30 dienu vegāniskais izaicinājums!

 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Sveikas! Varbūt piekrītam visas kopā 30 dienas vegāniskajam izaicinājumam? :-) Kopā lielāka motivācija un vēlme. Kura ar mani? Te rakstīsim dienas beigās (vai jebkad, kad ir ko pateikt) kā veicas un savas pārdomas par pašsajūtu utt. Pati izlēmu piekrist, lai uzlabotu veselības stāvokli. Domāju sākt no rītdienas (02.12.), jo šodien jau pietiekami ēdu gaļu (s)
Sākam? :-P
01.12.2015 20:29 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Rīdziniece - un ? Ja tas ko parāda, tad to, ka arī 103 gadus var nodzīvot gaļu neēdod ;) Tas taču ir tik ļoti individuāli. Pazīstu vairākus indiešus, kas kopš dzimšanas dzīvo ar veģetāru vai vegānu uzturu. Viss ar viņiem lieliskā kārtībā un neko nenožēlo. Man pazīstamie vegāni - ar ļooooti retiem izņēmumiem (un tad arī tie ir 'īpaši' cilveki) ne nu karo, ne brēc nelabā balsī - tu esi slikts, jo patērē dzīvnieku resursus. Arī par veselību nesūdzas, daļa sporto uz nebēdu.

Kkādu ekstrēmu galējību piesaukšana ir galīgi nevietā. Nenovīdīgi vecāki, kuru rīcību un lēmumu seku dēļ bērniem ir veselības problēmas / iestājas nāve ir gana visās grupās. Gan ja tās sadala pēc uztura preferencēm, gan reliģiskajām, gan sociālā stāvokļa, u.t.t. Man šo palasot vnk nemaz neceļas 'roka' mēģināt rosināt izpratni par to, ka dažādība ir pieļaujama un nav nosodāma vai pataisāma par 'nepareizu un nederīgu' (kur nu vēl ja nerada nekāda veida kaitējumu citiem). Nocitēšu Noam Chomsky -
The smart way to keep people passive and obedient is to strictly limit the spectrum of acceptable opinion, but allow very lively debate within that spectrum.

Meh. Lai jauks vakars kā vienai, tā otrai grāvja pusei. Varbū jābeidz mētāties ar kociņiem savāstarpā .. un no tiem jāsameistaro tilts ;)
08.12.2015 00:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vins eda galu! Lidz kluva par vegetarietis, un tagad muza nogale atceras to garsu un nozelo. pri comn te kaut kadi indiesi kops dzimsaans vegetariesi? Stasts jau ir mazliet par ko citu;-)
08.12.2015 00:50 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Nu viņi ir garšojuši gaļu un eiropiešu ēdienus, jo te dzīvo. Vieni nožēlo, citi nē. Gados tik brangus veģetāriešis nezinu, bet tādus ap 35 ar 20 gadu stāžu zinu gan, un atsākt ēst i negrasās. Tādēļ ka viens onka saka, ka nožēlo Tu domā, ka agri vai vēlu visi citi arī izdomās, ka tā bijusi kļūda ?
08.12.2015 00:58 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man ēšana ir sava veida bauda - ēdu visu un izbaudu garšu/tekstūru/konsistences dažādību. Tāpat arī - man dzīve ir gana daudz citu, krietni vien interesantāku nodarbju par nepārtrauktu sava uztura kontroli un sekošanu tam, lai atsakoties no viena produkta uz pavisam, neciestu organisms kaut kādu vielu trūkuma dēļ. Ēst gaļu ir krietni vien vieglāk, nekā "barot" sevi ar filozofiju un meklēt n-tos aizstājējus nepieciešamo vielu uzņemšanai. Es tikai izsaku viedokli, ka šajā izvēlē nevēlos sev sarežģīt dzīvi, kas bieži vien jau pati par sevi ir gana sarežģīta - ēdu gaļu un nemēģinu iedziļināties nekādā filozofijā par "nabaga" nokautajiem dzīvnieciņiem, līķiem, dažādiem uzturspeciālistu viedokļiem un tamlīdzīgām lietām. Sabalansēt uzturu iekļaujot gaļu ir viegli un normāli. Toties meklēt visādus apvedceļus un pielietot maksimāli daudz savas izdomas ēdienu pagatavošanā un dažādošanā bez gaļas - prasa lielu piepūli, laiku un izdomu, un bieži vien arī līdzekļus. Protams, katram ir tiesības izvēlēties sev piemērotāko dzīvesstilu... Kādam patīk sev sarežģīt dzīvi, kādam - nepatīk to darīt. Vai tam būtu jābūt par strīda iemeslu?... Nez vai...
08.12.2015 02:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015



Vienas lielas dzērveņu smūtija glāzes pagatavošanai būs nepieciešams:
Dzērvenes (svaigas vai saldētas) 3 ēdamkarotes;
Zemenes (svaigas vai saldētas) 3 ēdamkarotes;
Banāns (svaigs vai sasaldēts) 1 gab.;
Medus 1 tējkarote;
Auzu pārslas 1 ēdamkarote;
Klijas 1 tējkarote;
200 ml vārīta atdzesēta ūdens vai minerālūdens bez gāzes.

Visas sastāvdaļas sablenderē, lej skaistā glāzē un bauda, gardo dzērienu, nekavējoties!
08.12.2015 18:12 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
08.12.2015 18:21 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Man citreiz galvā arī ienāk doma par vegānismu, gaļu jebkurā gadījumā ēdu, labi ja, reizi vai divas mēnesī. Bet tomēr... neeeeeee. Tik daudzos ikdienas, garšīgajos un veselīgajos produktos ir dzīvnieku valsts produkti (olas, piens). Man ,personīgi, kaut tikai mēnesi kļūt par vegāni būtu mocības, katru reizi lasīt produkta sastāvdaļas ir kaitinoši :-| Man ir pazemināts svars, cilvēki galvenokārt izslēdz no uztura dzīvnieku valsts produktus lai zaudētu svaru, tāpēc bail pat iedomāties par kādu skeletu kļūšu ja grauzīšu tikai zaļbarību :-D nē, paldies! :-)
08.12.2015 18:26 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Neons Kad iemanaas,tad neka sarezgita tur nav,ir tieshi interesanti,jo ir nenormali daudz iespeju. Un dazhadas tekstuuras un garshas ari ir.
08.12.2015 19:38 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Es gan nezinu cik tas ir patiesi, bet no uztura speciālista esmu dzidējusi ka lai labāk uzņemtu tos vitamīnus no dārzeņiem/augļiem, vajag drusku eļļu/sviestu izmantot jo tad organisms labāk uzsūc tos vitamīnus. Kāpēc tā un vai tas tā tiešām ir es gan nemācēšu teikt.

Man jau patīk kā 30+ lapu garā diskusijā par vegānisma kaitīgumu piedalās cilvēks, kam trūkst elementāras pamatskolas vielas zināšanas bioloģijā. :D Well done, Miss Joker, well done. Tik daudz nepatiesu argumentu kā no tevis šajā diskusijā sen nebija nācies dzirdēt no viena cilvēka. Izglītojusies labāk būtu nekā dalījusies ar savu nezināšanu un iedomātām patiesībām.

Var strīdēties,bet fakts paliek fakts,ka aļa satur daudz vērtīgu aminoskābju,tā satur divvērtīgo dzelzi,kuru organismam ir vieglāk uzņemt,tāpēc ļoti daudziem veģetāriešiem ir problēmas ar mazasinību,jo no augueim organisms to uzņem nepilnvērtīgi.Gaļā ir atrodami arī B grupas vitamīni.

Harmony, aminoskābes, dzelzs, B grupas vitamīni ir plaši pieejami arī augu valsts produktos. Gaļā nav absolūti nekā, ko nevarētu uzņemt ar veģetāru un vegānu uzturu, nevajag savu nezināšanu tik plaši demonstrēt.

cilvēki galvenokārt izslēdz no uztura dzīvnieku valsts produktus lai zaudētu svaru

Un šī vispār ir pērle, Shanina. Es no dzīvnieku valsts produktiem atsakos ētisku apsvērumu dēļ. Citi nelieto dzīvnieku valsts produktus veselības (un ne tievēšanas) dēļ, vēl citi ekoloģisku apsvērumu dēļ..
08.12.2015 19:46 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Hippie Chick Jā, es piekrītu, ka daudzi veselības problēmu/alerģiju dēļ izslēdz no uztura gaļu,olas,pienu. Bet pavērojot kopumā šo vegānisma kultu no malas (informācija netā, youtubē, Tv, no paziņām) tiešām rodas iespaids, ka tā ir tīri modes lieta pateikt ''Im 100 % VEGAN'', un ļoooooti daudzi cilvēki neapzināti skrien pakaļ šai modei, nesekojot līdzi savam veselības stāvoklim (kritiski pazemināts svars, izkrīt mati, zobi, sausa āda, lūzt kauli) un viss dēļ tā, ka cilvēks neuzņem pietiekamu daudzumu kcal un nepieciešamās uzturvielas normālai dzīvošanai!
Ja tu labi pārzini savu ēdienkarti, seko līdzi uzturvērtībai, tad tas ir tikai apsveicami! Kaut būtu vairāk cilvēku, kas gudri mācētu pievērsties šim dzīvesveidam, un uzzinātu par to visu, pirms tams pievērsties!
08.12.2015 20:32 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Pat Švercnēgers iesaka atteikties no gaļas:
https://youtu.be/uDiQIrpjLoY
09.12.2015 15:43 |
 
10 gadi
Reitings 4389
Reģ: 30.09.2013
Pagājušas teju gandriz 2 nedelas.. interesanti ka tad vegeniem tad iet?
11.12.2015 17:15 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Vegan rant

What is the hardest part of being vegan? Answer: watching other people killing themselves, the animals and the planet with their diets!
14.12.2015 23:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits