Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Drošības nauda

 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Sveikas dāmas,
Vēlos uzzināt Jūsu pieredzi vai varbūt ir kāda, kura par to zin ko vairāk.
Neiedziļināšos savā stāstā, bet gribu zināt kā ir ar to drošibas naudu, kuros nosacījumos to atgriež?
Līgumā ir minēts par to, ka viņa ir kā zaudējumu vai parādu dzēšanai, ja tādi ir.
Un te izrit mans lielākais jautājums:
kādiem ir jābūt iemesliem, lai neatgrieztu naudu?
Jā, saprotams - salauztas mēbeles, bojāta elektroprece utt., bet kas vēl iet zem jēdziena "defekts"?
Piemēram, vai saimnieks drīkst neatgriezt naudu par putekļiem? Smieklīgi izklausās, bet domāju es to nopietni.
Ja dzīvoklis ir izberzts, nospodrināts un pat tīrāks nekā tika mums iedots (notīrījām visu to, kurā mūs apvainoja, kaut gan tur pat idiotam skaidrs, ka trijos mēnešos to nevar dabūt gatavu), bet viņš atrod smilšu graudiņu uz grīdas, vai to, ka logi nespīd, bet nav nekādu fizisku bojājumu, var arī neatgriezt naudu? Tiešām?
Mēs saimnieku atradām diezgan viltīgu - mēs kārtīga ģimene būdama, visu, protams, izberzām. Piekasījās zem poda vāka, kāpēc tur neesot tīrs, bet uz jautājumu "Jums parādīt kā vāku noņemt?' saņēmis negaidīto "jā, lūdzu" aizvērās. Lieki piebilst, ka mēs sievietes būdamas atskrūvējām un par spīti notīrījām.
Vēl nianse, pirmajā dienā mums tika pateikts "ja kaut kas notiek - sauciet!". Virtuves izlietne sāka pilēt - gaidījām ilgi; tagad veļas mašīna sāka pēc sviluma smirdēt - ūdens aizgāja utt., visticamāk drenāža jātīra. Zvanījām uzreiz saimniekam, paši neko - atcerējās tikai, kad tikšanās pirmspēdējā bija, tad viltīgi pajautāja "a kas Jums ar mašīnu?". Kad atbildējām, ka ūdens , jā, aiziet - viss, apklusa, jo vaina ir tehnikas, ne mūsu (kā būtu, ja ūdens neizietu).
Pasakiet kā trijos mēnešos dzelzs plaukts var sarūsēt? Nē, varbūt var, bet ne tad, kad ieej dzīvoklī un Tu jau viņu tādu "saņem". Gribēja, lai rūsu noberžam utt.
Par gultu es paklusēšu. Likām ķieģeļus apakšā, jo apnika jau gandrīz katru nakti pamosties no lielā būkšķa, ka gulta atkal iekritusi (nē, mēs esam slaidi, vieglie tipa cilvēki). Strīdīgajā tikšanās dienā neko neteica (viņš tak pats zina, ka tāda bija), bet kur garantija, ka nenovels uz mums pēd. tikšanās reizē? Nav.
Domu Jūs cerams saprotat, ka pēc šādiem gājieniem viņš visādi cenšas piekasīties, lai neatgrieztu naudu un vēl dubultā samaksātu.
Tāpēc pirms tikšanās pēdējās, cenšamies uzzināt max info, lai pacīnītos. Man nauda uz ceļa tāpat vien nemētājas un ja ir cerība atgūt (lai vismaz varam segt par pēdējo mēnesi) esmu gatava pacīnīties.
Un mans ieteikums - filmējiet vai uzbildējat visus defektus, visas sarunas ar saimniekiem pirmajās dienās, lai pašiem pēc tam mierīgāka dzīve. Esiet uzmanīgi :)
Paldies jau iepriekš!:-)
30.05.2017 21:16 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Šobrīd situācija ir tāda -
tikāmies ar saimnieku (lieki piebilst, ka ieradās stundu vēlāk kā vienojāmies un pat nepabrīdināja), bet tam nav nozīmes.
Atslēgas nodevām, viss ok - staigāja pat uz pirkstgaliem.
Kad runa bija par pēdējiem komunālajiem, sākumā gribēja, lai mēs samaksājam par rēķinu un tad viņš atgriezīs drošības naudu. Protams, ka uzstājām uz to, ka ar drošības naudu arī visu nosedzam un viņš piekrita.
Sarunājām, ka šorīt man epastā būs rēķins - ir jau vakars, bet nav vēl atsūtīts.
Tagad gaidu rēķinu, lai varu apstiprināt, visu nokārtot ar naudām un tad es tiešām būšu mierīga un priecīga, ka tas beigsies.
P.s. Kas mums likās dīvaini un pavisam nekorekti ir, ka pirmā pieņemšanas akta summas par mēbelēm, sienām utt. nesakrīt ar tām kas ir otrajā nodošanas aktā. Kaut kur summa bija klāt, kaut kur mazāk.
Iespējams, tā kā tas dzīvoklis nav vairs nemaz tik ideālā izskatā (pēc tikko svaiga eiro remonta kā sludinājumā rakstīts) neizskatās, vērtība paaugstinās, jo kaut kā tas viss jāuzlabo. Bet vienalga korekti būtu, ja jaunajiem īrniekiem būtu jaunās cenas, nevis mums.
Bet tā kā tur viss noritēja labi, tad tā arī neko par to neteicām.
Paldies par komentāriem, stāstiem un ieteikumiem!
Mēs galu galā sapratām, kāpēc ir tā un novēlam katram, kad ieraugāt, kas izīrē - uzreiz saprast, kas pa cilvēku stāv Jūsu priekšā.:-)
01.06.2017 19:10 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Mis Take drošības pēc jā, bet izrādas, ka nevienmēr palīdz. Viltnieki atradīs iespējas, piemēram, kā nesaprastaasirds gadījumā.
01.06.2017 18:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ja tev nepamatoti neatdod drošības naudu, tad tu vnk nemaksā par pēdējo mēnesi.
BINGO
Vispar cik redzets parasti ta ari dara nenem drsibas naudu atpakal bet nemaks apar pedejo menesi;-)
01.06.2017 18:47 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
XZY īstenībā jā, tur būtu jāiet līdz galam. It īpaši, ja vēl kaut kāds ieguldījums ir bijis....Tracina cilvēku negodīgums, visi meklē kā sev labumu atrast.
01.06.2017 18:44 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
nesaprastaasirds :-O njā, uzķerties uz šitādu cilvēku. Šausmas!
01.06.2017 18:42 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Piekrītu Mistake pirms tam safoķējiet un lasiet līgumu, citadi daudzi izīrētāji arī nav godprātīgi, lai vai cik labs iespaids sākumā šķistu.
31.05.2017 13:55 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Kad īrējām, un parakstījām līgumu es vnk uzreiz sabildēju visu, par ko mums varēja pēc tam piekasīties - plekji uz sienas, švīkas ādas dīvānā, utt. Tad nu saimnieks zināja, ka es pierādīšu, ka ejot prom dzīvoklis ir labākā kārtībā nekā ienākot. Bet nu nemaz nevajadzēja, atdeva depozītu pilnā apmērá, kad sanjēma pēdējos čekus par elektrību un gāzi. Bet vienmēr labāk nodrošināties ;)
31.05.2017 13:32 |
 
Reitings 108
Reģ: 12.09.2014
Xzy, ar visām ērtībām. :-D dzīvoklis kā izslaucīts. :-D
31.05.2017 13:23 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Lūk, šāda izskata dzīvoklis bija šajā adresē(tik nedaudz citas krāsas), kā iegājām tā aizgājām, pat safočeju cik tīru atstājām, bet vīrietis neļāva čakarēties un strīdēties, tā arī ir nauda, čeku nekādu nedabujām, teica ka ta būs vēl dārgāk, krāpnieku kantoris
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/mezhciems/gmkdn.html
31.05.2017 12:28 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Mums bija tā, ka pateica, ka no drošiības naudas atvilks pari pa 100 eiro, ja bez čeka tad 100 eiro, par dzīvokļa kapitalo tīrisanu. Lieki piebilst ka īrejam jaunajā projektā dzivokli bez mēbelēm, tikai virtuves iekarta ar tehniku, duškabīne un pods. Svaigs dzīvoklis, uzturējāmies tik darba dienās 6 mēnešus, iztirijām tā ka bija kad ievācāmies, jo nekas tur nebij nodzivots, pat koka plauktus bijām uztaisijuši smukus iebūvējamos pa savu naudu. Vīrietis negribeja strīdēties un teica lai nejaucos, ja būtu man teikšana, ietu līdz galam jo tas ir negodīgi pieprasīt tādu summu par neko. + tur kaut kas nebij tīrs ar komunālajiem.
Vienvārdsakot krāpnieku kantoris. Labi ka esam prom, slikts projekts.
31.05.2017 12:24 |
 
10 gadi
Reitings 31
Reģ: 29.01.2009
Ziņas par to vai viņš ir reģistrējis saimniecisko darbību var uzzināt arī šeit:
https://www6.vid.gov.lv/VID_PDB/SDV
No personīgās pieredzes varu pateikt ka fotogrāfijas ne vienmēr palīdz. Īrējot dzīvokli parakstīju līgumu kuram bija pievienotas fotogrāfijas. Laužot līgumu pēkšņi izrādījās ka griesti istabā esot palikuši tumšāki jo mans draugs esot pīpējis istabā (viņš istabā nekad pat nebija aizpīpējis) un drošības naudu atpakaļ nesaņēmām. Bet es šo naudu sev noformēju domās kā palīdzību mazliet domāšanā atpalikušiem trūkumcietējiem, jo gribēju pēc iespējas ātrāk tikt no turienes prom. Kā izrādījās tad īpašniece ne tikai mūsu prombūtnē izložņāja visas atvilknes un skapjus, bet pat deva atslēgas pilnīgi svešiem remontsrādniekiem (e) Vēl jautrāk bija kad saņēmu darbā zvanu no īpašnieces ka viņa tikko esot bījusi dzīvoklī :-O un es esot no rīta brokastīs cepusi gaļu un neesot notīrījusi plīti. Uz manu paskaidrojumu ka nepaspēju un to izdarīšu vakarā viņa paziņoja ka no rīta gaļu neviens necepot 8-)
31.05.2017 11:39 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Lursoft ir visu eksistējušu uzņēmumu dati. Publiski ir pieejama pietiekama info, lai saprastu, vai uzņēmums maksā nodokļus. Ja pēc nodokļu maksātāja numura nevari atrast uzņēmumu Lursoft, tad tāds neeksistē. Un, ja neeksistē, tad nemaksā nodokļus. Ja nemaksā nodokļus, tad... nu, te jau kaut kas ieteica padraudēt ar vid. Arī variants.
30.05.2017 23:28 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Cenšamies pret visu nodrošināties.
Ieej Lursoft un paskaties, kādus nodokļus maksājis un cik, ja jau Tev ir uzņēmuma rekvizīti.

Dati pieejami man ir, bet nekādu informāciju neatrod...
30.05.2017 23:19 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Jūs tur abas par daudz muļķīgus argumentus meklējat. Tāpat kā viņš.
.
Ieej Lursoft un paskaties, kādus nodokļus maksājis un cik, ja jau Tev ir uzņēmuma rekvizīti.
30.05.2017 23:09 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
poda vāku uzvelciet tam saimniekam uz galvas (joks)

Labprāt, ja godīgi. Bet mēs vnk viņam iebāzīsim sejā faktu, ka mācējām atksrūvēt un notīrījām. :-D
Mēģināšu rītdienas laikā visu noskaidrot par viņu pašu un sakārtot lietas pa skapjiem, lai ar pārliecību varam aizstāvēties.
30.05.2017 23:05 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Nav kvītis, bet ir bankas maksājuma uzdevumi, kuros ir visi tie paši dati, kuri līgumā.
Izprintēju arī visus elektrības maksājumus.
Ja gribētu, varēja jau kaut ko mums teikt jau pēc pirmā mēneša, ka nemaksājam utt.
30.05.2017 23:02 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Ja Tev uz rokas nav papīra, ka ir samaksāta īres nauda par šī gada aprīli ar visiem rekvizītiem, tad nav arī pierādījumu, ka esi kaut ko maksājusi par šī gada aprīli. Veikalā arī nevar nodot atpakaļ bojātu preci un atgūt savu naudu bez pirkuma čeka.
30.05.2017 22:45 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Nu, ja nēsat samaksājušas par pēdējo mēnesi, tad drošibas naudu vari uzskatīt par pēdējā mēneša īres naudu.

To es zinu un gribu panākt, lai tā sanāktu.
Visi tie sīkmi par ko jums tur piesienas ir dabīgais nolietojums, pat ierūsējušais plaukts .

Perfekti pateikts
30.05.2017 22:43 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kaut kāds marasms. Tas noteikti nav likumīgi, viņiem vajadzētu iet ārstēties, bet nu.. nemaksājiet par pēdējo mēnesi. Vai arī maksājiet, bet poda vāku uzvelciet tam saimniekam uz galvas (joks). Kaut arī, ja viņi nemaksā nodokļus, visas kārtis jūsu rokās.
30.05.2017 22:43 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Visi tie sīkmi par ko jums tur piesienas ir dabīgais nolietojums, pat ierūsējušais plaukts .
30.05.2017 22:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits