Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Māja vs dzīvoklis

 
Reitings 66
Reģ: 27.12.2011
tātad pienācis laiks vīt kopējo ligzdiņu ar puisi, bet ir viens BET.
visu laiku runājām par mājām, ļoooti gribu māju, zinu ka tā ir uzņemšanās, bet gribu no rītiem ar kafijas krūzi iziet dārzā un noraudzīties uz puķu un gurķu dobēm. Pašlaik meklējam mājas, bet izskatās, ka drīz piedāvajumā tiks iekļauts dzīvoklis. dzīvoklis pilsētas ( ne Rīgas) centrā, brīvdienu rītos varētu iet uz kafejnīcu kafijot.
un es tiešām nevaru izlemt māja vai tomēr dzīvoklis? protams jautājums par māju nopietni tiks izskatīts kad banka apstiprinās kredītu, dzīvoklim kredītu nevajadzētu, maksātu īri. Māja apmēram 10 km no pilsētas centra, dzīvoklis centrā. Māja un zeme ir naudas un laika ieguldīšana, dzīvoklis protams arī bet ne tik lielā apjomā. Gribētu abus, bet nepavilksim.
kādus Jūs saskatat plusus un mīnusus mājā/ dzīvoklī?
17.06.2015 09:00 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nu pirmkārt jāizvērtē finansiālās iespējas, tu taču skaidri zini, cik maksā māja 10 km attālumā no Rīgas centra. Vidēji kādi 200 000 eur būs.
Pati, jo vecāka palieku, jo vaorāk gribas dzīvot mājā.
17.06.2015 09:06 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Šajā gadījumā esmu par māju, jo tu ieguldīsi naudu tajā, kas tev paliks. bet dzīvoklī maksāsi īri, un tas pēc tam tev nepaliks.

Savelciet jostas ciešāk tagad, lai pēc tam varat dzīvot labāk.

Tikai ir jāskatās arī uz faktu par to vai esat precēti vai plānojat to darīt, jo ar vienkārši draugu/ dzīvesbiedru es māju kopīgu noteikti nepirktu.
17.06.2015 09:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
spaisy, ja tuvakaja laika plāno bērnus - māja
17.06.2015 09:08 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Es visu bērnību esmu dzīvojusi mājā, tādēļ es ļoti gribētu māju, nevis dzīvokli, jā ir mīnusi, ko tagad mūsdienu tehnoloģijas arī labo, piemēram mums bija malkas apkure, tagad ir visādi granulu katli un gāzes apkures katli, bet tad nebija, jākurina katru reizi, bet tam ir + vari savu apkuri pieslēgt un atslēgt kad vēlies.
- risks kad aizsalst ūdens, kanalizācija utt., par to visu laiku jāpiedomā
- ziemā jāšķūrē sniegs
- vasarā jāpļauj mauriņš un ja ir dārzs, to jākopj, jālaista - bet tas var būt arī + , zinu gana daudz cilvēku, kam patīk rušināties
- transports, šad tad tā var būt problēma, ka sabiedriskais neiet gar māju, jāiet kāds gabals

+ vasarā/pavasarī/rudenī savs dārzs kur iziet, cept gaļu, sauļoties, atpūsties
+ vari droši turēt lielāku suni, viņam ir kur izskrieties
+ vari audzēt savus zaļumus (dilles, lokus, piparmetras, salātlapas), no rīta iziet dārzā un noraut svaigus
+ esi blakus dabai, bieži privātmāju rajoni ir meža ielokā, pļavās utt., kā mana priekšniece saka, Tu piecelies no rīta, atvelc aizkarus un Tev pretī ir pļava un egles, tas visu atsver, tas pats ziemas ainavas.
+ atslēdzies no pilsētvides
+ bērniem piemērotāki apstākļi
+ platība un vari veidot savas dzimtas mājas, sava zemīte, praktiski dzīvoklis ir 4 sienas un domājamā zemes daļa (starpcitu arī šo, papētot bieži zeme ir cita īpašumā)
17.06.2015 09:09 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Godīgi sakot grūti pateikt, jo paši šobrīd domājam, ko gribam...pagaidām esam palikuši pie zemes :D
Bet vispār es laikam mājā redzu vairāk mīnusus, nekā plusus, bet iespējams, ka tas ir tāpēc, ka visu dzīvi esmu dzīvojusi pilsētā, dzīvoklī... :-P
Atliek izvērtēt prioritātes un izvēlēties tīkamāko un labāko variantu :-)
17.06.2015 09:09 |
 
10 gadi
Reitings 977
Reģ: 30.04.2011
Cik vispar iznāk uzturēt māju? Es tieši vairāk domāju apkuri un kas tur vēl piederās pie kkādiem komunālajiem. Ne liela māja,ap 100 kv.m. kāda vispār ir labākā,lētākā apkure? Mans draugs ļoti grib celt māju, vinš uzskata,ka labāk pa 40000 eiro uzcelt māju,nekā nopirkt 3 istabu dzīvokli,bet es kkā dikti šaubos no finansiālā viedokļa. Protams,ka labāk ir maksāt visu mūžu kredītu par māju,ne dzīvokli,bet nu kkā baidos,ka tas viss ir dikti dārgs. :-/
17.06.2015 09:10 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Es sevi redzu mājā. It sevišķi pavasaros un vasarās sirds sāp, ka bokastu galds jāklāj virtuvē pie loga :'-(, nevis pagalmā (l).
Pirms četriem gadiem nopirkām dzīvokli, jo māju tajā laikā, bez kredītiem, pavilkt nevarējām, tagad, pamazām, sākam raudzīties pēc zemes pleķīša, lai realizētu mājas vēlmi, kur gan, protams, kredītos jāiejūdzas (t)..
Man optimālais - māja (maz)pilsētā ar pagalmu, mazdārziņu utt., vīrietis grib milzīgu pleķi piepilsētā :D mums kariņš par vietas izvēli :D
17.06.2015 09:11 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Meitene raksta, ka ne Rīgas centrā dzīvoklis, citās pilsētās mājas tik dārgi nemaksā.
17.06.2015 09:12 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Vēl jā - visu laiku uzturi māju, nepārtraukti kaut kas jādara, dzīvoklī vari vairāk atslābt, bet nu ja vīrietis saimniecisks, un patīk tādi darbiņi, tad neredzu problēmu. Labāk lai ir ko darīt, nekā sēdi dīvānā saslējis kājas un blenz TV
17.06.2015 09:15 |
 
Reitings 66
Reģ: 27.12.2011
ar to to dzīvokli ir tā, ka viņā varētu dzīvot līdz mūža galam. ne māja ne dzīvoklis nav Rīgā, dzīvoklim plusi šajā gadījumā viss ir apkārt pietura, skola, bērnudārzs, aptieka, slimnīca, veikali un kafejnīcas. Māja atrodas 10 km no centra, ne pieturu ne veikalu ne kaimiņu. :-D par tiem kaimiņiem jāpiebilsts, ka dzīvoklis arī būtu bez kaimiņiem :-D māju pagaidām esmu redzējusi tikai no ārpuses, normāla lauku māja, ar šķūnīti, dīķi,:-D labā vietā. Mājas īpašnieks ir bijis diezgan turīgs kungs un cik paziņas saka arī iekštelpas ir labā stāvoklī, tā teikt māja celta sev, nevis ķep ļep. Onkulis nomiris, bērniem citas mājas un mazbērni prom no Latvijas.

no dzīvokļa pagaidām ir tikai sienas, grīdas un jumts tiešā nozīmē, bez jebkādas apdares, bet par to mums nebūtu jāuztraucas.
17.06.2015 09:21 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja bērnus neplānojat, tad labāk, ērtāk ir dzīvot pilsētā, dzīvoklī. Ja bērnus plānojat, tad mājās- ietaupīsiet naudu pārtikai (paši audzējot), būs bērniem droša vide, kur izskrieties (pagalms) un telpas neierobežos bērnu skaitu (mājai vienmēr var kaut ko piebūvet klāt-vai nu istabu vai otro stāvu).
17.06.2015 09:23 |
 
Reitings 66
Reģ: 27.12.2011
klusums. uzcelt māju par 40 000 tūkstošiem nevar. Man tēvs uzcēla mājiņu, 48 km par apmēram 25 000 LVL, viens paziņa tikko nopirka māju ar nelielu zemes pleķi pa 25 000 EUR remontā ieguldīja tieši tikpat un tagad nav nauda apkures sistēmai kas izmaksā apmērām 1500 EUR. tagad domā ko darīt ar to māju. Iespējams, ja tavs draugs pats ceļ un remontē tad var iekļauties.
17.06.2015 09:26 |
 
10 gadi
Reitings 977
Reģ: 30.04.2011
Nju jā,māju paši celtu,bez firmām,kam vēl pus nauda jāatdod. Zeme arī jau ir. Protams,mājai gan jau,ka vajdzētu vēl,bet nu tā,lai varētu ievākties un jau dzīvot,tad pietiktu (nju varbūt nedaudz vairāk). Es tik domāju par uzturēšanas izmaksām kā ir.
17.06.2015 09:31 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Spaisy
Tas atkarīgs no tā, cik lielu māju ceļ. Pašas sienas/jumts/grīda daudz nemaksā-visdārgākās ir inženierkomunikācijas un iekšējā apdare. Un, protams, mēbeles. Bet uz iekšējo apdari un mēbelēm var ietaupīt, ja prasības nav augstas.
17.06.2015 09:32 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Nu tur jāizvērtē savas prioritātes un vēlmes.

Man personīgi māja tagad ir NĒ, tāpēc pirkām dzīvokli.

Zinu, ko nozīmē māja un kas tajā ir jāiegulda, lai mierīgi varētu kafijot pagalmā. Nē, nē un vēlreiz nē, vēl tam neesmu gatava, jo man tur uzreiz ieslēdzas lielākas platības, kuras jātīra, vairāk logu jāmazgā, pagalmā vismaz zāle jāpļauj, ziemā sniegs jātīra, tad nepieciešamas 2 mašīnas, lai ir katram un var izbraukāt. Tuvākos 10 gadus es to nevēlos varbūt vēlāk.

Tāpēc ar visu bērnu dzīvojam 3 istabu dzīvoklī Rīgā (ne centrā, jo tur es arī nespēju ar bērnu iedomāties), jo pagaidām man jāparūpējas tikai par dzīvokļa kārtību, ne kāpņu telpu vai sniegu ārā. Un zaļumos braucu uz laukiem vai pie draugiem. :)
17.06.2015 09:37 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Vienozīmīgi māja, dzīvoklim redzu tikai mīnusus. Esmu uzaugusi māja, tagad dzīvoju mājā un tālāk arī dzīvošu mājā.
Var māju uzcelt sakot no 25000 neleilu un praktisku, ja nav nepieciešama baigā villa. Jo apsvērām domu ja neatrastu variantu kas apmierinātu pirktu zemi un celtu paši viss tika smalki aprēķinats. Bet tas ir likietilpīgs process.
Paši gadu meklējām un izskatījām jaunus majokļa jautajumus, mana pusēkur dzīvoju var atrast mājas kas izmaksā uz pusi lētāk ka dzīvoklis. Kas stavokļa ziņā ir līdzvērtīgi.
Neatbalstu īrēšanu lieki izmesta nauda ja ir savs tad savs lai nav jamaksā mūžīgi kādam summa ko krājot varetu jau sen atjauties dzivokli nopirkt.
17.06.2015 09:38 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
+ Liliii
17.06.2015 09:42 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
man ar viss mūžs mājā pagājis.. tā ir veca, jau tagad ir jāiegulda LIELA nauda, lai viņu savestu kārtībā, bet es nezinu, vai kādreiz spētu dzīvot dzīvoklī.. jā, māja prasa daudz darba, bet tas ir tā vērts.. netālu upe, apkārt pļavas.. ahh, skaisti :D

ja es celtu jaunu, tad 2x mazāku, jo man šī māja ir daudz par lielu..
17.06.2015 09:44 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Tikai un vienīgi par māju :)
17.06.2015 09:45 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man lielākā daļa mūža pagājusi dzīvoklī, nez, man patīk :) Šobrīd ir māja, bet, tā kā neesmu rušinātāja tips, tad nekāda kaifa.

Brokastis dārzā - 0 reizes
Bārbekjū/šašliki (vairāk kā 5 gadu laikā) - labi ja 5 reizes
Nesauļojos
GurĶu nav
Dilles puķupodā atveda mamma
Mežu pa logu neredz, upes tuvumā nav
Sab. transporta arī nav :D
17.06.2015 09:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits