Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Algas neizmaksāšana

 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Ko darīt situācijā, kad darbinieks strādā pret aplokšņu naudu un priekšnieks parādā jau 1.5 mēnešus? Un esmu droša, ka alga tā arī netiks izmaksāta un mans tēvs ir pārāk neizglītots un naivs un kautrīgs, lai zvanītu kādām institūcijām un sūdzētos, tādēļ gribu pati personīgi sazvanīt to darba devēju un parunāt. Ko jūs ieteiktu?
31.07.2017 18:42 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Nesaprotu, kāpēc vēl joprojām par aplokšņu algām nesoda arī darba ņēmējus ne tikai darba devējus?

Ko nozīmē nav izvēles? Daļai nav izvēles, bet vairākums vienkārši grib iešņaukt nāsī, nedomājot nevienu soli uz priekšu.

Nu ok, tev ir savs viedoklis, kas būtībā nav nepareizs (nodokļi ir jāmaksā), BET
Runājot par savu pieredzi šajā jautājumā, esmu saņēmusi darba samaksu nemaksājot nodokļus - gan pilnā apmērā, gan daļēji, bet toreiz pat nedomāju par reālo situāciju. Stājoties darbā, darba devējs to uztvēra kā normu. Teikšu tā - 3 no 4 darba vietām alga bija daļēji aploksnē, tikai vienā pilnīgi oficiāli.

Ko, pati no aploksnes neatteicies? :-D
Daudzi uzņēmumi, it īpaši mazie laukos, nevar izdzīvot bez aploksnēm. Visu algu maksājot oficiāli, tur nodokļos aiziet veselu darbinieku algas. Un vēl jau ir cilvēciskais faktors, kas nav lielajos uzņēmumos, kaut vai Maximā. Viņi var atļauties maksāt darbiniekiem vairāk par minimālo, bet to nedara. Mazie uzņēmēji maksā minimālo un vēl pieliek aploksni, jo zina cik grūti ir izdzīvot ar minimālo. Teiksim, algo četras aplokšņu pārdevējas, bet oficiāli darbs sanāktu tikai trīs. Nav viss dzīvē melns un balts.
01.08.2017 21:05 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Breivik
Bet uzņēmējus jau arī tā īsti neviens par šo nesoda. Cik tad gada laikā ierosina kriminālprocesus? Kādus 5 varbūt, tas taču nekas nav. Tā uztaisa kādu pārbaudi, varbūt uzliek nelielu naudas sodu un visi stādā tādā pašā stilā tālāk.
01.08.2017 18:11 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Vispār nesaprotu tos ,kuri pēc pirmās nesaņemtās algas vēl turpina strādāt!Var gadīties,kad mazliet aizkavējas alga, bet ja kādam jau 2mēnešus nav alga, tad kāpēc turpināt strādāt?
Es arī sākumā pabiedētu ar attiecīgajām iestādēm un ja tad neko,tad sāktu to visu caur iestādēm kārtot.
Kāpēc tādi cilvēki ir? Jo viņi baidās,ja pasūdzēsies viņiem neko neizmaksās(cer vēl uz algu), vai arī,kaut ko sliktu izdarīs ar viņiem. Ir tak cilvēki ,kuri pusgadu strādā bez algas...un naivi cer,kaut ko saņemt!
01.08.2017 17:48 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Ko nozīmē nav izvēles? Daļai nav izvēles, bet vairākums vienkārši grib iešņaukt nāsī, nedomājot nevienu soli uz priekšu. Par izglītību un veselības aprūpi izteicos kā par piemēru tāpēc, ka tieši šis aspekts (nodokļu nemaksāšana) krasi ietekmē jau tā drastisko situāciju. Grib labumus, bet pats klusītēm veic nelikumiskas darbības, kas veido pilnīgu haosu valstī. Visvairāk tiek piekopta daļēja aplokšņu alga, bet iedomājoties situāciju, ka cilvēks mēnesī nopelna 380 eiro oficiāli pirms nodokļu nomaksas + 200 eiro aploksnē, tad kā tas ietekmēs situāciju, kad cilvēks ir saslimis? Slimojot izdevumi nesamazinās, bet kā lai cilvēks aizpilda 200 eiro robu, kas viņam tik ļoti vajadzīgi, jo nav izvēles? Rezultātā, tie kuri patiešām velk galus kopā, iet uz darbu slimi un nodzen sevi līdz pēdējam. Jebkurā gadījumā vismazāk tas strādā darbinieku labā jau iepriekšminēto iemeslu dēļ. Arī nesodot cilvēkus, tie neziņo par aplokšņu algām, jo apzinās, ka paliks nesodīts un var saņemt lielo naudu, kamēr vien darba devējs nav iekritis. Turklāt, daudzi ir viegli ietekmējami no darba devēju puses. Ja cilvēki ziņotu, situācija nebūtu tāda, kāda tā ir.
Runājot par savu pieredzi šajā jautājumā, esmu saņēmusi darba samaksu nemaksājot nodokļus - gan pilnā apmērā, gan daļēji, bet toreiz pat nedomāju par reālo situāciju. Stājoties darbā, darba devējs to uztvēra kā normu. Teikšu tā - 3 no 4 darba vietām alga bija daļēji aploksnē, tikai vienā pilnīgi oficiāli.
01.08.2017 17:34 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Nesaprotu, kāpēc vēl joprojām par aplokšņu algām nesoda arī darba ņēmējus ne tikai darba devējus?

Tāpēc, ka cilvēkiem bieži nav izvēlēs. Varbūt minimālo maksā uz papīra, bet piedāvā 100 vai 200 saņemt aploksnē - nepatīk? tad sēdi ar minimālo vien vai ej prom. Reti kurš normāli izvēlas strādāt darbu ar aploksnes algu, jo tad sociālās garantijas nav. Veselības aprūpe un izglītība pienākas kaut vai sežot uz dīvāna - visiem. Bet sociālās garantijas (dekrētus, slimības naudas utt) saņem tikai, ja maksāts sociālais nodoklis un ņemot vērā no kādas algas maksāts.
Un vēl, jāņem vērā, ka sodot tos, kuri pieņem aplokšņu algu, neviens nekad neziņos par šādu praksi uzņēmumos. Tad to apkarot būs vēl 10x grūtāk.
01.08.2017 12:15 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nē, nu es domāju vairāk par tādām izmaksām, kur nav visa alga aploksnē, bet nu kaut kāda maza daļa uz rokas, kur visu dara "kārtīgi", viss aprēķināts un tml, bet piešauj klāt kaut ko. Piem, sagatavo to DŅ, ka pusslodzīte, tik arī izmaksā, bet vēl klāt un tml. Bet tāpat ir jāsagatavo ziņojums, pat, ja viņš nenostrādā nevienu stundu mēnesī.
01.08.2017 08:58 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tu taču saproti, ka aplokšņu algu var tā reāli uzķert tikai tad, ja gandrīz pie rokas pieķer.

Bet, ja tēvam ir darba līgums, bet neviens cents nav pārskaitīts uz viņa kontu, skaidras naudas izmaksas orderu nav (tie ir bez paraksta)? Es tagad sāku domāt, cik daudzi no tiem, kas maksā aploksnē, īpaši jau laukos, paši aizdomājas līdz tam, ka darba līgums jāparaksta, bet EDS ziņojums par DŅ nesagatavo. Ja tā, tad ir ziepes, tur maz ko var pierādīt. Labo mani, Apple_pie, bet man liekas, ja ir tas ziņojums EDS, tur jau var sākt kasīties.
01.08.2017 08:53 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ko nozīmē neizglītota un neko nedara? Tagad ir tik daudz visādas pieejas mēģinātas rast.. Tu taču saproti, ka aplokšņu algu var tā reāli uzķert tikai tad, ja gandrīz pie rokas pieķer.
01.08.2017 08:40 |
 
Reitings 39
Reģ: 04.03.2014
Bet lauku reģionos nemaz savādāk nemaksā kā tikai aploksnē. Un daudzi uzņēmumi piedāvā tikai tādu variantu - minimala vai pusslodzes alga uz papira un parejais aploksne un ja tas ir viebīgais darbs tuvumā tad jau citu variantu nav.
Manuprāt, Latvijā par aplokšņu algu nav mācīti kā citās ES valstīs. Cilvēki neizprot tā būtību, un valdība nesaprot un neko nedara lietas labā, jo arī ir neizglītota.
01.08.2017 02:15 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Kurš gan pie tā vainīgs? Ievēlam vienus un tos pašus cilvēkus, jo nav par ko balsot. Vecie mūs čakarē, bet uz jaunajiem ar skepsi skatās un nelaiž ne tuvumā. Manuprāt, tikai viens scenārijs šeit derētu, par kuru neizteikšos, jo negribu dabūt pantu, bet mūsu tauta tam nav gatava. :)
01.08.2017 01:50 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Pat ja mēs nečakarējam valsti, mūs čakarē. Nekādas atšķirības!
01.08.2017 01:38 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Nesaprotu, kāpēc vēl joprojām par aplokšņu algām nesoda arī darba ņēmējus ne tikai darba devējus? Cilvēks algu saņem aploksnē, bet kad runa ir par izglītību vai veselības aprūpi un citiem labumiem, kas tiek segti no nodokļu maksātāju algas, tad cilvēki ir neapmierināti. Jūs čakarējat valsti un valsts čakarē jūs - viss ir godīgi. :)
01.08.2017 01:31 |
 
Reitings 39
Reģ: 04.03.2014
Draugam bija līdzīgi, ka neizmaksāja algu pa 3 mēnešiem. Viņš negribēja pa tiešo zvanīt vid un stādīties priekšā, jo bail bija no sekām, jo no darba devēja daudz ko varēja sagaidīt. Taču beigās viss atrisinājās naudu saņēma. Galvenais vajadzīgs iedrošinājums un atbalsts, jo bez tā neko nepanāks un ja ļaus vienreiz apčakarēt, tad tas var notikt atkal.
Ja nepiezvanīs tad darba devējs varēs darīt tā tālāk un viņam nekas nedraudēs. :-/
01.08.2017 01:21 |
 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
Par aplokšņu naudu ir jāzvana vid , viņi uzreiz būs vajadzīgajā vietā klāt.
01.08.2017 00:54 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Notte, Tev mamma vai tētis sūdzējas? Tu esi 100% pārliecināta, ka alga tiešām nav izmaksāta? Man vienkārši jocīgi šķiet, ka Tavs tētis ir PRET to, ka gribi sūdzēties VDI vai piedraudēt DD... (t)
Ja tiešām nav izmaksāta, tad jautājums - vai jums ģimenē/radu lokā nav kāds jurists/advokāts, kurš varētu piezvanīt kā Tava tēva pārstāvis DD un piedraudēt un pacitēt kādus likuma pantus?
31.07.2017 19:42 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Darba līgums ir!?
31.07.2017 19:39 |
 
Reitings 145
Reģ: 21.09.2015
Es taa arii darba deveejam pateiktu :
Lai ieskaita naudu liidz taadam un taadam datumam , teiksim iedod vinjam 2 dienas laika lai nauda butu ieskaitiita. Preteejaa gadiijumaa buus zvans Valsts darba inspekcijai .
31.07.2017 19:35 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Es pati pēc pusgada atbraucu uz Latviju, neesmu bagāta, vecāki pa telefonu nesūdzējās:( Bet ir tāds cilvēku tips, kas nekad neko nesūdzēsies un nedarīs lietas labā... kamēr darba devējs droši vien siltajās zemēs atpūšās.. :(
31.07.2017 19:01 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man tiešām nav ne jausmas, kā tas tagad notiek Latvijā, pati dzīvoju ārzemēs, pa telefonu vecāki laimīgi stāsta, ka ir darbs utt., bet izrādās šitā
LV tas tagad tomer retums, zini baidas. Tacu ja gagas, sanem tommer naudinu tie kas CINAS!
P.S. jaa vari kaut mazliet neko nejauta vecakiem teiks ka nevajag, nsuti tomer naudinu viniem. Var caur pastu...Un nepardzivo. ;-)
31.07.2017 18:57 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. Man tev vel jautajums lai zinu kaut ko vismaz, Riga?
31.07.2017 18:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits