Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cenas nokaulēšana dzīvoklim?

 
Reitings 190
Reģ: 05.12.2016
Man naktīs sapņos dzīvokļi tik rādās. Un atkal viens svarīgs jautājums :D
Ja, piemēram, dzīvoklis maksā 45 000, kāda ir adekvāta summa par kādu būtu vērts kaulēties? Vai ko uzsvērt, kādēļ cena var būt mazāka?
2-istabu dzīvoklis, specprojektā, plastikāta logi, lamināts tikai 1 istabā, virtuvē visa nepieciešamā tehnika, lietota. 2 iebūvētie skapji, citu mēbeļu nav. Dzīvoklim bija pelējums un nav lodžijas/balkona. Parasts, patīkams, izremontēts dzīvoklītis. Īpašnieks saka, ka cena runājama.
Jā, es saprotu, ka no tā pelējuma nesiltinātai/ne-renovētai mājai laikam neizvairīties - ja jau man mājās tāds varēja ietaisīties sienā, kas ir vēl aiz lodžijas un vienā citā vietā agrāk ne uz ārējās sienas, tad kur nu ārsienā..
19.01.2017 15:08 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Ja labi meklē, par to ciparu var dabūt nelielu, simpātisku mājiņu ar savu pagalmu.

Ja sagrabējušu vasarnīcu kkur ellē ratā ar 600 kv.m. zemes nosauc par mazu simpātisku mājiņu, tad droši vien var. :)
24.01.2017 10:54 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
45 t. par dzīvokli? Da man vienalga kādā rajonā tas dzīvoklis atrodas, es nekad ne par vienu dzīvokli tādu naudu nemaksātu. Ja labi meklē, par to ciparu var dabūt nelielu, simpātisku mājiņu ar savu pagalmu.
Bet nu es vispār "dīvains" cilvēks, dzīvokļiem, manās acīs vērtības nav vispār, dzīvoju šobrīd vienā, kamēr neesam tikuši pie mājas (mirušās omes dzīvoklis, attiecīgi, neko es par dzīvošanu nemaksāju un netaisos maksāt pašreizējai saimniecei) un šausmīgāk varētu būt tiešām tikai zem tilta :D
24.01.2017 10:36 |
 
Reitings 30
Reģ: 27.04.2016
Ja tur ir pelējums, turies no dzīvokļa pa gabalu. Nav jēga riskēt ar veselību. Ja dzīvoklis tikko ielikts, neko nenokaulēsi, ja stāv jau mēnešiem, tad līdz 40 dabūsi, ja solīsi maksāt uzreiz. Daudzi negrib čakarēties ar bankām. Ja ņemsi kredītu, tad zeāk par 43 t. diez vai, bet katra situācija ir atšķirīga. Lai veicas.
24.01.2017 10:14 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Ak un vēl... atkal jau, kā cilvēks no aizkulisēm (:-D) - neļaujiet sevi apmuļķot ar tiem "dārgāks ir labāks". Relatīvi nesen vēl strādāju pasaulē atpazīstamā uzņēmumā, kurš nodarbojas ar ražošanu/pārdošanu visam kam - sākot ar grīdas segumiem (lamināts, parkets, dabīgie materiāli - marmors, granīts utt, flīzes u.c.) un beidzot ar virtuves iekārtām.. pie mums LV pat šķiet, ka mc2 viņu ražojumus tirgo. Jums liekas, ka nopērkot flīzes pa 70eur kvm jūs nopirksiet kaut ko super kvalitatīvu, bet es zinu, ka tās pašas flīzes uzņēmumiem (būvniekiem) arī mazās kvantitātēs tirgo līdz pat 50% lētāk, un tāpat nopelna ļoti labi :-D Tāpat kā kosmētika utt - tas, ka atpazīstams vārds, ne vienmēr nozīmē to, ka kvalitāte būt labāka kā lētākam produktam :)
23.01.2017 16:07 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
dr567309
Nuuu man vnk bija interesants tavs viedoklis, nevis lai pastrīdētos var tajā ciparā iekļauties vai nē. :)
Idejiski jau ir tā kā saki. :D
23.01.2017 15:57 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Caloo, pavisam godīgi pateikšu, ka man ir pat slinkums meklēt kas man tur jāver vaļā un jāskatās :-D :-D Es jau apjuku par kuru dzīvokli jūs runājat, tādēļ dalos te savos noslēpumos tīri :-D
Es tā gribētu sev tādu raidījumu (nu, sliktākā gadījumā youtube kanālu :-D) par tēmu "dzīvokļa jautājums" :-D Man tik ļoti patīk ņemties ar visu šo, bet galvenais - no mēsla uztaisīt kaut ko funkcionālu un acij tīkamu. Pietam, par minimālām izmaksām. Un tās izmaksas ir tīri principiālas, nevis tādēļ, ka līdzekļi neļauj. Šajos jautājumos esmu tikai par to, ka priekš kam pārmaksāt, ja var to nedarīt? Es tos 10k guldītu nevis super krutā remontā, pārmaksājot par "luksus" klases izejmateriāliem, bet ieguldītu vēl vienā īpašumā, kuru izīrētu.. (pirmā iemaksa un tad īrnieks principā apmaksā kredītu...nupat kā redzēju pa 25k pie nac.bibliotēkas 2 istabnieku tīri jauku - šķiet, ka kaut kur, varbūt pat šajā pašā diskusijā to minēju.). Bet nu tas jau cits stāsts.
Jebkurā gadījumā, ja ir NEPIECIEŠAMĪBA (vai arī vēlme) ietaupīt un taisīt remontu ar minimāliem ieguldījumiem, vajag tam pieiet radoši, jābūt gatavam pašam ko jaunu iemācīties un krāmēties, kā arī nesmādēt iespējas izejmateriālus dabūt pa lēto vai bez maksas - tik jāmeklē un nevajag kautrēties.. es pēc dzīvokļa remonta ar daudz ko atdevu, ko zināju, ka kādu laiku (līdz nākamajam remontam :-D) man nevajadzēs -to pašu špakteli, pāris pusbundžu krāsas, linolejs vecais utt. Sīkumi, bet zināju, ka kādam noteikti noderēs. Tie paši reģipša pāripalikumi, ja ir relatīvi normālos izmēros, no tiem "atgriezumiem" var uztaisīt zilus brīnumus :) No prastākā dēļa gabala un virves var uztaisīt fifīgākos plauktiņus. Vai ar trosi un āķīšiem. Īsāk sakot - es drīzāk formulētu jautājumu citādāk - nevis cik maksās tas un tas, bet kāds ir budžets un ko no tā budžeta var izspiest :-)
23.01.2017 15:29 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
dr567309
Novērtē ar savu celtnieka meitas aci :), cik izmaksātu viduvējs remonts šim dzīvoklim, pieņemot, ka visu dara nolīgti cilvēki? Nu tā reālistiski, bet bez pedantiski taisniem stūriem, dārgā gala santehnikas un vidēju pasūtījuma virtuvi? :)
23.01.2017 14:54 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nu, mēs te runājam par relatīvi lētiem dzīvokļiem, tādēļ man tieši šajā diskusijā loģiskāk liekas tēmēt uz budžeta variantiem remontam, nevis parketa grīdas un uz pasūtījumu taisītas virtuves. Žēl, ka man nav bilžu tagad dzīvoklim, kuru izīrēju, bet būtu labs piemērs tam, ka izvēloties arī lētus izejmateriālus, bet piedomājot par dizainu, krāsām utt, var no padomju laika mēsla uztaisīt pat ļoti modernu un smuku dzīvokli :-) Pietam, ļooooti daudz ko var pats taisīt - tās pašas linoleja grīdas klāt utt. Kad man sencis piedāvāja likt linoleju, es viebos, jo man galvā linolejs asociējas ar kaut ko spīdīgu, vienā gabalā un vienkārši - nē... bet tad paļāvos, un ieliku tādu pašu grīdu beigās arī mājā šeit. Dzīvoklī uztaisījām baigo dizainu :-D likām arī 2 krāsu plāksnes un uztaisījām foršu zīmējumu. Izskatās baigi interesanti un pat nepateiksi īsti, ka linolejs :) Te mājā tik traki ar zīmējumu nečakarējāmies, bet uztaisījām kā svītras - 3 līnijas gaišāks, 3 līnijas tumšāks utt.
Dekoratīvais apmetums arī - dzīvoklī "zīmējums" ar segmentiem taisīts baigi interesanti ar daudz detaļām, kas visas forši un stilīgi nokrāsotas. Mājā pieturējāmies pie slinkāka varianta - aprobežojāmies ar līnijām. Bet nu dizainu var izdomāt absolūti jebkādu un izskatās tīri neko :-)
23.01.2017 14:25 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Mjā, remonti mēdz būt dažādi un izmaksas arī. Mēs, piemēram, nemaz neizskatam tādus materiālus kā lamināts, linolejs utml. Dekoratīvo apmetumu iekštelpās arī nē. Nelielai virtuvei (ja tas nav 2metrīgs stūrītis)ar visu tehniku, flīzēm un koriāna virsmu 10k ir reāla tāme. Ja masīvkoka, tad vēl dārgāk.
23.01.2017 14:10 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
flower666
Ok, es pieņemu, ka uzskati par labā stāvoklī var būt dažādi. Manā izpratnē, ja remontēt, tad normāli un līdz galam.
Violetajai istabai normāla izskatās tikai grīda, bet pleķainie griesti, ailes, trubas jāapstrādā un jāpārkrāso, visi tie nodzeltējušie slēdži jāmaina. Grīdlīstes nepieguļ sienām, gan jau arī tās jālīdzina utt. Durvis jāmaina - neko jēdzīgu tur neredzu. Telpa uz aizstikloto lodžiju viss tas pats. Man nepatīk žalūziju variants, saprotu jau, ka 1. stāvs, bet aizkari piešķir pavisam citu skatu un mājīgumu. Virtuve ar visu noflīzēto aili ir vnk briesmas - pilns remonts ar virtuves iekārtu un tehniku. Tas pats aizstiklotajai lodžijai. Sanmezgls manuprāt jāapvieno (neciešu šito spiešanos 1 kv.m.) - arhitekts un apliecinājuma karte būvvaldē, kadastrālā uzmērīšana plus pats remonts.
Vārdu sakot - ņemot vērā to, kas tur rēgojās pa visiem stūriem, saimnieks neatstāj tādu iespaidu, ka tur kaut kas varētu būt izdarīts normāli un paliekoši, tā ka pietiek tikai pārkrāsot sev vēlamā krāsā vai uzlīmēt smukākas tapetes, tāpēc rēķinos ar ļaunāko. Bet es neizslēdzu variantu, ka esmu vnk piekasīgs un pedants. :D
23.01.2017 14:09 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es ar nesaprotu no kurienes tās summas tik lielas? Nu, remontam. Tās pašas istabas, piemēram - patiesībā nav nemaz tik dārgi remontēt. Šis būs garš ieraksts, bet varu padalīties ar saviem renovation hacks, kā ko lētāk darīt - man jau diezgan laba pieredze uzkrāta :-D

GRĪDAS:
Ja ņemam vērā, ka iekšā tiek likts ne luksus klases materiāls - lamināts tīri simpātisks ir nopērkams par 6-10eur kvm. Pat ja to liek visā dzīvoklī - 40-50kvm, tas nav tik daudz! Virtuvē var ieklāt linoleju vai flīzes. Ar linoleju krienti mazāks čakars un mūsdienās tie ir pieejami arī ar tīri neko dizainu un formā (man virtuvēs ir linolejs no kvadrātiem 30x30 divu krāsu - taisīts "dizaina zīmējums" - pirms tam vienīgi grīdu izlīdzinājām, kas ir 1 dienas jautājums - ielej un gaidi kamēr nožūst. Līmi uz pašas grīdas + linoleja plāksnes, starpiņas ar būvniecības fēnu izkarsēt, lai salīp kopā un gatavs. Visi, kas brauc ciemos saka, ka pēc flīzēm izskatās :P Kopt viegli, izskatās forši, ļoti izturīgs un ja vajag, var jebkuru kvadrātiņu izņemt un ielikt jaunu, ja nu gadās kā sabojāt). Arī līstes virtuvei tagad var nopirkt ne klasiskās "koka", bet ir tādas sarullētas no gumijas, kuras ļooooti vienkārši un ātri var pielikt, izskatās zolīdi un nemaksā dārgi. To pašu var darīt arī vannasistabā un izmaksas būs krietni mazākas nekā flīzējot. Plus - šo nu gan, manuprāt, var izdarīt arī pats un nav pat nepieciešams meistaru algot :-)
SIENAS:
Dzīvoklī ir mix - ir gan tapetes krāsojamās, gan dekoratīvās tapetes, gan uzlikts dekoratīvais apmetums un veidots dizains ar zīmējumu, gan interesanti izkrāsots. Mājā mums ir koka/ķieģeļu sienas krāsotas interesanti, guļamistabā un virtuvē ir arī uzlikts dekoratīvais apmetums, kurš 2 toņos izkrāsots un no apmetuma veidots arī dizains ar līnijām pa sienu. Dek. apmetums ir diezgan neparasts, bet baigi foršs risinājums - čakars ir krietni mazāks kā ar parasto špakteli/sienu līdzināšanu (visādi mazie nesmukumi nebūs vispār manāmi, jo tas apmetums ir ar tekstūru rupju + ja negribas/nav iespējas ņemties ar sienu līdzināšanu, kas var būt pat vairāki cm, tad ar apmetumu arī tas nelec acīs), var izveidot visādus easy dizainus (izmantojot parasto krāsu skoču) un krāsojot kā ienāk prātā. Arī uzklāšanas un nožūšanas laiks iepriecina. Ļoti laba alternatīva, ja negribas čakarēties ar sienām, bet tapetes arī neuzrunā! Ak, un istabās, kur mums ir tapetes, tur taisam vienu sienu kā feature wall - dekoratīvo, pārējās sienas neitrālos toņos.
Izskatās tas apmetums kaut kā šādi:

Padoms par tapetēm: Ja budžets spiež, tad depo utml. veikalos (vai pat FB grupās) nereti var dabūt mazu daudzumu tapešu par simbolisku maksu vai pat par brīvu. Ja patīk doma par vienu sienu kā dekoratīvo, tad var piemeklēt ko foršu, vienu sienu ar tām "aptaisīt" un pārējās tad neitrālos toņos. Vēl, ja patīk ķieģeļu tēma, tas arī ir ļoti lēts un diezgan vienkāršs veids kā uzfrišināt sienu un piedot raksturiņu telpai!
MĒBELES utml.: Protams, ka visiem gribas jaunas un svaigas mēbeles, BET, nereti SS vai FB var atrast mazlietotas par ļoti iepriecinošām summām. Plus, ir pāris kantori pie mums (viens labs šķiet bij Jelgavā), kur pārdod mazlietotas mēbeles, viens bija specializējies uz tieši mēbelēm no skandināvijas. IKEA mazlietoto mēbeļu paradīze :-D Man it kā mēbeles nevajag, bet ik pa laikam uzmetu aci vai nav kas foršs pa lēto. Pie labākajiem pirkumiem varu skaitīt IKEA lielu tv galdiņu pa 30eur, stāvlampas metāliskas pa 6EUR gab. Labākos aizkarus esmu nopirkusi Economclass humpalās - var atrast FANTASTISKUS par pāris eiro gab. Pirms tam pirku JYSK (viesistabai tikai pie 120eur sanāca - 4 plānie un 3 biezie + guļamistabai 60 EUR 3 biezie), tad atklāju ka humpaļos aizkarus atrast var bombas par kapeikām. Un maini kaut katru nedēļu par tādām naudām :-D Pēdējo reizi nopirku veselu maisu (!!!) - viesistabai 4 dažādu veidu uz abiem logiem un viens komplekts pat 2 aizkari uz katru logu biezie, guļamistabai arī 3-4 gan biezie, gan plānie. Par visiem kopā samaksāju ap 25EUR. :-) Turpat var bieži kaut kādus nieciņus interjeram atrast - glezniņas, svečturus utt.. par santīmiem!
Par būvmateriāliem: Ja budžets spiež, tad tik tiešām ir jāpārdomā ko labāk un lētāk likt gan uz sienām, gan grīdām. Ja ļoti spiež, tad, manuprāt, dekoratīvais apmetums ir labs un lēts risinājums. Ja nav slimošana uz pilnīgi taisnām sienām utt - grunts, pats apmetums + krāsa. Viss! Ātri un diezgan ekonomiski. Krāsa 2 kārtās jāliek un diezgan daudz aiziet, jo poras jāaizpilda, bet te atkal ir risinājums - var krāsot tikai daļu (pats apmetums ir balts), vai tikai starpiņas kurs skočs bijis starp segmentiem. Šiem apmetumiem arī ir dažādi "zīmējumi", tajā bildē, ko ieliku ir "lietutiņš" (:-D), bet man, piemēram, mājās ir "biezpiens".. Par grīdu tas pats - vajag ne tikai rēķināt cik pats segums maksā, bet cik maksā sagatavot virsmu seguma klāšanai, cik laika tas prasa. Un vajag arī painteresēties kādi jauni veidi ir tam pašam linolejam (es nezināju vēl pavisam nesen, ka linolejs tagad pieejams kvadrātiņos kā flīzes :D) u.c. segumiem sienām, grīdām, griestiem. Varbūt sanāk atklāt ko jaunu un ekonomiskāku :) Nu un, protams, nevajag aizmirst par tiem pašiem FB utt - ļoti bieži kāds ko atdod...līmes, grutni, špakteli utt. :-)
23.01.2017 13:50 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/mezhciems/abnix.html
Pats pirktu šo dzīvokli. Viens no labākajiem Rīgas rajoniem. Cena runājama, cik saprotu. Sākumā varbūt nebūs glauns, bet arī nav nekopts dzīvoklis + mēbeles nāk līdzi.
23.01.2017 13:07 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Caloo

vari lūdzu izskaidrot kas sastāda 10t tādā remontā? 10 t vidēji varētu būt kapitālais remonts visam dzīvoklim. Bet tas nav šis gadījums, jo istabas ir labā stāvoklī, tāpat mainīti logi, durvis.
Cik varu spriest tad elektroinstalācija arī pirms kāda laika mainīta.
Cik pēc bildēm var spriest tad lai būtu dzīvoklim ''svaigs'' skats, tad vajag tualeti un vannasistabu izremontēt + man izskatās, ka jāmaina dzīvoklī caurules.
Cik tas viss varētu viss izmaksāt? Max 3 tūkstoši?
Lai vai kā šis dzīvoklis manuprāt atrodas vienā no labākajiem Pārdaugavas rajoniem + ir tas, ka ja ir ģimene ar bērniem, tad var pārprojektēt dzīvokli un iztaisīt par trīsistabu.
Bet pats pirktu tikai tad ja varētu nokaulēt vismaz uz 40t.
23.01.2017 12:59 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Es atkal briinos par dazhiem komentaariem. Cenas ir taadas, kaadas ir, atbilstoshas tirgus cenaam. Riigaa 800-1000 eiro par kv. m seerijtipa dziivoklos. Un, ja kaadam taas shkiet neadekvaatas, aciimredzot, tirgu tas neietekmee:-D
To autores dziivokli gan jau par 35-40 k notirgos tam, kas dos "skaidraa". Kas nems krediitaa, varbuut pat vairaak.
23.01.2017 11:59 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es dzīvoju 5tā stāvā, man tiešām ļoooooti patīk! Un, manuprāt, risks kaut kam tecēt no jumta, ir tikpat liels kā jebkurā citā stāvā, piemēram, ja kaimiņi appludina!
22.01.2017 15:17 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
dr567309
Virtuve tur arī briesmīga un dzīvoklī vēl lopiņi dzīvo. Nu nez, man jau šķiet pat ar bezmaksas podu tur bez 10K nekāda aršana nebūs. :D
22.01.2017 15:11 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
iedvesmojos, paskatījos cenas/piedāvājumu. grūti saprast, kā var nolaist dzīvokli līdz tādam stāvoklim un tad pārdot par zvērīgu cenu :D
22.01.2017 15:10 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Pirmā stāva dzīvokļi vienmēr būs lētāki kā citos stāvos vienā un tajā pašā mājā. Līdz ar to 1.stāva dzīvokļu cenas vispār nevajadzētu ņemt vērā, nosakot dzīvokļu cenu līmeni valstī...
22.01.2017 15:08 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es tikko gribēju jautāt kur jūs remontiem tik milzīgas summas izraujat, bet tad atcerējos, ka man 99% būvmateriālu un pat podu utt nāk bez maksas :-D
22.01.2017 14:58 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
flower666
izskatās, ka vajag nelielu kosmētisko remontu, bet tā nav nolaists. var uzreiz sākt dzīvot.

Tiešām? Vannas istaba un tualete remontu nav redzējušas no dzimšanas. :D Tur līdz normālam stāvoklim kādi 10K jāiegulda.
22.01.2017 14:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits