Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai esmu pēdējā maita?

 
Reitings 601
Reģ: 14.07.2011
Šī tēma mani nomāc. Runa būs par attiecībām ar vecākiem, vairāk tieši ar mammu. Abi ar tēvu dzīvo atsevišķi, tēvam sava dzīve. Ar tēvu tiekamies reti, bet regulāri, attiecības nav ļoti siltas, bet saprotamies labi.

Ar mammu... Man šķiet, ka viņas manā dzīvē ir par daudz. Bet, līdz ko ļaujos šādai domai, jūtos kā ļauna nodevēja. Mamma mani audzināja praktiski viena, tēvam tolaik bija citi prieki un rūpes, viņš manā dzīvē "atgriezies" vien pēdējos gados. Mammai cita vīrieša nav, bija pāris neveiksmīgu mēģinājumu, un tā arī dzīvojas viena. Es vairākus gadus dzīvoju atsevišķi, citā pilsētā. Problēma? Mamma man katru dienu raksta - Draugos, Facebookā, sms. It kā jau tā neuzkrītoši - kas jauns un tamlīdzīgi. Dažkārt gan apskaišos un atbildu vēsi - jo, pirmkārt, cik daudz jaunumu vienas dienas laikā var notikt, otrkārt - ne jau visā notiekošajā es vēlos dalīties. Kad par to ieminos, apvainojas - dažkārt to slēpjot, citreiz atklāti.

Dažreiz mamma palīdz finansiāli, un vienmēr vēlas teju līdz centam zināt, kur nauda izlietota. Jā, mana vaina un kļūda, studēju maģistros, bet joprojām atļaujos greznību reizi pusgadā pieņemt vecāku dāvātos pārdesmit eiro. Uzskatu, ka šobrīd studēt kvalitatīvāk varu,strādājot pusslodzes darbu, tāpēc ar naudām ir, kā ir. Patstāvīga drauga šobrīd nav.

Mammai "pa dzīvi" diez ko saulaini neiet, ir diezgan nopietnas veselības problēmas, draugu un tuvu paziņu trūkums un, pāri visam - pūcīgs skats uz dzīvi. Vīrieši - cūkas, kaimiņi - intriganti, valdība - nelieši. Mani mīl ļoti ļoti, bet mani nomāc nepārtrauktie atgādinājumi - cīnies par savu vietu dzīvē, tikai uz sevi tu vari paļauties. Un vēl - "Kuram tad vēl, ja ne man, tu būsi tik ļoti vajadzīga?" Ēh.

Jāpiebilst, ka ir pāris lielu aizvainojumu, mamma savulaik daudz darījusi pāri, savus pusaudža gadus atceros līdzīgus murgam. Bieži gribējās nebūt. Tagad, protams, vajadzētu visu aizmirst, mamma ir pietiekami daudz cietusi, mocījusies un, galu galā, ne jau man kādu nosodīt. Izrunāt pāri darījumus gan pagaidām nevaru un nevēlos.

Zinu, ka cilvēki pasaulē cieš no daudz lielākām problēmām, bet mani šī lieta tiešām nomāc. Un nevajag pārprast - mammu es ļoti mīlu, no savas dzīves izslēgt nevēlos, bet gribētu komunicēt mazliet mazāk. (Epizodiski tas arī izdodas, bet pēc pāris dienām atkal atskan aizvainotais "Kāpēc tu ar mani vairs nekontaktējies?") Vai esmu neglābjama cūķe?

Galu galā, nereti sev atgādinu, ka bāreņus 18 gadus nemeklē neviens. Un sajūtos vēl ļaunāk. Kā man būt?

Vai arī Jums ir gadījies līdzīgi? Ļoti priecāšos izlasīt pieredzes stāstus.
04.01.2016 21:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Godigi? Esat ar mammu loti lidzigas. Abas cepaties par neko, jo reali esat vientulas. Zinot ka mammai ir smagi tu vesi pienem naudu nevis palidzi, un vel ko parmet. Savukart tevam kam visu dzivi pofig tu ka lasu neko ipasi neparmet.
04.01.2016 21:58 |
 
10 gadi
Reitings 51
Reģ: 26.12.2012
Tavu mammu var saprast, viņai dzīvē esi palikusi tikai Tu. Un neviens šajā pasaulē nevēlas būt viens. Un arī Tevi var saprast, jo pārlieku liela uzbāzība tiešām sāk atgrūst. Man ar mammu arī līdzīga situācija, mūždien lien maciņā, pat ja nauda manis pašas pelnīta, jāzin kur un kā viss iztērēts. Tas vienkārši ir tāpēc, ka vēlas dot padomus par to, kā pareizi naudu tērēt, ko pirkt un kur ieguldīt (pēc manām domām). Un padomi noteikti ir tāpēc, ka mamma nevēlas, lai Tev sanāk pieļaut tās pašas kļūdas, kādas pieļāva viņa pati, vismaz man tā ir. To, kāpēc mazāk sanāk kontaktēties, vari paskaidrot ar to, ka Tev ir daudz darbu, esi aizņemta u.tt. Tomēr neiesaku būt vēsai un pavisam aizmirst par mammu, īpaši jau tāpēc, ka viena pati Tevi ir audzinājusi un ja vēl viņai dzīvē nav neviena cita...
04.01.2016 22:01 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
mammai vienkarshi nav draugu, viira, tapeec ir paarnjemta tikai ar tevi. Vinjai vajaga kaadu viirieti vai hobiju.
vispar man arii nepatiktu,ja man taa zvanitos visu laiku.
neuzskatu,ka tu esi slikta,ja taa juuties, vnk daziem cilvekiem nav meera izjuutas, vienalga vai taa mamma vai draudzene kaada
04.01.2016 22:05 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Mani mīl ļoti ļoti, bet mani nomāc nepārtrauktie atgādinājumi - cīnies par savu vietu dzīvē, tikai uz sevi tu vari paļauties. Un vēl - "Kuram tad vēl, ja ne man, tu būsi tik ļoti vajadzīga?" Ēh.
Bet realu taisnibu jau saka. Jo redzui ja kas ar tevi notiktu un butu uz gultas kopjama , nedo dievs protams, zini ka tikia un vienigi mamma tevi koptu un miletu gadiem, parejie pazustu atri, tapat jebkura cita smaga dzives situacija.
04.01.2016 22:07 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Diemžēl tu jau esi drusku pārņēmusi mātes psiholoģiju. Tavs diskusijas nosaukums "vai esmu pēdējā maita?" izmisīgi uzprasās uz mierināšanu un sacīšanu "nēee tak, neesi" ļoti līdzīgi kā tava mamma tev jautā "vai esmu neglābjama cūķe?"
Ja tā nauda tiešām ir pārdesmit eiro reizi pusgadā, kā apgalvo, tad tev dzīvē nekas nemainīsies, ja šo naudu nepieņemsi ar vārdiem, lai nopērk kaut ko sev. Mātei nebūs iemesla tevi kontrolēt. Ja tā nav, un viņa tiešām tevi finansiāli atbalsta, nu tad sorry, viņai ir tiesības zināt, kur tā nauda tiek iztērēta.
Diezgan nenormāla ir tā rakstīšana visur vairākas reizes dienā, bet par to jums vajag sirsnīgi izrunāties. Varbūt viņai paņemt mājdzīvnieku? Vismaz kaut kur varēs novirzīt enerģiju.
Ar apvainošanos viņa cenšas ar tevi manipulēt, nepieļauj to. Pati nenoturēsies un tāpat rakstīs.
04.01.2016 22:16 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
Man tā ir ar omu - burtiski mani uzaudzināja. Katru vakaru sazvanāmies, bet nu jau tas vairāk ir, lai viņa varētu kādam izkratīt sirsniņu - kas jauns, kā ar veselību... Saprotu tevi, ka katru dienu nu nekas jauns nenotiek. Pati arī bieži pasaku, ka nav nekas, ko stāstīt, lai gan ir kaut kas noticis. Zinu jau no galvas, par kurām tēmām nerunāt - vai nu būs par to pārāk daudz jautājumu vai pārmetoši teksti.

Bet tev ir jāsaprot, ka esi viņai vienīgā palikusi. Es arī bieži jūtos slikti, ka saruna ilgst 3 minūtes, bet tajā pašā laikā vismaz esmu mierīgāka, jo zinu, ka ar viņu viss kārtībā.

Nezinu, vai manis teiktais kaut ko tev dos, bet neuztver sevi par maitu. Esi priecīga, ka attiecības ir pietiekami labas, lai mamma gribētu ar tevi komunciēt, zināt par tavu dzīvi. Man nav tādu attiecību ar savu māti - tikai tad, kad viņai kaut ko vajag.
04.01.2016 22:16 |
 
Reitings 601
Reģ: 14.07.2011
Donata, to cūķes tekstu es par sevi - par to, ka gribētos komunicēt mazāk.

Par finansiālo pusi taisnība - ir jākļūst pilnīgi patstāvīgai. Šī, protams, nav vienā dienā atrisināma tēma - piekrītu, ka arī pati neesmu balta un pūkaina. Esmu mazliet paštaisna un laikam arī pagļēva. Bet gribas dzīvot laimīgi, nesāpinot citus.
04.01.2016 22:22 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Bet gribas dzīvot laimīgi, nesāpinot citus.
Varbūt Tu nejūties laimīga.. un tāpēc Tevī rodas negācijas pret pašas miesīgo māti? Tikai minu..

Ar mammu komunicēju ikdienā.. mani tas iepriecina.
Vispār šķiet, ka ar gadiem vecākiem rodas lielāka nepieciešamība pēc saiknes ar atvasi :)
04.01.2016 22:29 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Šķiet Tu vēl neesi "atdalījusies" no mammas, it kā dzīvojiet divās dažādas pilsētās, bet Tu jūties, ka Tavā privatajā telpā / dzīvē viņa pārlieku iejaucas. Iespējams, esi "iestrāgusi" psiholoģiskajā vecumā, esi maza meitene, pusaudze, kas joprojām dažādās jomās esi atkarīga no mātes. Ieteiktu padomāt par šīm lietām, piedot mammai, ka varbūt viņa ir šur tur pielaidusi kādas kļūdas dzīvē un tāpēc Tevī ir neliels aizvainojums, kāds akmentiņš sirdī. Jums vienai otru ir nedaudz jāpalaiž vaļīgāk, jo esat divi pieauguši cilvēki, kam jādzivo sava dzīve neatkarīgi un patstāvīgi. Varbūt runāju nedaudz neskaidri, bet ceru, ka doma ir saprotama...
04.01.2016 22:36 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
viņai ir tiesības zināt, kur tā nauda tiek iztērēta.

Vispār jau nav gan. Ja nauda tiek dota no labas gribas, tad nav ko pēc tam okšķerēt, kur tā ir tērēta, atdots ir atdots. Ja tikai aizdots konkrētam mērķim, tad tā arī jāprecizē.

Autore nav ne maita, ne cūķe - saziņa katru dienu var novest līdz baltajām pelītēm, it sevišķi, ja visu laiku prasa "kas jauns, ko dari?". Man ar savu māti nepatīk kontaktēties un es pat netaisos justies par to vainīga, mums nav nekā kopīga un labprāt nekomunicētu ar viņu vispār. Labi, ka tagad jau vairs nezvana katru vakaru, tikai ar skaļu izskaidrošanos panācu, lai zvana reizi nedēļā (man arī tas ir par daudz).

Manuprāt, bērniem nav jākļūst par vecāku vientulības un čīkstīguma ķīlniekiem. Tur jau rodas tās mūžīgās vīramāšu, sievasmāšu problēmas, vecākiem darīt nav ko, interešu nav, slinkums ieviest dzīvē ko jaunu un tad ķeras klāt bērnu dzīvēm.
04.01.2016 22:37 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Tu neesi maita, tikai nežēlo sevi un nemeklē attaisnojumus.
04.01.2016 22:38 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pret mammu kas viena audzinaja ir aizvainojums, bet pret tevi kas tuseja apkart pa pasauli un pofig sim bija nav. Ta divaini.
04.01.2016 22:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bet pret tevi
pret tevu.
04.01.2016 22:40 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ar mammu komunicēju ikdienā.. mani tas iepriecina.
Vispār šķiet, ka ar gadiem vecākiem rodas lielāka nepieciešamība pēc saiknes ar atvasi
Taisniba. Un es ar berniem ar kominiceju katru dienu biezak gan man zvana vai raksta soc. tiklos. Varam sastridoties nerunat dazadas dienas, bet tas ir iznemuma gadijumi. Ari tusejam kopa, ieperkamies.
04.01.2016 22:42 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
bet pret tevi kas tuseja apkart pa pasauli un pofig sim bija nav. Ta divaini.


nav ko tēvam lieku reizi piesieties, tas ir cits stāsts. Viņš nav blakus un izrietoši ar viņu nav problēmu. Tipa, ir aizvainojums pret māti, davai vēl atradīsim kādu, varbūt ome slikta, māsa, brālis, skolotāja?
04.01.2016 22:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pareizi ,labak panemt naudu no mammas nevis palidzet,dusmoties un etc. Jau teicu autore loti lidziga savai mammai ar attieksmi pret dzivi un citiem.
04.01.2016 22:48 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Ja esi mammai palikusi vienīgā, vienīgais tuvais cilvēks, tad, manuprāt, cilvēks baidās zaudēt arī šo saikni. Cilvēcīgas bailes, kuras nāk kopā ar mīlestību un rūpēm par savu bērnu un pasaulē tuvāko cilvēku. Man arī mamma joprojām zvana katru dienu. Nereti saruna ilgst labi ja pāris minūtes, reizēm es dusmojos, taču tad, padomājot par visu ar vēsu galvu, saprotu, ka jā - ir brīži, kad vēlies kaut tā mamma beidzot liktos mierā, taču tad, kad pienāks tas laiks, kad mammas vairs nebūs... tad gribēsies kaut viņa būtu zvanījusi vēl vairāk un vēl biežāk. Vismaz es to uztveru tā. Dažreiz vecāku uzmanība un uzbāzība kaitina, taču tie ir vecāki... tuvākie cilvēki pasaulē.
Un šis teksts, manuprāt, ir ļoti, ļoti patiess:
cīnies par savu vietu dzīvē, tikai uz sevi tu vari paļauties.

Arī es, tikai tagad, kad pagājuši daudzi gadi, beidzot sapratu vārdus, kurus reiz man izteica mana māsīca: "Vienmēr, vienmēr stādi sevi par prioritāti, tiecies uz saviem sapņiem un domā par sevi, jo tikai uz sevi šajā dzīvē vari paļauties." Un tā patiesi ir.
Vienīgais, ko varu ieteikt, ir mēģināt ar mammu panākt savstarpēju vienošanos. Piemēram, sazvanīties reizi divās dienās, izskaidrojot ar to, ka katru dienu jau tavā dzīvē nenotiek nekas stāstīšanas vērts. Taču to "Čau, man viss ok!" ikdienā mierīgi var aizsūtīt tai pašā Facebook. I mammai būs mierīgāks prāts, i strīdi iztrūks.
04.01.2016 22:48 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Delusion, nopietni? Tu pati mēdz kādam tāpat vien iedot naudu, vai tomēr ceri, ka tā tiks iztērēta kaut kam noderīgam?
04.01.2016 22:53 |
 
Reitings 49
Reģ: 15.08.2013
Pamēģini rīkoties kā viņa, piemēram, raksti viņai bieži, pazvani. Kādu laiku izrādi to iniciatīvu kontaktēties daudz kā viņa to grib. Un varbūt pēc laika viņa jutīsies mierīgāk, rakstīs mazāk Tev, sajutīs tādu pietiekamību:" Es tiešām esmu vajadzīga viņai!" . Izklausās ērmoti, bet - apgrieztās psiholoģijas brīnums!

Ja nestrādā, sameklē viņai vīrieti. :D
04.01.2016 23:01 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Ir muļķīgi kādam dot to, kas nav prasīts un tad cerēt vai pat pieprasīt, lai tas tiktu lietots tā, kā devējam šķiet pareizi, absurda situācija. Pat tad, kad es aizdodu naudu, domās to palaižu vaļā uz neatgriešanos, man nenāk ne prātā pārbaudīt, kā tā tiek izlietota vai sagaidīt mūžīgu pateicību. Vēl jo mazāk domāju par naudu, kuru esmu uzdāvinājusi vai iedevusi tāpat, tā ir tikai nauda.
Ja vecākiem tik šausmīgi nepatīk, kā bērni rīkojas finansēm, lai nedod naudu vispār un guļ mierīgi, nevis čakarē nervus pāris desmitu eiro dēļ.
04.01.2016 23:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!