Grutnieces vairs par maateem nevares saukt?!

 
Reitings 6
Reģ: 03.11.2016
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4167632/Don-t-call-pregnant-patients-mothers.html
Ko jus domajat par sho mulkjibu?
Un kas tagad tie virieshi - dzemdetaji savam bernam bus? Tevs dzemdetajs?
14.04.2017 22:22 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Vai mums tiešām vajadzīga tik slima sabiedrība, kur vīrieši dzemdē? Manuprāt, tas ir jāizskauž, nevis jāveicina tam labvēlīga vide
15.04.2017 09:34 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Kad domās par parastajiem cilvēkiem, viņus šādi ietekumi neapvaino? Tā ir vairāk 1.pasaules valstu "problēma" nevis mūsu, domāju, ka mums vēl ir pietiekami daudz citu valstisku problēmu, lai ieslīgtu šādā politkorektumā nejēdzībā.
15.04.2017 10:45 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Daen, bet tas ir mazliet citādi, tās visas formas ir attiecināmas uz sievieti, tādā gadījumā man tiešām vienalga, kā mani nosauc, bet, ja mani nosauktu par "he" vai "it", tad es noteikti apvainotos.
Es domāju, ka, ja mēs zinām tā cilvēka background, tad būtu jārespektē viņa statuss, tas ir tikai normāli, nevajag arī pārspīlēt, ka būtu šausmīgākie sodi par to, ja nejauši nezinot nosauktu citādi, bet, ja mēs zinām, ka tas cilvēks ir transgender un spītīgi saucam citā, tad tas nav smuki.
15.04.2017 11:20 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Un seksisms atkal iet vaļā pa pilnu programmu! Nožēlojami.
15.04.2017 12:26 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kamēr ir dzemde, tikmēr tā ir māte.

Lielākais absurds, ko es esmu dzirdējusi. Nu man ir dzemde, bet, ja mani kāds nosauktu par māti, dabūtu man to paskaidrot. Iedomājies, meitenītes jau piedzimst ar dzemdi, sanāk, ka jaundzimusi meitenīte ir māte, jo viņai ir dzemde? :-D
15.04.2017 13:59 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Appl_pie, bet Tev nekad nav bijis tā, ka skaties uz cilvēku un īsti nesaproti, sieviete vai vīrietis? Man tā reizēm gadās. Īpaši Latvijā u.c. valstīs, kur komunikācija notiek arī krieviski, ir viegli sajaukt. Jo pie mums nesaka tikai "Atvainojiet, vai jūs nevarētu..." vai "Excuse me, ...". Gadījums no dzīves: puisis, kas padevies ļoti slaidas miesasbūves, ar gariem, koptiem matiem strādā Stockmann kosmētikas nodaļā. Pienāk sieviete un saka: "девушка, а вы не подскажите...." Cilvēks, kurš dzīvo harmonijā ar savu seksualitāti un kuram tā nerada problēmas, necels no tā paniku, varbūt palabos otru, varbūt laidīs gar ausīm. Protams, pircēja pati vainīga, ja nebija pārliecināta, varēja teikt "не могли бы вы мне помочь...", jo viņa tiešām nebija pārliecināta. :-D Visticamāk, tas puisis arī nebija nekāda minoritāte, bet tā ir viņa izvēle - audzēt garus matus un tirgot kosmētiku.
-
Es saprotu, kāpēc ir cepiens par tādām lietām, tāpēc, ka minoritātes joprojām tiek smagi apspiestas daudz kur, bet tas iet uz riņķi. Apspiesti viņi tiek tāpēc, ka bieži uzvedas neadekvāti, uzkrītoši demonstrē savas attiecības. Jo vairāk viņi to dara, jo vairāk viņus diskriminē, jo vairāk viņi "cīnās", un tā uz riņķi. Domāju, pēc gadiem 50 viss nostāsies savās vietās.
15.04.2017 14:07 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nē, nu ir man arī tā bijis, kad īsti nevar saprast, tad parasti izvairos kaut kā konkrēti uzrunāt, tā vispārināti tad pajautāju to, ko man vajag, lai izvairītos no tādas neērtas situācijas, bet, re, tas, ka par to domājam, nozīmē, ka domājam par to, kā tas varētu izklausīties, esam ieturēti un pieklājīgi, kā arī tas ir tas, par ko minēju iepriekš, kad tiešām nejauši nosaucam, jo nezinām, bet, ja tu pazīsti kādu sievišķīgi puisi un visu laiku smietos par viņu un sauktu par meiteni, tad tā, manuprāt, ir ņirgāšanās.
Par to, ja ir dzemde, tad ir māte, vispār kaut kas wtf. Pēc deficīnijas māte ir tāda, kas ir devusi dzīvību bērnam, tas, ka, iespējams, kaut kad tā notiks, nepadara šo konkrēto cilvēku par māti. Tad sanāk, ka neauglīgu sievieti, kurai visa dzīve varbūt jau brūk un jūk, ka nevar kļūt par mammu, drīkst saukt par māti un tas ir pilnīgi ētiski??
15.04.2017 14:11 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Gan jau pēc laika arī USG apskatē nedrīkstēs teikt,kāds dzimums,nedod dievs aizskars kādu.
Man nav nekas pret minoritātēm,bet dažas lietas jau kļūst absurdas.
15.04.2017 20:36 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nu man ir dzemde, bet, ja mani kāds nosauktu par māti, dabūtu man to paskaidrot.

Tik daudz tak bija jāsaprot, ka es to domāju par situāciju, kas minēta rakstā - par grūtniecību. Vai tiešām tik grūti sekot līdzi kontekstam?
15.04.2017 21:06 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Zini, pēc tā, kā Tu to uzrakstīji, to patiešām saprast nevarēja, kā tas ir domāts.
15.04.2017 21:08 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Varbūt, bet mans komentārs bija loģisks turpinājums tēmai par grūtniecēm, tāpēc nevarēju iedomāties, ka kāds to interpretēs tik absurdi :D
15.04.2017 21:14 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Neesmu transpersona, bet mani kaitināja, kad mani grūtniecības laikā un dzemdību namā medpersonāls saukāja par "māmiņu". Es, !@#$, esmu nevis visam medpersonālam māmiņa, bet tikai vienam konkrētam indivīdam.
15.04.2017 21:17 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
:D :D :D :D :D Es tā sāku smieties :D
15.04.2017 21:17 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
57days
Mhm, tāpēc vajag ar likumu noteikt, ka katrs ir jāuzrunā nevis pēc tā, kas viņš reāli ir, bet pēc identitātes, kuru viņš pats sev izdomā (es, piemēram, sagribēšu, lai citi mani uzrunā kā Jūsu augstība) un tos kuri atsakās to darīt, varēs sodīt par hate speech.
Vnk burvelīgas nākotnes perspektīvas iezīmējas. :D Un, ja jums liekas, ka es pārspīlēju, tad jūs smagi maldaties. :)
15.04.2017 21:22 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Ja nu es izdomaju, ka isteniba gribu but kads lopins, tad zoofiliju ari legalizetu? Un ka lai vispar tagad saprot vai vecim ir alusveders vai stavokli (t)
15.04.2017 21:32 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tu pārspīlē tiešām :P
Ja Tu būtu sievišķīgs puisis, Tev patiktu, ka Tevi apzinātu visu laiku sauktu par meiteni? Domāju, ka nē. Var savilkt līdzīgas paralēles.
15.04.2017 21:33 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Caloo, atsaucoties uz anketu par diskusijām internetā:
Tavs komentārs nav atbildes vērts

;-)
Jeb tulkojums: man ir viedoklis, un man pie pakaļas tavs viedoklis. Nestrīdēsimies, mēs viens otru nepārliecināsim.
15.04.2017 21:34 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Minoritiātes var cīnīties ar savu aizvainojumu cik uziet! Tāpat atradīsies kaut kāds idiots, kurš izdomās paņirgāties neskatoties uz to, ka var draudēt sods... Ir nevis jāmāca sabiedrība lietot jaunus terminus un par to sodīt "nepaklausīgos", bet gan jāmāca pieklājība un normāla uzvedība. Man prātā neienāktu cilvēku, kurš pilnībā mainījis savu dzimumu, spītīgi saukt citā dzimumā... Tur jābūt "īpašām" prāta spējām.. :-/ Bet nu toties šo tendenci, ka vīrietis izdomā dzemdēt, es tomēr nesaprotu.. Vīrieši nedzemdē! Ja gribi būt vīrietis - tad esi tāds. Ja gribi dzemdēt kā sieviete - esi sieviete. Nu nav normāli būt kaut kam pa vidu - cilvēka rase nav kaut kas pa vidu.
15.04.2017 21:46 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Apple_pie
Ja vien tā būtu. :) Pie mums vēl tik daudz sniegpārsliņu nav, bet pasaules attīstītajās valstīs atrast par ko apvainoties un uz tā rēķina pieprasīt pret sevi īpašu attieksmi, ir realitāte.
Paskaties ko nozīmē vārda brīvība šādu cilvēku izpratnē. Universitātē, studentu grupiņa uzaicināja profecoru, lai piedalās debatēs par gender pronouns un vārda brīvības jautājumiem. Savukārt otra grupa, kura tipa pārstāv trenspersonu un visu tamlīdzīgo tiesības uzskata, ka šādas debates viņus "aizvaino" tāpēc viņi ieradās protestēt. Kas no tā iznāca ir redzams video.
https://youtu.be/-1P_1mLlJik
Viņu izpratnē visu citu studentu tiesības klausīties profesoru un piedalīties debatēs ir pie vienas vietas, un ne universitātes vadība, ne viens cits neiejaucās, lai to ārprātu pārtrauktu. Un tā ir attīstītā Kanāda, līdz kurai Latvijai kā līdz Ķīnai rāpus. :D
Blackpoetry ar visu savu izglītību nesaprot, ka demokrātijas un veiksmīgas valsts attīstības pamats ir nevis pakļaušanās katra idiota iedomām par to kas viņš ir, bet vārda brīvība.
57days
Es tikai izsaku savu viedokli. Vari to nepieņemt un vari nelasīt, fakti jau no tā nemainās. :D
15.04.2017 21:55 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Piekrītu, ka citās valstis protestēt ir viņu ikdienas barība. Tāpēc man pat neliekas nekas absurds šādas prasības, šo es vēl savā ziņā varu pieņemt tādos apstākļos, ko es arī iepriekš minēju.
15.04.2017 21:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits