Apvainojumi

 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man gribējās jums pajautāt vienkāršu jautājumu. :-)

Kāds apvainojums jums mūža garumā ir viss vairāk aizķēries prātā un varbūt arī atstājis savas sekas?

Par piemēru, man viss vairāk atmiņā palika tas ka man pateica viens ka man viens priekšējais zobs ir šķībāks par otru un ka tas izskatās neglīti. Nekad to iepriekš nebiju redzējusi un pat vel tagad to neredzu, bet tā pat laiku pa laikam domāju, vai tā tiešām ir un vai citi to tā redz? Nenozīmīgs teksts, bet atmiņā lūk palika.
19.01.2016 12:09 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Pamatskolas laikā, kad sākās pubertāte, arī biju nedaudz apaļīga un tad mamma, pati būdama smalka un tieviņa, nepagura atgādināt, ka nevar bāzt mutē visu, kas pagadās, vai tad gribu būt par zilonēnu.

Tagad esmu pieaugusi, par zilonēnu kļuvusi neesmu, bet ir palicis tas, ka visu ēst nevar, sevi dikti jāvērtē šajā ziņā, trekns vispār nav domāts man. Un joprojām mana mamma ir tā, kura tiklīdz man būs kaut kilograms vairāk, iebāzīs man to acīs. Manuprāt, viņa to svara izmaiņu piefiksē vēl pirms pašiem svariem.

Tajā pašā laikā, kad ar vīru ejam pie maniem vecākiem brīvdienās uz brokastīm, visu laiku bāžas man virsū, kāpēc tad nu es tik maz ēdu. Un, ja drusku nokrītos svarā, tad viņa uzskata, ka ir pilnīgi normāli pateikt, ka izskatos kā no koncentrācijas nometnes un tādā stāvoklī bērnus jau nu es piedzemdēt nevarēšu (ko es nemaz neplānoju). Vienu vārdu sakot, apbrīnojama sieviete.
20.01.2016 11:42 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Solo_Tu pārnestā nozīmē domāji? Ka nabaga bērns


Nē, nē. pilnīgi bez sarkasma :) Patiešām žēl, ka maziem bērniem tiek iedzīti tādi kompleksi, kad viņi domā, ka visa pasaule ir vaļā, dara, ko vēlas, ar to bērnišķīgo prieku un azartu, kāds pieaugušajiem vairs nepiemīt, un še Tev - kādam tas noteikti jāizbojā (t)
20.01.2016 11:45 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Un tas, ka sētā un skolā, kad sāku mācīties latviešu plūsmā, no latviešu bērnu puses esmu saukta par krieveni, lai braucu uz savu Krieviju...laikam no tā laika man dziļi riebjas visas tās ņemšanās ap tautībām, to, kuram vairāk kura valsts pienākas, kurš labāks, kurš sliktāks tautības dēļ, visi tie nacionālisti-no abām pusēm.
20.01.2016 11:45 |
 
Reitings 503
Reģ: 29.01.2009
Vispār daudzām mātes pasaka tādas lietas, varbūt viņas pat nepadomā, ka tas paliks uz mūžiem atmiņā, bet mammas vārdi ir mammas vārdi, iekodējas.
Arī mana mamma ir pārāk tieša un dusmās pasaka ko tādu, ka pat atceroties asaras birst.
20.01.2016 11:52 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
kad sāku mācīties latviešu plūsmā, no latviešu bērnu puses esmu saukta par krieveni, lai braucu uz savu Krieviju...
Manai draudzenei bija tāda pati problēma :( Rezultātā viņa tiešām mazāk komunicē ar latviešiem..
Skumji, ka tā.. bet, ko nu pārmest tiem bērniem.. ne jau paši viņi šīs spārnotās frāzes izdomājuši, drīzāk gan dzirdēja no pieaugušajiem :-(
20.01.2016 12:07 |
 
Reitings 503
Reģ: 29.01.2009
Paliksi vecmeita.
Tev būs nesmuki bērni.
Dzīvo kā cūka.
Tas viss ir atstājis daudz nopietnu seku. Mana māte ir pedante un katru reizi kā, piemēram, krūze nav uzreiz nomazgāta vai ķemme palikusi pie spoguļa, bija jāklausās, ka dzīvoju kā cūka. Vēl ilgi slimīgi skrēju pakaļ katram puteklim, īpaši, kad mamma brauca ciemos, tagad cenšos atslābt. Par bērniem arī, nezinu vai spēšu to aizmirst un šobrīd liekas, ka pat, ja kādreiz būs bērni, dzemdēt būs bail...
Skumji īstenībā un vistrakāk, ka tas viss no mammas.
20.01.2016 12:24 |
 
Reitings 109
Reģ: 22.12.2015
Lai arī cik negatīva un sāpīga būtu diskusija, bet tomēr nedaudz patīkami apzināties, ka ne man vienīgajai visādi plānprātiņi ir savulaik dzīvi bojājuši un likuši birdināt asaras :-)
20.01.2016 12:28 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Ak jā...vēl ir nācies dzirdēt no viena loša randiņā "Tu man pārāk dārgi izmaksā!", kopš tā laika reti svešiem puišiem ļāvu sev kaut ko izmaksāt un kaut kur vest vispār :-D vēl šobrīd nejūtos baigi komfortabli, ja draugs par kaut ko daudz un dārgāk samaksā (t):-P
20.01.2016 12:31 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Man sāpīgi jau bija kad vēl klasē viena meitene, kura bija apaļīga un pa to tika apsmieta, es viņu ja varēju centos aizstāvēt, bet pretī saņēmu vārdus, kas tā ir atmiņā iespiedušies- tava māte laikam nosprāga, jo ieraudzīja tevi!. Viņa tanī laikā gribēja izrādīties klases foršākajiem puišiem , sāpīgi bija tas, ka liela daļa klases kā tādas aitas bļāva līdz. Ilgi domāju, ka esmu vainīga pie tā, ka tētis zaudēja savu mīļoto sievu, manu mammīti. :-(
20.01.2016 12:32 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Meitenes te raksta, ka pašu māte ir apvainojušas, jau tas it neizsakāmi sāpīgi . Bet es te žēlojos, ka klases biedrene ir pateikusi .:-(
20.01.2016 12:36 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ak jā...vēl ir nācies dzirdēt no viena loša randiņā "Tu man pārāk dārgi izmaksā!"


Bruno satiki tad jau :D
20.01.2016 12:38 |
 
10 gadi
Reitings 4050
Reģ: 02.01.2011
manuprāt, "paliksi vecmeitās" un "kas tevi tādu precēs? " ir klasika.
20.01.2016 12:40 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Meitenes te raksta, ka pašu māte ir apvainojušas, jau tas it neizsakāmi sāpīgi . Bet es te žēlojos, ka klases biedrene ir pateikusi .


Bet kur teikts ka tas kas ir noticis ar tevi nav bijis tik pat sāpīgi kā citam sakarā ar vecākiem un tuviniekiem?
Mums visiem sāp un tas ka tu varbūt neesi izbaudījusi tādas sāpes no vecāku puses, nenozīmē ka tev tik pat ļoti nesāpētu ja kāds svešs cilvēks ko pateiktu.
20.01.2016 12:40 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Miss Joker, protams, ka sāpīgi tas tā vai tā ir. Padsmit gados pat domāju, ka tētis mani ienīst dēļ tā.:'-(
20.01.2016 12:50 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ak vai, kādi apvainojumi dažām (t) šausmas..
Mani īsti laikam nekad neviens nav apvainojis, bet tas laikam tāpēc, ka mums vienkārši bija forša klase, kur tikai dažreiz kādam kkas nelāgs izspruka. Bet, ja kāds no citām klasēm ko pateica, tad gājām barā virsū. Visi par vienu :-) vidusskolā gan sāku iet citā skolā un tur bija ļooti jāaizstāv pārējie.. es biju tiešām lielā šokā cik daži kl. biedri bija iebiedēti no dažiem indivīdiem... bet arī, mēs, jauniņie bijām vairāki un arī gājām barā virsū tiem, kas apbižoja citus.. beigās tīri feina klase sanāca :)
Vecāki man ir mīļi bijuši visu dzīvi, nekad nevienu sliktu vārdiņu nav pateikuši.
20.01.2016 12:58 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Bruno satiki tad jau

:D ļoti iespējams!
20.01.2016 13:02 |
 
Reitings 503
Reģ: 29.01.2009
vēl ļoti sāpīgi bija, kad man māte pateica, ka es būšu nelaimīga.
20.01.2016 13:06 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Kaut kā esmu ticis tiem pāri. Pat neatceros.
Pieļauju, ka šajā grāmatā kaut kas var atgādināt par manu aizvainojumu
20.01.2016 13:17 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Lasu un brīnos par to, cik daudz cilvēku atļaujas aizvainot sev tuvos... :-/ Jāatzīst, ka vecmamma ir visu dzīvi terorizējusi manu mammu – sākot ar to, ka mammai esot garas rokas kā pērtiķim, līdz frāzēm – vajadzēja tevi Daugavā iemest, kad piedzimi!
Mamma šo sāpīgo pieredzi noteikti ir ņēmusi vērā un ne reizi neesmu no viņas dzirdējusi nepamatotu piezīmi vērstu manā virzienā. Gluži otrādi – viņa mani ir palīdzējusi būt pašpārliecinātai, nebaidīties kļūdīties, kā arī ticējusi manām spējām, cīņassparam un vienmēr turējusi īkšķus, lai man viss izdodas. Tēvs tieši tāpat.
Pusaudžu gados citu piezīmes neesmu ņēmusi pie sirds – tās vai nu pilnībā ignorēju vai atbildēju ar kaut ko tik pat sulīgu. Maziņa būdama, nodzīvoju kādu laiku ārzemēs, tādēļ pirmajās klasītēs šeit Latvijā runāju ar akcentu. Jā, bērni mēdza pasmieties, bet nu es apzinājos, ka tāda nu es esmu un viss, nebija doma, ka viņu dēļ būtu jāmainās.
Vienīgais, ko no skolas laika atceros, ir vienas draudzenes apvainojums par izskatu ar piebildi – kuram puisim gan es tāda patikšot!? Bet arī to es nopietni neuztvēru, puišiem aizvien patīku, turklāt šobrīd viņa ir viena no manām labākajām draudzenēm. Kā tā? Es toreiz sapratu, ka viņas izgājiena pamatā bija pašas kompleksi un neveiksmes, tāpēc žults, ko viņa izgāza bija mirkļa vājums.
20.01.2016 13:17 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Nu vienīgais, kas man ir iesēdies līdz pat šodienai ir brālēnu izteiciens par manu degunu. Līdz tam es tā neievēroju, ka viņš ir nedaudz šķībs, protams, kopš tās reizes šķiet, ka, protams, ir daudz, daudz trakāk. Bet nevarētu teikt, ka es dzīvoju baigajos kompleksos par to. Ir dienas, kad par to iedomājos, ir laiks, kad aizmirstu. Mamma vienmēr mierina, ka es jau piedzimu ar drusku nogulētu deguntiņu un, ka viss ir kārtībā :D

Vēl jau ir mūžīgie komentāri par to, ka esmu caurbira, kā es bērnu iznēsāšu, neesmu cilvēks, jo neēdu piena produktus, bet tas nāk pārsvarā no vecmammām un to es vairs neņemu galvā.

No pretējā dzimuma gan nekādus apvainojums neesmu saņēmusi, arī tādus komentārus nē. Lai gan tad, kad biju kopā ar bijušo, nedēļu nebijām redzējušies un viņam atbraucot stāstīju kā man gāja, ko darīju un teicu, ka šo nedēļu gan baigi daudz ēdu. Viņš tāds - jā, es redzu :D :D Man gan tas nelikās apvainojums, es joprojām par to pasmejos, kad atceros.
20.01.2016 13:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits