Kā ir dzīvot Jēkabpilī?

 
Reitings 109
Reģ: 09.05.2017
Piemēram, ja pastāv variants tur atrast dzīvesvietu un darba vietu (kaut kādi dzīves pamati tā kā ir). Nesaku, ka uz turieni pārceļos, bet tomēr - man tur ir vairāk radu, tuvāk ģimenei būtu un tā. Un tomēr.. Mani attur tas, ka tā priekš manis ir pilnīgi sveša vieta. Ja pazūd radu dotais darbs, nezinu vairs kur un ko dabūtu atbilstošu. Kā arī - man ir sajūta, ka es tur justos ļoti vientuļi, jo liekas, ka cilvēki, kuri tur iepazīstas, noteikti to dara klubos vai kaut kā "satusē", bet es par sevi teiktu, ka neesmu tāda tipa cilvēks, tāpēc liekas, ka privātā dzīve būtu nulles līmenī.
Lai gan, es jūtos ne mazāk vientuļi tur, kur jau tagad esmu. Daudzi man no malas saka, ja arī pārceltos, vai es šeit ko īpašu zaudētu? Tāpat īrēts dzīvoklis, parasts darbs, tuvu bijušajam dzīvoju (vakar pat redzēju viņa mašīnu, kā viņš brauca uz mājām. Pašas zināt, kāda Rīgā satiksme, kur nu vēl atšķirt, kāda kuram mašīna.. Kārtējais atgādinājums par to, ka bijām kopā).
.....
Tātad, kā jums liekas - vai Jēkabpilī ir interesanti dzīvot? Man liekas, ka tur ir vientuļi. Nezinu, kāpēc tā.
22.06.2017 21:05 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Cik nav dzirdēts tajā pašā Degpunktā- Jpilī visu laiku kko laupa, zog, griež rīkles viens otram. Nekad uz to pusi!|-)
23.06.2017 11:20 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Paskatījos,ko piedāvā no dzīvokļiem uz īri - pilnīgi nekā. Tukšums! Kur tad taisies dzīvot?
23.06.2017 11:26 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Dzērāji un narkomāni vēl ir mazākais, kas tur ir. Man divi tuvi radinieki strādā cietumā, viens attālāks radinieks - policijā. Visādi stāsti ir dzirdēti, un zinu, ka man pašu trakāko nestāsta. Ja pa Rīgu man naktī nav bail staigāt, tad pa Jēkabpili - ir bail. Mana mamma vispār diennakts tumšajā laikā vairs ārā neiet.
Tiešām, izvēlies ārzemes, izvēlies jebkuru citu mazpilsētu - Liepāja, Kuldīga, Cēsis, Daugavpils, Valmiera, Ogre, Tukums. Bet nu nevajag Tev uz Jēkabpili. :-D
23.06.2017 11:30 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Liepājā arī diez gan liels bezdarbs ir!
23.06.2017 11:33 |
 
Reitings 57
Reģ: 11.11.2016
Caramel, bet no kurienes tad esi pati?
Es Tavā situācijā dotos prom no LV. Izvēdinātu galvu, izārstētu sirdssāpes, nopelnītu naudu un tad jau pēc pāris mēnešiem,no attāluma un ar skaidru galvu izvērtētu situāciju, kur doties un ko darīt.
Jēkabpilī esmu bijusi tikai caurbraucot. Es laikam sajuktu prātā, ja mani tur iemestu dzīvot, vēl atkarībā no radu labvēlības...Man pat dzimtā Rīga šķiet par mazu un nekādas dižās iespējas te nav.
23.06.2017 11:33 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
man atkal bija licies, ka jēkabpilī pēdējos gados situācija uzlabojusies - tiešām tur ir tik traki?
.
par tēmu - 300 eiro nav nauda, par kuru pārvāktos uz pilnīgi svešu galu tikai tāpēc, ka tur ir radi, kas "palīdzēs". man arī interesē, kā viņi to palīdzēšanu iztēlojas. domāju ka tur, kā jebkurā mazpilsētā lielākā daļa knapi paši savas dzīves var pavilkt, kur nu vēl kādam palīdzēt.
23.06.2017 11:39 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tikko iemetu aci ss.lv - lētākais kaut cik jēdzīgais īres dzīvoklis maksā 135 eiro mēnesī. :-O Es Rīgas centrā īrēju 2 istabu dzīvokli pa 285 eiro (pirms tam īrēju blakus vienistabas dzīvokli pa 170 eiro, kuru tagad izīrē pa 200).
Tā ir tikai 150 eiro atšķirība, jo visas pārējās izmaksas ir tādas pašas. Komunālie tur nav lētāki. Tai pat laikā ar visu to, ka man Jēkabpilī ir radi, es zinu, ka tur labākajā gadījumā izdotos nopelnīt trešo daļu no savas Rīgas algas, bet reāli - labākajā gadījumā ceturto daļu no tā, kas sanāk tagad.
135 eiro + komunālie, alga 300, un kas paliek pāri?
23.06.2017 11:45 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Pati neesmu tur dzīvojusi, bet daži pazīstamie gan tur dzīvojuši visu bērnību un tagad, kad pabeiguši skolu, visi kā viens raujas uz Rīgu, neviens tur negrib savu dzīvi pavadīt. Jēkabpils jau laikam pa lielam ir vairāk lauki, protams, ka tur nebūs tādas kustības, aktivitātes un iespēju kā apdzīvotākās vietās.
23.06.2017 12:00 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jēkabpils nemaz nav tik maza pilsēta, tikko iemetu CSB, tur 2017. gadā dzīvoja 22 400 iedzīvotāji. Salīdzinājumam - Cēsīs ir 15 300, Saldū 10 300, Siguldā 11 300, Tukumā 17 000.
Tur vienkārši tie cilvēki ir... tādi kādi ir. Saprotu, ka paši veidojam sabiedrību, bet nu es protams varētu atvērt Jēkabpilī baigo restorānu, bet ko tas dos, ja tur vairums cilvēku labāk pērk franču karbonādi ar frī kartupeļiem pa 3,50 eiro, nevis izgaršo vīnu? Uz turieni neviens no Rīgas nebrauks apskatīt Krustpils pili un paēst skaistā restorānā, tai pilsētai ir caurbraucamās pilsētas statuss.
Dažas manas klasesbiedrenes ir palikušas uz dzīvi Jēkabpilī, bet visām tas saistīts ar to, ka viņu vīriem tur ir labi apmaksāts darbs.
Savukārt no maniem radiem, draugiem un paziņām visi strādā skolā, cietumā, policijā, slimnīcā, bērnudārzā, kā arī veikalos par pārdevējām, apsargiem, t.i. - citus cilvēkus apkalpojošās un administratīvās struktūrās, man būtu ļoti grūti atrast savu paziņu lokā kādu, kas strādā, piemēram, ražošanā un rada reālu pievienoto vērtību, piedalās eksportspējīgu produktu izstrādē utml. Rīgā atkal vairums paziņu ir tādi.
23.06.2017 12:25 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Jēkabpils jau kādu laiku skaitās republikas nozīmes pilsēta, bet ikdienā tā te neizskatās, parasta mazpilsēta.
23.06.2017 12:34 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Jēkabpils nemaz nav tik maza pilsēta, tikko iemetu CSB, tur 2017. gadā dzīvoja 22 400 iedzīvotāji. Salīdzinājumam - Cēsīs ir 15 300, Saldū 10 300, Siguldā 11 300, Tukumā 17 000.

Kur tu šitik dīvainus datus atradi? Kaut kas tur nobrucis. :D
23.06.2017 12:38 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Ražošana un eksportspējīgu produktu izstrāde ir Līvānos. Tur trūkst inženieru, kā arī metinātāju, virpotāju utml. darbinieku. Cilvēki no Daugavpils brauc strādāt. Tā ka tajā pusē bezdarbs ir nosacīts - ja nav izglītības un prasmju, tad protams, bet tā ka - "valda bezdarbs" arī neteiktu. Sievietei - jā, nezinu, ko tur sievietes var darīt tradicionālajās "sieviešu" profesijās.
Bet uz Jēkabpili nepārceltos. Ja vienīgais iemesls ir sirdsāpes - ar laiku tas pāries. Labāk nomaini dzīvesvietu uz citu rajonu, ja tiešām ir tik traki, un pievērs vairāk uzmanības sev. Tu visu mūžu plāno par pārdevēju strādāt? Jāsāk domāt plašāk. Aizņem sevi, būs mazāk laika domāt par bijušo un lielāks labums.
23.06.2017 12:43 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Pirms vairākiem gadiem man bija izvēle pārcelties uz Jēkabpili vai palikt Rīgā. Draugs bija tur, viņam bizness, braukt prom negribēja. Es izlēmu nebraukt, izšķīrāmies un pēc šiem gadiem viņš pats aizbraucis prom no turienes. :D
Nu.. Aizbraukt ciemos uz Jēkabpili ir forši, bet dzīvot nevēlētos. Tur nav nekādu iespēju, ne darba, ne izglītības, ne izklaides. Es nevēlētos tur audzināt savus bērnus, man tā vide šķiet nolaista gan ārēji, gan garīgā līmenī. Varētu vēl par to rakstīt, bet lai paliek, negribu nevienu aizvainot.
Ja gribas prom no Rīgas, es izvēlētos kādu skaistāku pilsētu - Ventspili, piemēram. Ja tuvāk Rīgai, tad kaut ko pierīgā.
Bet tavā gadījumā tā skriešana no ex šķiet tāda absurda uz Jēkabpili. Pārcēlies uz citu rajonu Rīgā :)
23.06.2017 12:45 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Jēkabpils tiešām šķiet kriminālāka nekā Rīga :D negribu te stāstīt detaļas, ja nu kāds atpazīst, bet Rīgā man nebija sanācis pieredzēt tādas dzīvībai bīstamas situācijas.
23.06.2017 12:49 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Daenerys1, ā, nu tu paņēmi deklarēto skaitu, ne reāli dzīvojošo, skaidrs.
23.06.2017 12:59 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Reāli gan, cik uzturas tajās pilsētās, ir cits cipars. :D
23.06.2017 13:06 |
 
Reitings 19
Reģ: 12.05.2014
Nu nav jau tik traki tajā Jēkabpilī. Pati tur dzīvoju un esmu apmierināta, protams, pilsētai ir kur augt, bet pēdējā laikā pilsētas infrastruktūra uzlabojas. Ir sanācis dzīvot arī citās Latvijas pilsētās, tai skaitā arī Rīgā, bet es patiešām, patiešām esmu priecīga, ka vairs tur nedzīvoju, tik ļoti nepatīk tā lielpilsētas burzma un steiga, kā arī tie lielpilsētas mūri. Bet tas jau ir atkarīgs no cilvēka, kas kuram sirdij tuvāks - kādam vajag to burzmu, cilvēkus, daudzās kafejnīcas utt., bet kādam patīk miers un lauki. Kā arī liels pluss mazpilsētās ir tas, ka visur var nokļūt ļoti ātri, nevis sēžot sastrēgumos. Manuprāt, visjaukākā vieta Jēkabpilī ir mežaparks, vismaz man
23.06.2017 13:10 |
 
Reitings 19
Reģ: 12.05.2014
Un puse no teksta nepievienojās - skaisti :-)
Nu īsumā - kafejnīcas ir, darbs caur paziņām, dzīvot noteikti var, ja te ir stabils pamats zem kājām.
Bet kā pilnīgi svešam cilvēkam es pat nezinu, vai ieteiktu šeit pārcelties, ņemot vērā tik mazu algu.
23.06.2017 13:14 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Matilde., tam ciparam tik un tā ir ilustratīva nozīme, lai salīdzinātu pilsētas savā starpā. Nav jau tā, ka Jēkabpilī ir dramatiski mazāks reālais iedzīvotāju skaits nekā deklarēto iedzīvotāju skaits, bet Cēsīs vai Tukumā reālais precīzi sakrīt ar deklarēto - tur jau arī cipari nostaigā.
23.06.2017 14:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits