Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā izmainīt skatu uz dzīvi?

 
Reitings 37
Reģ: 16.04.2015
Sveikas!

Griežos pēc padoma.

Pēc dabas esmu cilvēks, kurš visam pieiet ļoti piesardzīgi un reālistiski (ar nelielu noslieci uz pesimisma pusi). Tāpat arī esmu slimīgi paškritiska un prasīga pret sevi - lai vai cik liels būtu sasniegums, nekad - NEKAD nebūšu apmierināta ar savu paveikto neatkarīgi no tā, cik daudz pozitīvu atsauksmju dzirdētu par savu darbu.
Līdz šim man tas viss tā īsti dzīvē nav traucējis, drīzāk pat ir palīdzējis daudz vairāk sasniegt, jo cenšos pastāvīgi pārspēt savus iepriekšējos veikumus. Bet nupat kā sabojāju attiecības ar ļoti nozīmīgu cilvēku savas mūžīgās čīkstēšanas un neapmierinātības dēļ. Cilvēks, pēc dabas būdams pilnīgs pretstats man (vienmēr optimists un mazliet pofigists), ilgi un dikti centās man ieskaidrot, ka ir lepns par manis paveikto un ka sasniegums ir patiešām apsveicams, kamēr es kā ietiepīga kaza turpināju teikt pretī, ka man tik un tā nekas neliekas labi, ka varēju labāk, ka biju gaidījusi citādu rezultātu, u.t.t. Un tā ir vienmēr. Loģiski, ka mana attieksme otru tikai smagi nokaitināja. Tagad pati pārdzīvoju, ka tā sanāca, jo tā jau attiecības ar konkrēto cilvēku līdz šim bijušas kā trausls pavediens, bet man arī šis niecīgais kontakts ir tik ļoti nozīmīgs, ka sabojāt to pašas rakstura dēļ liekas vienkārši stulbi un bērnišķīgi. Saprotu, ka tas ir kaitinoši, ja tev otrs ir regulāri jāpārliecina par viņa spējām, bet nezinu, kā lai nojauc prātā to sienu, pret kuru viss atduras.

Tad nu jautājums - vai kādai ir bijis līdzīgi, vai esat spējušas izmainīt savu raksturu? Varbūt ir kāda laba grāmata, filma, vai kas cits rekomendējams, kas palīdzētu iemācīties uz dzīvi skatīties vieglāk un pozitīvāk un spēt atpazīt, apzināt un novērtēt savus sasniegumus?

Ļoti gaidīšu atbildes šeit, vai arī PM. :-)
14.06.2015 14:25 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Diemžēl mēs bieži vien nenovertējam to kas mums ir, vai novērtējam to par zemu. Varbūt pēc tā, ka būsi zaudējusi šo cilvēku, sāksi vairāk apzināties savas vērtības..
14.06.2015 20:51 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Tāpat arī esmu slimīgi paškritiska un prasīga pret sevi - lai vai cik liels būtu sasniegums, nekad - NEKAD nebūšu apmierināta ar savu paveikto neatkarīgi no tā, cik daudz pozitīvu atsauksmju dzirdētu par savu darbu.


Un kāpēc tas ir jāzina citiem? Ja pasaka tev komplimentu, pasaki paldies un viss. Kādēļ cilvēkam, kas tev ir ko labu pateicis, ir jācīnās ar taviem tarakāniem?
14.06.2015 20:54 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Viss, savu kļūdu saprati, vai maz jāprasa ko tālāk darīt? Saki paldies par komplimentiem, tiecies pēc mērķiem kā pirms tam un atrodi mieru. Nezinu, ceļo, vingro, klausies mūziku, tiešām nezinu, bet ja tu saprotu, kur ir vaina, tad arī saproti kā to novērst.
Varbūt tu vienmēr būsi tāds cilvēks, bet tas ne vienmēr ir jāizrāda citiem
14.06.2015 21:20 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Ja es būtu cilvēks un tevi satiktu, tad droši vien jau otrajā tavas čīkstēšanas laikā es vienkārši aizietu projām, tā kā saproti kas tevī jāmaina. ;)
14.06.2015 21:21 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Cilveeki noveershaas no cilvekiem, kuri vienmer ir neapmierinati! Mes tak meklejam dzive pozitivas emocijas, lidz ar to pozitivus cilvekus, vai ne? Atceros, ka mana vira radiniece un arii mana draudzene bija taada, tad nu es vinjai pateicu - vai nu skaties uz dziivi pozitivaak, vai mes nevaresim tik biezhi komuniceet, tas shausmiigi apniik un man palika gruuti ik reiz, kad ar vinju parunaaju ( to daram katru dienu)... nespeeju vairs klausities, cik vinja resna, cik ara slikts laiks, ka nav ko darit, ka uztaisijusi sev manikiru, kursh nepatik, tad teicu, ka man ljoti patik kaa vinja taisa nagus (vinja manikire), tad beigas bija tada sajuta, ka tas cilveeks grib no manis izspiest to - nu nee, tev superiigi nagi, nee tev forshi sanak utt...

Izbeidz! Paturi pie sevis to visu - vareju labak!
14.06.2015 21:40 |
 
Reitings 239
Reģ: 28.03.2010
Jābeidz čīkstēt. Nevienam tie nepatīk. Mans draugs arī ir diezgan liels pesimists, savukārt es esmu optimiste un cīnos ar viņu. Piekrītu Salami komentāram par komplimentu - ja tev pasaka, ka labi esi kaut ko izdarījusi, pasaki paldies un uzsmaidi pretī, tas tāpat paveikto nemainīs. :)
Iespringsti tikai tajā laikā, kad kaut ko dari (raksti, glezno vai vēl ko tu dari), koncentrē visu enerģiju nevis pukstēšanai, bet gan darba izstrādē. Pēc tam novērtē to, kas tev ir un paskaties uz cilvēkiem apkārt, tu noteikti izcelsies. Un atpūties
14.06.2015 21:46 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nākošreiz, kad gribēsi sākt čīkstēt, vienkārši paturi muti ciet, pasmaidi un pasaki paldies. No pieredzes. Iedomājies sevi otra cilvēka vietā, nu nafig tā jāuzvedas?
14.06.2015 21:47 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Bija nesen filma, neatceros, pa kuru kanālu, bet saucās ''In her shoes'', vismaz man lika aizdomāties.
14.06.2015 21:50 |
 
Reitings 37
Reģ: 16.04.2015
Paldies par komentāriem! Laikam tas arī man bija vajadzīgs, lai kāds cits uzraksta melns uz balta to, ko gan jau zemapziņā pati sapratu, tikai nevarēju (vai negribēju) ieraudzīt.


Iedomājies sevi otra cilvēka vietā


Jā, šis nostrādāja ļoti efektīvi :-)
14.06.2015 22:32 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es vienkārši šajā problēmā ļoti labi spēju saskatīt pati sevi, diemžēl. Pēdējā laikā izvēlos paklusēt. :D
14.06.2015 22:38 |
 
Reitings 1414
Reģ: 20.05.2014
piekrítu meiteném, kas saka, ka paturi muti ciet, nav ko chíkstét vél vairák, ja nav pamatota iemesla tikai iedomas!
probléma ir tajá, ka tu múzhígi júties nenovéréta, bérníbas kompleksi vai kas táds, tápéc no citiem pilnígi izspied to ko gribi dzirdét, bet tas citus noguridina, citiem ir lielákas problémas, ka pashpárliecinátíbas trúkums.

iemíli sevi!
14.06.2015 23:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits