Algas neizmaksāšana

 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Ko darīt situācijā, kad darbinieks strādā pret aplokšņu naudu un priekšnieks parādā jau 1.5 mēnešus? Un esmu droša, ka alga tā arī netiks izmaksāta un mans tēvs ir pārāk neizglītots un naivs un kautrīgs, lai zvanītu kādām institūcijām un sūdzētos, tādēļ gribu pati personīgi sazvanīt to darba devēju un parunāt. Ko jūs ieteiktu?
31.07.2017 18:42 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ko nozīmē neizglītota un neko nedara? Tagad ir tik daudz visādas pieejas mēģinātas rast.. Tu taču saproti, ka aplokšņu algu var tā reāli uzķert tikai tad, ja gandrīz pie rokas pieķer.
01.08.2017 08:40 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tu taču saproti, ka aplokšņu algu var tā reāli uzķert tikai tad, ja gandrīz pie rokas pieķer.

Bet, ja tēvam ir darba līgums, bet neviens cents nav pārskaitīts uz viņa kontu, skaidras naudas izmaksas orderu nav (tie ir bez paraksta)? Es tagad sāku domāt, cik daudzi no tiem, kas maksā aploksnē, īpaši jau laukos, paši aizdomājas līdz tam, ka darba līgums jāparaksta, bet EDS ziņojums par DŅ nesagatavo. Ja tā, tad ir ziepes, tur maz ko var pierādīt. Labo mani, Apple_pie, bet man liekas, ja ir tas ziņojums EDS, tur jau var sākt kasīties.
01.08.2017 08:53 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nē, nu es domāju vairāk par tādām izmaksām, kur nav visa alga aploksnē, bet nu kaut kāda maza daļa uz rokas, kur visu dara "kārtīgi", viss aprēķināts un tml, bet piešauj klāt kaut ko. Piem, sagatavo to DŅ, ka pusslodzīte, tik arī izmaksā, bet vēl klāt un tml. Bet tāpat ir jāsagatavo ziņojums, pat, ja viņš nenostrādā nevienu stundu mēnesī.
01.08.2017 08:58 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Nesaprotu, kāpēc vēl joprojām par aplokšņu algām nesoda arī darba ņēmējus ne tikai darba devējus?

Tāpēc, ka cilvēkiem bieži nav izvēlēs. Varbūt minimālo maksā uz papīra, bet piedāvā 100 vai 200 saņemt aploksnē - nepatīk? tad sēdi ar minimālo vien vai ej prom. Reti kurš normāli izvēlas strādāt darbu ar aploksnes algu, jo tad sociālās garantijas nav. Veselības aprūpe un izglītība pienākas kaut vai sežot uz dīvāna - visiem. Bet sociālās garantijas (dekrētus, slimības naudas utt) saņem tikai, ja maksāts sociālais nodoklis un ņemot vērā no kādas algas maksāts.
Un vēl, jāņem vērā, ka sodot tos, kuri pieņem aplokšņu algu, neviens nekad neziņos par šādu praksi uzņēmumos. Tad to apkarot būs vēl 10x grūtāk.
01.08.2017 12:15 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Ko nozīmē nav izvēles? Daļai nav izvēles, bet vairākums vienkārši grib iešņaukt nāsī, nedomājot nevienu soli uz priekšu. Par izglītību un veselības aprūpi izteicos kā par piemēru tāpēc, ka tieši šis aspekts (nodokļu nemaksāšana) krasi ietekmē jau tā drastisko situāciju. Grib labumus, bet pats klusītēm veic nelikumiskas darbības, kas veido pilnīgu haosu valstī. Visvairāk tiek piekopta daļēja aplokšņu alga, bet iedomājoties situāciju, ka cilvēks mēnesī nopelna 380 eiro oficiāli pirms nodokļu nomaksas + 200 eiro aploksnē, tad kā tas ietekmēs situāciju, kad cilvēks ir saslimis? Slimojot izdevumi nesamazinās, bet kā lai cilvēks aizpilda 200 eiro robu, kas viņam tik ļoti vajadzīgi, jo nav izvēles? Rezultātā, tie kuri patiešām velk galus kopā, iet uz darbu slimi un nodzen sevi līdz pēdējam. Jebkurā gadījumā vismazāk tas strādā darbinieku labā jau iepriekšminēto iemeslu dēļ. Arī nesodot cilvēkus, tie neziņo par aplokšņu algām, jo apzinās, ka paliks nesodīts un var saņemt lielo naudu, kamēr vien darba devējs nav iekritis. Turklāt, daudzi ir viegli ietekmējami no darba devēju puses. Ja cilvēki ziņotu, situācija nebūtu tāda, kāda tā ir.
Runājot par savu pieredzi šajā jautājumā, esmu saņēmusi darba samaksu nemaksājot nodokļus - gan pilnā apmērā, gan daļēji, bet toreiz pat nedomāju par reālo situāciju. Stājoties darbā, darba devējs to uztvēra kā normu. Teikšu tā - 3 no 4 darba vietām alga bija daļēji aploksnē, tikai vienā pilnīgi oficiāli.
01.08.2017 17:34 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Vispār nesaprotu tos ,kuri pēc pirmās nesaņemtās algas vēl turpina strādāt!Var gadīties,kad mazliet aizkavējas alga, bet ja kādam jau 2mēnešus nav alga, tad kāpēc turpināt strādāt?
Es arī sākumā pabiedētu ar attiecīgajām iestādēm un ja tad neko,tad sāktu to visu caur iestādēm kārtot.
Kāpēc tādi cilvēki ir? Jo viņi baidās,ja pasūdzēsies viņiem neko neizmaksās(cer vēl uz algu), vai arī,kaut ko sliktu izdarīs ar viņiem. Ir tak cilvēki ,kuri pusgadu strādā bez algas...un naivi cer,kaut ko saņemt!
01.08.2017 17:48 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Breivik
Bet uzņēmējus jau arī tā īsti neviens par šo nesoda. Cik tad gada laikā ierosina kriminālprocesus? Kādus 5 varbūt, tas taču nekas nav. Tā uztaisa kādu pārbaudi, varbūt uzliek nelielu naudas sodu un visi stādā tādā pašā stilā tālāk.
01.08.2017 18:11 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Nesaprotu, kāpēc vēl joprojām par aplokšņu algām nesoda arī darba ņēmējus ne tikai darba devējus?

Ko nozīmē nav izvēles? Daļai nav izvēles, bet vairākums vienkārši grib iešņaukt nāsī, nedomājot nevienu soli uz priekšu.

Nu ok, tev ir savs viedoklis, kas būtībā nav nepareizs (nodokļi ir jāmaksā), BET
Runājot par savu pieredzi šajā jautājumā, esmu saņēmusi darba samaksu nemaksājot nodokļus - gan pilnā apmērā, gan daļēji, bet toreiz pat nedomāju par reālo situāciju. Stājoties darbā, darba devējs to uztvēra kā normu. Teikšu tā - 3 no 4 darba vietām alga bija daļēji aploksnē, tikai vienā pilnīgi oficiāli.

Ko, pati no aploksnes neatteicies? :-D
Daudzi uzņēmumi, it īpaši mazie laukos, nevar izdzīvot bez aploksnēm. Visu algu maksājot oficiāli, tur nodokļos aiziet veselu darbinieku algas. Un vēl jau ir cilvēciskais faktors, kas nav lielajos uzņēmumos, kaut vai Maximā. Viņi var atļauties maksāt darbiniekiem vairāk par minimālo, bet to nedara. Mazie uzņēmēji maksā minimālo un vēl pieliek aploksni, jo zina cik grūti ir izdzīvot ar minimālo. Teiksim, algo četras aplokšņu pārdevējas, bet oficiāli darbs sanāktu tikai trīs. Nav viss dzīvē melns un balts.
01.08.2017 21:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits