Dzīve kopmītnēs /istabas biedrene

 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
Patlaban ar istabas biedreni dzīvojam kopā mazāk par gadu.

Jau agrāk rakstīju, ka istabas biedrene bieži vien ēd no maniem šķīvjiem (abām bija balti) un atstāj tos pusnetīrus, tas ir, tikai noskalo tos ar ūdeni, tie paliek taukaini un piekaltuši ar ēdienu. To atrisināju, nopērkot sev citus, krāsainus. Nu vairs pieķēza un nenomazgā tikai savus.

Bet es vairs nespēju dzīvot kopā ar viņu. Vienkārši nevaru. Viņa ir katastrofāla cūka (jā, patiešām katastrofāla). Visur istabā ir bardaks, viņas gulta, pagulte, plauktiņš, galda gals ir vienkārši haosā un netīrībā. Galds, uz kura gatavojam, pēc viņas VIENMĒR paliek nobārstīts ar kafiju, cukuru un musli, ledusskapi viņa netīra, nereti no viņas plauktiem izmetu sapuvušus tomātus un gurķus, kas smird pa visu ledusskapi.

Nerunājot par to, ka viņas mati ir VISUR! Jā, pat savos dvieļos es tos esmu atradusi (dvieļi stāv netālu no vietas, kur viņa ķemmē matus). No istabas grīdām bieži vien var parūkas taisīt.

Lieki teikt, ka viņa aiz sevis nevāc vispār. Toties es esmu tīrības un kārtības mīle, kas tikai tāpēc, lai pašai nav jādzīvo šajā cūku kūtī, vienmēr savāc. Bļāviens, es jūtos kā viņas māte, kas vāc aiz viņas, tas nav normāli!

Istabā cenšos ierīkot patīkamu gaisotni, lai pašai būtu forši te atgriezties (esmu nopirkusi lampiņas, izrotājusi, bieži vien vakarā iededzinu kādu smaržīgu sveci...), bet man jau te riebjas! Katru reizi, kad esmu izgājusi un atgriežos kojās, atverot istabas durvis, goda vārds, sejā iecērtas tāds sastāvējis un smirdīgs gaiss. Logus viņa never vaļā vispār, to daru es un pat tad man ir jāklausās kunkstēšanā.

Esmu mēģinājusi runāt ar viņu, bet tas vienmēr beidzas ar viņas histēriju, jo, goda vārds, meitenes, viņa ir maza bērna prātā! Pieaugusi 20 gadus veca sieviete, bet uzvedas kā mazs bērns! Viņa uzskata, ka es pārspīlēju un viņa jau TĀ aiz sevis vācot (kas ir klaji meli!). Visas šādas sarunu reizes ir beigušās ar strīdiem un ilgām nerunāšanām. Attiecības vispār jau mums ir vienkārši šausmīgas.

Ko es gribu no jums: kā lai es pieklājīgi un neaizskarot viņu pasaku, ka viņai ir jāizvācas? Es saprotu, ka rīkošos cūcīgi, bet nekā citādi es nevaru. Pati izvākties es negribu, jo esmu šajā istabiņā ieguldījusi gana daudz. (Jā, starp citu, visas koplietošanas preces - rūteris, miskaste, tējkanna, utt - ir mans un par šo visu viņa ne kapeiku nav piemetusi, slota.) Un kad man to teikt? Es saprotu, ka pieklājīgi būtu pagaidīt līdz semestra beigām, tad arī teikt vai brīdināt viņu laicīgi?

Es zinu, ka gari, bet ceru, ka izlasīsiet un palīdzēsiet. Goda vārds, sirds pilna, vienkārši nespēju vairs.
11.12.2015 17:13 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
11.12.2015 21:01 |
 
Reitings 4838
Reģ: 29.01.2009
Zinu,ka LU kopmītnēs ir iespēja sarunāt istabiņas maiņu,ja ir brīva vieta. Nav tā,ka viņi tajā nav ieinteresēti un sūtīs dillēs.

