Darbs un attiecības

 
Reitings 8
Reģ: 26.09.2017
Čau! Gribētos padalīties ar savu attiecību problēmu.
Tātad esmu kopā ar puisi jau pusgadu, kopā dzīvojam. Viņam darbs ir diez gan svarīgs. Bez tā, ka viņš strādā ikdienā, viņš loti bieži ir sācis strādāt pēc darba darbdienās (bieži vien līdz pat pusnaktij). Dažreiz ir jastrādā arī sestdienās un viņam pilnīgi normāli ir strādāt svētdienās, arī līdz pusnaktij.
Nesaku, ka tā ir pilnīgi katru nedēļu, jo ir arī dienas, kad viņš atpūšas pēc darba.
Kamēr nebija ar mani kopā, tikmēr diendienā strādāja līdz pusnaktij gandrīz katru dienu. Attiecību sākumā vispār tā nebija problēma. Manis dēļ viņš darbam pēc sava darba laika atvēlēja varbūt tikai vienu dienu nedēļā, pašlaik iet jau uz to, ka ir otrādi - man viņš atvēl labi, ja tikai vienu vakaru nedēļā. Esmu arī teikusi viņam, ka mani tas nomāc, bet atbilde parasti ir "Bet tev ir jāsaprot, ka man ir jāpabeidz mans darbs un es tur neko nevaru darīt"
Pagaidām visvairāk satraucos par to, ka piektdien ir pasākums, balle uz kuru vēlētos ar viņu aiziet. Viņš teica, ka tad jau redzēs, nezina, vai būs laiks. Turklāt es pēc šī pasākuma tāpat braucu prom uz nedēļu un tad viņš arī mierīgi varēs strādāt visu šo laiku, kamēr es nebūšu pie viņa.
Nezinu ko darīt. Vai man samierināties, ka esmu kopā ar darbaholiķi vai šķirties?
26.09.2017 16:15 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Ja ir tāds, tad ir - par darbaholismu. Redzams, ka esi citādāka un nepieciešamas cita veida attiecības un sadzīve. Izdomā, vai ar šādu lietu spēsi sadzīvot ilgi un kā būs vēlāk ar bērniem, ja tādus plānojat. Kurš tam ar to visu ņemsies?
26.09.2017 19:48 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man pašai ir tendence uz dzīves pavadīšanu darbā, attiecīgi, uztveru to normāli citos. Vienīgi, ja viņš katras brīvdienas un katru vakaru tjūnē SAVU graustiņu, tad tas ir nevis darbaholisms, bet hobijs. Ja tie ir krutie retro auto, tad vēl ir zināma loģika, ja tie ir šrota klienti, tad - vai tas atmaksājas laika (un neapmierinātas meitenes) ziņā?
26.09.2017 19:57 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Tas nav hobijs, tā ir atkarība. Zinu tādus mehāniķus, kas var strādāt haltūras caurām naktīm nedēļām no vietas un vēl nekaunas piezvanīt svētdienas vakarā ap pusnakti pakonsultēties par kādu grabažu. Apsēsti viņi ir. Manējais arī ir automehāniķis, bet strādā servisa darba stundas, vakaros un brīvdienās ir mājās un pa retam paņem kādu haltūriņu hobija pēc. Tā kā, ja grib otrai pusei izbrīvēt laiku, tad var.
26.09.2017 20:07 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es laikam apdomātu.. cik liela jēga ilgtermiņā (pat īstermiņā) no vīrieša, kas līdz pusnaktij velta laiku hobijam.. ne mīļotajai sievietei. Ja seksam.. tad ir izdevīgāki varianti, manuprāt :)
27.09.2017 01:31 |
 
Reitings 163
Reģ: 14.05.2013
tā jau nav nekāda strādāšana, ja savus autiņus taisa
manējais arī ir mehāniķis, bet ja nonāktu līdz kam tādam, tad es uzstādītu ultimātu- tās jau nav normālas attiecības, ja vispār kopā laiku nepavada :-O
27.09.2017 01:51 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Mans brālis arī automehāniķis, kā zvanu (jebkurā laikā, ne gluži naktī) viņš vienmēr strādā un arī sestdienās tāpat. Jo pēc noteiktajām stundām servisā, viņam ir haltūras kur patstāvīgie klienti gadu gaitā brauc pie viņa remontēties. Bet zinu, ja viņam ir kas svarīgs ieplānots (satikt ģimeni vai kāds pasākums) viņš mierīgi atsaka un pastrādā nākamajā dienā ilgāk. Interesanti, ka Tavs taisa savas mašīnas (tātad nepelna ar to), bet nespēj to atlikt kādus pāris vakarus nedēļā, lai pabūtu mājās ar mīļoto.. :-/
27.09.2017 06:41 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tas nav darbs, tas nav darbaholisms, tas ir hobijs. Es šādu attieksmi interpretētu kā tiešu un skaidru zīmi, ka attiecības ar mani nav viena no prioritātēm viņa dzīvē. Tālāk var izdarīt secinājumus pati. Tiks salaboti šie grausti, ja vispār tas kādreiz notiks, un vietā nāks citi grausti.
27.09.2017 07:08 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es varu saprast gan vienu pusi, gan otru.
Es gan neizvēlētos vīrieti ,kurš vispār nevienu vakaru īsti nevarētu veltīt man.
Par to viņam, protams, nemaksā, ka viņš to dara pēc darba, jo tās taču ir viņējās. No vienas puses tas ir kā hobijs, bet no otras esot tā, ka viņam esot jāsalabo pagaidām viena no viņām, lai varētu iziet apskati, nav jāmaksā par apdrošināšanu un tādā garā.

Domā,kad viņam pēc tehniskās apskates atradīsies laiks Tev?Manuprāt ,nē. Viņām vnk pietiek ar sajūtu,kaut kas ir mājās un pat nevēlas iesprigt.
Vispār mums ir jādzīvo ...un visu pasaules naudu nenopelnīs!Oki ,ir hobiji, bet ,ja mēs tiem hobijiem izvēlamies veltīt daudz vairāk laika nekā otrajai pusītei, kā arī hobijs atņem laiku otrajai pusītei, liek justies slikti,tad vai to vajag? Es saprastu,ja kādam mērķim vēl pelnītu naudu, krātu un tad kādu laiku rautos!
Vispār man tagad arī ir laiks, kad rauju darbus un patiešām pat nav tāda izvēle darīt mazāk , ātrāk pabeigt darbu, jo tad vnk nepaspēšu ,neizdarīšu , atlaidīs. Bet ta kā viena darba puse ir veicama no mājām ,bet to laiku var mazliet koriģēt un kādu brīdi atvēlēt puisim un samīļot vai tml. Bet tas vien liek padomāt un motivēt sakārtot dzīvi tā ,lai būtu standarta darba laiks, nebūtu jārauj 12h dienā un mudina mainīt darbu.
27.09.2017 09:06 |
 
Reitings 120
Reģ: 26.09.2016
Man arī ir līdzīgi, arī vīrietis strādā citreiz brīvdienās, citreiz līdz vēlai naktij, bet nu tur nav hobijs, viņš pelna naudu, ko, kā viņš pats saka, tāpat beigās iztērēs uz mani :D Bet jā, mēs parasti cenšamies pielāgoties un vienoties viens ar otru, piemēram, ja zinu, ka viņam vajadzēs tajā vakarā strādāt ilgāk, tad ieplānoju kaut ko ar saviem draugiem, lai pārējos vakarus var pavadīt kopā, vai arī otrādi, ja man kāds vakars ir saplānots, tad savus darbus viņš pārplāno uz to vakaru. Un ja kaut kas tiešām ļoti daudz jādara, kur es viņu varētu neredzēt nedēļu, tad viņš vienkārši paņem kādas 3 atvaļinājuma dienas no darba, lai izdarītu, ko vajag, un līdz ar to arī atliek laika mums.
27.09.2017 09:29 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Es neplēšos pa darbu, lai gan varētu izdarīt vairāk un arī nopelnīt vairāk. Jo parasti jau darba apjoms ir liels, daudzas lietas tiek pārliktas tālāk un tālāk.
+/- 8 stundas un nekāds darbs brīvdienās.
Agrāk domāju savādāk, bet ar laiku vērtības mainās, negribas 95% dzīves veltīt darbam.
Var beigties ar to ka būsi augstu uzrāpies, bet apkārt paliks tukšums.
Un tad sāc domāt, kam to visu vajadzēja...
27.09.2017 10:01 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Ja tev bail no viņa atbildes tad beidz čīkstēt un samierinies ka tu vienmēr būsi otrā vietā...
Patiesībā nav pat uzreiz jārunā par šķiršanos, vai esi mēģinājusi vienkārši izrunāties? Pastāstīt kas tevi neapmierina un ka tā nevēlies dzīvot...? Ja viņš nav gatavs pacensties un kaut ko mainīt tevi uzklausijis tad gan var runāt par šķiršanos. Nu kāda jēga no tādām attiecībām? Kas būs vēlāk? Kad būs bērni ar visticamāk visu varēsi darīt viena...vienmēr viena. Vai tev to vajag? Viņš ir tā vērts?
27.09.2017 12:13 |
 
Reitings 27
Reģ: 30.08.2017
ir jāsaprot ko vēlies Tu, un ko Tavs vīrietis. varbūt iemesls ir tam, ka Tu pasauli redzi savādāk, bet viņš savādāk, un Jums neiet tas roku rokā. ja tu attiecības stādi vissaugstāk, bet viņam tas ir tikai vidējā plauktiņā tad nezinu kā to var apvienot.
nu tev ir tikai jārunā, jārunā, jārunā un viss. nekas cits taču nelīdzēs, ja vēl nesapratīs kas pa problēmu tad jādomā par ilgtermiņu un vai nu jāšķiras vai arī jāsamierinās ar to, ka viņam dzīvē Tu esi 2,3,4 vietā. ;-)
27.09.2017 13:03 |
 
10 gadi
Reitings 136
Reģ: 16.08.2013
Arī esmu kopā ar automehāniķi. Arī esam strīdējušies par to, ka man velta pārāk maz laika, ka strādā sestdienās, sezonās vispār ir līdz vēlai naktij. Tomēr...kad saprotu un redzu, ka tā naudiņa tiek pelnīta mūsu abu labad, lai varam sākt dzīvot kopā, sākt būvēt ko kopīgu, tad saprotu, ka jābūt mazliet iecietīgākai. Protams, Tavā gadījumā izskatās pēc hobija, no kura vīrietim vienkārši ir radusies, teiksim, atkarība.
Vai tiešām viņš vienmēr atbild tikai šo vienu teikumu - "Bet tev ir jāsaprot, ka man ir jāpabeidz mans darbs un es tur neko nevaru darīt" ? Varbūt tas ir viss, ko sadzirdi konkrētajā brīdī? (jo jūties aizvainota).
27.09.2017 23:21 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Tas nav darbs, tas nav darbaholisms, tas ir hobijs. Es šādu attieksmi interpretētu kā tiešu un skaidru zīmi, ka attiecības ar mani nav viena no prioritātēm viņa dzīvē.

Piekrītu! Darbs ir darbs, un, ja darbs jādara kaut naktīs vai brīvdienās, tad man nav nekādu iebildumu. Cita lieta ir tad, ja tas ir hobijs, kurš pārvērties atkarībā. Man savulaik bija draugs, kurš bija apsēsts ar velosipēdiem. Sākumā likās, ka viss ok - čalis aktīvs, ikdienā pārvietojas ar riteni, nekas traks. Vēlāk, kad sāku biežāk ciemoties pie viņa un pamanīju, ka viss dzīvoklis piebāzts ar velosipēdiem un to detaļām, pats nekad nav mājās, jo remontē velosipēdus, bet es esmu tā, kura burtiski berž viņa dzīvokli, jo pašam nav laika neko uzkopt dēļ tā, ka galvenais ir velosipēdi, pieliku visam punktu. Ā nē, punkts bija tas, ka viņš man - cilvēkam, kurš vispār pat nemāk braukt ar riteni un arī nevēlas to darīt - ieteica pie viņa ciemos braukt ar riteni, nevis vilcienu (~140km vienā virzienā), jo nevajagot tērēt naudu vilcienam, ja var braukt ar velo.. Tad sapratu, ka tas vairs nav hobijs, bet atkarība un ka tādam cilvēkam blakus der tikai otrs tāds pats vai vismaz tāds, kurš to visu spēs pieņemt. Es nespēju. Man blakus ir vajadzīgs mīlošs vīrietis un es vēlos, lai šim vīrietim pirmajā vietā būtu viņa sieviete, ne dzelzs gabals.
27.09.2017 23:43 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Biju ar tadu kopa 12 gadus, nekas labaks tur nepaliks. Saluma vairak centas, tagad esi pie vietas, aizmirsti. Ja ta vina sirdslieta, vel jo vairak. Darbaholiki tadi ir un to nevar izmainit nelas, pat ne berni. Vai nu pienem un kluse, vai lasies.
28.09.2017 00:09 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Kopa tikai pus gadu un jau stridaties ta, ka nesarunajaties? Tu vinam esi tikai keksisa pec. Neredzu tur milestibu.
28.09.2017 00:13 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Pec plikiem faktiem mn izlasas, ka tu vinam viebkarsi aizpildi kautkadu tuksumu ikdiena. Tikai pus gads, jums vel butu jabut roza brillem nevis kaskiem ar nesarunasanos. Plus attieksme, dabuja tevi pie vietas, tagad var darities ka agrak. Nav svaigi skiries? Plaksteris? Vinam varbut vajag kasu kas majas sagaida, apdara visua jo vins tak nav nekad majas. Ja mil, ir savadak un to izskaidrot nevar. Nezinu kas tu vinam esi. Kautko tu aizvieto.
28.09.2017 00:23 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Un ko nozime, sakuma centas? Jums vel ir tikai sakums..sorry, bet jocigi bez gala
28.09.2017 00:36 |
 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
es nesen trīs nedēļas ar mehāniķi tikos. viņš arī strādāja bez brīvdienām un līdz vēlām naktīm, retu reizi izbrīvējot kādu laiku randiņiem. bet viņš arī runāja tikai par mašīnām, visi joki bija par mašīnām un man regulāri nācās klausīties lekcijas par to, ka ir nepieņemami nezināt, cik m pirms dzelzceļa sliedēm nedrīkst apstāties un nezināt, kas tas par sūdu viņam vietā, kur normālam cilvēkam būtu radio, bet viņam kaut kādi mistiski cipari, kas saistīti ar elektrību rādās. man tiešām bija vienalga :D
žēl, ka izskatīgi, gudri vīrieši pazaudē prātu dzelžu dēļ :-D
28.09.2017 00:51 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
default, man bija tieši tas pats, tikai, ja Tavā gadījumā stāsts bija par mašīnām, tad manā par jau pieminētajiem velosipēdiem. Kopš tā laika ienīstu vārdu "velosipēds", jo tas bija vienīgais vārds, kuru ikdienā dzirdēju vairāk kā 200 reizes un kurš, diemžēl, ieklīda arī guļamistabā, jo nav iespējams aiziet gulēt, nerunājot par ve-lo-si-pē-du! :D Tagad, atskatoties uz to dzīves posmu, nāk smiekli, taču tolaik smiekli nenāca... :D
28.09.2017 01:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits