Bet mamma nekadīgi nevēlas pieļaut, lai es dotos uz vakarskolu. Viņa saka, ka tur normāli cilvēki neiet, tur mācas tikai invalīdi un pieaugušie, kuri agrāk bastoja stundas. Viņa saka, ka tie kas iet vakarskolā viņus nekur neņem, nedabon augstāko izglītību un strādā par sētniekiem.
Mammai derētu vairāk interesēties par dzīvi (šajā gadījumā - Tavējo), tad šādi muļķīgi bezpamata spriedumi netiktu svaidīti. Iestāšanās augstskolā lauvas tiesā gadījumu ir atkarīga vienīgi no Taviem rezultātiem centralizētajos eksāmenos (humanitārajās jomās tā pārsvarā būs latviešu valoda + svešvaloda, eksaktajās pievienosies matemātika, specifiskākās jomās - nozares priekšmeti, piemēram, medicīnā: bioloģija, ķīmija u.tml.). Pieteikšanās un konkurss risinās elektroniski, un datorsistēmai būs pilnīgi vienalga, vai ailītē
skola būs rakstīts
Dunduru vakarskola vai
Rīgas Valsts 3.ģimnāzija. Protams, ir gadījumi, kad iepriekšminētajam pievienojas tests, eseja, radošs pārbaudījums, intervija u.c. Bet arī tur Tavā pierē nerēgosies uzraksts
vakarskolniece.
Lai kur arī mācītos, nozīmīgākais faktors būs pašmotivācija. Izklausās, ka ar to Tev šobrīd ir pašvaki. Ja daudz iekavēts, skaidrs, ka izveidojas baiļu, nepatikas sajūta, kas rezultējas vēlmē norobežoties, bāzt galvu smiltīs un meklēt bēgšanas ceļu. Tas ir ļoti cilvēcīgi.
Pats svarīgākais ir lielās līnijās saprast, kādu vēlies veidot savu nākotni, līdz ar to šķetinot, kāda izglītība būs tam piemērotākā. Ne visiem cilvēkiem laimei nepieciešami trīs diplomi un zelta medāļu kolekcija. Tu vari būt brīnišķīga dzīvnieku aprūpētāja patversmē, pieprasīta ilustratore vai omulīga lauksaimniece. Tikai jāzina, kurp sirsniņai gribētos.
Ja nepieciešams padoms un palīdzība latviešu valodā, literatūrā, kultūras vēsturē vai mūzikā, vari atrakstīt.