Otrs - ja istabiņā nedzīvo viens, tad IR jārēķinās ar saviem biedriem,nevis tāda pohujiska attieksme - tev nepatīk mana nekārtība, tad lasies. Tas nav pareizi! Tā ir vide,kur visiem ir jājūtas pēc iespējas mājīgāk un labāk!
11.12.2015 21:02 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
ja istabiņā nedzīvo viens, tad IR jārēķinās ar saviem biedriem,nevis tāda pohujiska attieksme - tev nepatīk mana nekārtība, tad lasies.


+++

Un citiem nav jaizdaba pedantiskas tiruels prasibam un jadzivo stresaa par to lai uz galda nav kada drupatina atstata vai uz gultas kada palaga kroka palikus.
11.12.2015 21:07 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
*tirules
11.12.2015 21:09 |
 
Reitings 23
Reģ: 09.12.2015
Tiktāl, cik tas nav pretlikumīgi, viņa drīkst būt cūka bez ierobežojumiem un tā ir tāda viņas individualitātes izpausme, kuru nedrīkst mainīt.
11.12.2015 21:12 |
 
Reitings 4838
Reģ: 29.01.2009
Atceros,ka mana istabiņas biedrene pat izturējās ar vēsu prātu, ka, slaukot grīdu, es teju vai katru nedēļu no viņas gultas apakšas izslaucīju izlietotus prezervatīvus!:-| Cilvēkam pat elementāri nelikās, ka tādas lietas pašam ir jāsavāc un nav jāmētā apkārt, kur pagadās. Ja gribēja glabāt pa piemiņu, tad vismaz varēja smuki salikt kastītē un taupīt.
11.12.2015 21:14 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Ja gribēja glabāt pa piemiņu, tad vismaz varēja smuki salikt kastītē un taupīt.


:D :D:-D:-D:-D
11.12.2015 21:18 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Kad no majas izvacos, nesam mebeles un tirijam, prezi metajas visos tumsakajos kaktos, bet tie nebija izlietoti prezi. Tas ka metajas prezi vel ne obligati nozime to ka tie ir lietoti, protams, ja vien tu tos nenesi ekspertizei uz Gulbi un zini pilnigi drosi, ka bija lietoti :D
11.12.2015 21:21 |
 
Reitings 23
Reģ: 09.12.2015
Ja es glabāju prežus, tad vieta, kur tie tika nomesti arī milzum daudz ko nozīmē, kastītē vairs galīgi nav tas. Kaut kāda slima iegriba sakārtot kaut ko izdomātā svešā kārtībā, kurai nav nekāda sakara ar vēsturi un realitāti.
11.12.2015 21:22 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
vispar kojas ir noteikumi ka sparedz uzturet tiribu ! Par to parkapumu var ari izmest!
11.12.2015 21:31 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Rīdziniece
Noteikumi ir, bet tie neattiecas uz tādiem sīkumiem. Sapuvis gurķis ledusskapī un haotisks lietu novietojums nudien nav izmešanas kritēriji.
11.12.2015 21:36 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Autores apraksta es neatradu neko par ko vinas kaiminieni varetu no kojam izmest, jaa tiribu un kartibu prasa un tas ir pareizi, bet neprasa pedantisku tiribu un "atmosferu" istaba.
11.12.2015 21:38 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.lu.lv/par/dokumenti/noteikumiunkartibas/latvijas-universitates-dienesta-viesnicu-ieksejas-kartibas-noteikumi/

6. Tīrības un kārtības noteikumi

6.1. Īrnieka pienākums ir ne retāk kā vienu reizi 10 dienās mainīt gultas veļu.

6.2. Īrnieka pienākums ir uzturēt kārtību un tīrību DV telpās un tām pieguļošajā teritorijā. Ne retāk kā 2 reizes mācību gada laikā īrniekam jānomazgā no iekšpuses īrētās istabas logi, durvis un gaismas ķermeņi, regulāri jāuzkopj dzīvojamā istaba saskaņā ar grafiku, kas tiek sastādīts, istabas iemītniekiem savstarpēji vienojoties (sastādītajam telpas uzkopšanas grafikam ir jāatrodas redzamā vietā).

6.3. Ja īrnieks neuzkopj un neuztur dzīvojamo istabu labā kārtībā, izīrētājam ir tiesības, saskaņojot ar DV Studentu pašpārvaldi, klātesot vienam no istabas īrniekiem, uzkopt istabu, par šo pakalpojumu pieprasot no īrnieka (īrniekiem) maksu vai to atskaitot no viņa drošības naudas 10,00 LVL (desmit lati).

6.4. DV telpas sakārto un uzkopj attiecīgo telpu īrnieki, bet gaiteņus, kāpņu telpas, virtuves, tualetes, mazgājamās telpas un citas koplietošanas telpas – DV darbinieki.




lidzigi noteikumi ir pilnigi visas LV KOJAS!
11.12.2015 21:40 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. Sapuvusi partika ledusskapi ir sanitaro normu parkapums! faktiski antisanitara vide partikai citai istabs biedrei!
11.12.2015 21:42 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Hroniskus netīreļus izmācīt nevar. Ko vecāki jau no bērnības nav iemācījuši, to citi ar neiemācīs. Man ar reiz bija draudzene - hroniska netīrele. Tas ļoti atspoguļojās, kad aizgāju ciemos un redzēju to haosu (tas būtu maigs vārds) kas bija viņas mājā. Lai cik smieklīgi neizklausītos mana ciemošanās pie viņas beidzās tad, kad apsēžoties uz dīvāna man bija jānovāc viss liekais, bet tik un tā nejauši uzsēdos īlenam :D
11.12.2015 21:43 |
 
Reitings 23
Reģ: 09.12.2015
Man bija istabas kaimiņi, kas pisās manā klātbūtnē, ēda manu paiku un tā visādi citādi ok. Paliku dzīvs un vesels, tātad tas viss bija uz labu un ja tā nenotiktu, moška kaut kas savādāk iznāktu - nosprāgtu vai kas vēl ne tik. Tas ir jautri, par to jāmāk pasmieties un papriecāties, vēlāk būs par ko atcerēties.
11.12.2015 21:44 |
 
Reitings 4838
Reģ: 29.01.2009
Tur jābūt aklam,lai neredzētu,ka prezervatīvi bija LIETOTI!|-) Kam man vēl bija nest uz Gulbi? Ne man interesē prezervatīva sastāvs,nekā.
11.12.2015 21:47 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Par puukainu punktu uz tomata no kojam ara nemet, maksimums tai metenei izteiks aizradijumu, bet pat par to es saubos vai kads liksies zinis. Ja tiesam ir baiga cuku kuuts, iekases tos desmit latus. Vispar ja vini noteikumos nav nomainijusi valutu, vinus var sutit dilles, jo Latvija jau gandriz 2 gadus ir eiro. :D

P.S. Interesanti izcenojumi gan viniem bija, man te apkopejas darbs maksa 7£ stunda, lai iztiritu 5istabu maju ir vajadzigas divas stundas, mazu istabinu var iztirit 20 minutes. (t)
11.12.2015 21:50 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Nu nezinu, itkā noteikumi diezgan strikti paredz kārtību&tīrību, bet varbūt tas LU kojās.
Es biju RSU kojās un ne mums kāds pārbaudīt nāca, neko. Pie tam, biju augšējā stāvā, ziemā un lietū no griestiem tecēja ūdens loga iekšējā pusē, un vispār tagad padomājot - totāli antisanitāri apstākļi utt., tā kā tur daudz lielākas problēmas no viņu puses un pāris sapuvuši gurķi pret visu to, ko koju apsaimniekotājs nenodrošināja - viens pīkstiens no vadības par nekārtību, kā viņi paši atrautos - tā kā mums viss bija mierīgi.
Gurķi puva, kāpņutelpā pīpējām, naktīs uz tuvāko diennakts veikalu gājām - pilnā koju programma un visi dzīvi, ar sajūsmu tos koju laikus atceramies :)
11.12.2015 21:52 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Ieva, Hipokrāta vai Mārupes ielā? :)
11.12.2015 22:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits