Kapu kopšana

 
Reitings 175
Reģ: 12.06.2015
http://calis.delfi.lv/forums/tema/18304013-latviesu-kapu-kultura/
Palasot šo Tēmu, izvēlējos veidot šo tēmu.

Jūs atbalstat ka ir jakopj kapi?
06.08.2015 13:39 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tā kā bēru izdevumi ir diezgan lieli, varu saprast šo "nāves kultu" ar gatavošanos..
Turklāt Latvijas pensionāri ar draudzenēm nevar atļauties apceļot citas valstis vai vietējos restorānus..nākas socializēties kapiņos, kur apglabāti tuvinieki..
07.08.2015 08:23 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tā kā bēru izdevumi ir diezgan lieli, varu saprast šo "nāves kultu" ar gatavošanos..
Turklāt Latvijas pensionāri ar draudzenēm nevar atļauties apceļot citas valstis vai vietējos restorānus..nākas socializēties kapiņos, kur apglabāti tuvinieki..

+1
07.08.2015 08:33 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ja šiem vecajiem cilvēkiem butu vairak dzīvo cilveku ar ko socializēties, berni un mazbērni, tad mazāk vajadzētu kapos katru nedēļu nezāles ravēt un izdomāt kapu rakstus ko smiltis atstāt. Viniem vienkārši nav ko darīt un par ko domāt. Dārgas bēres diemžēl nav tikai Latvijas realitāte, citur kur bēres ir pat vel dārgākas nav tomēr tada kapu kultūra. Iespējams tāpēc ka cilvēkiem ir labākas attiecības ar berniem un vairak naudas ceļošanai, nūjošanai, dzīvoklim jūras krastā un citam izklaidēm.
Bērēm vajadzētu tādam ko katrs var atļauties, jo lētākas jo labak. Es negribu ka maniem berniem berniem par manu apbedīšanu ir jāmaksā vairaki tūkstoši, pašreiz tie butu pats minimums 5000 euro. Kapec aiziešana no šīs dzīves ir dārgāka kā nākšana pasaulē?
07.08.2015 11:36 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Kopš tēta nāves es kapos jūtos ļoti slikti, tāpēc bieži tur nerādos. Mammai dažkārt tad šķiet, ka man ir vienalga par tēti, neesmu mīlējusi, utt, bet tās ir muļķības. Tieši otrādi, jo nevaru aiziet un nesākt raudāt. Pat šobrīd, iedomājoties vien, asaras ir acīs. Uzskatu, ka ir jāsakopj, protams, bet ne jau arī tā, ka katru nedēļu speciāli jābrauc, ja dzīvo tālu. Tad jau labāk noalgot kādu cilvēku uz vietas, un aizbraukt ik pa laikam apraudzīt.

Kapu svētku kultūra man nav izprotama un uz tādiem arī neeju.
07.08.2015 12:26 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es personiigi atbalstu amerikaanju tipa kapavietas. Kapseetas iipashnieki uztur zaalaaju kaartiibaa, gjimene tikai atnaak nolikt pukjes un atceraas aizgaajusho. Manaas aciis tai ir jaabuut atceres vietai, nevis daarzkopiibas laucinjam. Neizprotu sho kultu un nekad neesmu izpratusi.


++
07.08.2015 12:27 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Piekritu Kristai kopumaa.
Taa kaa manas saknes ari ir Latgalee,tad ir ka Vatsons saka. Baac, nu smiekligi no malas izklausaas par to raksta izveidoshanu. Tagad ari bijaam un pasutijam omes maasai pieminekli. Vai,kaada epopeja no manas vecmammas puses! Bet ko var gribeet,ja kapusvetki ir gada notikums,kur izraadiit jaunaako kas nu kuram ir.
Pati ari visu beenibu tiku vesta uz kapiem. Jaa,ir ieaudzinats,ka jaakopj kaps, bet daru to pieklajibas pec taapat. Nerunaju par tuvakajiem, ko pazinu dziivee,tiesham tuviem,bet piemeram omes mamma.. Nu nepazinu es vinju,nezinu,kaada vina bija.. Man taa kapa vieta ir tikai dobe..
08.08.2015 12:57 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Nu, musu ginene ir diezgan liels kapu kults. Man jau tiesam ir apnikusi ta kapu brauksana, krumi griesana, puku stadisana utt.
Jau esmu visurm pateikusi, ja kas, lai kaisa mani udeni, jo negribu, ka kadam tas ir slogs.
08.08.2015 13:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits