Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Smēķēšana

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Jautājums, esošajām, topošajām mātēm. Protams, stāvoklī vēl neesmu, bet ar draugu plānojam bērnu pēc kāzām. +- 1.5 gadi.
Problēma ir tā, ka es smēķēju. Vairākus gadus jau, dien dienā. Bez cigaretēm nevaru iedomāties savu dzīvi, tas ir vienīgais , kas noņem stresu un vienīgais pie kā varu aizmigt un vienīgais glābiņš no rīta, lai pamostos.
Esmu lasījusi, ka smēķēšana kaitē mazuļa veselībai, taču manā paziņu lokā arī ir sievietes, kuras kad bija stāvoklī smēķēja un smēķē arī pēc bērna piedzimšanas. Bērnam nekas nekaiš.
Kā tad tur īsti ir smēķētājām? Apzinos, ka labāk būtu atmest, bet ar prātu saprotu, ka bez cigaretēm ''neizdzīvošu.''
06.12.2016 13:57 |
 
Reitings 334
Reģ: 02.07.2016
Esmu lasījusi, ka smēķēšana kaitē mazuļa veselībai, taču manā paziņu lokā arī ir sievietes, kuras kad bija stāvoklī smēķēja un smēķē arī pēc bērna piedzimšanas. Bērnam nekas nekaiš.

Tas,ka citu bērniem nekas nekaiš, nenozīmē,ka tu savam nenodarīsi kādu kaitējumu.
Un kas tas vispār ir - "bez cigaretēm neizdzīvošu"? Tad kādas ir tavas prioritātes? Pīpēt, pat zinot,ka ir iespēja nodarīt kaitējumu savam mazulim?
Pati smēķēju līdz uzzināju,ka esmu stāvoklī. Līdz ar testa apčurāšanu un 2 strīpu iezīmēšanos vairs nesmēķēju. Kaut kā smadzenēs saslēdzās, ka es to ļuļķēšanu nespēju savienot ar dzīvību vēderā un vēlāk - lielu punci un starp pirkstiem cigarete.
Nesaprotu, priekš kam riskēt? Tā ir tikai tava atkarība ar ko būtu jātiek galā, ja vien tu gribētu. Bet tu pat neesi stāvoklī, bet jau domā par to,kā turpināsi smēķēt. Tā nav elpošana, bez kā tu nevarētu izdzīvot,ja pēkšņi tev to liegtu.
Bet nu jā. Nav jēgas moralizēt, katram pašam jānonāk līdz tam,lai saprastu,kas ir svarīgāks.
06.12.2016 14:11 |
 
10 gadi
Reitings 321
Reģ: 18.12.2012
Kā autore izdzīvoja bez cigaretēm savus pirmos dzīves gadus līdz sāka pīpēt?
06.12.2016 14:22 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Ja velies berninu tad smekesana ir jatmet jau laicigi vismaz paris menesus pirms ienemsanas. Nezinu cik labs ieteikums bet varbut vari pariet uz elektronisko cigareti? Vinas itka mazak kaitigas. Ja godigi pati censos atmest lai gan tas nav viegli man jau sak likties ka tas ir vairak jau ka ieradums jo vismaz ka es pipeju tad vairs nejutu par efektu. Bet ja majas nav pacina tad stress ir...gribetu zinat ka atmest
06.12.2016 14:22 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
Aij cik gadījumu zināms, kad meitenes pīpē no 13-15 gadiem, bet ar bērna ieņemšanu uzreiz pārstāj to. Mana māsa viens no piemēriem :-). Varbūt tu tikai tagad domā, ka nevarēsi atmest, bet kad tiešām paliksi stāvoklī prioritātes krasi mainīsies un domāšanas veids attiecīgi. :-)
06.12.2016 14:22 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Kamēr neesi gatava pārkāpt savam egoismam, bērnu netaisi. Citiem nav jācieš tevis dēļ.
06.12.2016 14:23 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Protams, ir pietiekami daudz sieviešu, kuras grūtniecības laikā smēķējušas (dzērušas, narkojušās, tusējušas apkārt etc) un piedzimis normāls bērniņš. Taču tā nav visām un nekur nav teikts, ka tavā gadījumā viss noritētu labi. Manai paziņai nesen notika traģēdija - bērniņš piedzima priekšlaicīgi un dažu dienu vecumā nomira...viņa smēķēja visu grūtniecības laiku. Pēc tam palasīju, ka smēķēšana ir viens no galvenajiem cēloņiem priekšlaicīgām dzemdībām un ticu, ka viņas mazulīte būtu sveika un vesela, ja vien viņa nebūtu visu laiku smēķējusi.
06.12.2016 14:41 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Mans prāts nekādi nevar aptvert - gribu mazulīti, bet gribu smēķēt
Nu varbūt palasi vēl info, lai viss smadzenēs nostātos pareizajās vietās. Nevaru iedomāties, ka pēc visa izlasītā, pēc visiem noskatītajiem video vēl var rasties jautājumi par to, kā tad īsti tur ir.. nu loģiski, ka jāatmet un tu to vari.
06.12.2016 14:46 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Es nesaprotu vairak tas kuras ka paliek stavokli taa nepipe kad berns piedzimst atsak. Vienkarsi logiku nesaprotu ja jau vareja izturet 9menesus tad kapec jaatsak nemot vera ka gruti tikt valaa no si ieraduma
06.12.2016 14:49 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Varbūt tev vèl agri domàt par bèrnu? Ja cigaretes iebàšana mutè ir svarīgàka par bèrna veselību?
Jà, var paveikties un bèrns piedzims vesels, bet tu riskèsi? Kà tu spèsi sev piedot, ja bèrns piedzims ar nopietnàm veselības problèmàm? Ar cigareti zobos sèdèsi ntos gadus slimnīcu gaitenjos?
Ja var neriskèt, prieksh kam riskèt? Bèrns nav kàmītis un pèc 2 gadiem citu vinja vietà nepanjemsi...
06.12.2016 14:52 |
 
Reitings 56
Reģ: 06.01.2015
Sākumā var būt,ka nekas nekaiš,bet kas zin kā būs vēlāk.Man tante pīpēja..Viņas meitai tagad 15 gadi..problēmas ar sirdi un ar kājām,kas zin-vai smēķēšana nav pie vainas?
06.12.2016 14:54 |
 
Reitings 67
Reģ: 10.11.2016
Es arī pipeju.. lidz ko uzzinaju ka esmu stavokli centos atmest attureyies.. dariju laikam vissliktak neka citas.. es ik pa 2menesiem paris dumus panemu
06.12.2016 14:54 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
pīpēju , samazināju gan daudzumu kristiki , bet pilnībā neatmetu .... sirdsapziņa mani nemoca , labāk es papīpēju un aizmirstu , nekā staigāju 3 dienas un domāju vajag vai nevajag ....
06.12.2016 15:01 |
 
Reitings 724
Reģ: 29.10.2016
Mana ginekoloğe teica, ka ja pa retam uzpīpēsi,tā nebūs liela trağēdija, jā tas ir slikti, bet ja tu uzvilksi kādu dūmu, tas bērnu uzreiz nepadarīs kroplu, galvenais ēst pietiekami un veselīgi, nelietot alkoholu, uzņemt visas vajadzīgās vielas.... Protams būs jāatradinās daļēji, krasi jāsamazina cigarešu daudzums. Bet nav obligāti jāmet nost pavisam. ------Daudzām sievietēm grūtniecības laikā pazūd vēlme pīpēt, iespējams tev paveiksies un pašai nemaz negribēsies.------
:) es iesaku jau tagad pacensties to ikdienā darīt mazāk, lai pieradinātu sevi. Nebūs tik grūti. Aizpildi savu dienu tā, lai neatliek laika tik daudzām pīppauzēm. ------ un jā arī es zinu daudz māmiņas kas dzīvo piepīpētos dzīvokļos, arī visu grūtniecības laiku tādos uzturējušās un neko, bērni veseli.
06.12.2016 15:02 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Esmu lasījusi, ka smēķēšana kaitē mazuļa veselībai, taču manā paziņu lokā arī ir sievietes, kuras kad bija stāvoklī smēķēja un smēķē arī pēc bērna piedzimšanas. Bērnam nekas nekaiš

1) Sekas var parādīties vēlāk.
2) Bērni, kas dzimst smēķētājām, pirmās nedēļas ir nervozāki un raudulīgāki. Viņi mātes vēderā pierod pie nikotīna, bet piedzimstot viņiem tas vairs netiek. Ko Tu darīsi? Smēķēsi pie mazuļa gultas, lai viņam arī kas tiek? Par šo padomā - kāpēc tam mazajam kunkulītim pirmās dzīves nedēļas būs jāpavada mokās, kurām pati neesi gatava?
06.12.2016 15:03 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
2) Bērni, kas dzimst smēķētājām, pirmās nedēļas ir nervozāki un raudulīgāki.

Tad kapēc mans bērns tik gulēja un ēda ?
Es nesaku , ka tā nevar būt , bet tas viss nav viennozīmīgi , tāpat kā cits pīpē 20 gadus un nekas a cits pēc 2 gadu pīpēšanas nevar uzskāpt 5 stāvā .....
06.12.2016 15:08 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
Ak vai.. (t)
Līdz kam tādam nonākt.
Ir ļoti grūti atmest smēķēšanu, tiešām,bet vai tiešām to neatsver mazuļa veselības draudi?
Vienai paveicās, otrai nepaveiksies. Atceries, ka arī veseliem cilvēkiem mēdz dzimt bērniņi ar anomālijām, kroplībām utt.
06.12.2016 15:10 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
Es nesaku , ka tā nevar būt , bet tas viss nav viennozīmīgi , tāpat kā cits pīpē 20 gadus un nekas a cits pēc 2 gadu pīpēšanas nevar uzskāpt 5 stāvā

Uz šādiem pieņēmumiem autorei neieteiktu paļauties.
06.12.2016 15:11 |
 
Reitings 43
Reģ: 25.04.2016
Kad bērns izaugs līdz vecumam, lai pats pieņemtu lēmumu pīpēt vai nē, tad arī to izlems. Pirms laika bērns nav jāpakļauj kam tādam, tikai tāpēc, ka mamma nespēs "izdzīvot" bez cigaretes, pat to laiku kamēr mazā radībiņa zem sirsniņas aug un attīstās, un uzņem visu, ko māte viņam sniedz.
06.12.2016 15:24 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es nesaku , ka tā nevar būt , bet tas viss nav viennozīmīgi ,

Tādi gadījumi, kad tā nav, ir izņēmumi. Vairumam ir šīs problēmas, tāpēc tas, ka Tev tā nav, nav īpaši labs arguments, lai citus pārliecinātu indēt vēl nedzimušu bērnu. Ja smēķēšana nodarītu bērniem pāri retos gadījumos, nez vai tādas kampaņas pret smēķējošām grūtniecēm tā izvērstu. Bet ir tā, ka nevar jau paciesties bērna dēļ un vēlāk bērni pa slimnīcām tikai tāpēc, ka mammītei uzpīpēt gribējās. Pilns nets ar statistikām, bet kāda tik un tā ir atkal gatava spēlēt loteriju ar sava bērna veselību, jo pastāv minimāla varbūtība, ka nekādu seku nebūs.
06.12.2016 15:30 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu bet ne jau tikai man tā nav , jebkurā gadījuma ko darīt un ko nedarīt grūtniecības laikā ir tikai pašas grūtnieces izvēle. Meitene grib reālu pieredzi ( arī es gribēju , kad biju stāvoklī ), bet pretī saņem teoriju.
Es domāju , ka mēs nekad līdz galam nespēsim atbildēt , kapēc , piemēram , veselīga dzīvesveida piekritēji nevar ieņemt bērnu vai ir reguāri spontānie aborti , kamēr cita sieviete , pīpējot un dzerot tiek pie veseliem bērniem .....
06.12.2016 15:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits