Kas notiek ar tīņiem? Resnuma kults?

 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Sveikas! Nesen uzzināju un biju šokā par to, ka mūsdienās ir tīņi, kas apceļ dēļ tā, ja esi tieva. Konkrētā meitene manā skatījumā nebija tieva, bet vienkārši normālas miesasbūves (kā lielākā daļa tīņu deviņdesmitajos). Problēma ir tajā, ka viņas klasē vairums ir resnu meiteņu un ka resnums tagad skaitās normāli. Pavērojot apkārt jauniešus, esmu šokā - 15 gadīgas meitenes izskatās daudz, daudz sliktāk, nekā sievietes ap 30 un 40 gadiem. Es nesaprotu, kas tas par resnuma kultu un kopš kura laika tas tiek uzskatīts par pieņemamu. Nesaprotu arī, kā vecāki var kaut ko tādu nodarīt saviem bērniem, nerūpējoties par viņu uzturu un dzīvesveidu.
Līdz šim nebiju tam pievērsusi uzmanību, bet nu saistībā ar konkrēto apcelšanas gadījumu sāku iedziļināties un tiešām esmu šokā. Kā jums liekas - kādēļ ir iegrozījies tā, ka mūsdienās resnums tiek uzskatīts par normālu parādību, nevis problēmu?
07.08.2016 10:50 |
 
Reitings 421
Reģ: 29.01.2009
Ņemot vērā, ka būt tievam daudziem ir mērķis, neredzu neko baigi aizvainojošu tajos izteikumos.

Atvaino, bet Tu neesi kompetenta objektīvi spriest par to, kas mani aizvaino un kas- nē!;-)
09.08.2016 13:30 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Atvaino, bet Tu neesi kompetenta objektīvi spriest par to, kas mani aizvaino un kas- nē!

Nu jā, tu vari apvainoties arī par to, ka tev pasaka, ka tev ir melni mati, bet patiesībā tev ir ļoti, ļoti, ļoti tumši brūni mati. Apvainoties vienmēr var atrast par ko, bet cik tas ir objektīvi un lietderīgi, tas ir cits jautājums.
Es arī uzskatu, ka aizrādīšana par tievumu nav nekas aizvainojošs, katrā ziņā ne tikpat aizvainojoši kā aizrādīt par resnumu. Vismaz, ja man saka, ka es tieva, es priecājos

Es arī priecājos, ja mani nosauc par tievu.
09.08.2016 13:33 |
 
Reitings 421
Reģ: 29.01.2009

Tad brīvi sauksim viena otru par kārnām, kaulainām..., jo tas taču ir ok!
09.08.2016 13:33 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nu tu vari apvainoties arī par to, ka tevi nosauc par skaistu. Tava izvēle, tavi tarakāni :D Bet grozies, kā gribi, būt tievam ir labāk kā resnam (arī veselības ziņā, izņemot, protams, anorektiķes, bet tās neapvainojas).
09.08.2016 13:37 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es beidzot esmu sapratusi, ka man laikam vienmēr ir bijusi kaut kāda izkropļota uztvere pašai pār savu augumu. Man it kā patīk, bet kad es redzu uz ielas resnus cilvēkus, man kaut kā liekas, ka es arī esmu tāda pati. Tad, ja iznāk nobildēties blakus kādam, kas manā izpratnē bijis "man arī ir tāpat", tad es redzu, ka īstenībā tur sanāk divas es. Adventi ieliktajā bildē man šķiet daudz par tievu, jo man patīk, kad ir muskuļi. Un tas ir paradokss, ka tad, kad man bija 20, es biju no 68 notievējusi uz 58, pazuda mēnešreizes un man joprojām likās, ka es esmu baigi resna (augums man ir 180 cm un gurnu kauli plati no dabas.. resnule :-D), tagad es salīdzinoši bieži sportoju, mans svars atkal ir 68, bet es jūtos daaaaudz labāk kā tad, kad bija tie 58, arī tieši psiholoģiski. Es skatos spogulī un redzu zonas, kur jāpiestrādā, bet manā uztverē tie vairs nav nekādi 10 kg, kas jānomet, lai tikai būtu kaut kāds noteikts cipars uz svariem. Šobrīd man pat šķiet, ka pietiks ar kādiem 3-4 kg un būs super.
09.08.2016 13:39 |
 
Reitings 208
Reģ: 29.06.2016
kā kas notiek? Normāli bērni ēd cik var, kad kāds uztur(ģimene!) , un kad pats sāks studēt, strādāt varēs izbaudīt desu ar maizi ( vai arī bez desas).
09.08.2016 14:13 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Ņemot vērā, ka būt tievam daudziem ir mērķis, neredzu neko baigi aizvainojošu tajos izteikumos. Mna tas liekas drīzāk kā tāda liekulība tagad teikt, ka kādu nu nereāli apvaino, ka viņam pasaka, ka ir tievs, jo visi taču labi saprot, ka būt resnam ir daudz trakāk, citādi nebūtu nto diētu un visādu citādu veidu, kā samazināt svaru. Atgādina situāciju, kad tieva meitene kādam saka, ka ir ar lieko svaru tikai tāpēc, lai dzirdētu pretī "nu nēee, tu taču esi tieva!!!"

Tā nu gan nav taisnība. Man ir draudzene, kura ir ļoti tieva un vienmēr tāda bijusi, tāpat kā visa viņas ģimene. Viņai ik pa laikam kāds "labdaris" pasaka, ka jaēd vairāk, vai pajautā, vai viņai gadījumā nav anoreksija. Jo nu tas tipa ir normāls jautājums ne pārāk labi pazīstamam cilvēkam (t) Vai arī komentāri no sērijas "vīrieši jau nav suņi, uz kauliem nemetas" un "nu, apaļīgākām meitenēm vismaz ir krūtis"... Nē, nemaz nav aizvainojoši :-/
09.08.2016 14:14 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es galīgi neesmu tieva, neesmu arī resna, bet saprotu abas puses, piekrītu tam, ka uzskata, ka aizvainot tievos ir ok, bet, ja resnajam kaut ko pasaka, tad šausmas, cik cilvēks neiecietīgs, necilvēcīgs, neiejūtīgs utt.
09.08.2016 14:19 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es galīgi neesmu tieva, neesmu arī resna, bet saprotu abas puses, piekrītu tam, ka uzskata, ka aizvainot tievos ir ok, bet, ja resnajam kaut ko pasaka, tad šausmas, cik cilvēks neiecietīgs, necilvēcīgs, neiejūtīgs utt.

Es vispār uzskatu, ka izteikt komentārus par citu ārieni nav taktiski - ne tievām meitenēm norādīt, cik viņam jāēd, ne apaļīgām - bākstot, ka šī kotlete/karbonāde/salātlapa jau nu ir lieka. Tā nav svešu cilvēku darīšana, lai apskatas uz sevi - ja ar figūru viss labi, tad lai skatās uz citām savas personības niansēm..
Bet lasot šo diskusiju, es tieši redzu izteiktu agresiju no tievām meitenēm, kuras sevi aizstāvot, kritizē apaļīgu meiteņu formas un šausminās par Kardašjanas dir**. Līdz ar to, jāsāk ar sevi, un tad tikai jāpievēršas citu mācīšanai
09.08.2016 14:24 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tieši tā! Es arī tā uzskatu, tāpēc man nepatīk internetā redzēt nievājošus izteikumus par tievajām vai klausīties par Kardašjanas dirsu. Es par citu formām nerunāju nekad, nu ok, būsim reāli, ja uzvelk M izmēra kreklu XL meitene, es, visticamāk, atskatīšos, tādā līmenī vēl neesmu izaugusi, lai paliktu pavisam neitrāla. Bet tā es neapspriežu, cik kurš resns vai tievs, vienīgās formas, ko ar draudzeni apspriežu, ir mūsējās :D
09.08.2016 14:26 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es gan citreiz nezinu, kā reaģēt, kad apaļīgās čīkst par to, ka ir apaļīgas.. nezinu, ko teikt - nav jau tik traki vai nu tad sāc strādāt ar sevi. Tiešām nezinu. Ja tievās čīkst, tad es parasti no tādiem cilvēkiem izvairos.
09.08.2016 14:28 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nu man ilgu laiku bija tā, ka, saņemot komplimentus par augumu, es bez maz vai apvainojos, jo man pašai nepatika. Un es strādāju vīriešu kolektīvā un tādus komplimentus saņemu bieži. Viens kolēģis visu laiku komentē, cik ļoti viņam patīk manas kājas, bet es pat pie sevis dusmojos un nespēju uztvert nopietni, jo man pašai nepatīk. Es domāju, ka tas ir no kaut kāda bērnībā/pusaudžu gados uzspiesta skaistuma kulta rezultāts, jo šobrīd es apzinos, ka nemaz negribu sērkociņkājas, jo, godīgi sakot, man nemaz nepiestāvētu, bet visu laiku kaut kur zemapziņā ir tā doma, ka bāc, nu bet citām ir tievākas utt.
09.08.2016 14:29 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Resnās ir kaitinošas, jo regulāri sarunās izmet frāzes par diētām, resnumu, nederošajām drēbēm, utt. Nemitīgi gaida, kad sarunas biedrs teiks: "nu beidz, tu t neesi resns" :-D Kuram gan patīk melot? :-D Ir nepatīkami, ja darba vietā cienājot dzimšanas dienā, resnās komentē kaloriju daudzumu cienastā, lai gan ikdienā to vien dara, kā stūķē mutē saldumus no savām atvilknēm :-D Tievie negaužas par to, cik grūti stiprā vējā paiet un cik sapīgi sēdēt ar kaulainu dibenu uz cieta sola :-D
09.08.2016 14:36 |
 
Reitings 208
Reģ: 29.06.2016
kā kas notiek? Normāli bērni ēd cik var, kad kāds uztur(ģimene!) , un kad pats sāks studēt, strādāt varēs izbaudīt desu ar maizi ( vai arī bez desas).

nepatīk patiesība?
09.08.2016 14:38 |
 
Reitings 208
Reģ: 29.06.2016
:-P
09.08.2016 14:38 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
cik sapīgi sēdēt ar kaulainu dibenu uz cieta sola

Kad man bija 20, es gaudos gan, klusībā. Tiešām sāpēja. :-D:-D
09.08.2016 14:40 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Ņemot vērā, ka būt tievam daudziem ir mērķis, neredzu neko baigi aizvainojošu tajos izteikumos. Mna tas liekas drīzāk kā tāda liekulība tagad teikt, ka kādu nu nereāli apvaino, ka viņam pasaka, ka ir tievs, jo visi taču labi saprot, ka būt resnam ir daudz trakāk, citādi nebūtu nto diētu un visādu citādu veidu, kā samazināt svaru.
Pilnībā nepiekrītu. Ir atšķirība vai sauc par tievu vai par kārnu, kaulu kambari utt., plus vēl intonācijā kādā to pasaka. Man agrāk ļoti bieži tika teikts, ka esmu tāda un tas ļoti sāpēja. :-O
09.08.2016 15:40 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Jabut ir veseligiem cilvekiem, ne ar baisu lieko svaru, kas noved pie diabeta un leenas naaves resni berni, jo vecaki slinki. Mazs berns pats sev neieliek rokaas septinas bulkas dienaa un neatnes no veikala konfektes.
Pasee 161, pedejo reizi, kad sveeros, biju 57kg (laikam). Cosmo es sheit esmu resna bulka. Realitate - veseligs kjermenis. Pec aprekjiniem, manam auguma tipam ideali butu jauzed vel 2 kg.
Katraa veikala izmeri atskiras, uzskatit, ka M ir resnums, ir lieliska dienas anekdote.
Kas attiecas uz tematu, redzu daudz jo daudz resnu mazu bernu, kuri izskatas ir krietni paari beebiishu apaljumam. Veseligi izskatas siikie, kuri zagleeni un bndiiti skraida apkart un lamajas, bet vismaz uzturas svaigaa gaisaa.
Pusaudzhu meitenes drizak redzu veseligas vai tievas, maz resnu meitenju.
Aprunat tievos un veseligos (ari L izmerus ;) ) ir aizvainojoshi jebkura gravja pusee.
Resniem cilvekiem gan vajadzetu noradit uz to, ka vinji lenam sevi nogalina. Bet katrs lai staigaa kaa vinjam ertak.
09.08.2016 16:15 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Jā, tik resnas jaunas meitenes visapkārt, ka vairs trolejbusā nav vietas, kur iekāpt. Mazāk par 80 kg vairs nav nevienai. :D Rīgas Dome varētu noteikt dubultmaksu par braukšanu, ja ir virs 80 kg meitenēm.
09.08.2016 16:22 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Ņemot vērā, ka būt tievam daudziem ir mērķis, neredzu neko baigi aizvainojošu tajos izteikumos. Mna tas liekas drīzāk kā tāda liekulība tagad teikt, ka kādu nu nereāli apvaino, ka viņam pasaka, ka ir tievs, jo visi taču labi saprot, ka būt resnam ir daudz trakāk, citādi nebūtu nto diētu un visādu citādu veidu, kā samazināt svaru.

Svarīgi ir nevis tas, ko pasaka, bet tas, KĀ pasaka. -Tu gan tieva- būtu kompliments, -Tu esi tik tieva, aizej apēd karbonādi- tas ne tuvu nav kompliments.
09.08.2016 16:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits