Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izglītība - ja nav, tad...???

 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Vēlos padiskutēt un dzirdēt viedokļus.
Ja cilvēkam 30 gados nav pamatskolas izglītība un vai nav pabeigta arodizglītība, tad...
*Vai tas ir okey, ja cilvēks nestrādā labi atalgota prestižā darbā?
*Vai labs darbs kaut kā sedz šo nebūšanu?
*Vai tas ir uzskatāms par kauna traipu biogrāfijā?
*Kādiem plusiem japiemit, lai pievērtu acis uz izglītības neesamību?
*Kas varētu būt pietiekams attaisnojums cilvēkam nevarēt pabeigt mācības līdz 30 gadu vecumam?
30.05.2017 20:51 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Varbūt īsti tam nav nekādu sakaru, tomēr par dzīves sasniegumu es uzskatu arī zupas gatavošanu,ja to darīju pirmo reizi mūžā, vai pirmais oficiālais darbs, man tie ir sasniegumi,mazi, nenozīmīgi tomēr ir. :-)
01.06.2017 19:41 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Izglītība daudz ko pastāsta par cilvēku,bet ļoti bieži gadās satikt cilvēkus kas beiguši 9klases un ar viņiem ir daudz vairāk par ko runāt,nekā tie kas ir ar augstāko izglītību'. Bija gadījums,kad bijām vienā pasākumā, cilvēks ar augstāko izglītību,bet runāja kā neaudzinats cilvēks,ik pēc katra vārda karoča, čipa, davai,moska. Nu vispār,bija drausmīgi klausīties ,cilvēkam ap 30gadu. Un viss pa ko runāja, bija cik dargu to vai to lietu ir nopircis un Kāda restorānā šodien ēdis un kādā vakar :-D, tas aptuveni bija šādi: Es karoča šodien ēdu tik labā restorānā, rīt moska varētu tur paest. Eu davai nopirkšu sev jaunu telefonu, man cipa jaunu takā vajadzētu,moska Iphone ņemšu.:-D,nu tad bija vienkārši drausmīgi.
Pamatskola ir obligāta,bet uzskatu ,ka tas ir dzīves sasniegumus, tā ir daļa no sasnieguma, Vispirms bērnu dārzs,tad sagatavošanas klase(nezinu vai tādas vēl ir,bet manā laikā bija),tad pamatskola ,tad vidusskola utt.
01.06.2017 17:48 |
 
Reitings 75
Reģ: 08.01.2016
'Tagad pelnot 1-1.5 tk mēnesī,ir ģimene,viss itkā notiek. Par vakarskolu pat nedomā,jo tas nav vajadzīgs,tie esot tikai papīri un vispār skola ir "izmests" laiks.. TAČU,tai pat laikā ,pat facebook, ir atzīmējis,ka beidzis Stradiņus:-D

Tas man liek domāt, ka arī pie darba viņš ticis melojot CV par izglītību, iepriekšējo darba pieredzi u.tml.
Par oriģinālo postu runājot, prestiža darba neesamība bez pamatskolas izglītības ir tikai normāla. Nav Latvija vēl tik tālu nolaista, lai katrs dropauts varētu ieņemt augstākās pozīcijas, jo valstī nekādas intelektuālās konkurences nav. Principā jau šī izglītības neesamība nav nāves spriedums. Protams, labāk būtu ja šī izglītība cilvēkam būtu, bet arī neredzu gluži iemeslu dzīt pieaugušu vīrieti lasīt 8. klases matemātikas un latviešu valodas grāmatas. Kādēļ? Nav jau tā, ka cilvēki ar vidusskolas izglītību un bakaluriem varētu perfekti atrisināt 9. klases matemātikas vai ģeogrāfijas eksāmenu uzdevumus. Lielākā daļa lielāko daļu no iemācītā vienkārši aizmirst. Tiešām ir kaut kāda milzu atšķirība starp vīrieti, kuram šīs izglītības nav, un virkni cilvēku, kuriem šī izglītība ir bijusi - eksāmeni nokārtoti uz 4, 5, 6? Šaubos. Ja ir kaut kādi konkrēti robi zināšanās, kas ikdienā jūtami vai no malas redzami, pie tā konkrēti arī būtu jāstrādā un daudz augstākā nekā 9. klases līmenī, nevis jāstājas vakarskolā kaut kāda papīra dēļ.
01.06.2017 17:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Sievietes- vienai alga ap 200, otrai ap 500eur, trešai 400eur. Kādās jomās strādā? automehāniķis, pavārs, viena piehalturē ģim.biznesā(kaut ko ar rokām taisa), otra oficiante, trešā pārdevēja.
200 tas ir ka? Minimala alga 380 ja nemaldos
01.06.2017 17:28 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Man labu laiku atpakaļ piekasījās viens tipiņš kurš rakstīja apmēram tā ''cau ka teu iet ko tu dari?'' uz manām atbildēm rakstīja tikai ''sk'''un rakstīja ''nau, teu'' bez jebkādām pieturzīmēm. Cik nu sapratu bija ieguvis augstāko izglītību. Nosita man vēlmi ar tādu gramatiku atbildēt. :-D
01.06.2017 17:26 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Nezinu nevienu,kuram nav pabeigta pamatizglītība, bet zinu pāris, kuriem nav vidējā!
*Vai tas ir okey, ja cilvēks nestrādā labi atalgota prestižā darbā?
Jā, tas ir ok. Nevar visi strādāt prestižos darbos .Kādam ir arī jāstrādā vienkāršakā, kāds nevēlas atbildību, kādam vnk ir okey strādāt par dežurenti un neko īsti nedarīt! Viens ir ,ja cilvēks pats nevēlas prestižu darbu, bet otrs,ja vēlas, bet nespēj iegūt. Ja pirmais variants, tad neredzu nekādu problēmu! Vispār zinu cilvēkus ,kuriem piedāvājuši paaugstinājumu un viņi ir atteikušies ,jo ir labi kā ir un negrib lielāku atbildību ,papildus mācīties.
*Vai labs darbs kaut kā sedz šo nebūšanu?
Tas ir apsveicami, ja cilvēks ar 8.klašu izglītību var iegūt labu darbu, jo pat apkopējām prasa vidējo izglītību!
*Vai tas ir uzskatāms par kauna traipu biogrāfijā?
Ja , vien nav bijušas pamatīgas ģimenes problēmas, vai arī bērns kā tāds nav spējīgs beigt skolu,tad jā, uzskatu par apkaunojumu! Ja, ir variants vnk -negribu un neeju, nemācos!
Vispār es arī esmu ievērojusi,ka daļa tie ,kuriem ir nav vidējā izglītība sociālajos portālos raksta augstāko un satiekot cilvēkus melo par savu darba pieredzi ,izglītību vai arī pašreizējo darbu! Tas ir tik smieklīgi un lieki! Ja nav neraksti, vai arī nestāsti ,ka nodarbojies ar ,kaut ko prestižāku nekā patiesībā! Es tā padomāju, ja tur raksta, tad gan jau arī CV piepuščo un saraksta visādus brīnumus kā nav un beigā iegūst tīri labu darbu.
Ko ir iesnieguši tie cilvēki ,kuri nav pabeiguši vidējo?Vīrieši ir labāk izsitušies. Abi pelna ap 900EUR uz roka. Sievietes- vienai alga ap 200, otrai ap 500eur, trešai 400eur. Kādās jomās strādā? automehāniķis, pavārs, viena piehalturē ģim.biznesā(kaut ko ar rokām taisa), otra oficiante, trešā pārdevēja.
01.06.2017 08:50 |
 
Reitings 109
Reģ: 17.08.2015
*Vai tas ir okey, ja cilvēks nestrādā labi atalgota prestižā darbā?
Jebkuram vīrietim ir jāpelna vismaz tik daudz, lai nebūtu jādzīvo no rokas mutē. Mana pārliecība ir tāda, ka vīrietim ir vieglāk atrast darbu (vienkārši vairāk darba iespēju) un pēc statistikas vīrieši par to pašu darbu tomēr saņem vairāk nekā sievietes.
*Vai labs darbs kaut kā sedz šo nebūšanu?
Es pazīstu dažus cilvēkus, kuriem nav ļoti labas izglītības, bet dzīvē viņi ir tālu tikuši un izsitušies, pat izveidojuši savu biznesu. Bet viņiem visiem ir vismaz vidējā/vidējā profesionālā izglītība.
*Vai tas ir uzskatāms par kauna traipu biogrāfijā?
Jā, tas ir milzīgs kauna traips un ne tikai konkrētajam cilvēkam, bet visai viņa ģimenei. Ok, viņš tāds pusdebīls sanācis. Vai vecāki/tuvinieki tādi paši bijuši, kuriem par sava bērna izglītību nospļauties? :-/
*Kādiem plusiem japiemit, lai pievērtu acis uz izglītības neesamību?
Nezinu, nezinu... Es vienkārši nespētu ņemt par pilnu un cienīt tādu vīrieti, kas nav bijis spējīgs iegūt vismaz vidusskolas/profesionalo vidējo izglītību.
*Kas varētu būt pietiekams attaisnojums cilvēkam nevarēt pabeigt mācības līdz 30 gadu vecumam?
Garīga vai smaga fiziska atpalicība/trauma.
01.06.2017 08:47 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Esi satikusi puisi kurs patik, bet shim nepabeigta pamatene. Tev no taa kauns? Ja taa, lasies un nemaci citam dzivot. Es protams so faktu neuztveru kas kautko loti pozitivu, bet kautko darit ir jagrib pasam. Kautkada "palidziba" no malas var iedzit vel lielaku riebumu un demotivet.
01.06.2017 07:25 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Mulsina paši jautājumi. Rodas iespaids, ka vienīgie iemesli, kāpēc pati autore ir ieguvusi izglītību -lai spētu nodrošināt sev iztiku un, lai citi uz viņu neskatītos greizi. Patiesībā izglītība (plašākā nozīmē) vai tās trūkums ietekmē pilnīgi visas mūsu dzīves jomas.
01.06.2017 04:10 |
 
Reitings 623
Reģ: 16.10.2013
*Vai tas ir okey, ja cilvēks nestrādā labi atalgota prestižā darbā?

*Vai labs darbs kaut kā sedz šo nebūšanu?

*Vai tas ir uzskatāms par kauna traipu biogrāfijā?

*Kādiem plusiem japiemit, lai pievērtu acis uz izglītības neesamību?
Nav tādu plusu
*Kas varētu būt pietiekams attaisnojums cilvēkam nevarēt pabeigt mācības līdz 30 gadu vecumam?
Nav attaisnojuma
Pamatskolas izglītībai vienkārši IR jābūt un punkts. Tas ir pamats,tā pat kā zināt savu vārdu un no rītiem izmazgāt zobus.
Ļoti attāli zinu vīrieti,kam nav pamatizglītības. Nav pat tā,ka ir nenokārtoti eksāmeni,ko kāds varētu vēl censties attaisnot,bet viņam ir vien 6/7 klases pabeigtas un tās pašas ne cik spīdoši.
'Tagad pelnot 1-1.5 tk mēnesī,ir ģimene,viss itkā notiek. Par vakarskolu pat nedomā,jo tas nav vajadzīgs,tie esot tikai papīri un vispār skola ir "izmests" laiks.. TAČU,tai pat laikā ,pat facebook, ir atzīmējis,ka beidzis Stradiņus:-D Tātad,tomēr kaunās no sabiedrības un tā pamatīgi,jo izglītību gluži vienkārši var arī nenorādīt,bet šeit pacenšās norādīt gan pabeigtu pamagta,video un vēl iegūtu bakalauru :-D
31.05.2017 19:22 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
wow o jaa, beidzot pieaugusa cilveka viedoklis.
un ja butiba jauztraucas par sevi, kad bus MILJARDI KO DALIT CITIEM RUNASI.;-)
31.05.2017 19:10 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Šis nav tas gadījums, kad viņš pats varēja izlemt, pamatskolā iet bērni, vecāki ir pilnībā atbildīgi par viņiem.

Vispār jau šis Donatas izteikums sums up everything.
Manuprāt, tev ir tiesības uzskatīt, ka tas nav sasniegums, bet tev nav tiesību staigāt pa pasauli un konkrētiem cilvēkiem teikt, ka kaut kas, ko viņi uzskata par sasniegumu, nav sasniegums. Jo kādam pamatizglītības iegūšana ir nākusi caur lielākiem kreņķiem un ērkšķiem nekā citiem - maģistrs.
Negribas pārdurt kādas rozā burbuli, bet Latvijā ir bērni, kurus baro tikai ar baltmaizi un ūdeni, un viņi nespēj pienācīgi domāt par Pitagora teorēmu, ja viņiem konstanti gribas ēst. Ir bērni, kuriem ziemā jāizmācās līdz 4iem pēcpusdienā (visi padsmit priekšmeti, kas nu 9. klasē ir), jo mājās nav elektrības. Ir bērni, kuri nevar pamācīties, jo dzīvo vienā istabā ar vecākiem alkoholiķiem vai vienkārši skandālistiem, un kuri nevar nākamajā dienā stundās neko uztvert, jo šie vecāki ārdījušies līdz rīta gaismai. Tas par nelabvēlīgām ģimenēm. Arī bagātās ģimenēs bērnus mēdz sist, vecāki mēdz būt alkoholiķi un izvarotāji. Ja pie šādiem apstākļiem var teikt, ka pabeigt pamatskolu ir tikpat vienkārši kā iztīrīt zobus, tad nu sorry... es laikam skolu beidzu citā gadsimtā ar citām prasībām.
Lai nu kā... empātija nekad nevienam par sliktu nav nākusi, kā liecina mana pieredze.
Šajā sakarā man ļoti patīk šis citāts: “Sympathy’s easy. You have sympathy for starving children swatting at flies on the late-night commercials. Sympathy is easy because it comes from a position of power. Empathy is getting down on your knees and looking someone else in the eye and realizing you could be them, and that all that separates you is luck.”
31.05.2017 19:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nav citi javaino, izglitibu var iegut vienmer. Netupi cosmo bet ej uz talmacuabs vidusskolu. Tiesi tik vienkarsi. kaitina naudetaji kam vienmer vaninigi citi, ta vieta li ko ietu un daritu.
31.05.2017 18:56 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Man ir 9klašu izglītība.Vecākiem svarīgāk likās,lai "šeptējos"pa mājām,kamēr viņi strāda,palika 18 uzreiz strādāt..19gados jau biju savā dzīvē,piedzima meitiņa.Mēģināju atsākt mācības,bija grūti pēc tik ilga pārtraukuma,darbs,bērns un vīrs.
Neko nenožēloju un nevainoju,pamazām no pašas apakšas esmu sasniegusi labu amatu,kā arī mans CV vairs nav tāds par kuru jākaunas.
31.05.2017 18:41 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Es nevaru iedomāties nevienu pietiekoši attaisnojamu iemeslu, kāpēc lai cilvēks nevarētu pabeigt 9 klases. Ja nu vienīgi garīga atpalicība vai kādas citas mentālas problēmas. No savas pieredzes nezinu nevienu brīnumstāstu, kad mazizglītots cilvēks dzīvē būtu daudz sasniedzis. Pazīstu cilvēkus, kam nav pamatizglītības, un viņi visi kā viens ir melnstrādnieki ar dažādu atkarību problēmām.
31.05.2017 18:33 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Cilveks no dziļiem laukiem, kur nav bijusi stingrā roka no vecāku puses, kā mācības ir svarīgas. Vecakiem mūždien nav naudas, maz pelna. Puisis atbrauca uz Rīgu un tā arī nav izmantojis visas Rīgas iespējas kaut varēja. Māsa tāda pati. Labāk nepabeigta izglītība un pārdevējas darbs Rīga. Ir iespēja mācīties gan laika ziņā, gan finansiāli (cik nu vajag pabeigt skolu vai izmaksas arodskola?). Bet neko no tā nav realizējusi un neredz jēgu.
Skumīgi vispār.
Es tiešām brīnos, ka nevar izmantot visas iespējas, kas tiek dotas.
31.05.2017 12:30 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Nu skumja situācija. Izglītība nav tikai labs darbs, tas ir plašāks skatījums uz dzīvi, kritiskāka domāšana, pēcteču potenciālais IQ. Tāpat izglītība atspoguļo ambīcijas, mērķtiecīgu, disciplīnu, nu ne katrs slinķis var pabeigt skolu un vēlāk augstskolu. Bet tās iezīmes nav iedzimtas, visticamāk ģimene ir nelabvēlīga vai ģimenē nevienam nav augsta izglītība, un valda uzskats - kāda jēga mācīties vai citi ģimenes vēstījumi. Un šādam autores aprakstītajam cilvēkam augs negudri bērni. Nestādos priekšā, kā vispār bez pamatskolas izglītības var atrast labu darbu. Tie noteikti ir izņēmumi, kas atrod, un ne ilgtermiņā, jo konkurence ir liela un darba tirgus nemitīgi prasa celt kvalifikāciju. Agrāk taču pedagogiem nevajadzēja augstāko. :-D. Labs darbs, laba alga ir uzturvielām pilns ēdiens, droša vide, kurā dzīvo, labvēlīgi kaimiņi, vide, kurā augt bērniem, labāka veselības aprūpe, komforts, labākas izglītības, ārpusskolas nodarbības bērniem, un tā varētu turpināt un turpināt. Formālā izglītība IR svarīga, visi ar 5 klašu izgl., kas dzīvē izsitušies, ir normāls intelekts, ir labi dzīves apstākļi IR izņēmumi.
P.s. Bez pamatskolas izglītības autovadītāja tiesības vispār var iegūt?
31.05.2017 10:40 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Zinu divus cilvēkus kuriem nav pamatizglītības. Viens ir kungs cienījamos gados, kurš neskatoties uz saviem gadiem vēlas iegūt izglitibu, bet vakarskola ir tikai no noteiktās klases bet viņam pat tik klašu izglītības nav. Viņš strādā darbā, daudz lasa un izglītojas pats. Pamatizglītību par sasniegumu neuzskata, bet par nepieciešamību gan. Tā teikt - tik pat liels sasniegums kā izmazgat zobus no rīta.
Otrs ir puisis kurš pabeidzot 8. klasi kopā ar vecākiem pārvācās uz citu valsti, kur mācības neturpinaja. Toties izgāja visādus kursus un apacibas. Trenējas dazados sporta veidos, un ja pareizi atceros tad jau pēc neilga laika vadīja karate treninus berniem. Vismaz tad, pamatizglitibu uzskatija par sev nevajadzigu.
31.05.2017 10:08 |
 
Reitings 83
Reģ: 14.12.2016
Atcerējos vēl vienu puisi, kurš 16.gados aizbrauca uz Norveģiju, tolaik lielijās, ka saņēmis pirmo algu un esot lielāka, kā toreizējā LV premjierminstra alga. :D
Šobrīd vēl jo projām strādā Norvēģijā, ir galvenais pavārs restorānā. Darbs gan ir no aprīļa līdz septembrim (sezonas darbs) pārējo laiku uzturas LV un izklaidējas.
31.05.2017 10:05 |
 
Reitings 83
Reģ: 14.12.2016
Zinu gadījumu, kad bija nepieciešama nauda, aizbrauca uz ārzemēm pelnīt. 9.klasi ta arī nepabeidza. Pāris gadus nostrādāja Anglijā. Atgriezās LV, piedzemdēja bērnus, tagad ir ap 35. Pamatskolas izglītība nav. Darbs ir, aptuveni - 900 EUR uz papīra. Dzīvo normāli, audzina divus bērnus un māca cik svarīgi ir mācīties. :D
Pamatizglītība noteikti nav sasniegums, bet arī nevajag skatīties uz cilvēku, kuram tās nav kā uz pilnīgu idiotu. Cik esmu redzējusi tādus, vairums gan ir sliņķi un idioti, bet ar izņēmumiem. Katram ir iemesli kāpēc tā nav. Viens vienkārši bija slinks, otram nebija vecāki, kas lika iet uz skolu un izdomāja, ka vieglāk neiet, trešajam, bija kāds iemesls, kas liedza to iegūt. Vienkārši gribu pateikt, ka visi nav vienādi un katram ir savi iemesli.
31.05.2017 09:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits