Izglītība - ja nav, tad...???

 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Vēlos padiskutēt un dzirdēt viedokļus.
Ja cilvēkam 30 gados nav pamatskolas izglītība un vai nav pabeigta arodizglītība, tad...
*Vai tas ir okey, ja cilvēks nestrādā labi atalgota prestižā darbā?
*Vai labs darbs kaut kā sedz šo nebūšanu?
*Vai tas ir uzskatāms par kauna traipu biogrāfijā?
*Kādiem plusiem japiemit, lai pievērtu acis uz izglītības neesamību?
*Kas varētu būt pietiekams attaisnojums cilvēkam nevarēt pabeigt mācības līdz 30 gadu vecumam?
30.05.2017 20:51 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Es parasti izvairos no zīmogu likšanas, bet 9 klases tomēr ir pamatu pamats..ja cilvēks nav pabeidzis pamatskolu, tad kaut kas ir smagi nogājis greizi. Neuzskatīšu automātiski par idiotu, bet īsti normāli tas neliekas, kaut vai ņemot vērā, ka pamatskolas izglītība tomēr ir obligāta.
Nelabvēlīga ģimene?
Protams, paskatoties uz Latvijā valdošo "ja nav augstākās, Tu esi mēsls" atieksmi, cilvēkam bez pamatskolas izglītības vispār būtu gandrīz vai jāpakaras..ja dzīvo un kaut cik nopelna, tad jau iztikt var.
Ir jābūt ļoti apķērīgam un gudram, lai izsistos bez pamatizglītības. Ja cilvēks neprot gramatiski pareizi rakstīt, tad laikam nebūs šis gadījums..
30.05.2017 23:52 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Es vairāk gribēju saprast - vai tiešām ir tā kā domāju, ka nu nav normāli nevarēt izmācīties un pamatskola nav nekads sasniegums vai tomēr ir tā kā konkrētais cilvēks domā - es esmu tā, kurai ir problēmas ar atšķirīgu viedokļu pieņemšanu. Jo otrs uzskata, kas tas ir sasniegums.
Piebildīšu - viņš arī uzskata, ka izglītībai jābūt, nožēlo, ka tāda nav un nav radis iespējas to visu nokārtot.
Turklāt - apkārtējie cilvēki viņu neuzskata par atpalikušu vai idiotu. Parasts vīrieyis/cilvēks/Latvijas iedzīvotājs vulgaris.
30.05.2017 23:57 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
amazing
Tev gan tam ir nozīme. :) Lai vai kādu lomu viņš ieņem Tavā dzīvē, Tu nevari piespiest viņu iet mācīties, ja viņam nav vēlēšanās. Pieņem to un vai nu samierinies, vai nu dodies tālēs zilajās. ;)
31.05.2017 00:00 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Manuprāt, pamatskola ir vissmagākais laiks, jo personība tikai veidojas, pusaudžu vide ir ļoti skarba un daudz kas novērš uzmanību no galvenajām lietām.
Ja raksturs vājš, vienaudžu vidū ir grūti un arī ģimene sačakarēta, tad tiešām var pazaudēt īsto ceļu dzīvē un mērķa apziņu.
Pabeigt pamatskolu nav sasniegums, bet viens no dzīves svarīgākajiem soļiem gan. Un tie ne vienmēr ir vienkārši.
31.05.2017 00:18 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Cilvēkam, kas 30 gados nezin, kas ir tuberkoloze, bet zin, kas ir Sūkļa Bobs, 9.klases pabeigšana vakarskolā neko daudz nemainīs, visticamāk. Nu labi, par dzejniekiem, kas slimo ar diloni, varbūt kaut kāda apjausma radīsies.
.
Bet nu, šeit jau vairāk ir nevis formālas izglītības trūkums, bet nevēlēšanās kaut ko zināt. Ir radu/draugu lokā cilvēki bez vidusskolas un bez augstākās izglītības, arī tā ap 30, kuri savā interešu sfērā ņemās, interesējas, lasa, un vienīgais, kas viņiem trūkst, ir diploms. Ar zināšanām un redzesloku viss OK.
.
Un arī no tāda praktiska viedokļa - labi, teiksim, parādītos 30gadīgam celtniekam ieraksts CV, ka 2017.gada jūnijā pabeidzis pamatskolas 9.klasi... Vai viņš tiešām ar to darba tirgū savā sfērā izceltos pozitīvi? (Jebkura jauna izglītība jebkurā vecumā IR pozitīvi, bet vai visi to tā uztvertu...?)
31.05.2017 07:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Oj... Jautājumi:
.
1) -
2) Prestižs darbs un/vai liela alga, kā zināms, atsver visu :-D Pilns ar miljardieriem, kas skolu nav beiguši, un ir skaudības avots mums visiem pārējiem, kas ar saviem 2 maģistriem sēž valsts darbā ar 500 eiro algu.
3)-
4) Izglītības neesamību vai formālas izglītības neesamību? Un kādā ziņā pievērt acis? Ja kaimiņam nav izglītības un patīk Sūkļa Bobs, bet viņš ir foršs un smaidīgs un palīdz pļaut zāli - nekas nav jāpiever, viņa izglītības trūkums neko nemaina. Ja tu par precēšanos un bērnu taisīšanu, tad man personīgi laikam tomēr šāds cilvēks nederētu - es esmu no erudītajiem ļautiņiem (nejaukt ar "gudrs", tās ir dažādas lietas), ja otra puse nevar palīdzēt ar krustvārdu mīklu, tas ir pamats šķirties.
5) -
31.05.2017 07:15 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
vai tiešām ir tā kā domāju, ka nu nav normāli nevarēt izmācīties un pamatskola nav nekads sasniegums

Atkarīgs, no kādas vides viņš nāk. Ģimene, draugi, kaimiņi. Ja viņam pilns ar radiem/draugiem/paziņām, kas dzīvo +/- kā viņš, tad nav jābrīnas, ka viņam tas liekas norma. Savukārt, ja rados/draugos/paziņās šogad jau otrais iegūst PhD, tad, protams, pamatskola nebūt neliksies sasniegums.
.
Kā saka mūsu austrumu kaimiņi, Все познается в сравнении
31.05.2017 07:47 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ja viņš nav, kā jau šeit bija minēts, garīgi atpalicis vai no nelabvēlīgas ģimenes, vai kādi mazāki objektīvi traucēkļi (nezinu, disleksija un tupi skolotāji, klasesbiedri piekāva un draudēja nogalināt), tad jautājums, kā viņa vecāki to pieļāva? Kaut kādas problēmas gan jau ka bija. Vai arī vide tāda, kaut kādi dziļi lauki, kur neviens par tādu ekseli neko nav dzirdējis. Ja apkārtējiem pamatizglītība ir sasniegums, tad viņš arī tā uzskatīs. Šis nav tas gadījums, kad viņš pats varēja izlemt, pamatskolā iet bērni, vecāki ir pilnībā atbildīgi par viņiem. Vēlāk, ja nav īstā vide, pieaugušam cilvēkam varētu būt psiholoģiski grūti apmeklēt pamatskolu, kamēr citi iet universitātē vai sliktākajā gadījumā vakara vidusskolā. Es pat nezinu, kādi ir veidi pieaugušiem cilvēkiem apmeklēt pamatskolu.
31.05.2017 07:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Donata, tālmācība:
https://www.google.lv/search?q=t%C4%81lm%C4%81c%C4%ABba+pamatskola
Šobrīd vairākas skolas piedāvā tālmācību online versijā.
31.05.2017 07:56 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Visaa visumaa neuzskatu saadu situaaciju par normaalu. Vieniigais iznjeemums ir ja cilveeks ir ljoti, ljoti, nu ljoti talantiigs kaadaa specifiskaa jomaa (glezno, dejo, rada jebkaada veida maakslu) un velta tam visu savu laiku un puules. Tad jaa, taads cilveeks dziivee nepazudiis un arii bez izgliitiibas pasaule taadu apbriinos.
Bet ja nav talantu un veel galaa tuksums, tad jaa... dziive nebuus medus maize.
31.05.2017 08:11 |
 
Reitings 83
Reģ: 14.12.2016
Zinu gadījumu, kad bija nepieciešama nauda, aizbrauca uz ārzemēm pelnīt. 9.klasi ta arī nepabeidza. Pāris gadus nostrādāja Anglijā. Atgriezās LV, piedzemdēja bērnus, tagad ir ap 35. Pamatskolas izglītība nav. Darbs ir, aptuveni - 900 EUR uz papīra. Dzīvo normāli, audzina divus bērnus un māca cik svarīgi ir mācīties. :D
Pamatizglītība noteikti nav sasniegums, bet arī nevajag skatīties uz cilvēku, kuram tās nav kā uz pilnīgu idiotu. Cik esmu redzējusi tādus, vairums gan ir sliņķi un idioti, bet ar izņēmumiem. Katram ir iemesli kāpēc tā nav. Viens vienkārši bija slinks, otram nebija vecāki, kas lika iet uz skolu un izdomāja, ka vieglāk neiet, trešajam, bija kāds iemesls, kas liedza to iegūt. Vienkārši gribu pateikt, ka visi nav vienādi un katram ir savi iemesli.
31.05.2017 09:58 |
 
Reitings 83
Reģ: 14.12.2016
Atcerējos vēl vienu puisi, kurš 16.gados aizbrauca uz Norveģiju, tolaik lielijās, ka saņēmis pirmo algu un esot lielāka, kā toreizējā LV premjierminstra alga. :D
Šobrīd vēl jo projām strādā Norvēģijā, ir galvenais pavārs restorānā. Darbs gan ir no aprīļa līdz septembrim (sezonas darbs) pārējo laiku uzturas LV un izklaidējas.
31.05.2017 10:05 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Zinu divus cilvēkus kuriem nav pamatizglītības. Viens ir kungs cienījamos gados, kurš neskatoties uz saviem gadiem vēlas iegūt izglitibu, bet vakarskola ir tikai no noteiktās klases bet viņam pat tik klašu izglītības nav. Viņš strādā darbā, daudz lasa un izglītojas pats. Pamatizglītību par sasniegumu neuzskata, bet par nepieciešamību gan. Tā teikt - tik pat liels sasniegums kā izmazgat zobus no rīta.
Otrs ir puisis kurš pabeidzot 8. klasi kopā ar vecākiem pārvācās uz citu valsti, kur mācības neturpinaja. Toties izgāja visādus kursus un apacibas. Trenējas dazados sporta veidos, un ja pareizi atceros tad jau pēc neilga laika vadīja karate treninus berniem. Vismaz tad, pamatizglitibu uzskatija par sev nevajadzigu.
31.05.2017 10:08 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Nu skumja situācija. Izglītība nav tikai labs darbs, tas ir plašāks skatījums uz dzīvi, kritiskāka domāšana, pēcteču potenciālais IQ. Tāpat izglītība atspoguļo ambīcijas, mērķtiecīgu, disciplīnu, nu ne katrs slinķis var pabeigt skolu un vēlāk augstskolu. Bet tās iezīmes nav iedzimtas, visticamāk ģimene ir nelabvēlīga vai ģimenē nevienam nav augsta izglītība, un valda uzskats - kāda jēga mācīties vai citi ģimenes vēstījumi. Un šādam autores aprakstītajam cilvēkam augs negudri bērni. Nestādos priekšā, kā vispār bez pamatskolas izglītības var atrast labu darbu. Tie noteikti ir izņēmumi, kas atrod, un ne ilgtermiņā, jo konkurence ir liela un darba tirgus nemitīgi prasa celt kvalifikāciju. Agrāk taču pedagogiem nevajadzēja augstāko. :-D. Labs darbs, laba alga ir uzturvielām pilns ēdiens, droša vide, kurā dzīvo, labvēlīgi kaimiņi, vide, kurā augt bērniem, labāka veselības aprūpe, komforts, labākas izglītības, ārpusskolas nodarbības bērniem, un tā varētu turpināt un turpināt. Formālā izglītība IR svarīga, visi ar 5 klašu izgl., kas dzīvē izsitušies, ir normāls intelekts, ir labi dzīves apstākļi IR izņēmumi.
P.s. Bez pamatskolas izglītības autovadītāja tiesības vispār var iegūt?
31.05.2017 10:40 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Cilveks no dziļiem laukiem, kur nav bijusi stingrā roka no vecāku puses, kā mācības ir svarīgas. Vecakiem mūždien nav naudas, maz pelna. Puisis atbrauca uz Rīgu un tā arī nav izmantojis visas Rīgas iespējas kaut varēja. Māsa tāda pati. Labāk nepabeigta izglītība un pārdevējas darbs Rīga. Ir iespēja mācīties gan laika ziņā, gan finansiāli (cik nu vajag pabeigt skolu vai izmaksas arodskola?). Bet neko no tā nav realizējusi un neredz jēgu.
Skumīgi vispār.
Es tiešām brīnos, ka nevar izmantot visas iespējas, kas tiek dotas.
31.05.2017 12:30 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Es nevaru iedomāties nevienu pietiekoši attaisnojamu iemeslu, kāpēc lai cilvēks nevarētu pabeigt 9 klases. Ja nu vienīgi garīga atpalicība vai kādas citas mentālas problēmas. No savas pieredzes nezinu nevienu brīnumstāstu, kad mazizglītots cilvēks dzīvē būtu daudz sasniedzis. Pazīstu cilvēkus, kam nav pamatizglītības, un viņi visi kā viens ir melnstrādnieki ar dažādu atkarību problēmām.
31.05.2017 18:33 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Man ir 9klašu izglītība.Vecākiem svarīgāk likās,lai "šeptējos"pa mājām,kamēr viņi strāda,palika 18 uzreiz strādāt..19gados jau biju savā dzīvē,piedzima meitiņa.Mēģināju atsākt mācības,bija grūti pēc tik ilga pārtraukuma,darbs,bērns un vīrs.
Neko nenožēloju un nevainoju,pamazām no pašas apakšas esmu sasniegusi labu amatu,kā arī mans CV vairs nav tāds par kuru jākaunas.
31.05.2017 18:41 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nav citi javaino, izglitibu var iegut vienmer. Netupi cosmo bet ej uz talmacuabs vidusskolu. Tiesi tik vienkarsi. kaitina naudetaji kam vienmer vaninigi citi, ta vieta li ko ietu un daritu.
31.05.2017 18:56 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Šis nav tas gadījums, kad viņš pats varēja izlemt, pamatskolā iet bērni, vecāki ir pilnībā atbildīgi par viņiem.

Vispār jau šis Donatas izteikums sums up everything.
Manuprāt, tev ir tiesības uzskatīt, ka tas nav sasniegums, bet tev nav tiesību staigāt pa pasauli un konkrētiem cilvēkiem teikt, ka kaut kas, ko viņi uzskata par sasniegumu, nav sasniegums. Jo kādam pamatizglītības iegūšana ir nākusi caur lielākiem kreņķiem un ērkšķiem nekā citiem - maģistrs.
Negribas pārdurt kādas rozā burbuli, bet Latvijā ir bērni, kurus baro tikai ar baltmaizi un ūdeni, un viņi nespēj pienācīgi domāt par Pitagora teorēmu, ja viņiem konstanti gribas ēst. Ir bērni, kuriem ziemā jāizmācās līdz 4iem pēcpusdienā (visi padsmit priekšmeti, kas nu 9. klasē ir), jo mājās nav elektrības. Ir bērni, kuri nevar pamācīties, jo dzīvo vienā istabā ar vecākiem alkoholiķiem vai vienkārši skandālistiem, un kuri nevar nākamajā dienā stundās neko uztvert, jo šie vecāki ārdījušies līdz rīta gaismai. Tas par nelabvēlīgām ģimenēm. Arī bagātās ģimenēs bērnus mēdz sist, vecāki mēdz būt alkoholiķi un izvarotāji. Ja pie šādiem apstākļiem var teikt, ka pabeigt pamatskolu ir tikpat vienkārši kā iztīrīt zobus, tad nu sorry... es laikam skolu beidzu citā gadsimtā ar citām prasībām.
Lai nu kā... empātija nekad nevienam par sliktu nav nākusi, kā liecina mana pieredze.
Šajā sakarā man ļoti patīk šis citāts: “Sympathy’s easy. You have sympathy for starving children swatting at flies on the late-night commercials. Sympathy is easy because it comes from a position of power. Empathy is getting down on your knees and looking someone else in the eye and realizing you could be them, and that all that separates you is luck.”
31.05.2017 19:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
wow o jaa, beidzot pieaugusa cilveka viedoklis.
un ja butiba jauztraucas par sevi, kad bus MILJARDI KO DALIT CITIEM RUNASI.;-)
31.05.2017 19:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits