Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai jūs ņemtu mājkapotāju/palīgu mājas darbos?

 
Reitings 467
Reģ: 29.03.2010
Sveikas,

Vakar, sērfojot pa internetu, atradu vairākas ASV mājaslapas, kas pedāvā mājas palīga ipedāvājumus (iztīra māju, aizsūta pastu, aiznes drēbes uz ķīmisko, nopērk pārtiku utt.) īsāk sakot - izdara mazos darbiņus, kas ir jādara pēc darba un aizņem diezgan daudz laika.

Aizdomājos - vai jūs kam tādam parakstītos?

Vai tā ir tikai ASV cilvēku ikdiena? Vai arī LV cilvēki ir ar mieru laist cilvēku savās mājās, lai izdarītu šādus (it kā vienkāršus) darbiņus? Vai mēs jau esam pietiekami bagāti, lai maksātu par to?
26.12.2015 13:11 |
 
Reitings 1
Reģ: 30.09.2022
Hello everybody. I am called Catherine and I work in the company https://domyessay.co/ This is where they create unique and not repeated essays to help students and students who do not like to waste their time to create the works that they ask them. We are happy to help such people, because we love and appreciate our work.
01.10.2022 15:16 |
 
10 gadi
Reitings 3158
Reģ: 29.01.2009
.
23.09.2022 02:42 |
 
Reitings 3
Reģ: 22.09.2022
this is very interesting
22.09.2022 19:09 |
 
Reitings 235
Reģ: 21.02.2015
Latvijā šādi pakalpojumi ir pieprasīti un ar to sniegšanu nodarbojas gan pašnodarbināti cilvēki, gan uzņēmumi. Tehnika, izglītība, pieredze, izejmateriāli - profesionāls rezultāts. Ja tu neesi atbilstoši ekipēts, nepārzini ķīmiju u.tml., tad 100% kaut ko dari nepareizi, neefektīvi, laikietilpīgi un neekonomiski. Ir ļoti labi jāzina, piemēram, kādā veidā apstrādāt noteiktus audumus kombinācijā ar noteiktiem traipiem, kā apstrādāt virsmas, lai tās atgrūž netīrumus u.tml.
Ja kārtīgi visu sarēķina, tad nav grūti saprast, ka maksājot par šādiem pakalpojumiem, nauda patiesībā tiek ietaupīta.
29.12.2015 21:57 |
 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Eh es būtu laimīga, ja varētu to jau tagad atļauties, jo vienkārši nav spēka visu izdarīt, noteikti, kad būs māja un bērni, reizi nedēļā aicināšu apkopēju. Zinu vairākas ģimenes (ne miljonāri :D ), kuriem nāk apkopējas, jo liela māja, nav citu palīgu, bērni, ciemiņi regulāri. Vajag nelielu atbalstu mājas solī :) nekā nosodošu tur neredzu ;)
29.12.2015 18:28 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Šeit bezmaz mīt ideoloģija, ka cilvēks nedrīkst palaiskoties un papriecāties par dzīvi... Ir brīvs brīdis? Dzen prom mājposi un berz grīdu! :D
29.12.2015 11:34 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Piemēram, es pelnu X eur stundā, bet apkopējai varu maksāt mazāk, tāpēc algoju cilvēku. Šis arguments ir balstīts uz pārprastu/ nesaprastu ideju, ka ja vienā un tajā pašā laikā ir izvēle strādāt algotu darbu vai kopt māju, tad pie zināmām summām izdevīgāk ir algot apkopēju. Šis arguments nav spēkā gadījumā, ja cilvēks strādā standarta darba laiku (8h dienā) un pārējo atpūšas, t. i., nepelna naudu brīdī, kad apkopēja strādā.

1) Kāpēc lai tā mājkalpotāja strādātu vakaros? Viņa strādā pa dienu un, kad es atnāku mājās, man jau viss ir tīrs un smuks.
2) 8h darbadiena vēl nenozīmē, ka cilvēkam ir laiks uzkopt māju. Ja pēc 8h darbadienas cilvēkam ir vēlme padziedāt korī, apmeklēt deju kursus/sporta zāli, vadāt bērnu uz/no pulciņiem, sanāk vai nu no šīm lietām atteikties vai arī māju tīrīt teju vai pa nakti.
3) Personīgi man darbā ir tāda slodze, ka pēc darba negribās neko. Man ir vajadzīgs laiks, lai atpūstos, citādi nākamajā dienā nevaru normāli pastrādāt. Ja alga x stundā nozīmē, ka varu no tās atvēlēt summu y, lai man būtu vairāk laika atpūsties un attiecīgi nākamajā dienā produktīvāk strādāt, kas ilgtermiņā nozīmē summas x palielināšanos, kāpēc neizmantot tādu opciju?
29.12.2015 09:18 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Alexxa
Es taču nesaku, ka tas ir slikti vai izskaužami. Tas ir labi, ka tiek dota iespēja cilvēkiem piepelnīties.
Bet te pieminētie argumenti kāpēc vajag, gan ir komiski. Piemēram, es pelnu X eur stundā, bet apkopējai varu maksāt mazāk, tāpēc algoju cilvēku. Šis arguments ir balstīts uz pārprastu/ nesaprastu ideju, ka ja vienā un tajā pašā laikā ir izvēle strādāt algotu darbu vai kopt māju, tad pie zināmām summām izdevīgāk ir algot apkopēju. Šis arguments nav spēkā gadījumā, ja cilvēks strādā standarta darba laiku (8h dienā) un pārējo atpūšas, t. i., nepelna naudu brīdī, kad apkopēja strādā. Tad tas ir vienkārši slinkums nevis racionāla pieeja.
Tas pats ar attaisnojumiem par "augstiem tīrības standartiem"-varbūt var nemazgāt logus katru nedēļu? :D
29.12.2015 08:57 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
teika_spolite, cilvēkiem ļoti daudzas lietas ir psiholoģisku, nevis praktisku apsvērumu dēļ. Ja cilvēks psiholoģiski jūtās labāk lielākās telpās un materiāli var atļauties kādu, kas tās telpas uzkopj, pie kam nav psiholoģiskās barjeras sakarā ar svešas personas pielaišanu savu mantu sakārtošanai, kāpēc to nedarīt? Dzīvē ir daudz foršākas lietas, ko darīt, par uzkopšanu. Ja vari tās atļauties un vari atļauties mājkalpotāju, kāpēc uzkopt pašai? Tīri loģika kur?
29.12.2015 08:44 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
joselyn
Vai tad jēdziens "dzimtas īpašums" nav vairāk psiholoģisks/emocionāls nevis praktisks? :D
Es nevienam nekādas norādes savā komentārā par pārdošanu nedevu-to tu pati izdomāji. Mana pamatdoma-nav praktiski/loģiski dzīvot tik lielā platībā, ko paša spēkiem nespēj savākt.
29.12.2015 07:47 |
 
10 gadi
Reitings 3158
Reģ: 29.01.2009
Absurds kaut kāds.

Ja vairāk, kā ir, varbūt apdzīvojamā platība par lielu

Mums tagad pārdot dzimtas īpašumu, jo redz pa lielu un dažām cosmo "dāmām" šķiet, ka tā ir slinkuma pazīme, ka nāk cilvēks, kas palīdz ar mājas uzkopšanu.
Varbūt labāk tieciet ar savām problēmām (piem. kauns, aprobežotība) galā. Būs vieglāk citādus viedokļus uztvert. Un dzīvē arī vieglāk ies.
29.12.2015 03:09 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Lasot Kubietes komentārus, rodas sajūta, ka viņa visu laiku ir nedaudz iešāvusi :D
29.12.2015 02:53 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nepieciešamība pēc mājkalpotājas ir vairāk psiholoģiska nekā praktiska.
Ja cilvēks daudz strādā, ir maz brīva laika, tad priekš kam tādam cilvēkam 200-300m2 plašs miteklis?! Ja cilvēkam patīk laiku pavadīt ar ģimeni, draugiem, socializēties, tad loģiskāk ir darbdienu vakarus un brīvdienas pavadīt atpūtas un izklaides vietās, ceļojumos nevis tupēt 4 sienās. Cik bieži vajag mājās mazgāt logus? Vai tiešām jūs spētu ieraudzīt atšķirību starp reizi nedēļā un reizi mēnesī mazgātiem logiem? Ko citu vēl mājkalpotāja varētu darīt? Drēbes ērtāk ir nodot ķīmiskajā tīrītavā, traukus uzticēt trauku mašīnai, ēdienu pasūtīt gatavu no kafejnīcām. Paliek tikai putekļi un grīdas. Cik laiku tam vajag? Ja vairāk, kā ir, varbūt apdzīvojamā platība par lielu?
Man būtu kauns algot mājkalpotāju putekļu un grīdas slaucīšanai (t)
29.12.2015 00:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kaapeec murgi!!!?Ta sieviete bija loti liidziiga tev,muguraa lina garaa kleita
Teika neesmu bijusi sen, un lina kleitas man nav. Vispar sovasar kleitu neiznaca vilkt. Nakamo reizi nesaki ka REDZEJU, bet saki man likas! tapat ka tev daudz kas cits liekas! :-P:-P:-P:-P:-P
28.12.2015 22:10 |
 
Reitings 643
Reģ: 12.05.2015
Kaut kāds vājprāts. Lai arī daža dalībniece atstāj nepatīkamu iespaidu ar savu nemitīgo augstā statusa uzsvēršanu, nesaprotu kāds tam sakars ar kumu un paciņām? Kas tur tik neiespējams?
Es arī esmu apmainījusies ar paciņām ar ārzemēs dzīvojošu cosmo dalībnieci, tā gan nav kumu, bet joprojām nesaprotu, kas šajā faktā tik neticams.
Vienu dienu nejauši kumu ieraudzīju facebookā - sieviete kā jau sieviete. Tāda pati kā mēs visas.
28.12.2015 22:07 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Kaapeec murgi!!!?Ta sieviete bija loti liidziiga tev,muguraa lina garaa kleita-loti normaala sieviete-vai tad tu nevareetu taada izskatiities?:-D
Bet tagad gan-atpakal pie teemas...citaadi autore buus dusmiiga,ka esam piedulkojusas so teemu!!!
28.12.2015 22:07 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Sakuma atbildi kapec jamelo un jaizdoma murgi ka mani redzeji? Tu parasti melo, nu esi sen piekerta un to te daudzas zin ;-)
28.12.2015 22:03 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Kapeec man ir jaanosauc?Meitenes pasas pateiks,ja veeleesies!!:-)
Varbuut tomeer varam iet atpakal uz teemu??:-D
28.12.2015 22:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es tevi redzeeju netaalu no Elandes!
apskatijos tas blakus teikai. Es tur biju pedejo reizi ciemos pie virenes pirmas paris gadus atpakal., Vasara biju laukus, jurmala un centra darba it nekur citur. :-P:-P:-P
28.12.2015 22:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un kas tur tik neticams,ka esmu kaadai suutijusi pacinu ,un saneemusi no kaadas?
nosauc kura? Neteiksi jo nav un but nevar!:-P Niks nav slepena info.
28.12.2015 21:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!