Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Palidosim?!

 
Reitings 9
Reģ: 24.06.2015
Sveiciens Jāņu dienā! :-)

Šoreiz ne par lidošanu ar slotu, putekļu sūcēju, pat ne ar paklāju, bet ar lidmašīnu.
Konkrēti ar Wizzairu.
Nekad neesmu lidojusi, un nu, no domas vien jau stīvas kājas, turklāt, jālido vienai!
Par bagāžu, ņemot lielo kabīnes bagāžu, saprotu, ka nekādas citas somiņas būt nedrīkst, tātad, kur ielikt telefonu, maku, pasi? Kabatās, rokās?
Pasi apskata pirms bagāžas pārbaudes?
Par šķidrumiem, tos ir jāizņem pie drošības pārbaudes?
Pašas somas izmēru kāds pārmēra vai atbilst norādītajam?
Par pašu iekāpšanu, kā tas notiek? Caur to "garmošku" vai pa kāpnēm?
Pie izkāpšanas, galamērķī, arī tāda pati drošības pārbaude kā iekāpjot?
Padalieties, lūdzu, ar savu pieredzi! ;-)
24.06.2015 14:56 |
 
Reitings 85
Reģ: 12.06.2015
Sveika, taaka sanaak diezgan biezhi lidot, meginashu atbildeet:


Nekad neesmu lidojusi, un nu, no domas vien jau stīvas kājas, turklāt, jālido vienai!

Nebaidies, lidot nemaz nav tik traki un bailigi, tikai atceries, ka biezhi lidojot vari sajust "gaisa bedres", bet nevajag par taam uztraukties, pavisam normali :)

Par bagāžu, ņemot lielo kabīnes bagāžu, saprotu, ka nekādas citas somiņas būt nedrīkst, tātad, kur ielikt telefonu, maku, pasi? Kabatās, rokās?


Parasti man ir lidzi viena rokas bagazha un pase + telefons ir kabataa.

Pasi apskata pirms bagāžas pārbaudes?


Gan pie bagazhas nodoshanas, gan pie droshibas parbaudes, gan pie iekapshanas.

Par šķidrumiem, tos ir jāizņem pie drošības pārbaudes?


Ja! Neaizmirsti, ka maksimums vienam skidrumam laikam bija 100ml.

Pašas somas izmēru kāds pārmēra vai atbilst norādītajam?


Rokas somu vai bagazhas somu? Ar bagazhas somas izmeru nav bijushas problemas, bet noteikti parliecinies, ka svars neparsniedz atljauto normu, jo tad var nakties piemaksat un diezgan lielas summas par katru KG virs limita.

Rokas somas izmeru man ir parbaudijushi ieliekot tadaa ramiitii, bet ljoti reti, jo nav liela.

Par pašu iekāpšanu, kā tas notiek? Caur to "garmošku" vai pa kāpnēm?


Atkaribaa no lidostas.

Pie izkāpšanas, galamērķī, arī tāda pati drošības pārbaude kā iekāpjot?


Tikai pases kontrole. Dazhreiz sunji parbauda tevi garamejot, vai nav kadas nelegalas vielas.
24.06.2015 17:30 |
 
Reitings 9
Reģ: 24.06.2015
Artix, paldies!
Pie aizliegtajiem priekšmetiem matu sprādzītes un pinceti arī var pieskaitīt? It kā spicumi! :D
Kā ar šķiltavām, tās var būt kabatā?
Zāles, ja esmu iemetusi somā, tak nav nekā atsevišķi jāuzrāda?
24.06.2015 19:20 |
 
Reitings 985
Reģ: 27.04.2015
Šķiltavas droši ņēmu jakas kabatā
24.06.2015 19:23 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Matu spradzi, uzacu pinceti, skiltavas drosi nem, nekad nav aizradits.
Specifiskam zalem vajagot arsta izrakstu itkaa, bet man nekad nav nekas teikts, par parastajaam zalem.
24.06.2015 19:27 |
 
Reitings 9
Reģ: 24.06.2015
Kā ir pa to "vārtiņu" pīkstēšanu, tiešām ir tā, ka jāvelk apavi nost un jostas jāņem laukā?
24.06.2015 19:32 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
mani nekad neviens nav paarbaudijis pie izkaapshanas.
un par to vai pa kaapneem vai "garmoshku" - kaa kuru reizi. ir bijis,ka jaakaapj pa kaapneem un jaasoljo veel gabals liidz lidmashiinai, bet ir ,kad uzreiz pa taisno pa tuneli. Nezinu no kaa tas atkariigs
24.06.2015 19:32 |
 
Reitings 9
Reģ: 24.06.2015
Man izlidošana 6.00, tax free zonas veikali , protams, ciet?
24.06.2015 19:35 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Apavus un jostu es vienmēr ņemu nost, tos parasti liek ņemt nost. Nu apavus atkarībā kādus, platformas kurpes jā, mazas kediņas nē :-D
24.06.2015 19:35 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Kā ir pa to "vārtiņu" pīkstēšanu, tiešām ir tā, ka jāvelk apavi nost un jostas jāņem laukā?

Runa ir par drošības pārbaudi? Jā, jāvelk nost apavi un jostas, lai nekas nepīkst.
24.06.2015 19:36 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Tax free veikaliņi manliekas nonstopā strādā (varu kļūdīties, bet man tā liekas)
24.06.2015 19:36 |
 
Reitings 9
Reģ: 24.06.2015
Lidostā ir jābūt 2 stundas iepriekš, vai dzīvē ir savādāk?
24.06.2015 19:40 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Tax free nestrādā 24/7. Veras ciet 22-23, veras vaļā 4.00, lai gan kādu laiku Maskavas reisa dēļ bija vaļā jau 3.00...
24.06.2015 19:41 |
 
Reitings 291
Reģ: 13.07.2013
Lidostā ir jābūt 2 stundas iepriekš, vai dzīvē ir savādāk?

Parasti tieku galā stundas laikā, bet labāk, lai ir laiks rezervē, ipaši jau, ja lidostā esi pirmo reizi. Pati jutīsies drošāk, turklat, ja kaut kas noiet greizi, kas diez vai notiks, būs laiks problēmu atrisināt.
24.06.2015 19:45 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Par pašu iekāpšanu, kā tas notiek

Vēl var gadīties, ka līdz lidmašīnai vedīs ar busu.

Pasu kontrole pēc izkāpšanas ir ne šengenas zonas valstīs, diezgan ilgu laiku mēdz aizņemt stāvēšana rindās un gaidīšana.
24.06.2015 19:47 |
 
Reitings 9
Reģ: 24.06.2015
Lidmašīnā nav ļoti saspiests? Kājas nav pie zoda jāpierauj tādam standarta augumam ?:-D
24.06.2015 19:59 |
 
Reitings 291
Reģ: 13.07.2013
Lidmašīnā nav ļoti saspiests?

Kā kurā lidmašīnā.
24.06.2015 20:01 |
 
Reitings 85
Reģ: 12.06.2015
Lidmašīnā nav ļoti saspiests? Kājas nav pie zoda jāpierauj tādam standarta augumam ?


Esmu 188cm, nav bijushas parak lielas problemas ;)

Dazhaam kompanijaam ir iespeja panjemt sedekljus, biezhi vien papildus piemaksajot, pie "Avarijas izejas". Daudz vairaak vietas prieksh kaajam, ja ir vajadziba.
24.06.2015 20:09 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Par bagāžu, ņemot lielo kabīnes bagāžu, saprotu, ka nekādas citas somiņas būt nedrīkst, tātad, kur ielikt telefonu, maku, pasi? Kabatās, rokās?

Lidojot parasti ņemu līdzi rokasbagāžas koferīti un rokassomiņu :) Tad arī atkrīt problēma par maciņa un telefona uzglabāšanu :)

Pasi apskata pirms bagāžas pārbaudes?
Pasi nepieciešama priekš iečekošanās. Dodoties uz vietu, kur caur aparātu laidīs rokasbagāžu, jānovieto biļete zem sensora.. tad pasi nevajagot. Pēdējā laikā lidojot, nav bijis arī jāuzrāda pasi pirms iekāpšanas lidmašīnā. Atkarīgs arī no valsts, uz kuru lido :)
Par šķidrumiem, tos ir jāizņem pie drošības pārbaudes?

Rokasbagāžas šķidrumus jāievieto speciālajā maisiņā.. tos tirgo aptiekā, bet dod arī drošības kontrolē. Es parasti savlaicīgi iegādājos lidostas aptiekā, lai ātrāk izeju cauri :D Maksimālais šķidruma/krēma/pastas iepakojuma tilpums ir 100ml, uz vienu personu - 1 maisiņš.
Pašas somas izmēru kāds pārmēra vai atbilst norādītajam?
Es nekad neesmu piedzīvojusi pārmērīšanu. Domāju, ka darbinieki uz aci var pateikt, kāds izmērs neietilps plauktiņā :)
Par pašu iekāpšanu, kā tas notiek?

Ir vests ar autobusu, arī iesoļots pa taisno caur tunelīti :)
Pie izkāpšanas, galamērķī, arī tāda pati drošības pārbaude kā iekāpjot?
Atkarīgs no galamērķa. Ārpus Šengenas zonas ir pases kontrole..

Pie aizliegtajiem priekšmetiem matu sprādzītes un pinceti arī var pieskaitīt? It kā spicumi!
Kā ar šķiltavām, tās var būt kabatā?
Zāles, ja esmu iemetusi somā, tak nav nekā atsevišķi jāuzrāda?

Sprādzīte un pincete nav vēl man sagādājusi problēmas, šķiltavas neesmu ņēmusi.
Zāles nav atsevišķi jāuzrāda, , ja vien tās nav šķidruma vai pastas veidā.. citādi jāievieto tajā speciālajā šķidrumu maisiņā :)

Lidostā ir jābūt 2 stundas iepriekš, vai dzīvē ir savādāk?
Ja ir lielā nododamā bagāža, labāk ierasties tās 2h iepriekš. Ar rokasbagāžu iet ātrāk. Protams, pirmajā lidojumā iesaku ierasties savlaicīgi.. kaut vai stresa mazināšanai :D
Lidmašīnā nav ļoti saspiests? Kājas nav pie zoda jāpierauj tādam standarta augumam ?

Lidmašīna ir gana ērta :) Ja vien nav jālido 10h.. nevajadzētu būt īpašam diskomfortam :) Ja gribās izstiept kājas, jāsēž tuvumā avārijas izejai.. toties tādā gadījumā nevarēs zem priekšējā sēdekļa novietot rokassomiņu :)
24.06.2015 23:49 |
 
Reitings 985
Reģ: 27.04.2015
Airbusos un divstāvīgas lidmašīnas ir tīri ērti, atkarīgs ar kadu kompāniju lido.
24.06.2015 23:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits