Līgo, Jāņu BEZTĒMA.

 
Reitings 175
Reģ: 12.06.2015
Par visu.

Plūc, māsiņa, ko plūkdama,
Saplūc raibus puķu pušķus,
Zilus, baltus, iedzeltenus,
Kas Jāņos uzziedēja!


Kur Svinēsiet?
Ko liksiet galdā?
Vai gatavojat jāņu sieru pašas,
Kas labāks pirkts vai pašu gatavots sašļiks?
Atbalstāt degšķidrumu lietošanu?
Cik daudz jums paziņu lokā ir Līgas un Jāņi.
Vai atceraties ka ir jāapsveic Līga, parasti visi aizmirst...
17.06.2015 12:43 |
 
Reitings 649
Reģ: 31.08.2012
inga88 Tu mani iepriecināji:-D
17.06.2015 13:35 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nav ne jausmas!! Bet patīkami ir lasīt, kā citi gatavojas, ko plāno.. :) Nostaļģija pārņem :)
17.06.2015 13:36 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Vai ne? :D tāpēc es arī sliecos uz Latgali, jo tur nesola lietu.
17.06.2015 13:44 |
 
Reitings 3044
Reģ: 30.06.2010
Mēs svinēsim Pāvilostā lielā draugu pulkā. :) Par to, ko likt galdā vēl neesmu domājusi.
Jāņi un Līgas draugu un paziņu lokā nav daudz. Mana mamma ir Līga, arī draudzene, nekad neesmu aizmirsusi apsveikt.
Sieru nekad neesmu pati gatavojusi, bet īstenībā gribētu pamēģināt. Gaļu paši parasti marinējam, tā garšo vislabāk :)
17.06.2015 13:44 |
 
Reitings 254
Reģ: 22.07.2013
Yaaay, mani vismīļākie svētki tuvojas! beidzot satikšu tēti, jau divus mēnešus abu aizņemtības dēļ neesam redzējušies. Svinēsim Saulkrastu pusē, vasarnīcā nelielā radu-draugu lokā, ja laiks būs labs- būs pavisam ideāli (ja vēl peldēšanās sezona tiks atklāta...). Galdā pašmarinētie šašliki- cūkas un vistas plus vēl dārzeņi cepti uz iesmiem, uzkodas, svaigi dārzeņi un ogas, grādīgie dzērnieni (viskijs+kola vai ābolu sula, varbūt rums). Kaut arī alu neviens nedzeram, taču kaut vienai pudelei tomēr jābūt )). Degšķidrumu īpaši neatbalstu, labāk tomēr īsta malka un papīrs tās uzkurināšanai
17.06.2015 13:44 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Mani intresē forši Līgo pasākumi: kāda izrādīte vai uzvedums un vispār Ligošānas vietas Latvijā.
Šogad galīgi plānu nav:-D
17.06.2015 13:55 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
http://m.tvnet.lv/article/564598
Ielīgošana : Imanta, Ziemeļblāzma
17.06.2015 14:11 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Eu, nopietni būs lietus?! Faaak (e) Nesen vēl solīja, ka būšot apmācies, bet silts (e) Mums bija ieplānots telšu izbrauciens pie kāda Latgales ezera, bļīīīn, nāksies plānus mainīt?!(e)(e)(e)
17.06.2015 14:36 |
 
Reitings 28
Reģ: 30.04.2015
Arieta, Latgalē nelīs. Cik es dzirdēju, līs vidzemē un kurzemē.
17.06.2015 14:41 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Katru gadu tak sola lietu Jāņos un tad tik spēj zīlēt, kurā rajonā līs un kurā ne.
Mani vairāk tracina tas, ka ir jūnija vidus, bet riktīgas vasaras vēl nav bijis... Gribu karstumu un peldēšanos...
Jāņiem nupat pie apvāršņa ir uzzīmējies plančiks foršā kompānijā palīgoties! :)

Par jautājumiem - pati retu reizi kādus pīrāgus uzcepu, bet baigi ar gatavošanu neaizraujos, lielākoties visu sapērku jau gatavu.

Šašliki viennozīmīgi garšīgāki ir pašu marinēti.
Zinu vairākas Līgas, tuvākās cenšos apsveikt. Tētis un brālis ir Jāņi, viņus apsveicu obligāti! :)
17.06.2015 14:55 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Kur Svinēsiet?
visdrízák pie forshas upítes

Ko liksiet galdā?

tá ká mazá kompánijá - neko daudz, siers, cherry tomátinji, gurkjíshi, mazsálíti gurkjíshi, shashliks, vai ceptas ribinjas
Vai gatavojat jāņu sieru pašas,
vél neizlému

Kas labāks pirkts vai pašu gatavots sašļiks?

pashu, pashu gatavots, logiski ja vien mák pagatavot, es veikalu shashlikus neesmu édusi jau ilgi, vírs lieliski mariné un arí man ir dazhas labas receptítes.

Atbalstāt degšķidrumu lietošanu?
nu minimáli malkas iekurshanai var, bet ja cepjam uz malkas oglém, tad nemaz degmaisíjumu nevajag, var iekurt ar skaliem. ja cep uz oglém, tad jau protams érták ar degmaisíjumu, bet nu ne pármérígos daudzumos, lai izdeg...

Cik daudz jums paziņu lokā ir Līgas un Jāņi.
maz

Vai atceraties ka ir jāapsveic Līga, parasti visi aizmirst...
atceros, bet músu kompánijá Lígu nav
17.06.2015 15:06 |
 
Reitings 66
Reģ: 27.12.2011
mans galvenais jautājums ko DĀVINĀT JĀNIM? :-D
svinēsim Vidzemē, pie Limbažiem, draugu pulciņā. tusēšana pļavā, palikšana teltīs. ( ir elektrība, WC un citas ekstras) .

Galdā būs alus, siers, gaļa, dārzeņi, nākamajā dienā zupa no pārpalikumiem :-D

esmu gan par pirktu gan pašu gatavotu gaļu, zinu vienu veikaliņu, kur gatavo labas marinādes, nepatīk visas sarkanās marinādes.

degšķidruma vietā izmantojam tādus klucīšu kamīnam vai sveķainus skaliņu.

Paziņo lokā ir daža Līgas un daudz Jāņi, bet šajā kompanijā būs tikai viens Jānis.
17.06.2015 15:21 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
Šogad esam izdomājuši ka svinēsim ar draugu divatā.. mājās-dārzā! Bet to, kā viss notiks patiesībā vēl nezinu, jo brīvdienas pavadīsim pie viņa radiem Latgalē un 1dien brauksim pie maniem vecākiem uz Kurzemi, iespējams tur arī paliksim :-D
Esmu izlēmusi šogad siet sieru - pag.gad pirmo reizi pamēģināju, iepatikās un iegaršojās :-) ceru ka šogad arī iznāks labs.
Jāņi bez šašlika nav Jāņi!
Ar šašliku nodarbojas mīļotais - viņam tas ir kā hobijs :-D un galvenais ka sanāk labi (l)
Degšķidrumu cenšamies neizmantot, bet šad tad draugs izmanto aizdedzināšanas klucīšus.
Man nav tuvi pazīstamas Līgas un Jāņi (ja neskaita 3 bijušos), tāpēc arī sveikšana izpaliek. Opis man ir Juonas - tad arī viņu parasti sveicam.
17.06.2015 15:24 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
Es atkal par to lietu pāris dienas atpakaļ dzirdēju, ka ir tikai 30% iespejamība ka būs lietus.:-D
17.06.2015 15:32 |
 
Reitings 66
Reģ: 27.12.2011
man galvenais lai nav tāds aukstums kā pagājušajā gadā un negāz kā no spaiņa jo tusēt slapjā pļavā un gulēt teltī ar ūdeni nevēlos:-D
17.06.2015 15:33 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
Pagājušogad mums lietus netraucēja, jo teltis uzstiepām klētsaugšā svaigā sienā un bija perfekti.(l):-D
Šogad ir citādāki plāni svinēšanai tāpēc ļoti gribētos, ka nelīst lietus.:-D
17.06.2015 15:38 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 01.12.2009
Kur Svinēsiet?
Padomā ir divas vietas, Kurzemē, bet abas ārpus pilsētas:-)
Ko liksiet galdā?
Pati taisīšu Tiramisu kūku, pasūtījums no citiem svinētājiem :-D dārzeņus ar mērcīti, protams šašliks, siers, varbūt savu veselīgo rabarbermaizi, salātus un doma ir par gurķīšu uzkodu, ko noskatīju internetā. Gurķus sarīvē vai sagriež plānās šķēlēs, iekšā krabja gaļa un mērcīte, man tā nebūtu majonēze, bet grieķu jog+ķiploks+dilles+loki.
Vai gatavojat jāņu sieru pašas
Nē bet ļoti gribētu pamēģināt, ja vien zinātu labu un PĀRBAUDĪTU recepti
Kas labāks pirkts vai pašu gatavots sašļiks?
Viennnozīmīgi pašgatavots!
Atbalstāt degšķidrumu lietošanu?
Neesmu par to aizdomājusies, bet parasti lietojam.
Cik daudz jums paziņu lokā ir Līgas un Jāņi.
Nav daudz
Vai atceraties ka ir jāapsveic Līga, parasti visi aizmirst...
Parasti ar sms:-)
17.06.2015 15:41 |
 
Reitings 66
Reģ: 27.12.2011
Bea_, super, bet diemžēl gribi vai nē būs jāguļ ārā teltīs vai mašīnā.

man ir trīs dāvanu varinati Jānim par kuru no tiem Jūs balsotu

1. linu krekls;
2. pīts grozs ar eko našķiem;
3.alus kaste ar etiķešu vietā uzlīmētām kopējām bildēm no tusiņiem?
17.06.2015 15:41 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Labi, ka svinēsim Latgalē :D Bet sliecos piekrist, ka tā ir krievu rulete - kā būs, tā būs.

Brauksim pie krusttēva uz Daugavpili. Pag. gadā tur arī bijām, bet laiks bija šausmīgs - gāza kā.. pa Jāņiem :D

Šašliks tikai un vienīgi savs, marinējām etiķī, pievienojot garšvielas, citronu sulu, sīpolus - cūka un laikam (ne 100%) būs arī vistas spārniņi. Ja tomēr tie būs, tad nāksies izdomāt marinādi. Galdā būs mazsālīti gurķi, kāpostu salāti, varbūt nopirkšu krabju-Ķīnas kāpostu salātus, jo pašai slinkums gatavot.. Iespējams draudzene vēl gatavos pildītos šampinjonus, kurus pēc tam uz restes gatavosim. Pag. gadā gatavoja un tāda ņamma - visi bija starā.

Par drēbēm īsti neraizējos - kaut ko ērtu, praktisku - džinsas, maika, kādu žaketi paņemšu, ja būs vēsi. Par lietusmēteļiem sākumā domāju, bet tad atmetu ar roku, jo, ja līs, tāpat iesim mājā iekšā
17.06.2015 16:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits