maiņu grafiku, tapec vieglāk savienot ar studijām. Daudz kur nemaz neprasa iepriekšēju darba pieredzi, tās vietā augstu novērtējot atbildību pret veicamo darbu un spēju ātri mācīties. Tikai rūpīgi jāizvērtē, kādā ēdināšanas uzņēmumā strādāt, jo nelielās, reti apmeklētās kafejnīciņās, bufetēs un kebabnīcās uz labu dzeramnaudu var necerēt.
Par pārdevēju apģērbu veikalā arī esmu strādājusi, taču alga, salīdzinot ar nostrādātajām stundām bija tik maziņa, ka biju laimīga nokļūt viesmīles kārtā. Saprotu autori, jo studējot kaut ko pilnīgi citu, gribas piestrādāt darbā, kurā vismaz pieklājīgi maksā.
29.09.2017 18:42 |
 
Reitings 55
Reģ: 17.09.2017
Te laikam lielākā daļa no mākslas fakultātēm. Latvija tiek salīdzināta ar postPSRS valstīm ne tādēļ, ka tās ir ''sliktākas,'' bet tādēļ, ka tas ir vienīgais adekvātais salīdzinājums. Rietumu valstis nav pavadījušas 50 gadus ekonomiskā protekcionismā, kas rada anomālu, brīvā tirgū dzīvotnespējīgu uzņēmējdarbības kultūru. Ja jūs gaidāt tādu ekonomisku attīstību kāda ir Vācijā vai Lielbritānijā, kas šobrīd ir mehanizētas līdz ausīm un tas prasa neprātīgu naudu, bet arī produktivitāte augsta - jūs vispār nesaprotat, par ko rakstāt.
Jums liekas, ka ir normāli pa 300eur mēnesī strādāt pie Lv cenām un izmaksām, tomēŗ pēc 27 (!) gadu neatkarības (!)

Jā, pilnīgi normāli.
29.09.2017 18:46 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Te laikam lielākā daļa no mākslas fakultātēm. Latvija tiek salīdzināta ar postPSRS valstīm ne tādēļ, ka tās ir ''sliktākas,'' bet tādēļ, ka tas ir vienīgais adekvātais salīdzinājums. Rietumu valstis nav pavadījušas 50 gadus ekonomiskā protekcionismā, kas rada anomālu, brīvā tirgū dzīvotnespējīgu uzņēmējdarbības kultūru. Ja jūs gaidāt tādu ekonomisku attīstību kāda ir Vācijā vai Lielbritānijā, kas šobrīd ir mehanizētas līdz ausīm un tas prasa neprātīgu naudu, bet arī produktivitāte augsta - jūs vispār nesaprotat, par ko rakstāt.
Tad jau mūsu kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija arīdzan nav bijušas gūstā, jo arī tepat aiz robežas zāļe ir kaut nedaudz zaļāka.
29.09.2017 18:49 |
 
Reitings 55
Reģ: 17.09.2017
29.09.2017 18:55 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Rietumu valstis nav pavadījušas 50 gadus ekonomiskā protekcionismā, kas rada anomālu, brīvā tirgū dzīvotnespējīgu uzņēmējdarbības kultūru. Ja jūs gaidāt tādu ekonomisku attīstību kāda ir Vācijā vai Lielbritānijā, kas šobrīd ir mehanizētas līdz ausīm un tas prasa neprātīgu naudu, bet arī produktivitāte augsta - jūs vispār nesaprotat, par ko rakstāt.

+
Igaunijai, piemēram, daļa padomju notikumu izpaudās citādāk, viņus skāra mazāk, ģeogrāfiski viņi nav tik iespundēti utt., bet ne par to stāsts. Arī 27 gadi ir nieks, jāskatās kontekstā, ne jau uz viena piemēra jābalsta sava pārliecība un jāsaka, ''paskaties, ko atradu, tas jau nav normāli''.
29.09.2017 19:10 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Labi, 27 gadi. Ziniet, bija tādi, kas jau 90. gados bija tādi, kas atbraukuši no ārzemju ceļojuma, sajūsminājās, cik tur labi, un cik te slikti. Tā tās valstis nerodas. Attīstītās valstis par tādām kļuvušas daudzu gadu desmitu laikā. Bet ko var gribēt - lielākā daļa sabiedrības ir dumja.
29.09.2017 19:20 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet ko var gribēt - lielākā daļa sabiedrības ir dumja.
nagadzite, nav gruti tadai geinalai starp lielo dumjo sabiedribas dalu dzivot?:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
29.09.2017 19:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits