Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mazais palīgs virtuvē..idejas?

 
Reitings 490
Reģ: 14.08.2014
Sveikas! Pēdējā laikā ir kļuvis aktuāli virtuvē pavadīt laiku ar meitu (4 gadi), kura sāk izrādīt lielāku interesi par ēst gatavošanu. Grib kaut ko palīdzēt un tā. Šobrīd aktuālākais ir picas gatavošana, jo tur var visu salikt uz picas, rīt doma pelmeņus kopīgi gatavot. Bet labprāt pagatavotu arī ko citu, tikai trūkst idejas, protams, piparkūku cepšana un cepumu formiņu spiešana arī ir, bet gribās dzirdēt kādu jaunu ideju. Vai jūs pavadat brīvo laiku virtuvē ar bērniem? Kādi ir jūsu iecienītākie ēdieni kurus gatavot kopā? Kuru bērns ir visvairāk iecienījis?
25.02.2016 20:27 |
 
Reitings 603
Reģ: 08.08.2012
Nelasīju visu diskusiju, bet http://viensplusviens.lv/ diezgan bieži apraksta kā gatavo ar dēlu, ko var likt bērnam darīt. Ja nemaldos, pasniedz arī bērnu gatavošanas nodarbības vai kaut ko tamlīdzīgu. :)
27.02.2016 00:45 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Janu nevar vainot, viņa gan jau bija ekstrēmi neapdāvināts bērns, kuru mamma pilnībā ignorēja...
27.02.2016 00:01 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Hahha, Janas bērns ar karoti ēst sāks mācīties vasarā pirms 1.septembra, jo līdz tam būs nekam nederīgs šmulis, kurš visu nocūko un neko nejēdz.
Mīļā sirds, bērnam tāpat viss būs jāmāca - 4 vai 5 gadu vecumā. Ar katru dzimšanas dienu bērns neiegūst kaut kādas spējas un prasmes.Tas viss notiek palēnām ar vecāku palīdzību un padomu. Ne par velti bērnudārzu audzinātājas saka, ka var redzēt ar kuriem bērniem vecāki mājās darbojas un kuriem nekas netiek atļauts.
Es gan nezinu ko mana mazā radinieka mamma ar viņu mājās darbojas, bet viņš savos 7 gados prot no A-Z izcept parastos keksiņus, uztaisīt omleti un protams maizītes arī prot sasmērēt visai ğimenei. Un Janai par lielu izbrīnu mēs visi arī ēdam tās maizītes (tās viņš,manuprāt, jau no 5 gadiem ar lepnumu piesakās taisìt), jo normāla mamma bērnam iemāca, ka pirms ēst gatavošanas rokas jānomazgā. Un normāls bērns to saprot un arī dara.
26.02.2016 23:49 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Es savu 1,5 gadnieci ari daudzkur iesaistu. Vinai patik iet mest mizas mistkaste, kartupelus parlikt no blodas katlina ar udeni. Pie reizes ari papluncajas pa udeni. Patik maisit un est pankuku miklu. kad rasolu griezhu,palidz no olu griezhama nokasit sastavdaljas. Uz z-svetkiem cepam piparkukas,bet tam gan vina bija biku par mazu. Bet beigas jau saprata. Tik noeda koncas no piparkukam-dabujam slept:-Dp bus kadu dienu jaizcep cepumi(l)
26.02.2016 21:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
dāma-simtā Jana

:D :D :D Skan smieklīgi! :D
26.02.2016 17:06 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Arieta-es atceros,ka mans braalis loti uztraucaas vienmeer,ka es atlauju darboties ar nazi tik mazam beernam-iegrieziis pirkstaa utt,bet es atkal vienmeer domaaju,jo aatraak saak darboties ar nazi ,jo labaaka kordinaacija.Taa liekas,ka tie mazie ir taadi,kas neko nevar,bet taa nav!
Par to nekaartiibu-nu tas r vesels process,protams,ka ir taa virtuve nekaartiigaaka,bet loti kaartiiga jau biezi nepaliek arii peec viiriesa virtuvee-viss tiek dariits taa loti emocionaali:-D
Muusu amerikaanu meiteniitei loti patika maaciities gludinaat arii.Te reti kaads ko gludina un tas bija vesels notikums.Taapat arii mazgaat savas dreebiites ar rokaam-tas beerniem loti patiik-mazgaat kaut ko -nemties ar uudeniem utt
26.02.2016 17:02 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Mani puiši man ļoooti daudz palīdz virtuvē - jā, nekārtība ir lielāka, kā, ja gatavoju viena; jā, process ievelkas, bet puiši un es esam, gandarīti par paveikto, kā arī pašiem puišiem ēdiens uzreiz šķiet gardāks.
Jau sen prot griezt ar nazīti, zina, kas kuram ēdienam jāpievieno, kādas sastāvdaļas nepieciešamas konkrētajam ēdienam utt. Pieļauju, ka puišu nākotnē, viņu sievas priecāsies, ka viņi kaut ko saprot no ēdiena (l).
Par to visa apslienāšanu riktīgi nosmējos :D prooootams, bērniem tuvojoties ēdienam sāk pastiprināti izdalīties siekalas, tās sāk pilēt un šķīst uz visām pusēm, kā arī ēdiens vispirms tiek ieslidināts mutē, dēlītis un nazis nolaizīts, un tikai tad sākas palīdzēšanas darbs :D
No viena tāda maza pretīga bērneļa ir izaugusi viena liela, forša, taktiska dāma-simtā Jana, kas zina visu par un ap bērnu ēstgatavošanas manierēm :D
26.02.2016 14:41 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Tikai tāpēc, ka nelikšu darīt ikdienas darbiņus nozīmē, ka būs dīkdienis?



tavai zinaashanai berni pashi grib palidzet, vinji grib but kaa pieaugushie, vinji grib griezt, mazgaat, palidzet un justies noderiigi... jau tagad mana viengadniece kopee mani (kas ir raksturiigi shim vecumam) un njem dvieliti "tiira" galdu, baro mani, "palidz" iznemt no velas mashinas drebes, ielikt tajaa drebes, izkarinat uz zhavetaja utt.

sheit arii autore mineeja

kura sāk izrādīt lielāku interesi par ēst gatavošanu

tatad berns to grib un vinjam vajag! Ne jau berns tev rasolu sagriezis 20 cilvekiem vai 3stavvigu torti izceps. Izceps mazu picinju, 3 pankukas, tostermaizes un viss.
26.02.2016 01:21 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Janas komentāri nu gan mazliet pa skarbu, īpaši pēdējie :-/

Lai gan es arī uzskatu, ka pirmsskolas vecumā var uzticēt pavisam mazos darbiņus - kaut ko atnest, kaut ko nolikt, padot, pārējo - lai skatās, pastāstītu, kas un kā, bet tā nopietni iesaistīt laikam neiesaistītu, skolas vecuma bērnu, ja izrāda interesi gan - kādēļ gan ne, jo nu ēdiens tomēr nav rotaļa (t) Bet nu kas zina, kā rīkošos tad, kad pašai būs bērni! :D :)
25.02.2016 23:21 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Nu bāc, pilnīgi pirksti niezētu piekukuļot rūķus, kuri nakts laikā pa kluso aplaizītu visus Jana100 mājās atrodamos šķīvjus (ok, palaidu savu ļauno ideju, tagad miers :-D (t) ).

Manai meitai maijā būs 3 gadi un es ļauju viņai mēģināt ar manu palīdzību un uzraudzību visu, kur viņa izrāda interesi (izņemot tuvošanos krāsnij, karstiem katliem un lieliem/asiem nažiem). Meita palīdz sākot ar salātu plūkāšanu līdz pat maizes mīklas mīcīšanai, ar savu noapaļotā gala nazīti griež dārzeņus un augļus, rīvē sieru, met nepieciešamās sastāvdaļas kombainā, liek šķīvjus, glāzes, dakšas, karotes, salvetes uz galda. Nu nav gandrīz tādu ēdienu, kur man neizdotos iesaistīt meitu. :)
25.02.2016 23:17 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Tiešām nepatīkami lasīt Janas komentārus! Manā skatijumā tādi cilvēki kā tu ir pretīgi ne bērni!
Berni piedzimst burvīgi un nevainīgi, un mūsu rokās ir tas vai mēs viņus izaudzināsim par labiem sabiedrības locekļiem vai pretīgiem!
Nevaru saprast kurš tev tā nodarījis pāri, ka esi kļuvusi par tik riebīgu...(t)
25.02.2016 23:14 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Visi bērni ir pretīgi līdz skolas vecumam apmēram.

Jana100, jāapbēdina tevi, bet tu arī izaugusi esi diezgan pretīga.
25.02.2016 23:04 |
 
Reitings 775
Reģ: 21.01.2016
Jana, tad man žēl, ka Tu saredzi tikai to, ka bērni ir netīrīgi un nejēgas.:-|
25.02.2016 22:52 |
 
Reitings 279
Reģ: 11.08.2010
Nu diemžēl tā ir, bet visi izaug. Labprāt adoptētu bērnu jau skolas vecumā, bet draugs grib savu bērnu.
25.02.2016 22:51 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Vinam no maniem deeliem loti patika man paliidzeet virtuvee,iipasi ,kad bija kaut kas jaasagriez-vins to saaka dariit jau ,kad bija 4 gadini!Mees vinu saucaam par rosola taisiitaaju!:-D
Amerikaanu meiteniiti saaku maaciit taisiit piiraadzinus,kad vinai bija 5 gadini-loti patika miiciit miiklu utt.Vina veel tagad to visiem staasta!!!(l)
25.02.2016 22:48 |
 
Reitings 351
Reģ: 27.11.2015
Jana100 man nav ko teikt....
25.02.2016 22:46 |
 
Reitings 47
Reģ: 24.05.2014
Visi bērni ir pretīgi līdz skolas vecumam apmēram.
25.02.2016 22:46 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Man arī šķiet, ka tādā vecumā jau vienmēr var piemeklēt mazos darbiņus.
Man vēl ļoti tīk ideja, ja piemēram bērnam jau uzliek tādu kā savu pienākumu "viņš jau tak liels" :)
Piemēram aiznest šķīvjus un glāzes uz galda vai kaut ko tamlīdzīgu.. Tas gan attīstīs viņa pienākuma apziņu, gan prieks pašam un vecākiem :-)
25.02.2016 22:44 |
 
Reitings 490
Reģ: 14.08.2014
Hippie Chick, paldies par viedokli. Un pasmaidīju par Tavu bērnību. Super, ka vecmamma tā iesaistīja, doma tiešām ļoti laba!
25.02.2016 22:44 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Vēl bērnu pavārgrāmata ir forša lieta, jo tur viss ir vienkārši pagatavojams un bērns pats pēc bildēm var izvēlēties, kura recepte viņu uzrunā.
25.02.2016 22:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits