Bizness un nauda

 
Reitings 349
Reģ: 29.06.2010
Vai uzskatāt, ka labu biznesu var uzsākt un attīstīt bez naudas? Vai minimālām finansēm.
Vienmēr esmu bijusi tāda uz biznesu tendēta. Un, lai arī ir bijuši pāris projekti, tie nav izvērtušies pārāk veiksmīgi. Visu parasti apstādina naudas trūkums.
Ideju man ir daudz, bet bieži vien sanāk tā, ka izdomāju ideju, esmu sajusmā par to, redzu reālu potenciālu, bet, lai to realizētu, vajag daudz naudas, kuras nav. Un tad paiet laiks, un hops redzu, ka šo ideju jau ir realizējis kāds cits, kuram tajā brīdī bija nauda. Tā ir tik drausmīga sajūta :'-(
Tāda sajūta, ka tie, kam ir nauda, tiem ir iespējas to ieguldīt un nopelnīt vēl vairāk. Savukārt tiem, kan nav naudas, tie īsti neko nevar uzsākt. Vai arī var uzsākt, bet progress būs nenormāli lēns, ka tāpat kāds, kuram ir vairāk naudas, nošpikos ideju un daudz ātrāk apsteigs. Un tad nu nekas neatliek kā samierināties ar algotu darbu un dzīvot visu dzīvi no algas līdz algai.
Vai esat mēģinājušas pašas kaut ko attīstīt?
12.04.2017 09:15 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Turklāt es nepārdodu tiaki pliku ideju, bet jau iestrādātu biznesa "taciņu" ... mājaslapa, lapa iekšs soc tīkliem ar sekotājiem, biznesam nepieciešamie kontakti, bijušo klientu kontakti, cits vērtīgs info kā darīt katrā situācijā utt
12.04.2017 11:32 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Bizness darbojies jau 6 gadus.. pēdējos 2 gadus gan ļoti mazos apmēros jo kā aju minēju man tam vienkārši vairs nav laika un vēlmes tērēt savu brīvo laiku kas man jau tā ir maz
12.04.2017 11:34 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Kabans spridzina. Mājaslapa, kā pats atzina, veca un jātaisa jauna ; sociālais tīkls - draugiem.lv, kuru neviens vairs neizmanto... Un min to kā attaisnojumu lielajai cenai. :D
12.04.2017 11:38 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
MjauMjauuu
nejau soc tiklu lapa ir noteicoša cenā.. tādu varētu uzcept pāris stundās....mājaslapa ir ejoša un sākuma būs ok un iespējams pat citam patiks personīgi man lieka ska vajag modernbizet - runa vairak iet par vizualo nevis par tekstu utt.... vismaz kautklada ir ko izmantot...
cenu pamata sastada pati ideja un vertigie kontakti kas nepieciesami lai max efektivi so biznesu bidiitu, ka ari bijusie-esoso klientu loks, protams arī cita pieredzē gūtā informācijā ka efektīvāk to vius darīt...
un starpcitu tā viss nav ka lapu ieks soc tikliem neizmanto vairs neviens - man ir pieejama lapas statistika, sezonā to apskata vidēji ap 10 unikālo apmeklētāju nedēļā
12.04.2017 11:44 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Un par cenas lielumu arī avrētu vēl apstrīdēties... laikam nezināt cik amksā biznesa idejas kas nereti ir pats galvenais līdz ar ieguldījumu lai veiksmīgi darbotos....
Paskataš tak kautvai ss.lv pa cik pārdod iestrādātus biznesus... nu piemēram valodu apguves interneta lapa ... 10+ k eur..
12.04.2017 11:50 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
bet nu manispēc vaart fdomāt ko gribat.. lētāk man nav jēgas ko nolaist cenā jo tad jau kā min;eju atmaksājas algot studentu kas to vius dara pats un savakt starpibu vai procentus un provizoriski 2 sezonu laikā no sis starpibas tapat so 1k eur dabushu bet biznes tad paliks :-P
12.04.2017 11:52 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Kā arī daļa sākumkapitāla lietu man vēl ir ko par atsevišķu summu varu atdot.
12.04.2017 12:10 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
man kabana "bizness" izklausas pec zales audzesanas un pardosanas!! :-D:-D:-P
12.04.2017 12:39 |
 
10 gadi
Reitings 4775
Reģ: 29.01.2009
Etsy neesi mēģinājusi tirgoties? Zinu vairākus cilvēkus, kuriem tur ir veiksmīgs bizness. 8-)
12.04.2017 13:12 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Man gan nešķiet kabana cena nekāda augstā priekš kaut kā, kas jau nes kaut nelielu peļņu.
Pie citām peļņām tur taču pavisam citi cipari būtu.
Un vispār, autore, tas jau ir daudz, ka tev ir idejas.
Es arī daudz domāju šajā virzienā, bet līdz galam nav nekas labs izdomāts. No pusaudžu gadiem štukoju kā nopelīt lielo naudu, bet plinti krūmos nemetu.:-D
12.04.2017 13:21 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
havaja
Tev tas varbut izklausas smiekligi .... bet te ir ta atskiriba kuram ir un kuram nav biznesa domasana... cilvekam kurs apveltits ar labu biznesa domasanu izdomas ka ari tev smiekligie varianti var nest gana labu pelnu.... un pelnu nesos bizness ar mazu vai pat vispar nekadu sakjumkapitalu ir vislielaka vertee....
12.04.2017 13:36 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es tieši tikko uzņēmuma 10 gadu jubilejas svinībās kavējos nostaļģiskās atmiņās, kā bija pirms 10 gadiem. Novilku Atlantā biznesa plānu un uztaisīju tādu amatiera variantu. Iesniedzu Altum. Un iedeva kredītu, un tolaik bija tik labi nosacījumi, nāca klāt bezmaksas nauda reklāmai un vēl tur kaut kam. Un naudu iedeva, jo viņiem vienkārši nebija toreiz kam dot, nevienam nevajadzēja.
Vēl tagad atceros to komentāru, mēs Jūsu pieteikumu apstiprinām, bet es ceru Jūs saprotiet, ka biznesa plānā Jums bilance neiet kopā. Vēl tagad, atceros un smejos :D
Pirms dažiem gadiem uzņēmuma attīstībai sniedzu vēlreiz un kā diena pret nakti. Neko neiedeva un uzstādīja 1000 prasības, nospļāvos un aizmirsu par to domu un izlēmu, ka man nevajag to viņu naudu. Pašlaik ir daudz grūtāk, kā pirms gadiem 10, bet nu nav neiespējami. Apņēmība vajadzīga un jārēķinās, pirmie gadi ir smagi, ļoti. Toties, ja to izturi, pēc tam var būt nu ļoti labi, tagad jūtos ļoti laimīga un apmierināta ar dzīvi tādā ziņā, ka nav jāstrādā citu labā. Tūkstošus nepelnu , bet esmu apmierināta :)
12.04.2017 14:21 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Ja ir laba ideja, tad finanses sazīmēt nav grūti. Jārēķinās, protams, ar to, ka daļu sava biznesa (paša uzņēmuma daļas vai peļņas) būs jāatdod investoram, bet nu tas jau normāli :) Par brīvu, tāpat vien, teju neiespējami dabūt kādu finansējumu.
12.04.2017 15:00 |
 
10 gadi
Reitings 611
Reģ: 15.04.2010
kampanella vienmēr, kad Tu runā par savu biznesu manī iezogas ziņkārība, kādā sfērā darbojies? Var arī PM ;):D
Man pašai savs biznes +/- 9 gadi. Un man ir bizness bez ieguldījumiem, jo naudu pelnu ar pakalpojumu ko sniedzu - finanses. Bet nu sākumā tas bija tikai kā mazliet piepelnīties variants un tikai tagad pēc ļoti daudz gadiem man ir tā, ka es klientus nemeklēju, tie meklē mani. Bet tāpat biznesa naudas apjoms ir ļoti mazs, jo neesmu vēl līdz galam gatava "aiziet pati savā biznesā 100%". Kāpēc? - nu tur ir daudz dažādi apsvērumi.
12.04.2017 15:03 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Zoomzoomzoom, man arī ir tāda doma, ka mazliet varētu vēl uzkrāt pieredzi un tad sākt kaut ko papildus sev padarīt ar grāmatvedību, ko apgūstu un diezgan ok sanāk, protams, daudz jāmācās vēl, bet sākumā kā pašnodarbinātais vai maziņš SIA un tad jau paskatītos, kā būtu... gribas pamēģināt, bet man arī ir tā, kā tev, ka pilnīgi aiziet biznesā negribētu
12.04.2017 15:12 |
 
10 gadi
Reitings 611
Reģ: 15.04.2010
Nu es jau esmu tajā līmenī kad nodibināju SIA, jo pašnodarbinātajam sāka palikt neizdevīgi, apgrozījums par lielu, attiecīgi ieslēdzas visi nodokļi pēc kārtas.
Mūsu jomā visa "fiška" ir klientos un pieredzē, ja tie ir, tad uz priekšu.
Jo man tas ir izveidojies lēnām un pamazām daudzu gadu laikā, tagad jau esošie iesaka citiem utt. Bet nu vēl pāris klienti un būs jāsāk pamatīgi domāt, kā tālāk plānot savu dzīvi.
12.04.2017 15:33 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
cik nu esmu lasijusi tavas diskusijas, saprotu, kad pelni neslikti, bet tev ir tada upura sindroms, kad pilnigi jabrinas, tu vienkarsi neproti teret naudu, novirzit naudu pareizaja virziena, jo protams ar draudzenem ir daudz reiz svarigak iet notriekt naudu kaut kur, ka labak novirzit to kur tu velies un izmegjinat, pameginat no kautka atteikties, lai iegutu kautko citu, nu ciksti vien talak, ko lai saka ;)
12.04.2017 16:42 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Man ir super grāmatvede, kurai ir pašai sava firma, vairākas palīdzes, ļoti plašs klientu loks. Cik var noprast ļoti labi pelna un dzīvo. Tiešām apbrīnoju, ka ir cilvēki, kas izsitušies savā jomā un guvuši lielus panākumus:-)
12.04.2017 18:22 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Jāsāk ir ar to, ka jāsaprot, kas tev padodas un kas ne. Jāizdomā, kā tu vari radīt pievienoto vērtību, par kuru cilvēki ir gatavi maksāt naudu. Laiki, kad ''savs bizness'' nozīmēja pasūtīt ebajā simts somiņas pa piečuku un pārdot viņas pa 10 EUR-, ir garām. Klienti nav muļķi. Ir jāsniedz pakalpojums vai jārada prece, kas izstāsta stāstu, kas padara cilvēka dzīvi labāku vai vieglāku. Ļoti perspektīva ir pakalpojumu nozare- finanšu pakalpojumi, laba grāmatvedība, digitālie risinājumi, kā arī ļoti perspektīva joma ir veidot produktu vai pakalpojumu, kas darbotos cirkulāri, ne lineāri. Tas nozīmē izīrēt kaut ko un pārstrādāt, lai to varētu izmantot vēlreiz. Vai pārdot un pārstrādāt šo produktu citā peļņu nesošā produktā. Domā arī par to, kā tavs uzņēmums atrisinās problēmu. Ir jāskatās uz tirgu un jādomā- kas pietrūkst? Vai cilvēkiem pietrūkst kvalitatīva veselības aprūpē kādā jomā vai cilvēkiem ir pārāk sarežģīta sistēma, ar kuru maksāt par parkošanos, utt. Tātad jāatrod problēma, kuru tu ar savām zināšanām un prasmēm spēsi atrisināt un pārdot.
Nākamais solis ir kārtīga 30 lpp biznesa plāns ar infografikiem, tirgus izpēti, utt. Tad arī investorus atrast būs daudzkārt vienkāršāk. :-)
12.04.2017 22:37 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Iesākumam ieteiktu paskatīties TED talks un veiksmīgu uzņēmēju video youtubē par ledershipu, business advice, start-upiem, business mistakes, utt. Visbiežāk sastopamās kļūdas, manuprāt, kuru dēļ biznesi bankrotē ir nepareizi aprēķinātas nepieciešamās investīcijas un to trūkums, neizpratne par to, cik svarīgs ir cilvēciskais faktors un profesionāla komanda, kā arī jau problēma idejiskā līmenī, kad cilvēki cenšas pārdot to, ko viņiem gribas, nevis to, ko tirgus pieprasa. Piemēram, pavārs nolemj atvērt savu itāļu restorānu, jo viņam patīk itāļu virtuve, lai gan patiesībā tajā rajonā jau ir 5 itāļu restorāni, bet nav neviena japāņu vai brazīļu, piemēram. Kā arī mana iz dzīves mācība uzņēmējdarbībā- būs 5 dārgāk, sarežģītāk un laikietilpīgāk nekā būsi plānojusi. Ir jāiemīl risināt problēmas, ja gribi būt veiksmīgs uzņēmējs. :-)
12.04.2017 22:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits