Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Rotaļlietas - lelle Barbie

 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sveikas!

Diskusiju izveidoju galīgi neplānoti - spontāna ideja, bet salasījos netā jaunākās ziņas un atcerējos savu bērnību :D
Jautājumi laikam vairāk attieksies uz māmiņām, bet man interesēs visi viedokļi...

Vai jums bērnībā bija lelle Barbie? Vai jūsu meitām tagad ir lelle Barbie? Un vai jūs labprāt pirktu meitai lelli Lammily (lelle Barbie, tikai ar standarta sievietes auguma proporcijām)? Kā jūs domājat - vai priekšstats par meitenes ideālo izskatu meitenēm zemapziņā rodas no lelles Barbie tēla?

Ļoti daudz jautājumu, bet nu īsāk sakot - par un ap Barbie :-P

Linki uz iedvesmojošajiem rakstiem
http://www.tvnet.lv/egoiste/stils/563171-pirmo_reizi_muza_barbija_bez_papeziem
http://www.tvnet.lv/egoiste/veseliba/500619-kada_izskatas_barbija_ar_istiem_sievietes_parametriem

Paldies!
08.06.2015 10:07 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Un tad citas mazās meitenes teiktu manai meitai, ka viņas Bārbija ir resna :)

Kamēr "mode" uz Lammily neieviestos, nopirktu, domājams, abas - gan to, gan to. Lai nepadarītu savas meitas lelli par "social outcast" (nāk prātā tikai latviskais tulkojums "pārija")

Tajā pavisam mazajā vecumā bērniem gribas iederēties. Mācīt adekvātu skaistuma izpratni var arī citos veidos.
08.06.2015 10:12 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Lammily, starp citu, ir ļoti smuka lelle, daudz līdzīgāka manas bērnības lellēm (labā nozīmē).

Vot šitās ir, manuprāt, vel "ekstremākas", nekā visu peltā bārbija:

08.06.2015 10:16 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es gan jau, ka pirktu abas, bet Bārbija paliek Bārbija, tāpēc necenstos to aizstāt ar otru lelli. Man vienmēr bērnībā patika Bārbijas un nekas nelikās, ka tas veicina tievo sieviešu kultu.

Drīzām man prieks, ka man ir dēls, jo tagad modē ir tās monstru lelle, nu tās gan man negribētos pirkt savam bērnam, jo liekas šausmīgas, tad Bārbija ir daudz labāka.
08.06.2015 10:20 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Jaa, man bija vairaakas Baarbijas. Bet manaa uztveree taa bija tikai rotaljlieta, nesaskatiiju tajaa kaadus auguma parametrus, arii pieaugushaa vecumaa man ne reizi nav licies, ka vajadzeetu liidzinaaties lellei.

Esmu zeena mamma, bet ja buutu meita, ljoti iespeejams, pirktu vinjai gan Baarbiju, gan to otru. Kaapeec ne? No vienas puses tas buutu pat labi, ja beerns redz, ka pat lelles ir savdabiigas taapat kaa cilveeki - viena tievaaka, cita resnaaka.
08.06.2015 10:22 |
 
Reitings 1244
Reģ: 09.11.2012
manai meitai ir daudz bārbijas un nedomāju ka viņu tas kautkā slikti ietekmētu,tas tikai viņai ir pastiprinājis vēlmi izskatīties skaistākai,grib vilkt skaistas kleitas,staigāt ar izlaistiem matiem,jo viņai viņi gari līdz dibenam .....viņai ir 4 gadi bet viņa jau rūpējas par to lai būtu skaista un sakopta.
Vot tās monstrulelles es gan viņai nekad nepirkšu :D
08.06.2015 10:24 |
 
Reitings 478
Reģ: 24.01.2014
Es pirktu bēram parasto lelli :-) Man bērnībā bija un ļoooti patika, tas savā ziņā lika augt un vēlēties būt tikpat skaistai, garus matus, kopt sevi, skaisti ģērbties, nēsāt papēžus (l)

piemēram man nepatīk Dove reklāmas, kur ir ne visai glītas un ar tauciņu sievietes - man patīk skaisti cilvēki. Uzskatu, ka pasniedzot viduvējību kā normu, netiek ieaudzināta vēlme kopt sevi un būt maksimāli skaistai (l) Aptuveni kāda esmu , tāda esmu, nevajag censties ne nomaskēt kaut ko ar make up, ne trenēties, lai būtu smuks augums. Tomēr vajag lai katrai meitenei būtu motivācija, uz ko tiekties un kāda vēlas izskatīties, kad izaugs :-)
08.06.2015 10:27 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
pirms likvidēt Bārbijas,
jālikvidē televīzija, žurnāli (īpaši modes), reklāmu plakāti un visas citas iespējas, kur var redzēt fotošopētas, sakrāsotas sievietes, tikai tādēļ, lai bērni nedomātu,ka šis ir ''ideālās'' sievietes modelis.
08.06.2015 10:28 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...un jāklapē ciet Disney studija, multenes jāaizliedz. Bildes no lapas "disney princesses with realistic waistlines"



08.06.2015 10:33 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
neatceros, ka būtu es vai kāda draudzene kompleksojusi, par to, ka mums nav bārbiju ķermeņa uzbūve. Bet bārbija noteikti iespaidoja vēlmi samālēt seju, uzkasīt matus utt. Man liekas, tādas Lamīlijas tiešām ir kārtējais skinny shaming gājiens, bet Tree Change dolls man liekas labs vidusceļš. Nesalīdzināmi labāk par monstrienēm, ar ko spēlējas mana māsa.
https://www.youtube.com/watch?v=lG-7e1vaB18
08.06.2015 10:34 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
jā, pirktu Lammily :) man šķiet ļoti smuka lellīte, man patīk arī ikdienišķās drēbes (manā laikā bārbijām bija ļoti over the top kleitas :D )
un nepiekrītu par skinny shaming, un vispār arī tvnet komentāriem par resnumu.. Lammily galīgi nav resna.


jā, noteikti nav tā, ka bērnībā salīdzinājām sevi ar bārbijām un kompleksojām, ka neesam tik tievas, BET viss tas Bārbjas dzīvesveids noteikti ir atstājis kādas sekas bērna domāšanā, tomēr visas tās grāmatas, multenes un aksesuāri (mašīnas, mājas, drēbes, makeup utml.) - kas nāk līdzi Bārbijas brendam- vedina uz tādu cacu pasauli, kas atšķirās no īstās pasaules. tomēr šķiet, ka foršāk ir bērnam dot izspēlēt spēli, kur foršā lelle dara visu ko, ne tikai rozā kabrioletā ar druškām laiž šopingā.
08.06.2015 10:45 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Man patika Barbijas, bet man šķiet, ka man nebija īstā Barbija, bet daudz līdziniešu :-) , patika tērp skaistās drēbēs un vilkt kurpes, atceros, ka vēl pati ar diegu šuvu kaut kādus tērpiņus, tētis bija uztaisījis arī leļļu skapi un gultas.
Tās monstru lelles nepatīk un lelle Lammily arī ne īpaši.
08.06.2015 10:54 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
Man patika Barbijas, bet man šķiet, ka man nebija īstā Barbija, bet daudz līdziniešu



ak jāāā, es arī atceros, kad mana ome atnesa man pāris līdzinieces ar plikiem pakaušiem ( garie mati bija tikai apkārt galvai, vidus pliks) :D:D:D paldies Dievam negribējās līdzināties tām skaistulēm :D
08.06.2015 10:57 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Man bija baarbija,bet man patiik tagad taas monster high lelles,labpraat gribeetu sev :-D
08.06.2015 10:59 |
 
Reitings 227
Reģ: 13.05.2015
Man beernībā bija barbie lelle, tās likās ļoti glītas :* :*
Šobrīd manai mazākajai masai ir tās monster high lelles, nu, neko, nopirka, taču nespēlējās, viņai interesē datorspēles, kuràs ir tanki un mašīnas un izdzīvošanas speeles :D liekas, ka visi tagad dzīvo virtuāli.
Kad man būs bērni tad jau redzees, man nav iebildumi ne pret bārbiju, ne monster high lellēm, taču tās Lammily lelles gan neatbalstu, nepirktu, pat par briivu neņemtu un bērniem nedotu, patīk tievi ķermeņi, kaulu reljefs, tas man asoceejas ar skaisti, tusnīgas lelles nav okey, nevajag kultivēt apalīgumu. ;)
08.06.2015 11:03 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Man šķiet, ka problēma nav lellēs. Manā bērnībā arī Bārbijas vai to līdzinieces bija visām.
Lielākas problēmas ar izskatu sev atrada tās, kurām mammas mājās katru dienu skandināja "Ak, dievs, krunciņa tur vai šite un svars arī par 150g šodien klāt!"
Mēs zinājām, ka lelles ir lelles. Photoshopētās žurnālu tantes, tas gan - tās likās īstas, tām gribējās līdzināties.

Kas attiecas uz Lammily - man liekas jauka lelle. Ja būs kādreiz, kam pirkt (Dēlam lelles nepirkšu :D ), tad ņemšu abas, ja vien meita pati to vēlēsies. Bez Bārbijas bērnu tiešām var atstumt. (Njā, bērnībā pati biju tāda atstumtā, kamēr mamma Bārbiju nenopirka.)
08.06.2015 11:04 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
tusnīgas lelles nav okey, nevajag kultivēt apalīgumu.

Palasi šito un sapratīsi, ka tā Lammily izskatās pēc īstas sievietes, kamēr Bārbija ar savu neveselīgo tievumu ne vienu vien uz anoreksiju pavilks un arī tad bez jēgas.
08.06.2015 11:09 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Alexxa, to tikai sieviete izdomaš, ka Barbija pavelk uz anoreksiju, anoreksija pirmkārt jau ir emocionālas veselības problēma, kas bieži pat nav saistīta ar ķermeņa svaru, bet ar emocionālo aizvainojumu, sāpēm, esmu komunicējusi ar meitenēm, kurām ir smaga anoreksija un tādēļ ievietotas slimnīcā, tā jau ir pašnāvnieciska tieksme, sevi nogalēt neēdot un problēmas sakne jau slēpjas ģimenē.
Ģimenē jāsāk ar sevi pašu, pirms meklēt vainu lellēs...
08.06.2015 11:17 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3907
Reģ: 31.10.2010
Neredzu es tajā Lammily lellē neko tusnīgu, normāli izveidots augums.

Nepirktu es piemēram, šādu lelli, tas jau par traku

08.06.2015 11:19 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Ok, tām monstru lellēm vēl ir tipa kkāds storijs, kāpēc viņa tā izskatās. Bārbija arī tāda klasiska American dream beibīte, bet tad vēl bija tās drausmīgās Bratz, kas visas izskatās pēc rumāņu maukām. Tādas gan bērnam dot man liekas nevajadzētu. Tur tiešām var pazust kaut kāda gaumes un mēra sajūta, vēlākos gados atspoguojoties nespējā līdz veikalam aiziet bez kosmētikas kalna.
Redzi, Mincija, viss ir jāmaskē, visām ir jātrenējas, jāsauļojas, jāstaigā papēcīšos, jācenšas... dēļ kā? Tādēļ, ka visi cenšas, visi grib būt visskaistākie, un man, aizejot uz pasākumu, kur meitenes visas ir uzāvušas papēdīšus, reāli jāsāk justies neērti. Līdzīgi kā tām sievietēm, ko neielaida Kannās, jo redz, nebija papēži kājās. A ja nu es tiešām labāk jūtos ar saviem +5 kg vai nelielajām krūtīm, nevis ikdienā uztraucos par iskatu, un stresoju, kādu micerālo ūdeni ņemt līdzi, braucot ar draugu makšķerēt? Bārbija nekad nelaiž vaļā grožus, bet tādam nav jābūt etalonam. No tā izriet nepašpārliecinātība, bet kas tai ir sekas bērnu un pusaudžu dzīvē? Būtībā neveiksmju sērijas, slinkums, atstumtība un izsmiekls no pārējiem bērniem. Un nepārprotiet - ne jau viena pati lelle noved pie tā, bet pats audzināšanas modelis kopumā, kā jau viena te minēja mammu, kas skaita krunciņas un gramus, kas bērnam ir vislielākais piemērs.
Runājot par bullying, nesen izlasīju labu komentāru par to, ka vajag ne tikai mācīt bērniem neapsaukāt citādos, bet vajag arī tiem "citādajiem" mācīt ieintegrēties sabiedrībā, būt pašpārliecinātiem, atvērtiem, draudzēties un stāvēt uz savām kājām, nevis audzināt garā vāju biezpieniņu un kratīt ar pirkstu visiem apsmējējiem.
Rekur tā pati lellīte oriģināla un pārveidota - ar "noņemtu kosmētiku"
08.06.2015 11:23 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ģimenē jāsāk ar sevi pašu, pirms meklēt vainu lellēs...

Tas jā.
Bet zinu ne vienu vien, kam uzskati ir kā Karolai - normālas, veselīgas auguma proporcijas esot tusnīgums. Badojas, vemstās, ko tikai vēl nedara, lai būtu tievākas.
08.06.2015 11:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits