Sadzīves ķīmija: par WC podiem

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Būs 'palags'. Tēma ne tik nopietna, kā izklausās. :D vienkārši manas pārdomas.
Drogās ir tiiiik daudz visa kā - entie podu tīrītāji - Bref parastais baltais ar hloru, Bref zilais, Bref dzeltenais ar kodīgu citrusa smaržiņa, tad ir vairāki veidi Cilit Bang - tāds un šitāds. Tad ir Domestosi.. Un tā tālāk. Tas pats ar podos liekamajiem un līmējamiem - i želejveida, i bumbiņas, i ar griežamu agregātu, kas darbojas, kad nolaid ūdeni. Mans šīsdienas diskutējamais jautājums: kam tas viss un ko tas dod? :D Ko jūs pašas lietojat, kāpēc (vai saskatat tajā būtisku jēgu?) . Es pati arī pirku regulāri pieraduma pēc tos podā liekamos, kas itkā dod smaržiņu, putiņas un žilbinošu tīrību. Pirku, jo bija jānopērk, jo taču reklamēties, ka labs. Tagad jau ilgu laiku eju garām, jo domāju - kam man to lieko ķīmiju, ja nekādu ieguvumu no tā sūdiņa es negūstu?.. (Vienīgais + un "smukumiņš", ka man nav jāskatās uz poda " dibenu", jo to piesedz putas. Un fiksais, vieglais aromāts, kolīdz neaizver vāku)
Par tīrāmajiem. Agrāk pirku to, ko reklamē pa TV kā jaunumu. Tagad atkārtoti pērku tikai "parastos" baltos (baltais Cilit vai baltais Bref, utt.), jo konstatēju, ka vizuāli atsvaidzina, iztīra un padara spožu daaaudz labāk par citiem, kuriem papildus smarža (pietam traki nepatīkama), krāsa, utt.
Kā ar jums? Kādus līdzekļus izvēlaties, kurus uzskatāt par liekiem?
07.12.2016 13:13 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es tos krāsainos podā liekamos atsvaidzinātājus nepērku, man vienkārši slinkums pie tā piedomāt un tos mainīt. :-D
08.12.2016 10:12 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Meklējot atsauces par baktērijām podā, atradu šito rakstiņu - https://www.washingtonpost.com/news/speaking-of-science/wp/2016/07/05/dear-science-how-many-germs-are-actually-on-a-toilet-seat-and-should-i-care/?utm_term=.5235ef734480 Dikti mīlīgs, iesaku! :-)
Bet doma ar tām baktērijām, kas šļakstās ir tāda, ka tapēc jau tam podam ir pierīkots vāks, jo nolaižot ūdeni paceļoties mākonītis līdz pat 30cm virs poda. Ūdens attīrīšanas iekārtās arī dzīvo baktērijas un tāp tie mūsu Harpic un Domestos galīgi nepatīk, jo viņas arī no tiem mirst. Tā kā principā, ja mēs gribam tīras upes, tad mums vajadzētu varēt samierināties ar bišķi netirākiem podiem.
Vispār, es gribu tvaika tīrītāju! :-D
08.12.2016 10:58 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Nordic jaaa, es ar gribētu universālo tvaika slotu ar maināmiem uzgaļiem :-P:-)
08.12.2016 11:23 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Podu izberžu ar hloru saturošu līdzekli. Brilli un ārpusi nomazgāju ar cif lupatu vai kādu mitro salveti, kas pa rokai.
08.12.2016 11:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits