Dusmas..

 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
sveikas, tā vien uznākusi kārtējā vēlēšanās skaļi nolamāties :D
jau sākumā saku- man nav nekas pret citu tautību cilvēkiem, tiešām, man ir gan krievu tautības draugi, gan radinieki, pati neesmu tīrasiņu latviete, BEt...

manā galvā kopā nelīmējas viena skaista lieta, varbūt kāda man izskaidros, ja Latvijā dzimis cilvēks, ies meklēt darbu un nezinās krievu valodu - viņam darbu neredzēt kā savas ausis..
pie manām durvīm vismaz 3x nedēļā uzrodas pastnieks, kuram katru reizi pieklājīgi esmu mēģinājusi skaidrot, ka vēstule nav domāta man, bet citam cilvēkam, kurš šeit nedzīvo.. uz ko viņš man atbildēja - ''možno po russki?'' no tā sapratu, ka mans pastnieks latviešu valodā saprot tieši necik.
kādā veidā viņš ir ticis pie darba? vai valodu noteikumi attiecas tikai uz latviešiem? pie manis darbā uzradušies pat angliski runājoši cilvēki, kas pa lēnām mācās latviešu valodu un kuri patiešām cenšās runāt un sazināties ..

un meitenes, pirms izdomājat man pateikt, ka esmu riebīga pret cittautiešiem, izlasiet otro teikumu :D
vienkārši nesaprotu, ceru,ka kāda man izskaidros šo sarežģīto pasauli (l)
04.06.2015 12:19 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Manuprāt tu pati nēsi īsti sapratusi kas ir reģionu jeb reģionālā valoda.
Tā ir valoda kurā runā kāda konkrētā reģionā un tā nav pielīdzināma vals valodai.
05.06.2015 13:06 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Latvijā reģionālās valodas IR latgaliešu un ventiņu. Citu valstu oficiālās valodas nav reģionu valodas. Reģionu valodas ir piesaistītas reģioniem, tas ir, Latgalei un Kurzemei! Kādu reģionu, tad mēs varētu piešķirt krievu valodai? viņai jau ir savs reģions un saucas Krievija!
05.06.2015 13:10 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Tādu cilvēku dēļ kā tu un meoooww iespējams nākotnē Latvijas nemaz nebūs!

O jā. Simtiem tūkstošu latviešu ir aizbraukuši uz ārzemēm (un lielākā daļa īpaši netaisās atgriezties), dzimstība Latvijā ir katastrofāli zema salīdzinot ar mirstības līmeni, bet tas viss jau nekas, Latvijai visnenormālāk kaitēs tas, ka kāds latvietis sarunas kvalitātes dēļ pāries uz krievu valodu, ja runās ar krievvalodīgo. Omg. :D
05.06.2015 14:53 |
 
Reitings 883
Reģ: 29.01.2009
Pārzināt 2 vai 3 (ieskaitot dzimtenes ) valodas ir apsveicami! Ja darbs prasa krievu valodu, tas ir okei, jo arī ārzemēs bieži darbam vajag 2- 3 valodas. Mums kā latviešiem zināt krievu ir tikai pluss.

Bet te jau stāsts ir par to, ka dažš labs krievs, dzivojot Lv, vairāk par savu krievu valodu nezinu, kaut iespējams, gan piedzimis, gan audzis šeit. Bet vienalga var atrast darbu, jo latvijā tacu visi zin krievu val...
Starp citu dzīvioju Holandē un te darbam, kurs saistīts ar klientiem un komunikāciju, bez holandiesu valodas, klāt netiksi. Bet visi tacu saprot un runā angliski!? Pat ļoti labā līmenī...Bet valsts valoda ir holandiešu un viss!
05.06.2015 15:10 |
 
Reitings 171
Reģ: 15.12.2013
meitenes,brauciet dziivot uz mazpilseetaam:-D Te visi runaa ,saprot latviesu valodu:-PEs 10 gadus dziivodama Riigaa,sausmiigi cepos par to,ka krievi nerunaaja ar mani latviski.Riigaa vispaar visu laiku bija taa sajuuta,ka nedziivoju Latvijaa ,bet Krievijaa.Kaut gan jaasaka,ka peedeejo 2vu gadus situaacija kluva labaaka,Vismaz Plavniekos saaku dzirdeet vairaak latviesu valodu.
man ar krievu valodu probleemu nav,saprotu un runaaju labi.Bet dazreiz uzsita taadu dusmu,ka piemeeram mikrina soferim pajautaaju cik jaamaksaa,a tas skataas uz mani ar taadaam aciim kaa es vinam kiiniski kaut ko prasiitu.(e)
06.06.2015 13:04 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
Kādu reģionu, tad mēs varētu piešķirt krievu valodai? viņai jau ir savs reģions un saucas Krievija!

Krievija nav reģions, bet valsts. Krievu valoda Latvijā ir svešvaloda.
Man liekas te kaut kas netiek saprasts. Reģiona valoda ir valsts valodas statusā attiecīgajā reģionā

Latviešu valodai ir trīs pamatdialekti. Lībiskais, Vidus un Augšzemnieku, kuri iedalās sīkāk izloksnēs. Literārā latviešu valoda balstās uz Vidzemes vidus dialekta pamata. Tātad, nav tāda reģionu valoda, ir viena valsts valoda, bet katrā reģionā ir savs dialekts.
06.06.2015 15:00 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
Tikai neaizmirsti, ka krievi nav tauta, kurai nebūtu savas valsts atšķirībā no čečeniem.

Viņiem ir sava Republika, karogs, valoda, vēsture. Tas ir līdzīgi, kā savulaik Latvija PSRS sastāvā. Mēs bijām viena savienība, bet mums bija savs karogs, ģerbonis, latviešu valoda.
06.06.2015 15:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits