Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Asinsspiediens?

 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Sveicinātas šajā apburošajā otrdienā.
Pie ārsta es šī jautājuma dēļ nedošos, jo man netraucē dzīvot! Tāpat arī slimoju reti, jūtos labi, nekas nesāp un kopumā viss ir oke doke.

Šodien, turoties pie skapja, atkal sāku domāt vai man vienkārši ir zems asinsspiediens un tad atausa prātā fantastiskā ideja apspriesties cosmo!
95% gadījumu, kad strauji izkāpju no gultas vai pieceļos no sēdu pozīcijas, viss gar acīm satumst, kājas saļimst un kaut kur jāpieturas uz pāris sekundēm. Tas ir zems asinsspiediens? Jāsaka gan, ka ārpus mājas tā nenotiek vai arī neesmu piefiksējusi. Pēdējo reizi ģību pirms gadiem karstas telpas, burzmas un šauru kurpju dēļ, tas gan nav atkārtojies. Kaut arī ir nācies atslēgties uz sekundi pēc izkāpšanas no gultas.

Man nav pa kabatai šāda viena jautājuma dēļ braukt pie ārsta, tāpēc, cosmo zīlnieki, dalieties savos kafijas biezumos vai pieredzē!
18.08.2015 12:23 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Man arī šitā sajūta ir. Tas nav no asinsspiediena, bet gan no asinsrites traucējumiem sprandā. Izeju masāžas kursu un tad atkal kādu laiku var dzīvot.
18.08.2015 12:27 |
 
Reitings 2059
Reģ: 20.11.2012
Man pašai ir zems, atceros,ka pirmā pāris gadiem bija perfekts 120 uz 80 , tagad 100 uz 60 (kā nu kuru reizi)
Citreiz arī man, strauji pieceļoties kājās, melns gar acīm nozib, sareibst mazliet galva, bet draugam citreiz arī tā ir, kaut gan viņam ir normāls spiediens.
Varbūt ir vērts nopirkt spiediena mērāmo, lai uzpasētu sevi? ;)
18.08.2015 12:29 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
18.08.2015 12:29 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
oj, nu interesanti! laikam reiz būs jāaiziet pie tā ārsta tomēr :D
es jau saku, ka dzīvot man netraucē, neredzu īsti iemeslu pirkt tagad aparātu, lai katru dienu mērītu asinsspiedienu.. nez :D
18.08.2015 12:33 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Man regulāri ir arī kkur 100 uz 60 (cik nu regulāri, katru dienu nemēru, bet kad izmēru, tad tā ir) Dzīvot tas man netraucē, Jā, ir tā, ka galva sareibst un arī melns gar acīm pieceļoties no krēsla, bet neliekas nekas tāds traks :D
18.08.2015 12:38 |
 
Reitings 85
Reģ: 09.02.2015
Pazemināts asinsspiediens, rada skābeklļa trukumu smadzenem, tapec ģibšana , melns zem acim piederās pie pazeminata asinsspiediena pazīmēm. Vispār jāizvairās no straujām kustībām, viss jādara lēnam, bez steigas. Ja šī pazīmes atkārtojas bieži, ir ģībšanas momenti, slikta paššajuta - tulit pie ārsta jādodas.

Bet noteikti asinsspiedien ir jāpavēro! Daudziem pazemināts asinsspiediens ir norma. Tas paaugstinās ar gadiem. Jāizvērtē. Aizej uz lielākajām aptiekām, tur par mazām naudiņām to var izdarīt.

Cilvekiem, kuriem pazeminats asinspiediens:
1. Daudz jāuznem skidrums (lai palielinatu cirkulejoso asinu daudzumu, skidrinatu tas)
2. kofeinu saturosie (teja , kafija)
3. Var žeņšen ekstraktu (jājauta aptiekā)
4. ĢIMENSS ĀRSTA KONSUKTĀCIJA!!!!!!!!!
18.08.2015 12:53 |
 
Reitings 50
Reģ: 21.07.2015
Ļoti labi saprotu, jo man asinsspiediens vienmēr bijis zems, parasti ap 90/60..
Pirms kādas nedēļas (tajā karstajā laikā) biju aizbraukusi uz jūru. Nebija dzerts daudz ūdens, kaut gan daudz izsvīsts gulšņājot karstumā. Tā nu pēc 4h pavadīšanas jūras krastā, gājām uzēst uz kebabu. Tur kā vienmēr šauras, sasmakušas telpas un ilgi jāgaida stāvot kājās. Vienā brīdī viss sagriezās, mels gar acīm, kājas ļumēja, likās, ka pat vemšu. Izskrēju ārā, apsēdos uz krēsla un viss ko redzēju bija melnas kustīgas formas. Pasēdēju nedaudz, padzēros, kļuva labāk. Vainu veļu un karstuma dūrienu, kā arī zemo asinsspiedienu. Šī nebija pirmā reize, bet vistrakākā. Kad vienkārši strauji pieceļos, arī melns gar acīm, bet nebija tik traki.
18.08.2015 13:54 |
 
Reitings 1566
Reģ: 09.06.2015
Piekrītu Lollipop. Es arī ar šo saskāros. Fizioterapeits mācīja kā piecelies no gultas (lēnām, uz sāniem, pēc tam izvingroties, izstaipīties), kā pieliekties (nevis ar dibenu gaisā, bet gan pietupjoties un atkal lēnām..) utt.. Pēc tam vēl nosūtīja uz ārstnieciskajām vingrošanām 2 reizes nedēļā, bet diemžēl neapmeklēju tās, jo tad būtu jābraukā ļoti daudz. :-|
18.08.2015 15:54 |
 
Reitings 421
Reģ: 26.09.2013
Tā saucas ortostātiskā hipotensija. Vnk nevajag strauji celties no guļus vai tupus stāvokļa.
Fizioterapeits mācīja kā piecelies no gultas (lēnām, uz sāniem, pēc tam izvingroties, izstaipīties), kā pieliekties (nevis ar dibenu gaisā, bet gan pietupjoties un atkal lēnām..)
18.08.2015 21:26 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Man praktiski vienmēr pieceļoties no gultas viss ir melns gar acīm, bet es arī neceļos lēnām un uzmanīgi, bet normāli.
Agrāk bija zems asinsspiediens - neļāva asinis nodot. Tagad nezinu, vienmēr sadzeros kafiju uz nodošanu vai braucu ar velo, nav gadījies iziet nenododot.
Kaut kad par šito ieminējos arī ārstam, teica, ka normāli tas tā un lai ceļoties lēnāk.
Brālis arī pēc tā, kā citreiz apstājos ar roku pie sienas pasmejās "piecēlies? melns gar acīm? Atpazīstu pēc skata". Viņam arī tas pats, tik par šo esmu gandrīz pārliecināta, ka viņam normāls spiediens.
18.08.2015 21:36 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Mēs kā reiz vienā nodarbībā pārrunājām mazliet, kādi varētu būt praktiskie ieteikumi cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu, un te būs daži - ļoti noderīgas ir kontrastdušas, pabeidzot ar ļoti vēsu ūdeni, arī fiziskas aktivitātes (dažādi vingrojumi, ātra soļošana, dejošana un tml.), - vismaz 30min. dienā - šie abi, var teikt - trenē asinsvadu - sašaurinot, paplašinot, ļaujot vieglāk piemēroties situācijai, kad tas ir vajadzīgs - lai nereibtu galva strauji ceļoties un tml. - ilgtermiņā; der kofeīnu saturoši dzērieni, bet tas nav tas veselīgākais variants un iedarbība ir tikai kādu brīdi, ā, nu jā, vēl palīdz arī masāžas.
18.08.2015 22:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits