emocionāla atkarība?

 
Reitings 43
Reģ: 01.10.2015
Labvakar. Kā cīnīties pret emocionālo atkarību no cilvēka? Šķiet ka dzīvoju pilnīgā apmātībā un vairs nezinu kā rīkoties tālāk.
STāsts ir par manu bijušo draugu..,.. Ja sākumā šķita, ka pāries, nāks citi vīrieši, citi cilvēki,mainīsies vide utt., tad tagad saprotu, ka nekas vispār nemainās, kļūst tikai sliktāk.
Šis gads ir pagājis viņa zīmē, kaut kā ceļi mūs saveda kopā, mēs daudz ko izrunājām par vecajiem laikiem un uz mirkli jau bija laimes sajūta, kad viss atkal izčabēja. Es atzīstu, ka šajā situācijā lielu lomu spēlē mans rakstura vājums, kurš mistiskā kārtā, izpaužas tikai uz šō vīrieti. Ja pret citiem es varu kļūt auksta kā akmens, kļūt egoistiska un domāt par sevi, tad ar viņu ir savādāk - kļūstu tik maiga, ka pašai riebj.
Galvenā problēma tajā visā laikam ir tā, ka man nenormāli vajag to sajūtu, ka esmu viņam vajadzīga.

Varat mani saukt par stulbeni, to jau esmu simtām reižu dzirdējusi no draudzenēm. Un nedarbojas uz mani arī tas - neatbildi, izdzēs no visurienes ārā un pārējās lietas. Manī ir kaut kas iekšā tāds, kas attiecībā uz šo vīrieti gan ceļ debesīs, gan iedzen apātijā. Dienās, kad man negribas neko - guļu, skatos griestos un birdinu asaras. Esmu apdomājusi iešanu uz baznīcu, varbūt nolikt svecīti, tas varētu palīdzēt? Man tik ļoti vajag pārraut to emocionālo saiti ar viņu, lai es beidzu mocīties jo nekad vēl neesmu jutusies tik nogurusi no visa kā pašlaik. Man iepriekš likās ka tā emocionālā saite pārtrūks tad, kad man būs zināmas dažas lietas no pagātnes saistībā ar mūsu attiecībām. Visu izrunājām, izstāstījām un atzināmies bet man no tā nekā. Un tā saite nepazūd arī līdz ar to, kā beidzam komunicēt. Tāpat mani kaut kas velk, kaut kas grūž pie tā vīrieša. Ja es būtu vīrietis, es domātu, ka esmu pieburta jo laimi citās attiecībās arī nespēju gūt, bet nu tas ir absolūts stulbums, vismaz šajā gadījumā.
01.10.2015 02:05 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Ne jau ar lazutam sirdim arsts nemsies, bet ar tavu galvas sakartosanu. Tu tacu saproti, ka tas nav normali. Nu nav, sitat man ar koku, nav! tas ir ne tikai nenormali, bet loti neveseligi tavai nervu sistemai. Sadi rodas daudz onkologisku saslimsanu, starpcitu.
01.10.2015 20:03 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
KRISTA, ir psiholoģiskie cēloņi kāpēc es tik traki liela mīlētāja. Mana pārliecība ir, ka tā nav jābūt. Kaut vai tāpēc, ka neviens nav ideāls. Bet tu neapzināti viņu pacel tieši tik augstu! Par spīti tam, ka it kā apzinies trūkumus. Tātad, ne pietiekami apzinies tos!

Psiho dakteris kā reiz tādos gadījumos ir īstais. Nu nedzīvo vairs padomju laikos kad pie tādiem griežas tikai psihiski slimie. Nu neesi tu slima, bet nespēlējies ar uguni labāk! :D
01.10.2015 20:08 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Tony
Tev nevajag griezties pec palidzibas?
(Un ne jau tikai si ieraksta del)
01.10.2015 20:10 |
 
Reitings 43
Reģ: 01.10.2015
Beibe.Marta, es taču pati šeit gandrīz katrā komentārā rakstu, ka pati saprotu, cik nenormāli tas ir. Es nemaz necenšos kādu pārliecināt, cik normāla esmu un cik veselīga ir šī situācija. Tāpēc jau uzdevu jautājumu, diskusijas pieteikumā, kā tikt galā ar emocionālo atkarību. Un tiešām, paldies tām meitenēm, kas padalās ar saviem stāstiem, man vismaz vairs nav tādas apziņas, ka esmu tāda vienīgā.
01.10.2015 20:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tu noteikti neesi tāda vienīgā. Man gan nav bijis tas "gods" nokļūt līdzīgā situācijā, bet man ir divas paziņas, kuras kaut ko līdzīgu ir piedzīvojušas. Nu jau abas ir laimīgi precētas ar pavisam citiem vīriešiem, abām pa diviem mazuļiem un viss tas murgs jau ir tālā pagātnē... Taču savulaik bija kā apmātas ar kaut kādiem jampamiņiem, kuri bija totālākie lūzeri, bet šīs kā apmātas - reāli nevarēja tikt viņiem pāri. Nu neko... Laiks visu sakārtoja un salika pa plauktiņiem, jo tie vīrieši jau labāki nekļuva, vnk viņas ar laiku kļuva gudrākas.
01.10.2015 20:17 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
01.10.2015 21:02 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Un ko tev dod apzina, ka neesi tada vieniga?! Ka vari ta turpinat?! Vienigais veids ka tu vari atguties ir psihologs jo pati acimredzami gala netiec un neticu, ka tiksi jo esi taja purva parak dzili un parak ilgi. Iespejams tadai atkaribai celoni ir pavisam citur, iespejams pati to nemaz neapzinies. Es tevi nevelos nosodit, tikai un vienigi palidzet ar padomu.
01.10.2015 21:05 |
 
Reitings 43
Reģ: 01.10.2015
Beibe.Marta, esmu domājusi ka cēloņi varētu būt citi, esmu centusies sevi parakt dziļāk, bet atduros pret to, ka, ja būtu tā kā man šķiet, tad tas izpaustos pret citiem vīriešiem arī, tomēr tā nav. Un tas, ka meitenes padalās ar saviem stāstiem - nē, tas neliek turpināt tāpat. Tas liek iet uz priekšu un visu mainīt. Jo ar savām draudzenēm sanāk tāda kā tukša runāšana - viņas zina visu no A-Z, bet īsti izprast to nevar, jo pašas to nekad nav jutušas. To pat izstāstīt tā nevar, bet te ir meitenes, kas man raksta vēstulēs, ka manā rakstītajā pilnībā atpazīst sevi. Tātad saprot un tad paliek nedaudz vieglāk.
01.10.2015 21:46 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
es atšķiršos no citām, varbūt kāda pieburšana? es pati īsti neticu, bet nu kāpēc gan , lai normālos apstākļos cilvēks 10 gadus muļļātos ar vienu un to pašu cilvēku, ja nekā laba nav?

ps- forša bilde 8-)
01.10.2015 23:08 |
 
Reitings 43
Reģ: 01.10.2015
booboo, nomainīšu :D
Nu kas mani būtu piebūris? Vīrietis kuram mani nevajag? Vai dažreiz vajag, bet dažreiz nē? Ja es būtu vīrietis, noteikti domātu ka esmu pieburts, jo sievietēm jau viss kas var galvā ienākt, bet ne jau vīrietis. Tam vienkārši nav normāla izskaidrojuma.
01.10.2015 23:13 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
ir arī visādi stalkeri vīrieši un vēl trakāk. bieži pat nevar noteikt. nu es tiešām nezinu. kā jau teicu es īsti neticu tam, bet nu neredzu loģisku izskaidrojumu. nu ja nu tā būtu un es iekšēji negribētu būt ar viņu, tad nocirstu visu kā ar nazi. pat ja kādreiz satiktos, nekad neatjaunotu kontaktus, nesarakstītos utt.
01.10.2015 23:17 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es joprojām uzskatu, ka problēma tādās situācijās ir tikai un vienīgi tā, ka tu pati nevēlies visu pārtraukt. Kāpēc tas ir tā, nu tur var būt daudz iemeslu. Upura, citējas lomas patikšana, mazvērtības kompleksi, pašcieņas trūkums, lepnuma trūkums, kāda trauma bērnībā utt. Viss ko varu teikt - tava dzīve ir gaužām garlaicīga un nepiepildīta, ja reiz pietiek tik daudz laika, lai vazātu sev līdzi pagātnes rēgus...
01.10.2015 23:20 |
 
Reitings 43
Reģ: 01.10.2015
Neon, kāpēc domā, ka nevēlos pārtraukt? Ir kaut kas tāds, kas liek par to manīt? Nu tā uz aci pēc tā ko rakstu vai kāpēc tāds secinājums? Jo man šķiet tieši otrādi, tikai es nespēju atrast veidu. Esmu kardināli mainījusi savu dzīves vidi, izkāpusi no komforta zonas, kas bija ļoti grūti, bet likās - tas ir vienīgais risinājums. Esmu uzklausījusi draugu padomus un attiecīgi rīkojusies. Mēģinājusi esmu ļoti daudz ko, bet īsti vaļā no tā netieku. Es domāju, ka ja es absolūti nevēlētos no tā tikt vaļā, tad es pat uz pusi neko no tā visa, ko esmu darījusi, nebūtu pasākusi.

Un nepatīk/nav vajadzīga cietējas loma. Man nevajag lai kāds žēlo un saka, cik skumja man dzīve, ka tā sanācis. Es pati nezinu ko tieši man vajag, nu laikam jau reālu plānu kā dzīvot tālāk jo manas idejas ir aptrūkušās. Un jā, man ir problēmas ar lepnumu un pašcieņu, bet tas izpaužas tikai šī vīrieša klātbūtnē/ietekmē. Nav neviena cilvēka uz pasaules, kura ietekmē kļūtu kā tāds pazemīgs suns. Esmu domājusi par bērnības traumām, bet īsti nevaru tādu sazīmēt, jo viss ir bijis labi. Par dzīves garlaicīgumu sūdzēties nevaru, bet domas un ilgas par šo vīrieti, iezogas jebkurā brīdī. Arī tad, kad esmu pārņemta ar kādu jaunu hobiju vai esmu ceļojumā uz eksotisku valsti. Jebkurā brīdī, mirklī.
01.10.2015 23:35 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Neon, kāpēc domā, ka nevēlos pārtraukt? Ir kaut kas tāds, kas liek par to manīt? Nu tā uz aci pēc tā ko rakstu vai kāpēc tāds secinājums?

Secinu pēc tā, ka joprojām neesi tikusi ar to galā. Cilvēks kurš tiešām grib tikt galā ar situāciju - tiek ar to galā un viss. Agrāk vai vēlāk, bet tiek galā. Tavā gadījumā vairs nav "vēlāk", bet jau krietnu laiku "par vēlu". Sanāk kā gumijas stiepšana drīzāk... Kāpēc pieķeries atmiņām? Kāpēc joprojām ievelc to vīrieti savā ikdienā? Ne jau viņš to dara, bet tu pati.

Neesmu speciāliste, nevaru tikai pēc foruma sarakstes saprast, kas ir tas, ka tev traucē atlaist šo situāciju. Vien varu secināt, ka tu pati to dari...

Man bija reiz līdzīga situācija dzīvē. Nedaudz savādāks iemesls un kopumā viss izklāsts. Taču pēkšņi dzīvē parādījās cilvēks, kurš pēc sarunas skaidri un gaiši man pateica, ka neesmu savu pagātni atlaidusi. Es protams uzreiz saspurojos un iespītējos, ka viss jau sen ir pagātnē, bet tas cilvēks man norādīja uz acīmredzamo - es par šo situāciju daudz runāju, daudz pieminēju, tātad - neesmu tikusi tam pāri. Nu nācās vien atzīt, ka tā tiešām ir taisnība, ko centos visādi noslēpt no sevis pašas. Kas man palīdzēja? Atzīties sev un atzīties pāridarītājam, ka es šo visu turu sevī, joprojām pārdzīvoju, joprojām man tas sāp... Aci pret aci. Godīgi. Un kas vissvarīgākais šajā visā, ka nebija svarīgi, kāda būs otras puses reakcija. Galvenais pateikt viņam sejā, ka viņš rīkojās briesmīgi un man joprojām tas sāp. Zini? Pēc sarunas es jutos kā no jauna piedzimusi! Man no sirds novēlās tāds smagums... Un viņš pat neatvainojās īsti... Tas man pat nebija svarīgi...

Man gan bija cits gadījums. Taču pieeja iespējams tev var palīdzēt. Esi tam vīrietim pateikusi, ka tev ir problēma dzīvot bez viņa tālāk? Esi viņam atklāti pateikusi, ka viņš tev čakarē dzīvi, ka tev jau jāsāk meklēt speciālista palīdzība? Esi viņam pateikusi, cik ļoti tev tas viss sāp un traucē?... Ja nē, varbūt izdari to. Tas var palīdzēt - nostāties aci pret aci ar savu problēmu un pateikt, ka tu apzinies savu vājumu.
01.10.2015 23:55 |
 
Reitings 28141
Reģ: 11.02.2015
Kad ir šitik spēcīgas pievilkšanās, es jau vairāk sliecos ticēt tam, ka "māte daba sauc". Ka ģenētiski esat piemēroti super-beibiku radīšanai, tāpēc arī feromonu līmenī trinaties viens ap otru, kaut raksturu vai saskanības ziņā nav nemaz tik ideāli. Gēni, tā teikt!! :)
02.10.2015 00:03 |
 
Reitings 43
Reģ: 01.10.2015
Man gan bija cits gadījums. Taču pieeja iespējams tev var palīdzēt. Esi tam vīrietim pateikusi, ka tev ir problēma dzīvot bez viņa tālāk? Esi viņam atklāti pateikusi, ka viņš tev čakarē dzīvi, ka tev jau jāsāk meklēt speciālista palīdzība? Esi viņam pateikusi, cik ļoti tev tas viss sāp un traucē?... Ja nē, varbūt izdari to. Tas var palīdzēt - nostāties aci pret aci ar savu problēmu un pateikt, ka tu apzinies savu vājumu.

Esmu. Bet man nesanāca to pateikt aci pret aci, tāpēc varēju to vairs tikai uzrakstīt. Bet kopumā jā. Un tieši tas bija tas, ko gaidīju, jo likās ka man tas ir vajadzīgs kā elpot. Izstāstīt cik man ir slikti, ka neesmu aizmirsusi absolūti neko no pāridarījumiem, ka man ir ļoti grūti bez viņa dzīvot. Sekoja piedošanas prasīšana un kas tik vēl ne, bet man nepalika vieglāk. Ne par gramu. Nemainījās absolūti nekas, lai gan man likās ka tas būs būtiskākais pagrieziens un tagadni. Drīzāk sekoja no vīrieša lielāka uzmanība, lielāks mīļums, vārdi, kas atkal un atkal apstiprināja viņa jūtas. Tagad kad par to iedomājos, liekas kā tāda vainas izpirkšana. Varbūt nē, bet man tāda doma ienāca prātā. Nu un pēc uzmanības, mīļuma un visa tā, pēc kā mana sirds arī kauc, nekāds progress nesekoja. Varbūt tad ja viņš būtu uzklausījis un pārtraucis kontaktu uzreiz, man būtu vieglāk. Bet tālākais jau visu tikai sarežģīja.
02.10.2015 00:05 |
 
Reitings 43
Reģ: 01.10.2015
reina, kaut kur reiz bija situācija, kad draudzene kārtis lika un tad arī teica, ka pēc kārtīm mums ir ļoti liela iespējamība izveidot ģimeni ar daudziem bērniem. Bet raksturi mums nesapas galīgi. Nevaram kopā, un nevaram atsevišķi. Es nevaru atsevišķi, viņš jau laikam var.
02.10.2015 00:10 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Par visiem 100 un 1000% piekrītu Neonam par to, ko raksta un ko ieteica Tev darīt.
Pati esmu šādam murgam izgājusi cauri tikai man tas prasīja 2 gadus, kad esot nopietnās attiecības iepazinos ar šo vīrieti, kurš pilnībā man aizmigloja prātu un likās, ka bez viņa nevaru, pametu savu draugu, tad pēc laika attapos, ka nē viņš man neder, ka es no viņa nesagaidīšu to ko es vēlos un sanāca, ka aizgāju atpakaļ pie iepriekšējā, pagāja gads un to visu gadu es par viņu domāju,nevarēju aizmirst(jo pa to neilgo laiku es viņu tā pa īstam neiepazinu, kā es to gribētu), visu laiku idealizēju kā būtu bijis, ja mēs būtu kopā, bieži redzēju sapņos utt. kamēr sanāca atkal viņu satikt un viņš mani atkal apbūra un, tad viņam tā sākās kā spēle ar mani, bet es kā muļķīte iemīlējos līdz ausīm, domās sapratu, ka viņš nav man cilvēks, bet vienalga vilka pie viņa, likās, ka nevaru bez viņa dzīvot, mēģināju pamest pa vairākām reizēm, kad pametu raudāju, nevarēju nomierināties, arī jau likās, ka bez maz vai pie kāda dziednieka jāskrien ne tikai psihologa, kad vnk sapratu, ka man viņu jāiepazīst pilnībā, jāsaprot kāds viņš un jā JĀĻAUJ pa sevi bradāt, jo laikam savādāk jau es nesapratu un ziniet ko mīļās meitenes, viņš arī to darīja pa pilnu programmu, sīkumos neizpaudīšu, bet tas bija briesmīgi, tad jā pienāca tas brīdis, kad sapratu, ka man to nevajag, ka es sevi pārāk cienu, lai atļautu tā izrīkoties un vēl pie tam es nebiju to pelnījusi un tas vēl ar vien sāp..bet nu no kļūdām mācāmies un jā sirdij nepavēlēsi, tā nu tas ir.
02.10.2015 00:46 |
 
Reitings 559
Reģ: 08.06.2014
Ja godīgi,es lasu un man ir bail. Man ir bail,ka ar mani notiek tas pats. Galvenais,ka ar draudzenēm izrunājoties,saskaitot visus plusiņus un mīnusiņus,tu it kā ar galvu saproti,ka tas cilvēks nu nav baigi perfekts,ir arī labāki. Bet kaut kas vienmēr velk atpakaļ. Gribās,lai viņš atkal ir tāds kā pirmajā reizē,unn viss būtu kā agrāk. Taču cilvēks ir mainījies par 180. Satiekoties,bija sajūta,ka tas cilvēks ir pazudis un vietā ir cits.

Un tieši tā ka tu teici,pat istabas sienas par viņu atgādina. Tā tiešām ir,aizeju kaut kur,kur agrāk abi esam gājuši un vienkārši var izplūst asarās. Domāju,ka varbūt dzīvesvietas maiņa palīdzēs,uz laiciņu aizbraucu citur padzīvot,nekā,tāpat ieraugu kaut ko veikalā,kas viņam ļoti garšo vai sajūtu kādam cilvēkam viņa smaržas ,un atkal viss ir slikti. :-(

Ko lai dara? :-/
02.10.2015 10:13 |
 
Reitings 559
Reģ: 08.06.2014
Biju pilnībā zaudējusi savu es, no ierasti pašpārliecinātās sievietes bija palikusi tikai vāja atblāzma, jo tiklīdz pie perimetra parādījās viņš, biju gatava mest pie malas visus savus principus un pazemoties līdz pēdējam. Vairākas reizes šķīrāmies un tad atkal sagājām kopā, ar prātu sapratu, ka tieku izmantota un ka šis cilvēks man neder, vēl vairāk - ka pat negribu ar viņu kopīgu nākotni, taču tik un tā gluži vai kā pieburta meklēju visus iespējamos veidus būt viņam blakus. Šo gadu laikā veidoju īsas, nenozīmīgas attiecības. Bija gan tauriņi vēderā, gan vienas nakts sakari, taču pēc mēneša sajūsma vienmēr noplaka un es pieķēru sevi atkal ar acīm meklējot viņa siluetu pūlī.


Precīzi mana situācija
02.10.2015 10:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!